Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosikletli kuryenin feci ölümü!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bartu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor 150T
    Allah Rahmet eylesinnn ve yine işte motorlu olsun olmasın biri daha gitti motorlu olması daha bi üzücü tabi kask olsun olmasın gitti işte :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    allah rahmet eylesin ailesine sabırlar versin
    mynet haberde vefat eden kişinin kaskının ikiye bölündügünü yazmış

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:09 ----------

http://haber.mynet.com/detay/yasam/m...ci-sonu/483973

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Offfff Allah rahmet eylesin anasına babasına varsa çoluğuna çocuğuna sabır versin çok üzücü bir haber.Dikkatli olalım arkadaşlar şakası yok yağmurlu havalarda özellikle.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    vah canım kardeşim...ekmeğinin peşindeyken bir katil gelip senin canını alıyor...şehit haberinden sonra bu olay çok üzdü beni...neydi günahı...ailesine varsa eşine çocuğuna neyi anlatıcan...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

diver1069 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    Allah bu genc kardesimize rahmet eylesin.

Turkiye'de motor kullanmak gercekten cok zor.

Ben yillarca yurtdisinda kullandim ve 2 senedir kesin donus yapmama ragmen (maddi sebeplerden dolayi) ancak gecenlerde ikinci el bir motor alabildim.

Daha bugun isyerine motorla gidip-geldim, dolayisi ile sehir icinde ilk defa motor kullandim. Inanin 3-4 sefer kaza ile burun buruna geldim, ki bunlar benim farkinda olduklarim. Hepsinden de cok sukur o tur bir hareketi tahmin etmem ve daha onceki motor tecrubemin de yardimi ile (en basta takdir-i Ilahi elbette) kurtardim diye dusunuyorum.

Adam geldiginizi gordugu halde gozunuzun icine baka baka yola cikiyor veya gozunun ucu ile bakip (hatta cogu zaman bakmayip) yolun kenarindan veya ara yoldan giris yapiyor, sinyal filan Hak getire.

Altinyol'dan eve gidiyorum (Izmirliler bilir, 3 serit gidis-3 serit gelis otoban gibi bir yol) hiz limiti 70 km/s olan bir yolda (tabela da var) 90'la gitmeme ragmen arkadaki hiyar gelip arka camurluguma yapisip selektor yapiyor, ki onum dolu zaten, nereye gideyim?

Onumde guvenlik mesafesi birakiyorum aniden durmam gerekirse diye, hanzonun biri cat onume kirip geciyor. Ya sabir deyip hiz kesiyorum, aynisini baskasi yapiyor.

Ozetle soylemek gerekirse, motorla keyif surusu yapmaya, sehir icinde mecbur kalmadikca kullanmamaya karar verdim. Haftasonlari sehir disi filan takilirim, trafigin mumkun mertebe az oldugu yollarda.

Rahmetli kardesimizin basina geldigi gibi, sen yoluna giderken yandan veya arkadan gelen birisi carpip ativeriyor seni kenara, cogu zaman durup bakmiyorlar bile. Valentino Rossi bile olsan yapabilecegin hic birsey yok.

Canimizi sokakta bulmadik!

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    allah rahmet eylesin..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı diver1069 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah bu genc kardesimize rahmet eylesin.

Turkiye'de motor kullanmak gercekten cok zor.

Ben yillarca yurtdisinda kullandim ve 2 senedir kesin donus yapmama ragmen (maddi sebeplerden dolayi) ancak gecenlerde ikinci el bir motor alabildim.

Daha bugun isyerine motorla gidip-geldim, dolayisi ile sehir icinde ilk defa motor kullandim. Inanin 3-4 sefer kaza ile burun buruna geldim, ki bunlar benim farkinda olduklarim. Hepsinden de cok sukur o tur bir hareketi tahmin etmem ve daha onceki motor tecrubemin de yardimi ile (en basta takdir-i Ilahi elbette) kurtardim diye dusunuyorum.

Adam geldiginizi gordugu halde gozunuzun icine baka baka yola cikiyor veya gozunun ucu ile bakip (hatta cogu zaman bakmayip) yolun kenarindan veya ara yoldan giris yapiyor, sinyal filan Hak getire.

Altinyol'dan eve gidiyorum (Izmirliler bilir, 3 serit gidis-3 serit gelis otoban gibi bir yol) hiz limiti 70 km/s olan bir yolda (tabela da var) 90'la gitmeme ragmen arkadaki hiyar gelip arka camurluguma yapisip selektor yapiyor, ki onum dolu zaten, nereye gideyim?

Onumde guvenlik mesafesi birakiyorum aniden durmam gerekirse diye, hanzonun biri cat onume kirip geciyor. Ya sabir deyip hiz kesiyorum, aynisini baskasi yapiyor.

Ozetle soylemek gerekirse, motorla keyif surusu yapmaya, sehir icinde mecbur kalmadikca kullanmamaya karar verdim. Haftasonlari sehir disi filan takilirim, trafigin mumkun mertebe az oldugu yollarda.

Rahmetli kardesimizin basina geldigi gibi, sen yoluna giderken yandan veya arkadan gelen birisi carpip ativeriyor seni kenara, cogu zaman durup bakmiyorlar bile. Valentino Rossi bile olsan yapabilecegin hic birsey yok.

Canimizi sokakta bulmadik!

bir hiç yüzünden kör kurşunla serseri kurşunla vurulsam gam yemem...

ama tek korkum trafiğin içinde suçum günahım yokken bir 4 tekerin altında kalmak çok zoruma giderdi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bildiğim kadarıyla ilaç kuryeleri genelde full giyinir.kullandıkları malzemenin kalitesini bilemem tabiki ama hiç kasksız veya kıyafetsiz bir ilaç kuryesi görmedim.allah rahmet eylesin ve kimseye böyle bir son göstermesin
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafasında kask yokmuymuş allah rahmet eylesin
    abicim o bariyerler arabalar için malesef. motosikletler için ise tam bir ölüm tuzağı, yoldayken bazen bakıyorumda çarpsam nolur diye, kesin biryerim kopar, giyotin gibi

olması gereken
    http://www.yorumla.net/motorsiklet/5...standardi.html
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim o bariyerler arabalar için malesef. motosikletler için ise tam bir ölüm tuzağı, yoldayken bazen bakıyorumda çarpsam nolur diye, kesin biryerim kopar, giyotin gibi

olması gereken
    http://www.yorumla.net/motorsiklet/5...standardi.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:37 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bir hiç yüzünden kör kurşunla serseri kurşunla vurulsam gam yemem...

ama tek korkum trafiğin içinde suçum günahım yokken bir 4 tekerin altında kalmak çok zoruma giderdi...
    Aynen abicim sinek muamelesi görmek can taşıdığını bilmeyen o. ç. angutlar yüzünden ölmek kötü.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    Alıntı sularseller adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynen abicim sinek muamelesi görmek can taşıdığını bilmeyen o. ç. angutlar yüzünden ölmek kötü.
    yeni ufuklara yeni motorla devam... ;)

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    gecen lerde oğlumla emınönü eyüp sahıl yolunu kullandık rum hastanesıne gelmeden az gerıde bır araç karşı yöne geçmiş ağaca bındırmişti ALLAH korusun 15 dk. önce ordan gecmiştık kural dışı bır durum bu hava yağışlı değil güneşli idi kımın nerde ne olacağı belli değil ALLAH cc. hepimizi korusun aman dıkkat arkadaşlar 15 dk. gec olsun temız olsun

On7_li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin. Ecel bu kask koruma dinlemiyor ne yazıkki.
    Allah bizlere hayırlı ölümler versin...
    Çarp tamponuma kır farımı, Bedenime zarar verebilirsin ama RUHUMA ASLA...

muratgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Rİ
    ne olacak bu işin sonu böle... Allah rahmet eylesin...
    moto

kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Allah rahmet eylesin,geride kalanlarına sabır versin.

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin çok zor bir durum... şimdi herkez suçu motorda bulur şeytan iccadı binerseniz ona tabi ölürsünüz diye binbir türlü yorum yapılır gazete sitelerinde vs. sürücü kurslarında eğitim çok yetersiz denetleme yok trafik birimi emniyet teşkilatının en kötü birimi sadece il ilçe vs karakolları kaymakamlık binaları ve benzeri binaların yakınında sıkı denetleme var misal vatan caddesinde herhangi bi ara sokağa arabanı bırak 15 dk sonra çekilmiş olur yolu kapatsın kapatmasın niye çünkü orda savcılık ve emnyt binası var göstermelik iş yapıyorlar denetleme olmayınca da sonuç bu işte.... şey gibi ders esnasında sınıfı terk eden hocadan sonra ki sınıfın durumu 20 30 saniye sonra konuşmalar ayağa kalkmalar başlar... yaptırım yok cezalar desen kimseye koymuyo ogsden kgssi olmadığı için kaçak geçen ve el sallıyan insanlar resim çekilicek ya poz veriyor... ceza adamın umrunda değil ama o ceza olsa 300 lira :: hadi geç bidaha da görüyim dersin hata yaparsam ödemeye razıyım bende cezaların çok yükselmesi lazım bizim milletimizin cebinden parası gitmeden veya kendi canı yanmadan aklı başına gelmez....

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Allah rahmet eylesın.....

Motosikleti
    cbf150
    Allah rahmet etsin. Rahmetli ekmek parası için yollarda idi, ya biz ne yapalım?
    En mantıklısı motosiklet kullanmamak ama öyle deyince itiraz eden çok oluyor.

Bir kaç ay önce kaleme aldığım bir yazı:

Motosiklet Trafikten Men Edilsin!

Yoksa bu magandaların(en hafif tabiriyle) akıllanacağı yok.

Biz de yollarda pisi pisne öleceğiz yada daha kötüsü sakat kalacağız.

Hatırlarsınız, racing motor mercedesin yanından geçmişmişde ondan mercedes direğe çarpmışmış.

Benim motor cbf150. Ben de hızını bildiğimden meretin şehirlar arasında genellikle sağdan giderim. Yol 3 şeritya, o zaman orta oluyor, malum en sağ emniyet şerdi(sanki dolmuşçular başta olmak üzere çokta takan var ya.)

Ama olmazmış, benim en sağdan gitmem gerekirmişmiş. Bunu bana polis dese yine eyvallah diyeceğim ama diyen 34 plaka metalik gri megan kullanan lise veya üstü mezun gibi duran bir ...(siz anlamını neye yorarsınız).
    Tabi bunu ben onun yanına gidip beni öldürecen mi ulan diyince söyledi.

Madem başladım, devam edeyim.

Hava güzel birde hondaya uğrarım diyerekten çıktım yola. Orta şeritten giderek(işte soldan ve sağdan hızla geçen arabaları saymazsak) sakin sakin vardım. İşimi hallettim. Bir tanıdığa uğradım ve Samsun yoluna tekrar çıktım. Yolda bir sürü lamba var biliyorsunuz. Işıklara bakıyorum kırmızı bende başlıyorum yavaşlamaya, ama olmaz benim hızlı giderek tam ışıklarda durmam lazım, racing ya benim motor. 52 plaka (kişi hemşehrim olur) benim şeridi ve beni ihlal ederek ve beni öldürmeye çalışarak silme yanımdan geçiyor. Tabi benim o esnada hemen panikle sağa kaçmam ve dolmuşu öpmem lazım.(Sonra haberler yine motor, yine kaza). Işıklarda adama manalı manalı korna çalıyorum. Adam ne oldu hesabına bana bakıyor. Yani yaptığı o kadar normal ki!. Neyse diyorum(bu ara bu 52 plakalı siyah araç da megan). Sakin olayım ama 10 dk. sonra ... sürdüğü 34 plakalı araç(benim tahminim ... telefonla konuşuyordu ve vites düşürmeye lüzüm görmediğinden) beni ve şeridimi ihlal ederekten yanımdan silme geçti ve ışıklarda durdu.... . Ben de yanına gittiğimde öleceksin sağdan git filan dedi, tabi ben fıktırdım. Sana mı soracam filan, neyse eve kendimi zor attım.

Demek istediğim ağzımızla kuş tutsak bu motosikleti araç yerine koyan yok. Ya ben bunu bırakacam ya da manyak olacam. Alacam altıma bir racing, sonra sağdan soldan vın. Ve de en sonunda bir yere gömüp ölecem.(Haberler: durdurun bunları)

Yani ben çok şehirler arası yolda giden biri değilim, genelde şehir içi takılırım. O kadar kaza atlattım ki şehir içinde(bir o kadarda atlatamadığım oldu), dedim benim acemiliğimdendir ama hep mi benim hatam, adam beni görmediğini iddia ederek son anda önüme atlarsa ve ben adama çarparsam yine mi benim hatam(orada tek hareket kıvırmaca, kurtarmak için ama lasitklerim bile soğuktu, tırstım yani)

Şehirler arası yola gelirsek, ışık var yanıyor ve ben yavaşlıyorum diye ... beni hiçe sayarak sıyırma geçiyor beni. Ben panik yapıp kaza yapsam ne olacak? Basıp gitmezse en adi şerefsizim.(Haberler: Bu motosikletler şeytan arabası)

Gelelim ana başlığa, tamam kızgınım diye bu başlığı attım ama hakkaten bu iş yapılsın diyorum, yoksa biz motoru bırakmayız yazık olur bize.

En az 5 yıl motorlar trafikten men edilsin, motosiklet satışı yasaklansın ve bu süre zarfında herkese motosiklet hakkında eğitim verilsin.Vatandaş motoru tanısın.
    Haksızsam haksız deyin ve de gerekçesini yazın lütfen.

NoT: ...(3 nokta) kızdığım arkadaşa demek istediğim ama demediğim şey. Siz çıkarırsınız artık birşeyler.
    2 Uzun oldu ama bunlar anlık heyecanla yazılan şeyler değil. Tabii saçmaladığımı düşünebilirsiniz ama benim aklıma bu yol geldi. Başka yollarda vardır ama bu bizim teker teker ya da çifter ölmemiz demek. Sad

Veee şu andada değişen birşey yok. Allah'a emanet gidiyoruz.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

serhan123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Honda Cbr 125RR
    yinemi ya aha kaç kişi ölücek ALLAH

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:59 ----------

ALLAH rahmet eylesin
    Tedbir Senden Taktir Allahtan...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    allah rahmet eylesin... bende 3yıl selçuk ecza deposunda motokuryelik yaptım.... acil ilaç taşımamıza rağmen hiç kural ihalli yapmazdık.... arkadaşta yapmamıştır... mekanı cennet olsun....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler