Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklet almak istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Tam bi 2 teker hastasıyım . Ne kadar çalışsamda elimde bi para kalmıyor ve çokta bi para almıyorum . Parayı aileme vermek zorundayım .
    Mobylette ile uğraştım bi dönem halada uğraşırım ama polis plakasız ruhsatsız olan modelli motorsikletlerin yanına yanaşmazken mobylette görünce motorla giderken tekme atacak kadar şerefsizleşiyor sanki milleti rahatsız etmek için biniyoruz paramız çoktu da cinsliğine bindik bu motora . İnsanın psikolojisini bozuyorlar her gördüğüm üniformalıya ana avrat düz giriyorum . Zengin - fakir ayrımı yapan polislere lanet olsun . Ben keyfimden plakasız ruhsatsız motora binmiyorum bende bir motorsiklet almak istiyorum bunu nasıl başarabilirim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    burada çoğu insan binmek istediği motora binemiyor, herkesin bi hayali vardır.
    öncelikle bindiğimiz aletlerin oyuncak olmadığını anlayabilmemiz lazım.
    kendimiz ve çevremiz için, kimsenin canını yakmadan sürüşler yapmalıyız.

plaka, ruhsat, sigorta elbette olacak bu nasıl bir sorgulama?
    sana, barzonun biri çarpıp kaçsa plaka yok sigorta yok hoşuna gider mi kardeşim?

önce kendine ve motosikletine saygı duy, sonra isteklerini sırala bence.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Senin kimsenin canını yakmadan sürüşler yapmalıyız dediğin ne ? sana ben birine zarar verdiğimimi söyledim ?

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Şimdi olaya gerçekçi bakmak istiyorum.

Malesef herkes eşit değil dünyada bunun farkındayım ve sizde farkındasınız.

Fakat plakasız , ruhsatsız motor sürmek sadece size değil diğer insanlarada zarar verir.
    Şahsen bana çarpan kişi plakasız ve ruhsatsızsa tepkim kat be kat artar. Büyük ihtimal ehliyetinizde yoktur.

Ayrıca bu belgeler olmadan yaptığınız her kaza , karşı taraf bile suçlu olsa direk size yansıyacaktır.

Bu yüzden motora şuanlık binmemeniz en doğrusu malesef.
    2 teker aşkını iyi biliyorum.
    Şuanlık durumunuz iyileşene kadar bisiklet ile bunu gidermek en doğrusu.

Umarım Allah gönlünüze göre verir.
    Şuanlık yapacağınız , sabır ve çalışmaktır. Gerisi zaten gelecektir.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Forumun yarısı banka kredisi ile alıyor almak istediği motoru borcumu düzenli öderim diyorsan banka kredisine yönel kredi kartı varsa pesin fiyatına taksitle alırsın dönüp dolaşıp gelecegin yerde banka kredisidir.

Fatura plaka ruhsat çıkarmassanda kendin bilirsin ehliyetsizlimten 1.400 tl otoparkı cekicisi kaza felan yapayım deme ehliyetsiz plakasz bize bir sey olmaz motora binecek olan sensin bende 5.000 kmdir motosiklet kullanıyorum ehliyet ruhsat herseyin olsun polislerin yanından raad raad geç

Benim bankaya ödeyebilecek bir param kalmış olsa elimde kenara koyar biriktirrim kardeşim.
    Mobyletteye plaka ruhsat öyle mi ?

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    abeciMotoru'nun dediği "herkes istediği motora binemiyor " sözüne örnek ben varım burda Bir cross istiyorum Emme çok pahalılar işte, motor alacak birisini görünce hemen yapışıyorum konuya benimkini satayım diye cross alabilmek için Keşke bizde zengin olsak diyor insan ama belki zengin olsak öyle büyük motorlar alsak (bu zamanda,ilerde belki oluruz bol paralı biri ..belli olmaz) kaza yapıp onunla sakat kalacaz vardır bir hayır deyip devam

İstediği motor meselesi değil bu . Motorun varsa daha ne istiyosun arkadaşım ?

tabuzbreaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125r 2014
    İnsanlar cevap vermişler, siz tersliyorsunuz. Paranız yok, kredi çekmek istemiyorsunuz, ama motor almak istiyorsunuz. Hırsızlık yapın falan gibi bir öneri mi bekliyorsunuz? Ya da biz forumda para toplayıp size motor hediye edelim?
    beko12345, Parliament, SUN ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı baronqwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin kimsenin canını yakmadan sürüşler yapmalıyız dediğin ne ? sana ben birine zarar verdiğimimi söyledim ?
    zarar vermediğin vermeyeceğin anlamına gelmez...plaka ve ruhsat bu işi kanunu..sigorta ise birine zarar verme ihtimaline karşın yapılan bi şey..mesnetsiz konuşmuşsun resmen...

zengin fakir ayrımı yapan polislere küfür edeceğine, benim gelirim neden düşük, emeğimin karşılığını neden alamıyorum diye sorgulaman daha faydalı olur...

motosiklet hastası olup alamıyorsan kuryelik yapmanı önerebilirim ancak, aklıma bişey gelmiyor...sana verilecek tavsiyeler zaten daha önce senin de aklından geçmiştir.
    abeciMotoru bunu beğendi.

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Anlıyorumda ben abeciMotorcu'nun yazısından yola çıkarak devam ettim yazıya pardon Kısacası herkes isteğine ulaşıyor diye birşey yok demek istedim ..

Arkadaşım kusura bakmayın ama kredi karşılıksız verilen birşey değil . Eninde sonunda ödencek o ve benim elime para geçiyor olsa kreiye ihtiyacım olmaz bi kenara koyar alırım sigaram veya başka bişeye masrafım bile yok para yüzünden onuda bıraktım uzun zaman önce .

tabuzbreaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125r 2014
    O zaman daha çok para kazanabileceğiniz bir işe geçeceksiniz.

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zarar vermediğin vermeyeceğin anlamına gelmez...plaka ve ruhsat bu işi kanunu..sigorta ise birine zarar verme ihtimaline karşın yapılan bi şey..mesnetsiz konuşmuşsun resmen...

zengin fakir ayrımı yapan polislere küfür edeceğine, benim gelirim neden düşük, emeğimin karşılığını neden alamıyorum diye sorgulaman daha faydalı olur...

motosiklet hastası olup alamıyorsan kuryelik yapmanı önerebilirim ancak, aklıma bişey gelmiyor...sana verilecek tavsiyeler zaten daha önce senin de aklından geçmiştir.
    Emeğimin karşılığını alamıyorum desem ne olcak asgari ücretin ne olduğu ailenin ne durumda olduğu belli . İşten çıkma gibi bi şansımda yok . Elimden polise küfür etmekten başka bişey gelmez plakasız ruhsatsız olan her türlü motoru alsınlar öyleyse yada hiç birine dokunmasınlar . Bulunduğum yerde çok iyi gözlemledim . 65 yaşına işine gidip gelmek için puch motora binen adamın önüne kırıp motordan düşürüp adamın motorunu aldılar . Ama gençler altlarında super sport motorlarla ne plaka ne ruhsat + ehliyette yok rahat rahat gezebiliyorlar

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    baron çok enteresan birisin, sana fikir verenler olmuş, sen hala fuck the system modundasın.
    elbetteki biz de çoğu kez polislere söveriz, yeri gelir sayarız. ama bu sebepten plakasız birini yakalarsa sevinirim açıkçası, ortalıkta apaçi gibi kör kurşun dolaşan tipleri biliyoruz.

tarifini yaptığın motorcu tiplemesi bu çünkü, plaka yok ruhsat yok. gelip bana çarpacak aileme çarpacak. ben o motorcuyu tutar öldürürüm lan. kaçarı yok yani.

şimdi sen de, zamanını bekleyeceksin acele etmeyeceksin.
    biz öyle yaptık anlıyor musun?
    beko12345 ve SUN bunu beğendiler.

idmanyurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache(2007),ybr 125 (2014),(cbr 250 2013)
    kardeş inanırsan başarırsın .git daha çok kazanacağın bir işe gir inşaatta çalış günlük 80 lira veriyorlar.asgari ücretle karnını zor doyurursun.ben öğrenciyim 6 ay tiyatro dekoru taşıdım hedefime ulaştım.
    polis mevzusundada haklısın .bu güne kadar 10 larca çevirmeye girdim birçoğu ceza kesecek neden arıyor.paran varsa bu ülkede insan gibi yasıyorsun.

Zaman bekleyince ne değişcek çok merak ediyorum yıllardır bekliyorum zaten

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı baronqwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaman bekleyince ne değişcek çok merak ediyorum yıllardır bekliyorum zaten
    Kaç yaşındasın ?

Hani 40 sındır 25 yıldır bekliyorsundur amenna fakat büyük ihtimal 18 civarısın.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Zaman bekleyince kafana koyduğun şeyi gerçekleştirebiliyorsun
    Zaman bekleyince yaşın ilerliyor ve aklın başına geliyor
    Zaman bekleyince korkuların bi kat daha artıyor ve full ekipmanla ve adam gibi kullanmaya başlıyorsun
    Zaman bekleyince bu yazdıklarına kendin bile sinir olacaksın
    Boşa zaman geçirmek ayrı bişey,beklediğin zamanı değerlendirmek ayrı bişey.

Bu arada değil polislere hakaret etmen ve genellemen çok yanlış,bu şekilde düşünecek olursak motor kullananlarında hepsi serseri.Kötüyü görmek ve örnek almak çok kolay,iyiyi gör ve onları örnek al,daha az sinirlenirsin.
    SUN ve abeciMotoru bunu beğendiler.

SUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson 1200 Nightster
    Arkadaşım gelirin yüzünden sıkıntıdasın ve buraya bilgi almak için yazmışsın. Motoru nasıl alırım demişsin.
    Arkadaşlar da sana güzellikle teker teker anlatmış. Ama senin cevaplarını okuyorum, kusura bakma ama isyankar cevaplar veriyorsun.
    Motosiklet aşkını bende yıllarca çektim. Yatağımda scooter resmi yıllarca asılı kaldı. Hala bütün ailem bana cephe almış durumda. Ama ilerisini düşünmeden ve geri dönüşü olmayan olayların riskini alarak bu işe girilmez.

Fakat bir şeyi gönlüne gerçekten koymuşsan Allah bunu bir şekilde hayırlısıyla sana vesile eder.
    Çalışıyorsan daha çok çalışacaksın, sabretmen gerekiyorsa sabır taşı gibi sabredeceksin.

Arkadaşların sana nasıl bir yaklaşımda bulunduğunun da bir daha altını çiziyorum.
    Trafikte motorcunun motorcudan başka dostu yoktur unutma!!!
    tabuzbreaker ve İlker41 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)