Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ilk motorumu alıcam yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

3000 tl lik bir bütçe ile yeni başlayan birine ne öneririsiniz benim ilk aklıma gelen otomatik bir vites oluyo henüz acemi olduğumdan siz bilenler bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    msj sayım gözükmüyor yardımcı olamıcam üzgünüm :(
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    msj sayım gözükmüyor yardımcı olamıcam üzgünüm :(
    Sabah sabah Güldürdün beni Allah'ta seni güldürsün

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:43 ----------

Alıntı ctrlbende adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3000 tl lik bir bütçe ile yeni başlayan birine ne öneririsiniz benim ilk aklıma gelen otomatik bir vites oluyo henüz acemi olduğumdan siz bilenler bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim
    Acemi isen vitesli ile başla motorsikleti daha çok seversin. 3000 liraya ikinci el japon bak derim (cbf150, ybr125).
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    2. el bir ybr 125 ideal olur bence ... parça sıkıntısı yok, motor dayanıklı , hatayı affeder ,yakıt düşük .... fikrim budur

Hocalar etmeyin eylemeyin vitesli kullanama ben henüzöğensem bilezorluk çekerim yani o yüzden önerilernizi otomatik olarak yaparmısınız mondial nasıl bir üründür mesela 150 hs

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Regal raptor DD250E-9
    Çinlilerle başla ama 3000 üstüne enaz 1000 tl daha ekle çünkü ehliyet kıyafet enaz bukadar tutar. alacaksan çinlilerin içinde en iyisi regal raptor dd250e-9 serisini al hem uçuz hem gösterişli, seçim senin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:15 ----------

vitessiz araça alışırsan ilerde zorlanırsın. Vitesli kullanırsan diyerlerini kullanmak kolay olur

ehöm ehöm eee otomatik bişey diye rica etmiştim otomatik
    ;)

Bartu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor 150T
    sakın diyim otomatikle başlama Gına geliyo adama en iyisi ybr125 veya cbf150 dir.. ybr birazdaha kücük görünmlüdür daha ilk baslıcagın icin daha uyumlu olur gibi geliyorr ama sakın otomatik alma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    ya vites derdin olmasın alışırsın.ama motor almak için havalar kötü artık.dayanamıyorum alacağım diyorsan al.iyi havalarda trafik olmayan yerlerde kullan dostum.3000tl ye çok temiz cbf 150 ya da ybr 125 alırsın.ama korumaları nasıl halletceksin o da var.2500 e motoru alsan 300 tl devir masrafı var.bi şekilde korumaları da halletmen lazım.umarım ehliyet vardır.umarım istediğine kavuşursun.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Hocalar etmeyin eylemeyin vitesli kullanama ben henüzöğensem bilezorluk çekerim yani o yüzden önerilernizi otomatik olarak yaparmısınız mondial nasıl bir üründür mesela 150 hs
    pek çoğumuz ilk bşta vitesliyle başlayı en fazla 1-2 gün içinde alıştık.
    ybr iyidir, cbf 150 iyidir, cgl 125 iyidir
    ama 2007-2008 ybr iyidir derim ben... maximum 2250 ye bu işi devriyle bitirirsin
    sakın ama sakın çinli alma
    kanuni, mondial, asya vb bulaşma. illa ki scooter istiyorsan sym, kymco people-s modeline bak. hem geniş tekerdir, hem de kalitedir...
    ama vites, motosiklette her şeydir
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    yani benim motoru alalı 1 ay oldu daha önce hiç kullanmamıştım sadece ehliyeti almıştım ama 750 km yol yaptım.zamanla alışılıyor.trafiğe olabildiğince çıkmamaya çalıştım.

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 ay öncesine kadar hayatımda hiç motora binmedim. sora gittim 200 cc cros motor aldım adam verirken motoru 1-2 alıştırma yaptırdı eve git sen dedi ben dayanamadım tabi gece boyunca 3 saat motora benidim ertesi gün kalktım yine bindim 1 haftada herşey halloldu temel olarak motoru sarsmadan stop ettirmeden götürebiliyodum gerçekten çok kolay scooterlara da bindim ama onu kullanmak daha zor geldi daha dengesiz bence tekrar düşün derim vitesliyle başla.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş hayırlısı olsun şimdiden.

Vitesi manuel olan ufak silindir hacimli motorlar zaten çok klasik anlamda Başlangıç Motoru sayılırlar. Bir de başlangıcın başlangıcı diyeotomatik vites scooter alınmaz. Scooter tamamen ayrı bir tarzdır, kullanması amacı farklıdır. Özellikle bu yüzden scooter motorları kolay sürüşü olan ve bu yüzden de başlangıca uygun olabilir diye addetmemen daha doğrudur. Bence Yürekçe arkadaşın tavsiyelerini takip et Her ne olursa olsun hayırlısı hakkında.
    Poturdak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pek çoğumuz ilk bşta vitesliyle başlayı en fazla 1-2 gün içinde alıştık.
    ybr iyidir, cbf 150 iyidir, cgl 125 iyidir
    ama 2007-2008 ybr iyidir derim ben... maximum 2250 ye bu işi devriyle bitirirsin
    sakın ama sakın çinli alma
    kanuni, mondial, asya vb bulaşma. illa ki scooter istiyorsan sym, kymco people-s modeline bak. hem geniş tekerdir, hem de kalitedir...
    ama vites, motosiklette her şeydir

yeni baslayacaksan ybr yada cgl 125 daha uygun olur...
    hiç kimse düsmeden öğrenemez...allah korusun da bu motorlarda okadarda masraflı olmaz....cbf150 bi yan yatmada diğerlerine göre birazdaha masraflı olur...
    ybr cgl

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    başlangıç için scooter düşünüyorsan;
    honda beat ve activa en çok satan modeller, dezavantajları tekerleri çok küçük ve pizzacı/hamburgercilerden dolayı fazla yaygın,
    kymco'nun güzel modelleri var, agility mesela. Kymco'nun agility city adında büyük tekerli bir versiyonu da var.
    suzuki an 125 kullanıcıları da motorlarından çok memnun; sıfırını artık getirmiyorlar.
    sym'nin modelleri de çok başarılı
    italyan markaları elbette iyidir, ama hem alırken hem de servisi/yedek parçası pahalıdır.
    bunlar arasından bütçene, zevkine, bulabileceğin ikinci elin temizliğine göre birini seçebilirsin. fiyat/performans/kalite/servis anlamında birbirine oldukça yakın modeller.

arkadaşlar çok önemli bir şeye değinmişler. Otomatik/manuel vites farkından öte motosiklet ile scooter arasında zevkine, kullanım amacına ve tarzına göre bir seçim yapmalısın.

scooter genelde şehir içinde, kısa mesafelerde kullanacaksan; bagajında ufak tefek bir şeyler taşıyacaksan; rüzgarı ve yerden sıçrayacak suyu ve tozu toprağı kesecek bir kaportayı önemsiyorsan, asfalt dışında sürmeyeceksen uygundur. performansı daha düşük, yakıt sarfiyatı biraz daha yüksektir (bütçene göre, tavsiye ettiğim modeller için geçerli).

asfalt dışında da gitmek istersen; performansı, yakıt ve bakım maliyetlerini önemsiyorsan; hayalin, gönlünde yatan aslan motosiklet kullanmaksa vites olayı fazla gözünü korkutmasın; yamaha ybr 125 ve honda cbf 150 iyi bir seçenek.

Hiç motosiklet kullanmadığını yazmışın; ehliyetin de olmadığını varsayarak öncelikle iyi bir sürücü kursuna kaydolmanı öneririm. Burada hem scooter, hem vitesli motosikletleri kullanma olanağı bulur ve böylece seçimini de daha bilinçli yaparsın.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yeni baslayacaksan ybr yada cgl 125 daha uygun olur...
    hiç kimse düsmeden öğrenemez...allah korusun da bu motorlarda okadarda masraflı olmaz....cbf150 bi yan yatmada diğerlerine göre birazdaha masraflı olur...
    ybr cgl

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:49 ----------

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlangıç için scooter düşünüyorsan;
    honda beat ve activa en çok satan modeller, dezavantajları tekerleri çok küçük ve pizzacı/hamburgercilerden dolayı fazla yaygın,
    kymco'nun güzel modelleri var, agility mesela. Kymco'nun agility city adında büyük tekerli bir versiyonu da var.
    suzuki an 125 kullanıcıları da motorlarından çok memnun; sıfırını artık getirmiyorlar.
    sym'nin modelleri de çok başarılı
    bunlar arasından bütçene, zevkine, bulabileceğin ikinci elin temizliğine göre birini seçebilirsin. fiyat/performans/kalite/servis anlamında birbirine oldukça yakın modeller.

arkadaşlar değinmişler ama, otomatik/manuel vites farkından öte motosiklet ile scooter arasında zevkine, kullanım amacına ve tarzına göre bir seçim yapmalısın.

scooter genelde şehir içinde, kısa mesafelerde kullanacaksan; bagajında ufak tefek bir şeyler taşıyacaksan; rüzgarı ve yerden sıçrayacak suyu ve tozu toprağı kesecek bir kaportayı önemsiyorsan, asfalt dışında sürmeyeceksen uygundur. performansı daha düşük, yakıt sarfiyatı biraz daha yüksektir (bütçene göre, tavsiye ettiğim modeller için geçerli).

asfalt dışında da gitmek istersen; performansı, yakıt ve bakım maliyetlerini önemsiyorsan; hayalin, gönlünde yatan aslan motosiklet kullanmaksa vites olayı fazla gözünü korkutmasın; yamaha ybr 125 ve honda cbf 150 iyi bir seçenek.

Hiç motosiklet kullanmadığını yazmışın; ehliyetin de olmadığını varsayarak öncelikle iyi bir sürücü kursuna kaydolmanı öneririm. Burada hem scooter, hem vitesli motosikletleri kullanma olanağı bulur ve böylece seçimini de daha bilinçli yaparsın.
    hakkatten ya, ehiyet ve korumalık tavsiyesini unuttuk
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam yapma vitesli kullanmak otomatik kullanmaya göre biraz daha karmaşık kabul ama yokuşlarda en rahatı viteslidir. ama illaki otomatik vitesli bişey arıyorum diyosan honda beat,activa falan bakabilirsin.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    sen kendi fikrine ortakcımı arıyorsun?yoksa senin durumuna en uygununun önerilmesinimi istiyorsun? ...

1)yeni başlayan birisin.bu imkan senin için biçilmiş kaftan,temsilde hata olmasın.çünki yanlış bilmiş kişiye doğruyu öğretmek çokzordur hiç birşey bilmiyene öğretmek daha kolaydır.sen scooter le başlarsan daha sonra vitesli kullanırken kaza yapma riskin çok daha fazladır,panik anında,halbuki panik falanda yoktur ortada sen kullanmasına yabancı olduğun,daha doğrusu kullanımı farklı bir makina üstünde olduğundan asfaltla sevişmemen içten bile değil.direk öpücüğü kondurur sana.
    2)vitesli motor alırsın .tabi önce ehliyet,kask,mont,bilimum koruyucu ekipman diyelim.bunlara sahip olmalısın.
    3)motor seçiminde ise,ybr 125 veya cbf 150 . seçimi gayet yerinde olur diye düşünüyorum.
    4)saydığım motorlar,yanlış anlaşılmasın çin malı vitesli motorlara göre yeni başlıyanların hatalarını tolere edebilecek sağlamlıktadırlar,kanımca.
    5)şimdi kafana göre takıla bilirsin...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

şanveren ikide tokat atsaydın hoca yerden yere vurdun ya

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    tek kelimeyle cbf 150,japondan şaşma

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler