Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YArdım ..Kış geldi Motoru iki günde bir 5 dk çalıştırmak...

Motovento
    REKLAM ALANI
    zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    Kış geldi Motoru iki günde bir 5 dk çalıştırmak yeter mi acaba ? kimileri diyo aküyü sök orayı sök motorsikleti kaldır vs vs ..
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ben bunlarla uğraşmamak için kısında kullaniyorum
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bunlarla uğraşmamak için kısında kullaniyorum
    ayni fikirdeyim ancak su siralar burda -10 derce falan ve her taraf buzlu sirket arabasi bile 2 kaza yapti.bu yuden motoru pek kullanamiyorum.ben motorun hicbiyerini sokmuyorum sadece sehpasina kaldiriyorum.haftada bi kezde calistirip 3,4 viteste kullaniyorum(tabiki sehpasinda ).sanirim yeterli oluyodur.
    RIDE or DIE

n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    Kışın motoru üç beş dakika çalıştırmak bi şe yaramaz ayrıca egsoz'un içinde nem oluşur. Kullanmayacaksanız akü sökülür, depo fullenir, egsoz'un içine wd40 sıkılır, silindire 1 çay kaşığı motor yağı bir-iki tur çevirilir. Sarıp sarmalanır fln. Bunları yapmazsanız da ölmez tabi motor ama iyidir.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Haftada bir kez, egzost ütü sıcaklığına gelene kadar çalıstırmak yeterli, veya fan çalısana kadar. Deponuz hep full olsun

Motosikleti
    HArley Davidson Softail Heritage Deluxe
    Bişicikler olmaz.. Kapalı bir yere Park et.. çalıştır 15- 20 dak. çalıştır..ARAda tekerler çevir.Hava iyiyse ki ülkemizde Küresel ısınmayı düşünürsek..genelde güneşli oluyor. Soğukta olsa fark etmez arada bir iki tur at..sıkı giyin ha

Motosikleti
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftada bir kez, egzost ütü sıcaklığına gelene kadar çalıstırmak yeterli, veya fan çalısana kadar. Deponuz hep full olsun
    hocam benim egzos carbon dur pek isinmiyo nabicaz?
    RIDE or DIE

Motosikleti
    yerin 2 kat altında otoparkta duruyor zaten .mekan sıcak bile sayılır. .ozaman haftada bir iki kere 15 dk çalıştirayim yeter . hava iyi olursa cikartayim tamam .

Motosikleti
    CBF250
    Yaz kış motora biniyorum,
    ama kışın motora binmeyi düşünmüyorsanız aküyü mutlaka sökün kapalı bir yer var ise orada muhafaza edin, bıranda ile kapatın. Eğer 1 kış bekleyecekse bu şekilde yapın, ama 2 - 3 sene yatıcak ise mutlaka motor yağını da boşaltın ve kapağını takın bu şekilde motorun karıncalanmasını önlüyorsunuz. 59 220 mercedes im var 5 senedir bu şekilde muhafaza ettim. Geçenlerde özledik dedik bir çalıştıralım yağını suyunu ekledik, 2 marşta aldı tabi egzozdan bir süre pas çıktı ardından yola koyulduk.
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Arkadaşlar motorunuzu ya tam çalıştırın yada hiç çalıştırmayın.Kısa süreli çalıştırmada egsoz ve motor içerisinde oluşacak buhar çok daha fazla zarar verir.Ya buhar tamamen atılıncaya ,motor tam sıcaklığına ulaşıncaya kadar çalıştırın yada hiç çalıştırmayın.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    ben askere gittimde kasımdan marta kadar 5 ay yattı motor...akü makü hiç bisey sökmedim...izine gelince 1 dak kontak açmadan ayak marsına bastım..actım kontagı dın dın çalisti motor...motorum 350 jawa idi...bide gs500 1988 model vardı..onada hiç bisey olmadı..,jawadan daha kolay calıstı...ve dısarda durdu motorlar...ank nın ayazında...üstü torba kaplıydı...
    buna dayanarak kim ne diyorsa onu yapın

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    deponun dolu olmasının gereği nedir arkadaşlar? yani dolu derken full mü olmalı? biraz benzin olması yeterli değil mi ?
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

Motosikleti
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorunuzu ya tam çalıştırın yada hiç çalıştırmayın.Kısa süreli çalıştırmada egsoz ve motor içerisinde oluşacak buhar çok daha fazla zarar verir.Ya buhar tamamen atılıncaya ,motor tam sıcaklığına ulaşıncaya kadar çalıştırın yada hiç çalıştırmayın.
    e hocam oyle yapiyoruz zaten ben motorun 60 derceye kadar isinmasini bekliyorum sonra biraz gaz veriyom 5-6 vitese kadar kaldiriyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:24 ----------

Alıntı desert3737 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deponun dolu olmasının gereği nedir arkadaşlar? yani dolu derken full mü olmalı? biraz benzin olması yeterli değil mi ?
    arkadasim deponun dolu olma sebei uzun sure kullanmayacagin icin bos depo kuflenme yapabilir bu yuzden.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e hocam oyle yapiyoruz zaten ben motorun 60 derceye kadar isinmasini bekliyorum sonra biraz gaz veriyom 5-6 vitese kadar kaldiriyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:24 ----------

arkadasim deponun dolu olma sebei uzun sure kullanmayacagin icin bos depo kuflenme yapabilir bu yuzden.

5. - 6. vitese kadar kaldırıyorum derken ? sende sehpaya koyup gaza mı basıyon yoksa sadece vites mi deiştiriyosun ? ayrica motorunda derece olmayanlar nasıl anlıyacak 60 dereceye kadar ısındıgını ??

Motosikleti
    Alıntı _UnReaL_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz kış motora biniyorum,
    ama kışın motora binmeyi düşünmüyorsanız aküyü mutlaka sökün kapalı bir yer var ise orada muhafaza edin, bıranda ile kapatın. Eğer 1 kış bekleyecekse bu şekilde yapın, ama 2 - 3 sene yatıcak ise mutlaka motor yağını da boşaltın ve kapağını takın bu şekilde motorun karıncalanmasını önlüyorsunuz. 59 220 mercedes im var 5 senedir bu şekilde muhafaza ettim. Geçenlerde özledik dedik bir çalıştıralım yağını suyunu ekledik, 2 marşta aldı tabi egzozdan bir süre pas çıktı ardından yola koyulduk.
    hocam su mercedes i paylashsna bizle.ben merakliyimdir eski modellere.
    RIDE or DIE

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Konuyla ilgili bir ton başlık var..
    Hiçbirini yapmayıp mototra branda çekip baharda açar ve tek marşta da yol alabilirsiniz ancak motorunuzun ömründen gitmiş olur..

Biraz araştırıp ona göre seçim yapın..

Neticede bakarsanız bağ olur bakmazsanız dağ olur..Bu bir gerçek..

Motosikleti
    Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5. - 6. vitese kadar kaldırıyorum derken ? sende sehpaya koyup gaza mı basıyon yoksa sadece vites mi deiştiriyosun ? ayrica motorunda derece olmayanlar nasıl anlıyacak 60 dereceye kadar ısındıgını ??
    e ikiside hocam.sehpada vites degistiriyom en az 2 km yapiyorum
    RIDE or DIE

Motosikleti
    ozaman bi sehpa almak lazım peki bu sıcaklıgı nasıl anlayacagiz ?? gösterge yok ki

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaz kış açıkta duruyor su anda dogal su ile yıkanıyor =)) yagmur var fena 1 hafta binmesem bile tek kontak calısıyor =) bereketli olur hem yagmur yesin
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    üstad masallah de nazara gelmesin .. ne motormuş ya ..pas falan tutmuyor mu parçalar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler