Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

arkadaşlar ben moto kurye olmak istiyorum yardım :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaş huf yani bir sorumun cevabı gelmemiş
    jawa adlı arkadaş birşeyler yazmış heh dedim bi müslüman bizi de adam hesabına aldı
    dedim kiii laaaaakiiiiin oda aynı şeyi merak ediyormuş
    artık biz bu merakla yaşar duruduz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Naptın kurye oldun mu??
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sen önce pizza hamburger değilde evrak dağıtım kuryeliği yap..
    Daha sonra eğer bu işi kıvırabilirsen, iyi bir kebabcının kuryeliğini yap.. arkadaşlar bilmiyor.. Onlar çok daha iyi para alıyorlar...Günde 80 Tl alan var Ankarada..
    serdar abicim gerçi arkadaşa ben daha öncede yazdım ama evrak kuryeliği sanıldığı kadar kolay bir iş değil öncelikle iyi bir adres bilgin olması lazım he diyebilirsin yapan anasının karnındamı öğreniyor hayır sahada öğreniyor ama kış ayında olması gerçekten zor yağmur çamurlamı boğuşacan trafiklemi boğuşacan adres mi arayacaksın üst üste geldimi bir kabus kış şartlarında dahi olsa ve istediğin kadar tedbirini alsanızda adam evrağı verdimi gidecek der o kadar...
    anlatamazsınız sen gitmesen gidecek birileri her zaman çıkar çalışma şekli ise iki çeşit:
    1:maaş'lı
    2:parça başı yani attığın evrak kadar.

maaş ile çalışmak istese acemi tercih sebebi olmaz parça başı çalışmaya kalksa önceliği deneyimli ve eski elemanlara verirler ıvır zıvır yerlere gider para kazanamaz.

ben arkadaşımıza paket servisi tercih et diye yazmıştım zira bölgesi belli öğreneceği alan ve sokaklar belli hatta neredeyse müşteriler belli çok zorluk çekmez önceliği paket servise verirse daha verimli olacağına inanıyorum.
    tabi bunları yazarken bir kurye olarak yazıyorum dışarıdan gözüktüğü gibi değil hani bir dönem aman hiç iş yoksa taksicilik yaparım diye bir zihniyet vardı ama o işi yapanlar çok daha şanslı kafalarının üzerinde bir tavan ve altlarında yere basan dört tekerlek var
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    Alıntı espri kutusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar da bahsetmiş ama gerçekten kuryelik zor. bende yeni anladım :D bende 1,5aydır burgerking de motokuryelik yapıyorum. aslında şartları iyi, veya arkadaşların belirttiğin durumlardan daha iyi. 770tl maaş + 50tl asgari geçim indirimi + ssk + özel sağlık sigortası + yemek + bahşiş. 9 saat çalışıyosun, paket olursa gidersin olmazsa kuryelerin odası oluyo, orada oturuyosun veya broşür dağıtmaya gidiyosun. tüm güvenlik ekipmanını veriyolar ama botlar hariç. ben şimdilik memnunum ama inan 9 saat boyunca trafikte olmak zor. aslında kötü hava koşullarından değilde kötü sürücüler yoruyo insanı. ama yinede sen bilirsin tabii ki
    hangı burgerdesın acaba ?
    birde bende sana bıldıklerımı anlatayım bende lıttle ceaserda calıstım bızde net maaş yoktu saat başı 2.2tl 10saat calısırsan 22tl aylık 660tl+sıgorta+ her cıktıgın servısten 50ykr + prım + pizza benım zor gunler gecrıdıgım oldu cunku bızım fırma benım montumu 1ay ıcınde getırmedı fermuarı olmayan montlarla servıs yaptım yagmurlarda cok ıslandım ve burger gıbı degıl ıs olmadıgı zaman pızza yapıyorsun yerlerı sılıyosun kutu yapıyorsun vs.... ve burgerda bıldıgım kadar paketlıyolar sana adresı verıyolar gıdıyorsun bızım pızzacıda kendı pızzanı sen fırından alıyorsun kesıyorsun paketlıyorsun faturanı cıkartıyorsun bılgısayardan sonra gıdıyorsun yanı sana lıttle ceasersı tavsıye etmem !!!!!!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:46 ----------

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tip konuların değerlendirilmesi görecelidir arkadaşlar.. Şimdi burada yazılanları okuyun yağmur yağarken motora binersen tabiki ıslanırsın. Hatta daha çok ıslanırsın, normal yürümekten.. Kardeşim, yağmurda yola çıktın tamam..Donanımın olacak ona göre korunacaksın...O kadar şakır şakır yağarkende sürmeyeceksin.. Biraz akıllı olacaksın..Var mıdır şakır şakır yağmur yağarken pizzayı 30 dk da götürmediği için işten atılan kurye..?

Tabi zor kuryelik kolay demiyor kimse...Ama insanlar yerin altında kömür çıkarıyorlar.. O daha da zor.. Hanigisi zor diye topik açsak bence yerin altında çalışma daha zor..
    bazı konularda haklısın kurye ısten atılmaz ama yagmurda pızza goturmek zorundasın ne olursa olsun fırtınıda cıksa gok delınsede karda yagsa goturmek zorundasın ıslanmakta zorundasın cunku fırmanın verdıgı montlar cok guzel suyuda gecırıyor yagmuruda korumasıda yok ve kendı montunu gıymeyede ızın vermıyorlar reklam yok dıye ogun yagmurda bende vardım ustumuz full korumaydı ve bı ablamızın dogum gunune gıtmıstık hava guzeldı yagmurda donmek zorundaydık dızlıgımızden yagmurluga kadar herseyımız vardı fakat sırılsıklam olduk zorunda oldugumuz ıcın bazı sozlerın yanlıs dıye dusunuyorum
    Saygılar....

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    valla ben kurye arkadaşlarla çok konuşuyorum..Daha doğrusu park ettiğim zaman bi motorcu görsem sohbet ederim. Şimdi bugün konuştum mesela Anakrada pizza dağıtan biri ile ybr si vardı.. Tüm saraflar çıktıktan sonra bana g,nde 60 Tl kalıyor dedi... Yani aylık 1800 Tl ye artık insan full donanım alır yani.. Firma almazsa bile....

HAyat zor her geçen gün zorlaşıyor...Bazen bu kadar düşünecek lüksümüz olmayabilir... Ekmek parası ... Ben bu işi yapanlara saygı duyuyorumm.. Yardımcıda olmaya çalışıyorum...

Biri diyor günlük 20 lira, öteki 60 lira.Aradaki fark %200 !!!

Muhtemelen paketçilik işinde bahşiş çok.Kuryeler bahşişten mahrum kalıyor.

Bir de bu işin yaş durumu var.Mesela 40 yaşında adamın pizza dağıtması ile 20 yaşındakinin farklı olur.

Ben bu konuyu da merak ediyorum.Özellikle kurye arkadaşlar ilerisi için ne düşünüyor acaba?Bu işten emekli olmak mümkün mü? Kaza olasılığını bir kenara koyduk, karpal tünel sendromu diye birşey var.Bu kadar uzun süre motosiklet kullanmak bileklere nasıl etki ediyor?

espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    vallahi bilek değil de aşarı derece bel ağrısı yaptığını söyleyebilirim.
    yeni ufuklara yeni motorla devam... ;)

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm
    bende araştıranlardanım duyduğum kadarıyla motokuryeler iş saatlerinde harcadıkları benzinin masrafını ceblerinden ödüyorlarmış peki bir motokurye aylık ortalama ne kadarlık benzin masrafı yapar birde prim mevzusunuda soracaktım gittiği her yer başına 5 tl prim diye duydum doğrumu

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm
    bende araştıranlardanım duyduğum kadarıyla motokuryeler iş saatlerinde harcadıkları benzinin masrafını ceblerinden ödüyorlarmış peki bir motokurye aylık ortalama ne kadarlık benzin masrafı yapar birde prim mevzusunuda soracaktım gittiği her yer başına 5 tl prim diye duydum doğrumu
    Ne diyyon sen paşam..
    o zaman para basan valla..

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    arkadaş foruma uğramaz oldu demek ki işler yoğun ve çalışıyor artık
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

slm

soruma tam cvp verebilecek olan varmı

cevap yok galiba

Dogin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    ben 1 yıl yaptım ayda 1 lira kazanıyodum şimdi 2 verseler dahada yapmam sogukta çekilmio

peki çalışırken ayda ne kadar benzine masraf yapıyordun

espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    Alıntı Dogin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 1 yıl yaptım ayda 1 lira kazanıyodum şimdi 2 verseler dahada yapmam sogukta çekilmio
    aslında hocam haklısın, bende activa kullanırken rüzgar sağdan bir vuruyo şerit değiştiriyorum vallahi, bide bunun yağmuru ve karı(bildiğimiz kar, karı(kadın) değil) çekilmiyo. ama keyifli yanları da var tabii
    yeni ufuklara yeni motorla devam... ;)

arkadaşlar eski işime şuan devam ediyorum daha kuryelik işine dalmadım bakınıyorum öle

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı mahir212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar eski işime şuan devam ediyorum daha kuryelik işine dalmadım bakınıyorum öle
    Yazılanları okuyunca zor gelmiştir.. Sen bildiğin işe devam et..
    Kışta kıyamette çok daah zor gelir..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı il_ragazzo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23 yaşında satış müdürüsün ''vay be ne çabuk müdür olmuşsun'' ve güvenlik sertifikan var?? ne mezunusun acaba?
    ve kurye olmak istiosun bana pek saçma geldi

valla çabuk müdür olmuş helal olsun . Beni isteyen 1-2 yer var askerden sonra gel hemen başla diye kuryelik de paketçilikte uzak dursuın gir tezgahtarlık yap daha iyi . Vücudumda kuru bir tane tüy kalmadığı gunlerı hatırlarım
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    bizim kendi dükkanımız var su bayisiyiz servisleri ben yapıyorum gerçekten zor iş.....kış aylarında işlerimiz azaldı diye pizzacılara başvurdum hepsi tecrübe istedi su bayisinde çalıştım dedim bölgeyi bölgedeki siteleri öğrenci yurtlarını biliyorum dedim yinede dönen olmadı....izmirde böyleyse istanbulda işe alım daha zordur....ptt ye baş vurcam yakında

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm

soruma tam cvp verebilecek olan varmı

bu soruna kesin cevap verilmez sen ayda kaç ekmek iyiyosun diye sorsalar kesin bi cevap veremesin kuryelikte böyle.
    ama şöyle düşün yüzdelikçi bir kurye günde 200 ile 450km.yol yapabilirbu her gün farklı olduğundan tam net bir rakam söylenmez.
    ben gümrük kuryesiyiym benim nerdeyse her gün standar olarak 200 ile 250km.arası yol yapıyom ve her gün 10 litreyi götürüyo CBF150 bide ekonomik derler onlara.
    13 yıldır kuryeyim ve brakmayada düşünmüyom ama ilk başlangıç çok kötü oluyo tecruben yok sürekli örenmek zorundasın ve yüzdelikçiğisen en az 4 ay para göremezsi çünkü sadece bir mahale değil komple istanbulu bilmek zorundası yoksam çok aç kalırsın.
    şirket kuryesi olmak için se mutlaka tecrubeli olman gerekiyo yoksam almazlar.

gönderiücretleri sena bahsedilen gibi değil her yer bölgelere ayrılmıştır yani istanbul 8 bölgedir gönderi fiyatlarıda bölgeden bölgeye değişir mesela birden bire 10 tl ise ordan sana düşen 5 tl.dir ama mesafe nekadar uzarsa ücret okadar artar hiç bir kuryede tek gönderiyle gitmez en az 3 paket olur arada ekspres çıkarsa daha iyi olur onlar çif tarifeye gider.
    burda ukurken iyi ve kolay gibi gelebilir ama işin içine girdinmi hele bu kış günü ve tecrubesiz inanki iki ay sonra kuryeliği deiğl motorculuktanda vazgeçersin ama sabredersen iyi bir kurye olup çıkabilirsin.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler