Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

kaza yaptım yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçmiş olsun arkadaşım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun.................................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun dostum.annemde bizim arabayi vurmustu ve enistemin sigortali minubusunu bizim arabaya vurmus gibi gosterdik ve sigortadan paramizi aldik.bende serkan arkadas gibi bunu tavsiye ederim en mantiklisi ve en masrafsizi bu olacaktir,
    iyi ama olay adli vaka olarak kayıtlara girdi bir arkadaşımı nasıl gösterebilirimki
    [COLOR="Blue"][/COLOR]:bounce:...4 teker bedenini,2 teker ruhunu taşır...:bounce:

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    geçmiş olsun

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    hmm valla hocam bilemem ama.tekrar kaza yapmis olarak gosterirsen kaskodan parani alabilirsin sanirim.yinede bunu bi arastir.daha yetkili birilerine danis derim bosu bosuna 2000tl verme derim.yinede sen bilirsin tabi

Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaşlar alakanız için teşekkür ederim alında bende de suç var en büyük yanlışımda en başında şikayetçi olmamamdır bulunduğum yer küçük bir yerleşim birimi ve bütün motor kullananlarda arkadaşımdır belki bana çarpan arkadşımdır diye düşünüp başta şikayetçi olmamıştım ilk ifademde belki paniğe kapılıp kaçmıştır diye düşündüm ama jandarma komutanını dinleyerek ifademi değiştirdim ve şikayetçi oldum bana öyle geliyorki jandarma benim ilk ifademde şikeyetçi olmadığım için pek üzerine gitmiyor galiba olayın yanlışmı düşünüyorum acaba dediğim gibi bulunduğum yer ufak bir yerleşim birimi şimdi olay adli vaka olarak kayıtlara geçtiği için bir başkası çarptı diye göstersem o adamında başı ağrımazmı mahkemeye intikal eder kaza bildiğimn kadarıyla
    [COLOR="Blue"][/COLOR]:bounce:...4 teker bedenini,2 teker ruhunu taşır...:bounce:

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı trendy83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    milleti bilmem benimde kendimi kandırma gibi bir adetim yok eğer o sigortaya paramı verip bi kaza olduğunda beni koruması gerekiyorsa.Ve kaza olduğunda git başının çaresine bak sana vuran kaçmış gitmiş diyorsa bu işin kandırmakla alakası yok.Eğer bu adam deseydi ki "ya benim motorun grenajları eskidi boyası soldu şöyle bi senaryo düzenleyimde parçaları yenileyim" ozman sonuna kadar haklısın ama adamın biri buna çarpmış ve bu adam yaptırdığı sigortanın devreye girmesini istiyor. gayet basit bi döngü.
    kaskoyla trafik sigortasının görevi aynı değildir.........

ve hırsızlık hiç bir zaman hak değil dir alınmaz...çalınır ..oyuzdende çalanlara hırsız derler.....kaza olmuşsa iki araç olması lazım nerede öteki göster al paranı...yok ben bunlarla uğraşmam diyorsan yaptır kasko o herşeyi öder...

ama burada dolandırıcılığı ver hırsızlığı hakmış gibi gösterirseniz ayıp olur...aklında olmayanıda teşvik edersiniz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:19 ----------

gecmis olsun dostum.annemde bizim arabayi vurmustu ve enistemin sigortali minubusunu bizim arabaya vurmus gibi gosterdik ve sigortadan paramizi aldik.bende serkan arkadas gibi bunu tavsiye ederim en mantiklisi ve en masrafsizi bu olacaktir,
    sen bir hata yapmışsın ..doğruymuş gibi sizde yapın diyorsunuz..olmaz...böyle arkadaşlar..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun kardeşim,

Ama bu motorun zaten ikinci eli kadar masraf çıkmış kazalı bir motosiklet kolla lazım olan paraçalarını belki böyle tamamlarsın.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosikleti
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskoyla trafik sigortasının görevi aynı değildir.........

ve hırsızlık hiç bir zaman hak değil dir alınmaz...çalınır ..oyuzdende çalanlara hırsız derler.....kaza olmuşsa iki araç olması lazım nerede öteki göster al paranı...yok ben bunlarla uğraşmam diyorsan yaptır kasko o herşeyi öder...

ama burada dolandırıcılığı ver hırsızlığı hakmış gibi gösterirseniz ayıp olur...aklında olmayanıda teşvik edersiniz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:19 ----------

sen bir hata yapmışsın ..doğruymuş gibi sizde yapın diyorsunuz..olmaz...böyle arkadaşlar..
    hocam arkadas sucsuz yere 2000 tl yi bagira bagira odesin diyosun yani.senin bakis acinda guzelmis.dunya adil olsaydi yuvarlak olmazdi zaten

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    öncelikle geçmiş olsun,allah beterinden korusun.bence hiç böyle dalavere dattiri işlere girmederim.şimdi bir yalan söylediğin zaman birşey olmaz daha sonra yalanı toparlamak için bir yalan daha ardından bir yalandaha söylemen gerekir,sonunda gerçeği anlatsanda şikayette bulunduğun hiç bir merciği bu konu üzerine sana inanmaz.bence sen bırak hiç uğraşma allahından bulsun.tabi burda sıcak odada otup bukadar relax konuşmak çok kolay. motosikleti aşağıda pert olmuş kişi bendeğilim.buna istinaden başından böyle bir hadise geçmiş kişi ister istemez arayış içinde olduğu için kanımca pek sağlıklı düşünemez,bizde burdan aklımız erdiğince fikrimizi beyan etmekten başka bir yetimiz yoktur diye düşünüyorum.ama şunu iyi biliyorumki allah zorda olanın yanındadır,başımıza gelen olayların enkötüsünü ele alarak bakarsak şükretmek hiçte zor olmaz.öyle değilmi?
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

oncelikle geçmiş olsun arkadasım aynı olay benim basıma geldi bana carpan adam ehliyeti yanında yokmus ruhsatı aldım adam gidip geldi ama olay yerini bozdu elimizde tutanak olmadıgından polis cagırsam adama 350tl ceza kesecekti neyse aklımıza geldi motoru yatırdım yere cagırdık polisi adam suçluydu tabi arkadan carpmıstı sigorta dosyası acıldı bi kaç gun sora beni aradılar arastırmıslar motorun 2 ci el piyasasına bakmıslar motorda %70 hasar oldugunda perte cıkıyormus ben yaptırmak istiyorum dedim paranın bi kısmını sigorta sirketi bi kısmınıda çarpan adam verdi olay oyle kapandı Senin motorun piyasası 2.500 falansa 2000de masraf varsa sigorta sirketi motorunu perte cıkarır 2ci el piyasası neyse o parayı sana oder.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Geçmiş olsun aşağı tükürsen sakal yukarı düşünsen bıyık durumu bence çarpanı araştırıp bulmanın yollarını ara gören varmı veya herhangi bir kamera görüntüsü (işyerleri yada mobese) yada motosiklet tamircilerine bak illaki sana çarpan motordada bi hasar olmuştur, bunun gibi legal yolları dene derim
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı hogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar kurban bayramının arife günü kaza yaptım ve bayramım zehir oldu ençok üzüldüğüm konuda bana çarpan bir motosikletti.Ben olayı tam hatırlamıyorum ama birde bana çarpıp kaçmış neyse lafı fazla uzatmayayım motorum honda cbf 150 yaklaşık 2000 tl masraf var çarpannın kim olduğu belli olmadığı için sigortam bu masrafı karşılamıyormuş o yüzden kendi cebimden yaptırmak zorundaymışım motda en pahalı parçalar grenaj ve depo bunların ikinci el veya yan sanayisi varmıdır acaba bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevirim.
    Dostum geçmiş olsun. bazı parçalarının yan sanayisi mevcut. far çamurluk gibi. profilimdeki msnimden bana ulaşırsan yardımcı olmaya çalışırım.

Tekrar geçmiş olsun.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Regal raptor DD250E-9
    geçmiş olsun

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam arkadas sucsuz yere 2000 tl yi bagira bagira odesin diyosun yani.senin bakis acinda guzelmis.dunya adil olsaydi yuvarlak olmazdi zaten
    bakış açısı herkezin aynıdırda...doğruyu kendini nasıl kurtarırırm diye düşünenler bu da doğrudur der ama doğru bir tanedir..herkeze göre değişmez..ü

ben haksız yere oderse odesin demiyorum..yaptığınız olay yanlış diyorum...dünyanın olayına gelince oda dünyayı bağlar beni değil...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bakış açısı herkezin aynıdırda...doğruyu kendini nasıl kurtarırırm diye düşünenler bu da doğrudur der ama doğru bir tanedir..herkeze göre değişmez..ü

ben haksız yere oderse odesin demiyorum..yaptığınız olay yanlış diyorum...dünyanın olayına gelince oda dünyayı bağlar beni değil...
    heh beni anlayan bi adam çıkmış,

kardeeeeeeeş bırak yawhu bi odun da biz atarız ateşe
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    arkadaşlar,
    bu forumu sigorta eksperleri de okuyorlardır.

Arkadaşlar ben büyük bir sigorta şirketinin hasar departmanında çalışıyorum. Bü tür kazaların gerçekleşmeyecegini sizin kadar bizde iyi biliyoruz ve tip hasarları hasar uyumsuzluğundan red ediyoruz. Bu olay için demiyorum ama rakam olarak daha yüksek hasarlarda araştırma yapılıyor ve daha sonra yasal yollara başvurulyor. bazı üyeler sigorta ne için var diyor. Sigorta sözleşemeleri iyi niyet sözleşmeleridir. Malınıza çok kıymet veriyorsanız her türlü kazalar için KASKO sigortası yaptırmalısız. Trafik sigortası 3. Sahıslara verilen maddi ve bedeni zararları karşılıyor. Olayların ahlaki boyutunuda hatırlatmak isterim.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150

e nasıl olcak Temelcim...sigorta şirketleri bilançolarındaki milyon dolarlık karlarıyla övünüp duracak bizde bravo mu diyeceğiz...

sende 600 f aldın...bence bu kadar dürüst olma...Allah korusun ama bu illegal işi gün gelecek belki sende düşüneceksin...

işin manevi boyutuda umrumda değil...arkadaşın canı yanmış...kendi hatası bile olsa devir dürüstlük devri değil...

bende kanun dışı olan yolu önermek zorundayım...maddi açıdan zor durumda ise onu düşünmek zorundayım...

cehenneme gideceğimide bilsem lanetlensemde önereceğim çözüm budur...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e nasıl olcak Temelcim...sigorta şirketleri bilançolarındaki milyon dolarlık karlarıyla övünüp duracak bizde bravo mu diyeceğiz...

sende 600 f aldın...bence bu kadar dürüst olma...Allah korusun ama bu illegal işi gün gelecek belki sende düşüneceksin...

işin manevi boyutuda umrumda değil...arkadaşın canı yanmış...kendi hatası bile olsa devir dürüstlük devri değil...

bende kanun dışı olan yolu önermek zorundayım...maddi açıdan zor durumda ise onu düşünmek zorundayım...

cehenneme gideceğimide bilsem lanetlensemde önereceğim çözüm budur...
    dimi .sana katiliyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler