Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Trafiğe Çıkış Tarihi ne anlama geliyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Merhaba Arkadaşlar,

Benim Kawasaki ER5 1999 Model.
    Trafiğe çıkış tarihi 2004 yazıyor ruhsatta , bu ne anlama geliyor?
    1999 Model bir motorda neden trafiğe çıkış 2004 yazıyor ,
    İlanlardada görüyoruz 2000 model 2002 trafiğe çıkışlı falan yazıyor tam olarak ne anlama geliyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzuki an125
    cevap zaten soruda dostum...1999da üretilmiş fakat trafiğe 2004 te çıkmış...2004 te satılmış yani

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Satılamamıştır.

Trafiğe çıkış tarihi ruhsat çıkardığınız tarihtir. Tersi de olabilir. Yani 2011 model ama trafiğe çıkış tarihi 2010 olabilir.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satılamamıştır.

Trafiğe çıkış tarihi ruhsat çıkardığınız tarihtir. Tersi de olabilir. Yani 2011 model ama trafiğe çıkış tarihi 2010 olabilir.

bu dediğin nasıl olabilir olmayan bir mal nasıl satılır .......

benim bildğim önce üretilir sonra satılır ama ...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Bu 5 sene boyunca satılmamışmıdır , 5 sene plakasızmı gezmiştir nasıl olur sizce?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    1996 da faturasıyla motor aldım...trafiğe kayıt ettirmedim...plaka çıkartmadım...10 yıl plakasız veya sahte plakayla gezdim...mesela yani...2007 de bir terslik oldu...Trafiğe gittim plaka çıkarmak için...ee nolcak...yani bu motor satılamamışmıdır...

arac satın aldığınızda mecburi plaka çıartacaksınız diye bir kaidemi var...hayır...faturalı satın aldım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1996 da faturasıyla motor aldım...trafiğe kayıt ettirmedim...plaka çıkartmadım...10 yıl plakasız veya sahte plakayla gezdim...mesela yani...2007 de bir terslik oldu...Trafiğe gittim plaka çıkarmak için...ee nolcak...yani bu motor satılamamışmıdır...

arac satın aldığınızda mecburi plaka çıartacaksınız diye bir kaidemi var...hayır...faturalı satın aldım...
    O zaman bu durumun sebebi nedir peki?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu dediğin nasıl olabilir olmayan bir mal nasıl satılır .......

benim bildğim önce üretilir sonra satılır ama ...
    Hiç araç satın almadınız mı? Yıl sonuna doğru genelde yeni yıl modelleri gelir. Model ile üretim tarihi farklıdır. 2011 model ve 2010 yılı üretim tarihli olabilir.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Hiç araç satın almadınız mı? Yıl sonuna doğru genelde yeni yıl modelleri gelir. Model ile üretim tarihi farklıdır. 2011 model ve 2010 yılı üretim tarihli olabilir.
    Evet.. 6. aydan itibaren bir üst model piyasaya sürülmeye başlar.. Misal ben 2008'in 8. ayında 2009 model araç aldım.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Nedeni modeli 2004 sonrası ise satılamamasıdır. Örneğin benim motorum 2005 model ama 2007 çıkışlı 2 yıl vitrinde beklemiş. en büyük sebebi ötv nin gelmesi, fiyatının aşırı pahalı muadillerinin ucuz olması (düşünün o dönemde shadow, intruder daha ucuzdu Dragstardan)

Yada,

Gümrükte yatması, gümrüklü mal olması, ithal edilmesi..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Ya da plakasız gezmesi diyecemde 1999 - 2004 arası neden plakasız gezsinki..

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    yurt dışından bir araç getirdiniz diyelim araç 2000 model ama siz aracı 2009 da türkiyeye getirdiniz.aracın ruhsatında dogal olarak bu ülke kanunlarına göre trafige çıkış tarihi 2009 olucak ama araç 2000 yılından beri yurt dışında kullanılıyor.siz sanıyormusunuz ki benim aracımın modeli düşük ama bak trafige çıkış tarihi yeni sıfır sayılır.yani o manaya gelmiyor.model nekadar önemliyse esas önemli km.
    benim hanımın teyzesinde bir araç var opel astra 1997 model 18.000 km de.arka kapıdan ses geliyordu servise götürdük servis bile şaşırdı,hiç arka kapıyı kullanmadınız mı diye sordu,e açmamışlar kapıyı menteşe paslanmış.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    benim 5 ay önce aldığım scooter'ımda 2006 fakat..
    2006'dan beri depoda kutuda beklemiş.(Satılamamış)
    Ruhsatta 2006 model 2009 trafik çıkışlı yazıyo..
    Budur yani.
    Ama alıpta 5-6 sene plaka çıkartmayanlar nasıl olur onu bilemem
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    araç çoksatın aldım ama senin demek istediğinle yazdığın aynı şey değil.....

2011 yılında üretilen bi araç 2010 da trafiğe çıkamaz mümkün değil yaniii
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya da plakasız gezmesi diyecemde 1999 - 2004 arası neden plakasız gezsinki..
    Onu yapanlar genelde kırsal kesimlerde yaşayanlar tahminimce... Metropollerde motorlarla o şekilde gezene pek rastlanmaz. Dikkat çekip motorun bağlanmasına sebep olacaktır. Ama kırsal kesimlerde köy yerlerinde bağ bahçe işi ile uğraşanlar için bulunmaz nimet. Motoru trafige kayıt ettirirse bunun muaynesi var, bunun sigortası var, bunun vergisi var. var anam var.. Kırsal kesimlerde yaşayanların zaten geliri nedir ki? Adamda öyle çözüm bulmuş kendince..

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurt dışından bir araç getirdiniz diyelim araç 2000 model ama siz aracı 2009 da türkiyeye getirdiniz.aracın ruhsatında dogal olarak bu ülke kanunlarına göre trafige çıkış tarihi 2009 olucak ama araç 2000 yılından beri yurt dışında kullanılıyor.siz sanıyormusunuz ki benim aracımın modeli düşük ama bak trafige çıkış tarihi yeni sıfır sayılır.yani o manaya gelmiyor.model nekadar önemliyse esas önemli km.
    benim hanımın teyzesinde bir araç var opel astra 1997 model 18.000 km de.arka kapıdan ses geliyordu servise götürdük servis bile şaşırdı,hiç arka kapıyı kullanmadınız mı diye sordu,e açmamışlar kapıyı menteşe paslanmış.
    İyide Yurtdışındaki aracı Türkiye'de kayıt ettirirken Yabancı Ülkenin trafiğe çıkış tarihi esas alınmazmı ? Neden trafiğe çıkış tarihi Türkiye'ye girip Ruhsat çıkarma tarihi oluyor dersem kanunlar dersin sanırım.Ama saçma bence.

Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araç çoksatın aldım ama senin demek istediğinle yazdığın aynı şey değil.....

2011 yılında üretilen bi araç 2010 da trafiğe çıkamaz mümkün değil yaniii
    Mesajlarımı bir daha okuyun. 2011 yılında üretilen demedim hiç. 2011 model dedim. Üretim yılı ile model yılı farklı şeylerdir. 2011 ile 2010 sayılarından hangisinin büyük olduğunu bilecek kadar matematik biliyorum.

Sizin karıştırdığınız nokta model yılını üretim yılı sanmanız sanırım.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyide Yurtdışındaki aracı Türkiye'de kayıt ettirirken Yabancı Ülkenin trafiğe çıkış tarihi esas alınmazmı ? Neden trafiğe çıkış tarihi Türkiye'ye girip Ruhsat çıkarma tarihi oluyor dersem kanunlar dersin sanırım.Ama saçma bence.

Soruyu soran sensin cevabı veren yine sensin, hay sen çok yaşa emi, ahahahah

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bence bu iş hem denildiği üzere satılamayan eski model 0 makinanın sonraki yıllarda tescil durumu...

diğer detayda çakallık yapıp trafiğe geç kayıt ettirme durumu...

bence 2 ihtimalde var...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Yurtdışı ruhsatı ile bizim ruhsatlar farklı, gümrükten ithal edilen araç için belge düzenlenir ve bu belge ile ruhsat plaka çıkartırsınız, memurlarında yurtdışı ruhsatı önlerine gelse bile okuyabileceğini hiç sanmıyorum
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler