Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Domuz gribine motorsiklet birebir..!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Journal of American Medical Assosiation Dergisinin son sayısında domuz gribine yakalanan bazı denekleri artçı olarak motorsiklete bindirmişler ve 90 km/saat 30 dk. sonra deneklerin % 88.30 da grip virusunun tamamen yok olduğunu saptamışlar... Konu ile ilgili çalışmalar devam etmektedir...Ancak araştırıcıların konuya ilişkin ilk açıklamaları bol oksijen varlığında virusun ortadan kaltığı yönündedir............

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

vizörü kaldırmak şartıyla

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bir de sinüzite iyi gelse şu motor Şu an baş ağrımın şiddetinden ekrandaki yazıları çift görüyorum valla

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post1849148

geçen topikte demiştim moto sürünler az grip oluyor diye

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok ciddi söylüyorum. moto sürerken kask vizörü açıksa solunum yolları temiz hava sayesinde rahatlıyor. ben kışın hiç grip olmuyorum moto sayesinde.( hava - ye düşmyor not olarak)

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Eğer saçları yıkayıp motora binersen Levksy .. o zaman sinüzit değil kosinizüt bile olursun..

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Bu araştırmaya inanmak zor, adama oksijen vermek varken motora niye bindirsinler

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer saçları yıkayıp motora binersen Levksy .. o zaman sinüzit değil kosinizüt bile olursun..
    Müspet ilimle aran iyi galiba

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor ya motor ya yüce rabbım motoru domuz gribinden korusun diye yaratmş maşallah yav maşallah

Hakikati vardır mutlaka ,soğuk sevmezmiş domuzun gribi

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bir kere bile yapmadığım ve asla yapmayacağım birşey Ama mukadderat işte naaparsın, bu rahatsızlık çocukluğumdan beri var.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Sevgili Azgurbuz, saf oksijen iyi gelse idi rahmetli M.Jackson'a iyi gelirdi. Fazla yaşamak için hergün 20 dk saf oksijen solurdu. Herşeyin aslı doğadadır. Herşeyin çözümü doğadadır. Yeterki bakmasını ve bulmasını bilelim...Ben

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    Journal of American Medical Assosiation Dergisinin son sayısında domuz gribine yakalanan bazı denekleri artçı olarak motorsiklete bindirmişler ve 90 km/saat 30 dk. sonra deneklerin % 88.30 da grip virusunun tamamen yok olduğunu saptamışlar... Konu ile ilgili çalışmalar devam etmektedir...Ancak araştırıcıların konuya ilişkin ilk açıklamaları bol oksijen varlığında virusun ortadan kaltığı yönündedir............
    nerden duyduysan biraz fısıltı gazetesi haberi olmuş. JAMA sitesinde böyle bir haber malesefki yok. hatta bulduğum motosiklet üzerine çıkan en son makale 2006 yılına ait ve o yıllarda domuz değil kuş gribiyle uğraşıyorduk.

http://jama.ama-assn.org/cgi/search?...&sortspec=date
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Aslında virusler dünyanın en dayanıksız canlıları ama uygun ortam bulduklarında maalesef işte.....

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında virusler dünyanın en dayanıksız canlıları ama uygun ortam bulduklarında maalesef işte.....
    Teorik olarak virüsler ölümsüzdür. Yani aslında dünyanın en dayanaklı canlılarıdır. Ancak ve ancak çok yüksek ısılarda yokedilebilirlerki buna insan dokuları dayanmaz. Virüslü hastalıklar asla tam anlamıyla engellenemez. Sadece virüsün aktif olması engellenebilir. Mesela uçuk, arpacık, grip vb. virüsler insan vucuduna birkez girerse artık ömür boyu aktif olacak ortamı buldukları anda hastalığa sebep olurlar. Genelde vucudun direncinin düştüğü dönemlerdir bunlar tabii..

Motosiklet neye iyi gelmiyorki..?

Açıkçası herşeyden önce RUH SAĞLIĞI olmalıdır diyenlerdenim ve gripten çok daha önce benim RUH SAĞLIĞIMA iyi geldiğini söyleyebilirim!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

hellfever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Klasik bir laf varya şöförsen baz gaza diye gripsen atla motora çık yola

ferhat uçank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r kısa bir süre için:)
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de sinüzite iyi gelse şu motor Şu an baş ağrımın şiddetinden ekrandaki yazıları çift görüyorum valla
    sorma abi valla.... bazen buğu olmasın diye açıyorum ama pişman oluyorum.. bugünde sahile indim ama pişman oldum rüzgar çarptı hemen.. kafamı biyerlere vuraşım geliyo.. bu sinüzitten çektiğimiz nedir abicim bizim??

Motosikleti
    yakın zamanda xx blackbird
    Zaten domuz gribi oldum olası korkmuştur motordan motorcudan

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Virüsler canlı sınıfına bile konulamayacak kadar farklı organizmalar olduklarından öyle bol oksijenle yok olmaları mümkün gibi durmuyor bence durum söylentiden ibaret.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Hayır. Arkadaşlar virüsler EN DAYANIKSIZ CANLILARDIR...Mesleğim gereği bunu bilimsel olarak incelediğim için okuduğum için ve bilimsel ortamlarda uzun yıllar bulunduğum için söyleyebilirim. Virusler örneğin sizim dediğiniz gibi ısıya en dayanıklı olsalardı insanlık çoktan yok olmuştu.. Teorik olarak ısıya en dayanıklı olan formlar sporlu bakterilerdir.

Domuz gribine neden olan virüsü örnek vereyim. En fazla 4 saatte ortamda ölüyorlar.. Alkole çok duyarlılar. O yüzden şu anda alkollü dezenfektanlar-kolanya bile olur.- çok meşhur oldu.. Toplumun bilinç düzeyi arttı...

Ancak virüslerin en tehdit edici özelliği genetik özelliğinin çok sık (DNA sının) değişebilmesidir...

Motosikleti
    ZX6-R
    valla 200 ün altına düşmedim geçen sağlam ayazda indiğimde her tarafım ellerimde dahil eldiven olmamasına rağmen sıcacıktı kesinlikle inanırım burnum dahi akmaz

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayır. Arkadaşlar virüsler EN DAYANIKSIZ CANLILARDIR...Mesleğim gereği bunu bilimsel olarak incelediğim için okuduğum için ve bilimsel ortamlarda uzun yıllar bulunduğum için söyleyebilirim. Virusler örneğin sizim dediğiniz gibi ısıya en dayanıklı olsalardı insanlık çoktan yok olmuştu.. Teorik olarak ısıya en dayanıklı olan formlar sporlu bakterilerdir.

Domuz gribine neden olan virüsü örnek vereyim. En fazla 4 saatte ortamda ölüyorlar.. Alkole çok duyarlılar. O yüzden şu anda alkollü dezenfektanlar-kolanya bile olur.- çok meşhur oldu.. Toplumun bilinç düzeyi arttı...

Ancak virüslerin en tehdit edici özelliği genetik özelliğinin çok sık (DNA sının) değişebilmesidir...
    Virüsler ölümsüzdür. Mikrobiyoloji ve viral hastalıklar derslerinin ilk saatinde bahsedilir ki hatta tek ölümsüz canlıdır önermesi üzerine TIP fakültelerinde genelde "Virüs gibi hoca!" muhabbetleri dolanır.

Sülalem TIPçı (bu deyişede bayılırım), oradan az çok kulak dolgunluğum var.

Siz, alkolle yada dezanfektanla virüsleri öldüremezsiniz. Yalnızca amiane tabirle aktifliklerini ortadan kaldırırsınız. Bu süreçte dokuya yerleşimini önlersiniz. Ancak birkez vucudunuza yerleşmiş olan bir virüsü asla öldüremezsiniz. Fırsatını bulduğu an yine tekrar aktif olacaktır.

Söylermisiniz bana; madem virüsler en dayanıksız canlılar, öyleyse neden insanoğlu onlarca yıldır gribe hemen hemen 60 milyon kurban verdi? Yada neden AIDS'in önüne geçilemiyor?

Halk arasında uçuk diye bilinen ağız ve dudak çevresinde çıkan yaralarda virüs sebeplidir mesela. Ilacını sürersiniz geçer. Ama vucut direnciniz düştüğü anda o yokettiğiniz düşündüğünüz virüsler tekrar aktif olacak ve tekrar uçuk çıkaracaksınız!..

Grip içinde durum farklı değil aslında. Gribi geçirdim sanır herkes. Ama kış aylarına doğru direncimiz düştüğü zaman her sene tekrar grip oluruz.

Üstelik, genetik kodunu değiştirme becerisine sahip olan bir canlıya dayanıksız demek; hepten evrime hakarettir. Virüsler yapı ve donanım itibariyle en güçlü halkalardan biridir.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler