Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu yağ birikintilerinden hepimiz bezmedik mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Boş yere bir tek ben sızlanıyorum diye düşünürken;kendisini tanımasam da forumdan arkadaşımız olan GKN ye olanları duyunca bunu paylaşmak istedim.
    Yolda bilinçsiz sürücüler dışında bana en sorun çıkartan etken yolların ''bug'' larıdır.Yol kenarındaki çerçöp,hayvan leşleri,su birikintileri?Medeni ülkelerin yollarında karşımıza çıkmayacak bu etkenler yüzünden hayatımız tehlikeye giriyor ve bir tek ben değil,bence hepimizin şikayeti vardır.

Daha bir hafta evvel,Göztepe İstasyon caddesinde,benzincinin yanında,arabanın tekinden sızan yağ neredeyse bütün yola akmıştı,ben gün boyunca üç kere geçtim,ve her geçen-ben de dahil- bir kere kaymasına rağmen kimse durup da birşey yapmadı.Ne kalın yağ ise artık,uçması ertesi günü buldu.GKN ve artçısının düştüğü yağ o gün bir başka motoru da düşürmüş.

Demek istediğim,karayolunda at cesetleri olan bir ülkede bunu beklemek abes kaçabilir ama bu konuda vurdumduymaz olmak yerine,trafiği aramak ya da acele yoksa bir şekilde müdahele etmek,sanırım bizi öldürmez.Çok bilinçli bir halk değiliz,yani kafa yapar diye biraya kolonya döken adamlarız evet;ama burası Türkiye tribinden çıksak,en azından denesek...
    Kolpa Adamları

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    haklısın da 2-3 kezx geçmişsin. bir avuç kum dökemedin mi üstüne?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın da 2-3 kezx geçmişsin. bir avuç kum dökemedin mi üstüne?
    Kesinlikle suçluyum.Zaten amacım genel olarak bilinçsizliğe dikkat çekmek.

Gerçi Göztepede kum yok
    Kolpa Adamları

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    ( trafik kültürü ) kısaca yol; bir ülkenin medeniyet göstergesinin 1. unsurudur

başka birşey söylememe gerek yok

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ordan geçen polisler ilgilenmeli mesela.
    zamanı tam hatırlamıyorum ama bu son 2 ay içindeydi. 2.köprü yolunda gidiyorum, yolun ortasında bi kamyon tekerleğinin yarısı duruyor, belliki patlamış, yola fırlamış. kenarda durup lastiği çekmeyi düşünürken 50 metre ileride boşboş takılan polisleri gördüm. bu adamlar ne iş yapar Allah aşkına çok merak ediyorum.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ordan geçen polisler ilgilenmeli mesela.
    zamanı tam hatırlamıyorum ama bu son 2 ay içindeydi. 2.köprü yolunda gidiyorum, yolun ortasında bi kamyon tekerleğinin yarısı duruyor, belliki patlamış, yola fırlamış. kenarda durup lastiği çekmeyi düşünürken 50 metre ileride boşboş takılan polisleri gördüm. bu adamlar ne iş yapar Allah aşkına çok merak ediyorum.
    çorba içiyor olabilirler mi?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Türkiyenin yollardaki yağlara bakmaktan önce yapması ve yoluna koyması gereken çok şey var
    malesef kimse yoldaki yağı duşunemiyor ve ne yazıkki düşünenlerede arkalarından gülüyorlar...insanlar kendilerinin derdindeler bilmiyorum vicdanları rahatmı

On7_li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolda bilinçsiz sürücüler dışında bana en sorun çıkartan etken yolların ''bug'' larıdır.
    Entel ve çok biliyormuş gibi görünmek için türkçe cümlelerimizde ingilizce kelimeler kullanmasak olmaz değilmi. Bug kelimesinin anlamını herkes bilmek zorunda değil. Türkçe yazmak çokmu zor...

Mesajım konu ile alakalı olmadı ama memleket elden gidiyor dediğimiz şu günlerde dilimize sahip çıkalım lütfen.
    Çarp tamponuma kır farımı, Bedenime zarar verebilirsin ama RUHUMA ASLA...

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Allah'a şükür bu zamana kadar yağ birikintisine denk gelmedim ama komşularımdan biri Sapanca yolunda böyle bir yağ olayıyla karşılaşıp metrelerce sürüklenmiş kendisine herhangi birşey olmamasına rağmen motosiklet hayatını sonlandırmış şimdi iki teker olarak sadece bisiklet kullanıyor.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı On7_li adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Entel ve çok biliyormuş gibi görünmek için türkçe cümlelerimizde ingilizce kelimeler kullanmasak olmaz değilmi. Bug kelimesinin anlamını herkes bilmek zorunda değil. Türkçe yazmak çokmu zor...

Mesajım konu ile alakalı olmadı ama memleket elden gidiyor dediğimiz şu günlerde dilimize sahip çıkalım lütfen.
    Arkadaşımız bug kelimesini, hata, kusur, sorun vs anlamında kullanmış. Bu bilgisayar/programlama sorunları için kullanılan terimi yol için kullanınca tuhaf olmuş.

Hadi aslını bilmeyen hepimiz gerçek anlamını öğrenelim şimdi

Bug, mana olarak böcek demektir. Sosyal hayatta türemiş kökeninde (böcek) doğal olarak kullanılır.

Daha çok kullandığı alan programlamadır. Böceğin ufak yapısı ve delik, oyun benzer yerlere çabuk, görünmeden girmesi üzerine bu terim bilgisayar alanında kullanılmıştır.

Tarihçesi
    Ağır olup büyük odaları kaplayan bilgisayarlarda böceğin görünmesi üzerine günümüze kadar geçerliliğini korumuştur. Bilgisayar teknolojilerinde; hata, arka planda çalışan gizli uygulama, hata sayesinde yönetimi ele geçirmek gibi ufak açıklar için sıkça kullanılır.

"http://tr.wikipedia.org/wiki/Bug" adresinden alındı.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok bilinçli bir halk değiliz,yani kafa yapar diye biraya kolonya döken adamlarız evet;ama burası Türkiye tribinden çıksak,en azından denesek...
    tribünden çıksak? Ne demek istiyorsun ki.Güzel bir topik açmışsın ama saçma bitirmişsin.Tribunden çıkmayan insan vurdumduymaz mı oluyor.Sen futbolla ilgileniyor musun bilmiyorum ama futbolla ilgilenen çoğu kişiye haksızlık ediyorsun.konuşurken boş laflar değil anlamlı laflar kuralım!
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Motosikleti
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tribünden çıksak? Ne demek istiyorsun ki.Güzel bir topik açmışsın ama saçma bitirmişsin.Tribunden çıkmayan insan vurdumduymaz mı oluyor.Sen futbolla ilgileniyor musun bilmiyorum ama futbolla ilgilenen çoğu kişiye haksızlık ediyorsun.konuşurken boş laflar değil anlamlı laflar kuralım!
    tribün yazmıyor orda. bu ne şiddet bu celal
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tribün yazmıyor orda. bu ne şiddet bu celal

beykurt arkadaşımızın fanatik bir futbolsever/taraftar olduğunu anlamış oluyoruz bu arada

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    heeahee çok özür ya valla gözlerim bulanık biraz.sabahtan beri okul ders net derken saatin de etkisiyle bi an tribün gördüm.Kusura bakmasın yazan arkadaş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:15 ----------

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

beykurt arkadaşımızın fanatik bir futbolsever/taraftar olduğunu anlamış oluyoruz bu arada
    fanatiklik ayrı o bakımdan bakmadım ben de bian dedim ya ne güzel bi düşünceyle konu açmış sonra da gitmiş birine çamur atmış diye kızdım sabah 8 den beri ekrana bakıyorum.derste bile kod yazdığımızdan ekran artık hipnotize ediyo bu saatten sonra
    hazır fanatik demişken fenerbahçeliyim
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    salavat getirin hadouken atıyorum.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    NX 400
    Kime??? Ona mı bana mı şuna mı??? Neden???

Motosikleti
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heeahee çok özür ya valla gözlerim bulanık biraz.sabahtan beri okul ders net derken saatin de etkisiyle bi an tribün gördüm.Kusura bakmasın yazan arkadaş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:15 ----------

fanatiklik ayrı o bakımdan bakmadım ben de bian dedim ya ne güzel bi düşünceyle konu açmış sonra da gitmiş birine çamur atmış diye kızdım sabah 8 den beri ekrana bakıyorum.derste bile kod yazdığımızdan ekran artık hipnotize ediyo bu saatten sonra
    hazır fanatik demişken fenerbahçeliyim
    bende ilk tribün okumuştum aslında:D
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Yok trip anlamında,trip atmak,tribe girmek vs. gençlik ağzı denedim.Uydu da bence,çünkü hiçbirimiz yeterince çabalamıyoruz.Hanginiz yağda,yanlış asfaltlanmış yoldaki su birikintisinde tehlike geçirmedi ki bugüne kadar.İnanın zor birşey değil,kendi evimin önündeki çukurları,arabam olmamasına rağmen belediyeyi darlayıp kapattırdım.

Alıntı On7_li adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Entel ve çok biliyormuş gibi görünmek
    Aferin,dersimi verdin.
    Kolpa Adamları

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Türkçe'mizi,Türkçe,olarak kullansak daha iyi anlaşacağız bencede.Konuya gelince,yol şart larından hemen hepimiz az çok nasibimizi almışızdır.Özellikle yağ,mazot v.s yüzünden çok düşen olmuştur eminim,bunlardan biride benim (1990 başları olması lazım).Acaba bu tip durumlarda itfaiye'nin temizlik görevini yapması gerekmezmi,yada otoyollarda karayollarının?
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    yok yok... benim azda olsa bir umudum var.

1 ay önce boğaziçi köprüsünden hemen sonra bir trafik polis aracı önümüze takıldı. (beni geçmeyin, arkamdan seyredin) diye anons yaptı. hızım 100-110 km idi. polis önüme geçtikten sonra hızını yavaş yavaş düşürdü.

tabi yanımdaki ve arkamdaki araçların hızıda polis aracıyla beraber 20 km hıza kadar düştü. arkamızda birkaç km trafik oluştu tabi. sonra polis durdu. yola bir kütük parçası düşmüş. onu alıp kendi bagajına koydu. sonra emniyet şeridine çekilip yolu açtı...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler