Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kanuni Breton 125

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Innova 125
    Arkadaşlar breton 125 kullanan var mı? Bu motorun kronik arısazı varmı ? Kullananlar memnunlarmı? Kısacası görüşlerinizi alabilirmiyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Bir defa kullanmıştım,Çekişi güzel sağlamlığı hakkında bilgim yok. yalnız diğer çinliler gibi ısındıkdan sonra bu motorda subap sesi yapıyor.

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    bnde kullanıyorum normal bi sürücüysen çok yüklenmiyeceksen iyi.bnm gibi sürekli redlıne devir gidersen eline alırsın sübabı silindiri:D
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    Innova 125
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnde kullanıyorum normal bi sürücüysen çok yüklenmiyeceksen iyi.bnm gibi sürekli redlıne devir gidersen eline alırsın sübabı silindiri:D
    Yok çok yüklenmem :D innova var ona yükleniyorum ama yıllar oldu debriyajlı motor sürmeyeli bunu alıyım dedim biraz alışıyım sonra kocamanlardan alcam hem bide sök tak falan işleri için denek olcak yani bu motor :D

Motosikleti
    anladfım ozman al derim ben asırı yükleniyordum sürekli uzatıyordum.ha hemen sorun olcak diye bişey yok. 100 110 gidersen bişey olmaz.
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    Innova 125
    anladfım ozman al derim ben asırı yükleniyordum sürekli uzatıyordum.ha hemen sorun olcak diye bişey yok. 100 110 gidersen bişey olmaz.
    peki sen nerden aldın parçası falan bulunuo demi? Servisi nasıl garantisi falan memnunmusun servisinden?

Motosikleti
    valla kardeş parçası istemediğin kadar silindiri 60 tl(piston-segman içinde)
    üst kapağı 70 tl. emiş egzos sübabları 20tl aklıma glbnler bunlar:D

servise gelince ben korkutelindeyim.burdaki servis biraz uyuz kitapçıkta yağ numarası 15-40 olduğu hlde zorla istemediğim halde 20 40 kattılar.papaz oldum servise flan götürmiyom servis hikaye kardeş yağını kat gerekli kmde sübab ayarını yaptır arkana bakma

bu motorun parçası bulunmazsa hiç bir motonunki bulunmaz o kadar diyorum. bisiklet parçasından daha çok bulunuyor

Motosikleti
    aynen abi pğarçası sudan ucuzu:D

emir27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1-Uygun devirlerde kullanılırsa servise gitme sıklığı ne olur?
    2-Titreşimi 20-30 km hiç durmadan kullanılınca elimi ayağımı uyuşturur mu?
    3-Frenlerinin disk olmaması sorun oluyor mu?

Şehir içinde motoru fazla sıkıştırmadan gezinti yapabileceğim,fazla masrafı olmayan,beni servisteki ustayla arkadaş yapmayacak bir motorsiklet arıyorum.Bu olabilir mi acaba?
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur.

Alıntı emir27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-Uygun devirlerde kullanılırsa servise gitme sıklığı ne olur?
    2-Titreşimi 20-30 km hiç durmadan kullanılınca elimi ayağımı uyuşturur mu?
    3-Frenlerinin disk olmaması sorun oluyor mu?

Şehir içinde motoru fazla sıkıştırmadan gezinti yapabileceğim,fazla masrafı olmayan,beni servisteki ustayla arkadaş yapmayacak bir motorsiklet arıyorum.Bu olabilir mi acaba?
    bu model, Türkiye'deki tüm markalarda değişik isimlerde satılıyor. 1-2 eksiği var fakat bu fiyat aralığındaki tüm modellerden daha sorunsuz bir moto. benim görüşüm tek eksiği fiyatına göre iç lastikli olması ve frenleri. bir de tipi olabilir ama tipini önemsemeyedebiliriz.

alaşım jantlı olanları da var tel jantlı olanları da. alaşım jantlılara iç lastiksiz lastik takılabilir. titreşim var ama çok rahatsız etmez daha öncebaşka moto kullanmadıysan

Scooter kullandım 125 cc.Titreşim algılamadım yolda giderken.Durduğumda titreşim vardı.Çok fazla da kullanmadım.Benim değildi zaten.
    Tipi hiç önemli değil.Ayrıca kötü de değil motorun görünümü güzel olmasa da.İç lastiği de sorun olmaz.Bu fiyata fazla lüks düşünmem.Önce temel ihtiyaçları motorun.Sağlam olsun.Düşündüren yanı bunlar işte.Sorulara yanıt alabilsem kaçırmam bunu.

Motosikleti
    kardeş sanırım sakin bi kullanıcısın. sana öneririm ben çok tasa toprağa girdim hiç bişey olmadı her yerede gittim.çok sıkıştırmassan kullanabileceğin motor

Alıntı emir27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter kullandım 125 cc.Titreşim algılamadım yolda giderken.Durduğumda titreşim vardı.Çok fazla da kullanmadım.Benim değildi zaten.
    Tipi hiç önemli değil.Ayrıca kötü de değil motorun görünümü güzel olmasa da.İç lastiği de sorun olmaz.Bu fiyata fazla lüks düşünmem.Önce temel ihtiyaçları motorun.Sağlam olsun.Düşündüren yanı bunlar işte.Sorulara yanıt alabilsem kaçırmam bunu.
    30 bin km boyunca periyodik bakımlarını yaparsan pek bir parçası bozulmaz. 30bin km yide normalde bir kullanıcı 3-5 sene içinde yapar. al derim ama paran varsa ybr al.

lastikler içi lastikli olursa senede 5-10 arası patlar 10 bin km de dubleks olursa 1-2 kere patlamayabilir. her patladığında yolda kalırsın. ayrıca dubleks olursa kayıp düşme olasılığın azalır kaliteli lastik alırsan.

tek eksiği frenler diye düşünüyorum onu da alaşım jantlı ön freni diskli dubleks lastikli modelini alarak telafi edebilirsin. bir de 100cc liği var aynı motorun o da alternatif olabilir. kuba marka nın da jantları alaşım

Motosikleti
    Innova 125
    kardeş sanırım sakin bi kullanıcısın. sana öneririm ben çok tasa toprağa girdim hiç bişey olmadı her yerede gittim.çok sıkıştırmassan kullanabileceğin motor
    Kanuni fiyatına göre gene iyi bence mesela asya motora hiç iyi diyen duymadım en azından kanuni hakkında iyi şeyler söyleyen var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:22 ----------

Bu bretonun ayak vitesi Cublarla aynımı?

Motosikleti
    kardeş 1 aşağı gerisi yukarı vitesleri çok yumusaktır

Alıntı yoruk86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni fiyatına göre gene iyi bence mesela asya motora hiç iyi diyen duymadım en azından kanuni hakkında iyi şeyler söyleyen var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:22 ----------

Bu bretonun ayak vitesi Cublarla aynımı?
    vites aynı ama atarke debriyaj manetini çekmen lazım. alışırsın pek sıkıntı olmaz. ama ilk hafta pişmanlık çekebilirsin sürekli debriyaj çekmekten

Motosikleti
    Innova 125
    Hee cublar gibi değil yani anladım Cub ta ters oluyorya resimde de sanki öle gibi geldi

Aynı janta tubeless lastik takabilirmiyiz peki?

Motosikleti
    Innova 125
    telli jaanta tubless olmaz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler