Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Muayene, taşınacak kişi sayısı ve birtakım sorular!?

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar.. Benim motorun ruhsatı tek yaprak, toplamda arkalı önlü 4 sayfadan oluşuyor. 23 ekimde makineyi üzerime alırken çıkarttım. Koltuk sayısı (sür. dahil) kısmını görevli memura 2 olarak düzeltmesini söyledim. Önceki sahibinin ruhsatında 1'di çünkü. Bu belgenin ön yüzünde (1.sayfada yani) ARAÇ TESCİL BELGESİ yazmakta..

Birde ayrı bir yaprak var. Tek yaprak, önlü arkalı. Onunda en üstünde MOTORLU ARAÇLAR TRAFiK BELGESi yazıyor ve ön sayfasında "ilk muayene geçerlilik suresi" falan var. Yine aynı sayfada "istiap haddi" kısmında 01 kişi yazıyor.

Şimdi muayene zamanı başıma bir zorluk çıkarırmı bu MOTORLU ARAÇLAR TRAFiK BELGESi?

Diğer yaprakta, yani ARAÇ TESCİL BELGESİNDE muayene ile ilgili hiçbirşey yok.

Kafam karıştı? Bir yardımcı olabilirmisiniz?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    dostum yardimci olmak isterim ama bizim burda bi vizitkart gibi yaninda tasidigin kucuk ruhsat bide buyuk tek kagittan olusan buyuk ruhsat var onuda evde brakiyosun.calinmalara karsi.her iki yilda birde muayene ile ilgili baska bi kart veriyorlar.
    RIDE or DIE

işte bizim buralar bambaşka dostum..
    yine sağol, önemli olan niyet!

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    topigi takip ediyorum

Kimsenin bilgisi yokmu arkadaşlar?

Bi el atın yahu?! Murat abi, Salih abi.. Gökhan, Muo.. Nerdesiniz olm? Kontorum yok arayamıyorum..

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    yani bırınde bır kişi diğerinde iki kişi mi yazıyor onu anlayamadım bırde söylemle eğer dediğim gıbiyse oradaki memurun değiştirme hakkı olamaz nıye değiştirmiş birede zaten değiştirmeye gerek yok histihap haddi 1 kişidir ama sürücü hariçtir yani motor kendı kendıne taşımaz ki sürücüsü sayesınde taşır istıhap haddi neyse o yuzden taşınabilirlilik durumunu anlatır istihap haddi 1 kişi diye benım bıldiğim bu evet o ruhsat dıkkatlerını cekerse sorun cıkarır

aslında mantık olarak şuan düzgün. Sürücü dahil koltuk sayısı 2, istiap haddi yani yük haddi 1.. umarım sorun çıkmaz.

Eskiden pek umursamıyorlardı ama ab ye uyum çerçevesinde oradaki rakam 2 olarak değiştirildi.

1 yazanlardan artçısı var diye ceza yiyenler var ama resmen kötü niyetten.Muayene istasyonunda tüv kendi kağıdına 2 olarak yazıyor.

Benim ruhsatta orada hiç rakam yok, çizik var.Motor keni kendine gidiyor resmiyette.

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Sorun etme bu kadar bunu sen hele digerlerinden gecermi o kontrollere bak ;)
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden pek umursamıyorlardı ama ab ye uyum çerçevesinde oradaki rakam 2 olarak değiştirildi.

1 yazanlardan artçısı var diye ceza yiyenler var ama resmen kötü niyetten.Muayene istasyonunda tüv kendi kağıdına 2 olarak yazıyor.

Benim ruhsatta orada hiç rakam yok, çizik var.Motor keni kendine gidiyor resmiyette.
    Yani sorun çıkmaz diyorsunuz?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:12 ----------

Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun etme bu kadar bunu sen hele digerlerinden gecermi o kontrollere bak ;)
    Diğerlerinden koşa koşa geçer, kız gibi makine maşallah!

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    tek yapraktan oluşan eskş tip ruhsatlarda istitap haddi 1 yazmalı yeni ruhsatlarda 2 sayfa gibi olan ruhsatlarımızda istitap haddi surucu dahil 2 kişi yazmaktadır bu herhangi bir sorun teşkil etmez zaten yazması gereken yeni tip ruhsatta 2 eskisinde 1 yazmalı

Alıntı c@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek yapraktan oluşan eskş tip ruhsatlarda istitap haddi 1 yazmalı yeni ruhsatlarda 2 sayfa gibi olan ruhsatlarımızda istitap haddi surucu dahil 2 kişi yazmaktadır bu herhangi bir sorun teşkil etmez zaten yazması gereken yeni tip ruhsatta 2 eskisinde 1 yazmalı

teşekkürler. bendeki durum doğru sanırım. Selamlar.

-rahatladım-

Motosikleti
    GSX600F
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler. bendeki durum doğru sanırım. Selamlar.

-rahatladım-

herhangi bir problem yok rahat ol içinde rahat olsun

yilmaz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    istihap haddi 1 yazması daha doğru çünkü zaten sürücü harici ruhasatta belirtilmektedir. Bende bir motor vardı 2 kişi yazıyordu muayenede ruhsatın yaprığını iptal ettiler sonra yeni ruhsat çıkardım 1 kişi yazıyordu.

Motosikleti
    GSX600F
    eskiden 1 kişi idi ancak yeni ruhsatlarda surucu dahil istitap haddi aranmakta yani yeni ruhsatlarda motorda 2 otomobilde 5 kişi eskiden otomobil 4 motorsiklet 1 minibüs 18+1 die geçerken artık direk 19 yazmakta lutfen guncel bilgileri paylaşalım

kendi trafik müşavirliğim var guncel bilgilere ulaşmak isterseniz soru ve görüşleriniz için ö.m atabilirsiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler