Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Sym parça fiyatları çok mu pahalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    estelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 kt
    aynanın teki 150 lira diye gördükten sonra gerisini okumadım bile. pahalı ne demek yahu fahiş resmen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şeyleri KYMCO içinde söylüyorlar. SYM konusunda yorum yapamam çünkü kullanmadım ama KYMCO'nun scooter konusunda Honda'dan yada Suzuki'den çok daha başarılı bir marka olduğunu bağıra bağıra söyleyebilirim! Honda'da işçilik ve yedek parça fiyatlarını bir konuşalım isterseniz? Hayır, kullanıyorum oradan biliyorum!!
    Bak kardeşim, ben dünden bu yana motosiklet sektöründe değilim.
    Gerek Kymco gerekse SYM her yönüyle Japonlar kadar sağlam ve kaliteli.
    Çok satılan ürünlerin hata ve arıza yüzdeside yüksek olur! bundan daha doğal bir gerçek olamaz.
    En büyük markaların servislerine giderek bir bakın...ara sıra yapın bunu ve görün oralara gelen motosikletleri....ben Suzukiye her gidişimde başka model Suzukilerle karşılaşıyorum....bu durum Suzuki'yi kötü bir marka mı yapar...Asla.
    Bu Honda için de geçerli,Yamaha ve diğer tüm markalar için de.
    Bir ürünü alırken + artı ve eksilerini araştırmak şart ama sadece eksilerini göz önüne alırsak asla doğru seçimi yapamayız.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bu konuya daha fazla girmek istemiyorum.
    markacılık beni aşar.
    benim motorum sym gts 250 gönül rahatlığı ile scooter ın nasıl kullanılacağını bilen herkese tavsiye ederim.
    kullanıcı önce altındaki motoru tanıyacak. limitlerini bilecek. yapılış amacına uygun kullanacak.
    gerisi gereksiz içgüdüsel davranıştır.

@yürekçe motosiklet konusunda ne kadar cahil olduğumun belirtisi olsun üstad.
    buradan markamız yok diyerek görmezden geldiğim bütün kanuni firması yöneticileri, çalışanları, kullanıcıları ve sempatizanlarından özür dilerim. cahilliğime verin, ben ettim siz etmeyin. hatta bana bir tane 650 cc naked verin.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı estelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynanın teki 150 lira diye gördükten sonra gerisini okumadım bile. pahalı ne demek yahu fahiş resmen.
    Pahalı her zaman cebimizdeki ile kıyaslanarak tartılır değil mi?
    O motosikleti alma gücün varsa, gerektiğinde aynası için 150,-tl değil 250,-tl de vermen gerekebilir
    benim motosikletimin 1 ad. suzuki çıkartması 65,-tl! bana 2 ad.lazım = 130,-tl neticede plastik dahi değil...kağıt gibi bir malzemeden.Pahalı mı demem lazım şimdi.
    Varsa alırsın yoksa bırakırsı bu kadar basit.
    Bir araç satın alındığında 2 tip sigorta güvencesi vardır:
    a) zorunlu trafik sigortas.
    b) Kasko (kasko bile kendi içinde kategorilere sahip)
    senaryo 1: başka bir araca çarparak kaza yaptın ve sadece zorunlu trafik sigortan var.Bu durumda sigortan sadece karşı tarafın aracındaki hasarı karşılar!aracın pert oldu diyelim.....ne yapacaksın bu durumda?

senaryo 2: Full Kaskon var.Bu durumda sigortan senin pert olmuş aracını da karşılayacak.

Asıl konu: Standart trafik sigortası 25-30,-TL Full Kasko benim motosikletimi örneklersek Suzuki DL 650 yıllık 1600,-TL.idi Ocak 2009 da.
    Bana 1600,-TL ile neler yapa bileceğini yazarmısın....

1500,-TL ye 100cc bir cup alına bileceğini biliyorsun değil mi?

AYAKLARIMIZI HER ZMAN YORGANIMIZA GÖRE UZATALIM
    Tarzım çok basittir.....

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    markacılık beni aşar.
    benim motorum sym gts 250 gönül rahatlığı ile scooter ın nasıl kullanılacağını bilen herkese tavsiye ederim.
    kullanıcı önce altındaki motoru tanıyacak. limitlerini bilecek. yapılış amacına uygun kullanacak.

buradan markamız yok diyerek görmezden geldiğim bütün kanuni firması yöneticileri, çalışanları, kullanıcıları ve sempatizanlarından özür dilerim. cahilliğime verin, ben ettim siz etmeyin. hatta bana bir tane 650 cc naked verin.
    evet yaaa, bir 650cc lik verin şu üryan optimist ütopyalıya ama minimize edilmiş gülücüklerle yapın şu işi ve çaktırmayın... kesinlikle çok dua alacaksınızdır...
    bir ara kanuni bayiileri fake üyeliklerle global-kanuni çekişmesinde gelip yazıp cevaplayıp giderlerdi. hey gidi s&t heeeeyyy..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    markacılık beni aşar.

Valla ben SYM almayı düşünenlerdendim ama aynanın 150 tl olmasıKanunide aynı gemide gv650 kayısına 950 tl dediler.Bir ayna takımına 300 tl vermek ne demek egzoz 950 tl.Motor alırken yedek parçasıda önemli bir motoru ayakta tutan yedek parçadır(Bu zamana kadar Murat 124.131 nasıl ayakta duruyor yedek parça bolluğundan ve ucuzluğundan)Ben motorların kalitesine bişey demem ama Allah korusun ufak bir kaza atlatsan motoru yaptıra bilmek için 0 motor parası verecen
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pahalı her zaman cebimizdeki ile kıyaslanarak tartılır değil mi?
    O motosikleti alma gücün varsa, gerektiğinde aynası için 150,-tl değil 250,-tl de vermen gerekebilir
    benim motosikletimin 1 ad. suzuki çıkartması 65,-tl! bana 2 ad.lazım = 130,-tl neticede plastik dahi değil...kağıt gibi bir malzemeden.Pahalı mı demem lazım şimdi.
    Varsa alırsın yoksa bırakırsı bu kadar basit.
    Bir araç satın alındığında 2 tip sigorta güvencesi vardır:
    a) zorunlu trafik sigortas.
    b) Kasko (kasko bile kendi içinde kategorilere sahip)
    senaryo 1: başka bir araca çarparak kaza yaptın ve sadece zorunlu trafik sigortan var.Bu durumda sigortan sadece karşı tarafın aracındaki hasarı karşılar!aracın pert oldu diyelim.....ne yapacaksın bu durumda?

senaryo 2: Full Kaskon var.Bu durumda sigortan senin pert olmuş aracını da karşılayacak.

Asıl konu: Standart trafik sigortası 25-30,-TL Full Kasko benim motosikletimi örneklersek Suzuki DL 650 yıllık 1600,-TL.idi Ocak 2009 da.
    Bana 1600,-TL ile neler yapa bileceğini yazarmısın....

1500,-TL ye 100cc bir cup alına bileceğini biliyorsun değil mi?

AYAKLARIMIZI HER ZMAN YORGANIMIZA GÖRE UZATALIM
    vallahi son satırdan sonra "bu atasözümüzün anlamını anlatan bir kompozisyon yazın" diyeceksin diye tırsmadım değil

kesinlikle haklısın

dün kanuni
    bugün sym
    yarın piaggio
    elbet bir gün devrim motosikletlerini de savunan olur....( inşallah )

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    @yürekçe aslında talebim çok mantıklı. versinler makinayı bir de asgari ücretten beni sübvanse etsinler. o makina ile 2-3 yılda 100.000 km yi devirir, şu internet forumlarında suzukinin yanına yerleştiririm kanuniyi. ama tabi bunlar ileri görüşlülük gerektiren meseleler.

@mach1 üstad ben aynaya ihtiyacım olacak şekilde bir kazaya ya da sıkıntıya gark olmadım. 150 tl ayna için çok gelirse sirkeciden 30 tl ye bir çift ayna alır gidonun üzerinde hazır olan yerlerine monte eder kullanırsın. egzos pahalı dersen o paranın yarısına el yapımı yaptırır ya da leo vince alırsın kullanırsın.
    her dem derim makinayı almak bir dert yürütmek ayrı bir dert. özer in dediği gibi yorgan ve ayak hikayesi. paranız mı yok ? bu konuya bir çözüm bulabilirsem yazarım.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Vallahi kardeşim neden kaliteli motor alıyoruz bozulmasın diye ama bozulursa belki 3-4 senede bir ama bir kere misal 200 lira veriyorsun ama çin malı motorda kendimden biliyorum 2 senede motorun değerinden çok arıza parası ödedim
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Motosikleti
    Alıntı Şenonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi kardeşim neden kaliteli motor alıyoruz bozulmasın diye ama bozulursa belki 3-4 senede bir ama bir kere misal 200 lira veriyorsun ama çin malı motorda kendimden biliyorum 2 senede motorun değerinden çok arıza parası ödedim
    hatta xneon alıp msn msn dolaşıp satmaya çalıştı şahidim valla

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı Şenonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim cebimdeki paranın bana sağladığı alım gücü = ben kendim için mümkün olan en iyisini aldım demektir aksi halde hayalden öteye gidemeyiz.
    Kaliteye gelince,elbette paramızı biriktiri ya da kredi ile yine ''kendimizce'' kendimize en iyisini alıyoruz ama bu bir Japon da olsa bozulmayacak, kaza yapmayacağız diye bir kural ya da garanti yok ki.Çok sevdiğim bir kardeşim dişinden tırnağından artırdı ve bir VFR800 aldı.Talihsiz bir şekilde düştü (allahtan kendisine bir şey olmadı) düştü ve belki 1 yıldan fazla bir zaman kullanamadan tamir etmek ve parçalarını yeniden almayla geçti

Allah kaza bela vermesin.
    Tarzım çok basittir.....

Biri bana şu Sym 'nin Suziki ile ne alakası olduğunu kanıtlasın, ne alakası var Suziki'yle

Geçen sene Wolf 125 diye bir model hala satılıyordu fiyatı 2000Tl, titreşim gani, akraba mı şimdi bu Suziki'yle

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şimdi ÖZER adlı üye bir kere laflarına dikkat et!!!!Benim burda KEEWAY in reklamını yaptığımıda nerden çıkarıyorsun konuyu okumadan sadece SYM parça fiyatlarını yazdığım için mi bu kadar saldırıyorsun bana...Bi kere bu forum konusunda biz SYM şöyle kötü böyle kötü demedik sadece PARÇA FİYATLARını yazdık sen hemen celallendin.Sen şunu söyle bana bu parça fiyatları doğru mu değil mi?Bi kere HONDA nın servisi çoğu markaya göre en üst düzeydedir bu ülkede tabi buda bi şans Türkiyemiz için çünkü Japonların bu işi koordine etmesi bu sonucu veriyor.Bir kere Taiwan teknolojisi tamamen JAPON ve İTALYAN teknolojisinin kopyasıdır.Bunu ben demiyorum TAİWAN lılar diyor.Eğer yeterli İngilizcen var ise sana link verip Taiwanlıların bu düşüncelerini açıklayan videoyu izlemeni tavsiye ederim.BAKIN BENCE BU BİR MİLAT OLSUN HERKES BİLDİĞİ ÖĞRENDİĞİ MODELİN MARKANIN PARÇA FİYATLARINI BURDA YAZSIN BİRBİRİNE YARDIMCI OLSUN.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:12 ----------

[QUOTE=Özer;1892011]Burada XVR750 ya da her kimse SYM yi yermekten öteye gitmiyor....
    AYIP denir ancak.Motosiklet Türkiye de SYM Forumu da var bir bakın bakalım kaç kişi şikayet etmiş SYM kalitesinden
    XVR Keeway satanlardan her halde prim alıyor ki sürekli Keeway reklamı yapmakta......

Ben Motoran da çalıştım ve iddia wdiyorum,SYM ürünleri en az Japonlar kadar kaliteli.Hem işçilikte hem malzemede.
    Arkadaş Tekay'ın reklamını yapıyor ama gerçekleri de aktarmıyor.

MESELA arkadaşımız parça YOK iddiasında bulunmuş.Ben de diyorum ki,Motoran A.Ş. nin bulunduğu yer İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde.Varsa tanıdığınız gini ve yeni fabrikaya yapılan bir kaç milyon Dolarlık yatırımları kendiniz görün.
    PARÇA mutlaka vardır olmasa SYM Distribütörlüğün yanı sıra SYM üretme anlaşması yapmazdı
    Tekrar TEKAY'a dönmek gerekirse, Tekay elbette yedek parça satamaz çünkü tüm verilenler geri alınmıştır......
    XVR kardeş,çok biliyorsun ya anlat bakalım Tekay neden SYM yedek parçası alamıyor ya da satamıyor artık....haydi yüreğin varsa anlat herkes bilsin.

ESKİ ÇALIŞTIĞIN MOTORANI ARADA Bİ SOR BAKALIM NEDEN HALA WEB SAYFALARINDA YETKİLİ SATICI VE SERVİS BÖLÜMÜNDE TEKAY YAZIYOR ÇOK BİLMİŞ ESKİ MOTORAN ÇALIŞANI AYRICA BAYA Bİ SALLIYORSUN Bİ KAÇ MİLYON DOLAR AĞZINDAN ÇIKANI KULAĞIN DUYSUN BİRAZ.....http://www.sym-tr.com/default.asp?L=...39&action=Send BURDAN BAKABİLİRSİNİZ TEKAY SATIYORMU SATMIYOR MU

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Bu konuyu merak eden herkes hangı motorla ilgtilenıyorsa o topiğe baksın lutfen.

KIM NE MOTORU KULLANDIYSA Memnunıyetınıde anlatır yedıgı kazıda.

SYM GTS 250 , Suzukı burgman , kymco xcıtıng 500 ve şimdide honda deauvill kullanıyorum . Bakım yağ v.s de hemen hemen hepsinin fiyatı aynı.

Parca konusunda da anormal farklılıklar yok .Ancak motorsıklet ucuzmukı parcası ucuz olsun. Honda 23.600 tl ne bu ya arabamı. Bu fıyata hundai, v.s alınabılecek bır sürü araba var. Motosıklet zevk işiyse o zaman buna bıencek adamın parasını alırım dıyör ithalatcılar. Devlette bende vergımı alayım dıyor.

İyi ve bılgılı yetkili bır servis bulun. Muhabbetınızı yapın. Menmnunsanız bakın keyfınıze.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

şimdide bir HONDA parça fiyatlarına bakalım simdi honda otoseverden alınan fiyatlar

cbf 250
    şimdi lütfen sıkı durum ön amartüsör sadece tek taraf 1000 tl yanlış olmasın
    SYM NİN 166 DOLAR KOMPLE
    motorun beyni 600 tl SYM nin 250 tl
    km saati 1100 tl SYM nin 565 tl
    arka cant 730 tl SYM nin 395 tl
    arka eksoz 900 tl SYM nin komple 975 tl
    zincir 400 tl SYM nin kayış 250 tl
    far 400 tl honda servisi bile bana acıdı sen motoru hurda niyetine sat yoksa bunu toplatacagın motorla yeni motor alırsın dediler haklılarda yani
    HONDA cg125 bundan 2 sene önce şahsen degiştirdigim parçalarıon fiyatlarını da belirteyim
    de aklınızda bulunsun far çerçevesi nikalajlı olan bölüm far degil sadece çerçeve 113 tl ye almıştım 600 tl ibre 800 tl depo 110 tl direksiyon

parça fiyatlarında honda kawasaki suzuki ve yamahanın yanında SYM NİN adı anılmaz
    9 rr sibop lastigini alamamıştık bir debriyaj balatası 400 tl daha da yazmak isterdim ama anlayan anladı sanırım.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak kardeşim, ben dünden bu yana motosiklet sektöründe değilim.
    Gerek Kymco gerekse SYM her yönüyle Japonlar kadar sağlam ve kaliteli.
    Çok satılan ürünlerin hata ve arıza yüzdeside yüksek olur! bundan daha doğal bir gerçek olamaz.
    En büyük markaların servislerine giderek bir bakın...ara sıra yapın bunu ve görün oralara gelen motosikletleri....ben Suzukiye her gidişimde başka model Suzukilerle karşılaşıyorum....bu durum Suzuki'yi kötü bir marka mı yapar...Asla.
    Bu Honda için de geçerli,Yamaha ve diğer tüm markalar için de.
    Bir ürünü alırken + artı ve eksilerini araştırmak şart ama sadece eksilerini göz önüne alırsak asla doğru seçimi yapamayız.
    iyide usta, sen niye celallendinki?
    senin söylediklerinden farklı birşey yazmamıştım oysaki!

bende bir honda kullanıcısıyım. zamanında Kymco da kullandım. Honda'nın servis ve yedek parçadaki fiyatlarının pahalılığınıda biliyorum! SYM - Kymco da en az japonlar kadar kaliteli üretim yaparken ve hatta scooter'da japonlardan daha başarılıyken; yedek parça fiyatlarının bu seviyede olması çokta şaşırtıcı olmamalı. MaxiScooter alacak olsam yine hiç düşünmeden Kymco alırım mesela.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

xrv750

3 gündür bakıyorum SYM diye tutturmuşsun bir kuyruk acın mı var anlamıyorum ki
    her açtığın konuda altta da kalıyorsun ama uslanmıyorsun. diger konun aslı astarı olmayan bir çamur çıktı bu konun da ise parça fiyatları hakında çıktı ve sym nin parçaları diger honda yada başka motorlardan daha ucuz çıktı.

birde isteyen istedigi konu hakında yorum yada konu açabilir. adama göre honda daha üstündür. adamın alacaga motora karışamazsın ki hondayı satar bisiklet alır.
    kime ne
    sym yi bilmeden laf atıyorsun kendini kandırma.

Motosikleti
    xrv750

senin varlığın maliyetini bile kurtarmıyor. üretimini durdur ve tedavülden kalk istersen

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    beyler burada marka sevdasından çok başka durumlar var...herkes taşlarını döksün...

bende SYM ve Kymco aşığı biriyim...ama bu muhabbetde başka detaylar var...amatör değilde taraflı şeyler yazılıyor...

SYM markasının bence bu cilalanmaya ihtiyacı yok...marka kendini satıyor zaten...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    2 sayfayı da okudum ve yazma gereği duydum.evet genel olarak kaliteli markaların yedek parçaları pahalı bu motorların öyle çinli motorlar gibi zırt pırt olmadık arızalar vermediği kimsenin aklına gelmemiş...

Üstte bir arkadaşın belirttiği gibi benimde ilk motorum çinliydi ve kendi parası kadar masraf yaptım.500tl sırf yeni motor yaptırmak için vermiştim ha diyeceksinizki komple motora 500tl çok ucuz ama insan o parayı o motora verince evlat acısı gibi koyuyor. ama ybr aldım rahatladım.ybr nin avantajı belki yedek parçalarının daha ucuz olması ve yan sanayisinin gelişmiş olması ancak motorum 11.000km de ve hiçbir şekilde saçma sapan bir arıza vermedi bırakın arızayı ilk marşta çalışmaması olmadı daha...

Bu yüzden diyeceğim o dur ki sym kymco piaggio vb markalar scooter konusunda kendini kanıtlamıştır ve üretim hatasına denk gelmediğiniz sürece kolay kolay büyük arızalar çıkartmazlar tabi ki dikkatli kullanıp kaza yapmadığınız sürece...egzoz takımı komple yok 950tl imiş fahişmiş ulan napcaksın egzoz takımını sen durduk yere...
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler