Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

S&T Comet takas etmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200

2 ay önce malesef alım durumuna göre mecbur kalarak aldığım s&t kanuni gt 250 comet1mi takas etmek istiyorum cbf 500 var aklımda yada önerebileceğiniz bir motor varmıdır..yada böyle bir düşünce de olmak size göre ne kadar doğru...

model 2010
    rengi siyah
    km 5000 de
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ybr125
    cometden memnun değilsin galiba yada kesmedi seni ya ençok 2. el piyasası olan marka oldu bu hyo.Ya herkese istenileni veremiyo yetersiz kalıyor yada sadece kullanıcıların bildiği ve kimseye söylemediği bir sır var ?

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    takas etmek istediğin fıkırlerı paylaşırsan öğrenmiş oluruz .yani yeni motosıkletınden nıye vaz gecıyorsun

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    2 ay önce almıştım s&t kanuni'yi ama özellikle yol tutuşu ve amortisörler hiç güven vermiyor ön amortsörler zayıf geldi bana hafif tümseklerde düşük hızlarda bile çok sert hissediyorsunuz 130 dan sonra motor dengesiz gidiyor.. Benzin tüketimi bastığım zamanlar normal karşılıyorum ama normal sürüşlerde günde 15 ytl benzin parası veriyorum gittiğim km ise 80 çok fazla geldi nedense 250 cc lik motor için çok fazla gibi...
    Koca bir farı var ama aydınlatma çok zayıf başkaları arkamdan gözümü kör ederken ben önümü görmekte zorlanıyorum..Debriyaj ve vites geçişi çok sert bir vites değiştiriyorum dengemi bozmaya yetecek kadar güç harcıyorum....Malesef alım durumuna göre mecbur kalarak aldım ama memnun değilim
    Two Against the World

Motosikleti
    ybr125
    çok açık ve içtenlikle cevapamışsın teşekkürler.İnşallah en kısa zamanda istediğin motoru bulursun.

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Hyosung hakkında bir şey söyleyemem ama sana CBF 500 yerine Kawasaki Er6 öneririm. Kısa sürelide olsa CBF 500'ü kullanma fırsatım oldu. Bir önceki motorum olan Er6'nın performans konusunda çok daha önde olduğunu söyleyebilirim. Yakıt tasarrufuna gelince... Benim rekorum 100 km'de 3.7'ydi. Uzun yolda 100 km hızı geçmeden, iki kişiyle. Sınırları zorladığınızda da uzun yolda en fazla 4 -4.5 yakar. Yani fiyat performans ilişkisine göre alınabilecek en iyi motordur diyebilirim rahatlıkla.

slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    Konuyu okurken enginer6 arkadaşın ER6'nın yakıt tüketimi konusu dikkatimi çekti. Biraz araştırdım çünkü bahsettiği değerler fazla düşük geldi bana. Ayrıntılı incelemelerinde ortalama 5.3 litre yaktığı söyleniyor yani bu da yüksek hızlarda en az 6.5-7 litre , 90-100 km ile ise 4.5 litre gibi bir rakam olabileceğini gösterir.

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Açıkçası coğu zaman gaza yüklenirim ve motor hakkını verdiği zamanda ve harcamaya değeyecek bir motor olduğunda harcadığım benzinin hesabını yapmam ama kullanım rahatlığı çok önemli....
    Two Against the World

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    gt 250 r de böylemi ? eğer böylese almam ilerde gt 250 r almayı düşünüyorumda

M'ARRENTZIEH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Naked - Kuba STR250
    Kendi motorunu satarken eleştirmek güzel birşey... Keşke herkes yapabilse. Ama o motoru saydığın eksiklerle kabul edecek bilinçli tüketici de lazım. Yani ekmek-köfte denkleminin farkında olan tüketici.
    www.dersverilir.net/cagriakkoc----> Ankara'da ÖSS ve SBS hazırlık öğrencilerine özel Matematik ve Geometri dersleri verilir.
    msn:cagriakkoc@orphaned-land.net

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gt 250 r de böylemi ? eğer böylese almam ilerde gt 250 r almayı düşünüyorumda
    tek artısı ön frenin çift disk olması onun dışında aynı..Açıkçası o hıza çıkanlar nasıl rahat bir şekilde kullanıyorlar şaşırıyorum...
    Two Against the World

gucci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    hyosungu alırken ondan ne beklediğini öğrenebilirmiyiz...

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı gucci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosungu alırken ondan ne beklediğini öğrenebilirmiyiz...

260 km/h ulaşmasını artçı ayaklarını yere deyecek kadar yatmasını benzini koklamasını bekledim...şaka bir yana çok bir beklentim yoktu evet ama böyle sert bir vites geçişi böyle rahatsız edici bir yol tutuşuda beklemiyordum yoksa hızı bile tatmin derece de ama rt 125 bile ondan daha konforluydu, vitesleri geçişleri oldukça rahattı ve mesajı açarken söylediğim gibi yaşadığım iş ve ders yoğunluğundan dolayı acil bir araca ihtiyacım vardı öbür motorumuda nakit sıkıntısından dolayı servisten çıkaramadım ve alım kolaylığı sağladığı için bir firmanın aracılığı ile kredi çekip bu motoru alabildim fazla kredi çekebilsem yamaha fz6 düşünüyordum.....
    Two Against the World

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    260 km/h ulaşmasını artçı ayaklarını yere deyecek kadar yatmasını benzini koklamasını bekledim...şaka bir yana çok bir beklentim yoktu evet ama böyle sert bir vites geçişi böyle rahatsız edici bir yol tutuşuda beklemiyordum yoksa hızı bile tatmin derece de ama rt 125 bile ondan daha konforluydu, vitesleri geçişleri oldukça rahattı ve mesajı açarken söylediğim gibi yaşadığım iş ve ders yoğunluğundan dolayı acil bir araca ihtiyacım vardı öbür motorumuda nakit sıkıntısından dolayı servisten çıkaramadım ve alım kolaylığı sağladığı için bir firmanın aracılığı ile kredi çekip bu motoru alabildim fazla kredi çekebilsem yamaha fz6 düşünüyordum.....
    satma sebebini deteylı olarak zaten sıralamışsın açık yüreklilikle.Kusura bakmazsan birşeyi çok merak ettim.Motoru sıfır mı aldın ? sıfır aldıysan ortada bir çelişki var çünkü 5000 km az bir rakam değil.Yenimi anladın sana göre olmadığını.Hani 2.el aldım desen 2 ayda kısa bir süre değil.Pek bu tarz şikayetler duymadım motorla ilgilide o yüzden sordum yanlış anlama ha birde ne kredisi kullandın tüketicimi.bende değiştireceğim ufakta olsa kredi kullanmayı düşünüyorum.Bilgi verir misin rica etsem
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı davids adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satma sebebini deteylı olarak zaten sıralamışsın açık yüreklilikle.Kusura bakmazsan birşeyi çok merak ettim.Motoru sıfır mı aldın ? sıfır aldıysan ortada bir çelişki var çünkü 5000 km az bir rakam değil.Yenimi anladın sana göre olmadığını.Hani 2.el aldım desen 2 ayda kısa bir süre değil.Pek bu tarz şikayetler duymadım motorla ilgilide o yüzden sordum yanlış anlama ha birde ne kredisi kullandın tüketicimi.bende değiştireceğim ufakta olsa kredi kullanmayı düşünüyorum.Bilgi verir misin rica etsem
    ihtiyac kredisi çekip aldım ...motorum 28.09.2009 çıkışlı motorun 2 ayda anlamadım sorununu ama şu 2 aydır iş ders yoğunluğumdan dolayı araçsız kalamayacağım için gidip motoru tuzlaya bırakıp nesi var diyip içindeki sesi bulmaları için zaten kanuni gibi bir firmanın 2 aylık motoru sökmesini hiçte tercih edemem 2 kere avcılarda ki servise götürdüm ama servise götürdüğüm gün ses kesildi ve orda ki usta da tuzlaya götürmemi tavsiye etti yine hafif hafif vurmalar var amortisörler için yapabilecekleri birşey yokmuş... bir kaç deneme yaptım cbf ve ybr de bu berbar istanbul yollarında kendi motorumdan bile daha güvenli ve rahat hissettim kendimi ....bir arkadaşımda aynı motoru beğenmiş almıştı hyosung markalı olanını şans eseri geçen hafta sonu onunla karşılaştım ve değiştik motorları mola verdiğimizde sordum nasıl kullanıyorsun bu motoru diye o da hızlı gittiği için sorun etmediğini söylemişti bahsettiğim sıkıntıları o motorda hemen hemen aynısını yaşadım.sanırım bazı sürücüler hızını tatmin edici buldukları için diğer özelliklerine pek deyinmiyorlar....
    Two Against the World

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    verdiğin bilgiler için teşekür ederim gt 250 r almaktan vazgeçtim tank tokatlama olayını formu takip ederken öğrenmiştim bide bunları öğrenince almam

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    öncelikle samimi bir şekilde motosiklet için düşüncelerini paylaşman oldukça objektif davrandıgından ötürü kutlarım. ama ne yalan söyleyeyim ihtiyaç kredisi çekip motosiklet alman ve 2 ayda begenmeyip satmak istemen senin için oldukça büyük bir maddi kayıba neden olacaktır. keşke ikinci el alsaydın da fazla bir maddi kaybın olmadan elden çıkarırdın.

yakıt ekonomisi istiyorsun fakat 500 cc makinada seninkinden az yakmayacaktır. degişştirmek istersende yeni teknoloji cbf 500 senin ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap verebilecek bir motosiklettir. birde yamaha 660 x oldukça güzel makina. klasman farklı olsada daha önce bu tarza yakın bir motosiklet kullandıgın için daha kolay alışırsın.

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle samimi bir şekilde motosiklet için düşüncelerini paylaşman oldukça objektif davrandıgından ötürü kutlarım. ama ne yalan söyleyeyim ihtiyaç kredisi çekip motosiklet alman ve 2 ayda begenmeyip satmak istemen senin için oldukça büyük bir maddi kayıba neden olacaktır. keşke ikinci el alsaydın da fazla bir maddi kaybın olmadan elden çıkarırdın.

yakıt ekonomisi istiyorsun fakat 500 cc makinada seninkinden az yakmayacaktır. degişştirmek istersende yeni teknoloji cbf 500 senin ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap verebilecek bir motosiklettir. birde yamaha 660 x oldukça güzel makina. klasman farklı olsada daha önce bu tarza yakın bir motosiklet kullandıgın için daha kolay alışırsın.
    malesef keşke dediğim anlardan bir an benim için.... yakıt çokta gözümde değil motor hakkını verdikten sonra isterse içsin başka bir motorla takas etmeye çalışıcam daha düşük seneli bir motosiklet ile 660 x boyuma göre istanbul trafiğinde büyük bir eksi olur benim için o yüzden temiz bir cbf 500 veya arkadaşın önerdiği r6 falan bakmayı düşünüyorum...hani bilsem yapabacak biri çıkacak cometi satıp aldığım para ilert 125 baştan yaratmaya bile razıyım komple yeni daha güçlü bir motor yerleştirip daha güçlü amortisörler koyup paşalar gibi yollarda gezmeyi tercih ederim...
    Two Against the World

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı slamdunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu okurken enginer6 arkadaşın ER6'nın yakıt tüketimi konusu dikkatimi çekti. Biraz araştırdım çünkü bahsettiği değerler fazla düşük geldi bana. Ayrıntılı incelemelerinde ortalama 5.3 litre yaktığı söyleniyor yani bu da yüksek hızlarda en az 6.5-7 litre , 90-100 km ile ise 4.5 litre gibi bir rakam olabileceğini gösterir.
    Valla hocam tüketimi birkaç kez denedim. Hepsinde de yakın değerler elde ettim. Tek ben olsam yanlış yapmış olabilirim derdim ama Er6 başlığındaki arkadaşların birçoğunun hesaplarında bu benimkine yakın değerler çıkıyor. Hatta Sametrix nickli arkadaşımız 3.4 yaktığını söylediğinde çok kıskanmıştım

er6-f kullanıcısı olarak istediğin çoğu şeyi bu motordan olman mümkün değerlendirmeni öneririm. hem hızlı hem istediğin tepkileri verecek kapasitede (ancak ss ler kadar değil) yakıt tüketimide 2 silindir olmasının avantajıyla düşük...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler