Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yapamazsın dediler. Utandırdım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    boraerdin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN 1500 - Harley Davidson Sportster
    Artık birşey demiyorum. Eleştirenlerin makineleri JAPON.
    Ben bu yola kimse ile yarışmak için çıkmadım.
    Benim motorum soğuk havalarda çalışırken zorlanıyor. Herkesin başına gelir. Beni Ya da Çinlileri eleştirecekseniz o ayrı. Ama Çinli ile de yola gidilir. İnşallah bir SUZUKİ ya da YAMAHA sahibi olurum. Fakat imkanım budur. Ve bu makine ile yol yapmak istiyordum. Herkes yapamazsın dedi. Yapılıyormuş. Yorulmadan gittim, geldim.
    "çin min , zaten bir motor 300 km gidemeyecekse .... bisiklete bin .... " diyen de var.

Bu benim ilk makinem sayılır. Sırf makine Çinli diye buradaki gezilere gitmekten bile çekiniyordum. Artık giderim abi her yere motor ile...Bu benim ilk tecrubem.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    izmirli_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    Alıntı boraerdin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorum soğuk havalarda çalışırken zorlanıyor. Herkesin başına gelir. Beni Ya da Çinlileri eleştirecekseniz o ayrı. Ama Çinli ile de yola gidilir. İnşallah bir SUZUKİ ya da YAMAHA sahibi olurum. Fakat imkanım budur. Ve bu makine ile yol yapmak istiyordum. Herkes yapamazsın dedi. Yapılıyormuş. Yorulmadan gittim, geldim.
    "çin min , zaten bir motor 300 km gidemeyecekse .... bisiklete bin .... " diyen de var.

Bu benim ilk makinem sayılır. Sırf makine Çinli diye buradaki gezilere gitmekten bile çekiniyordum. Artık giderim abi her yere motor ile...Bu benim ilk tecrubem.
    takmıcaksın abi her söleneni.aynen devam bundan sonra.bizde biliriz japon makine almayı ama sartlar buna elveriyo suan.yapcak bişi yok.en azından klavye başında motorculuk oynamıyon önemli olan yollarda olmak
    iyiki bi far yanmış bu kadar abartcak ne var ki? japon motorların farı nükleer enerjiylemi çalışıyo.?ömür billah patlamıyomu?
    İnsanın değeri bir kesirLe ifade ediLecek oLursa;,,payı gerçek kişiLiğini gösterir,paydası da kendisini ne zannettiğini.......Payda büyüdükçe kesrin değeri küçüLür.........* ToLstoy *

Forumdan Uzaklaştırıldı

Seni eleştiren yok arkadaşım.Bizim eleştirimiz çin çan çonlara karşı.İnsanlar malesef imkanları bile varken kalitesiz motorlara yönelebiliyolar.Japonlar evet pahalı ancak 150cc'den tutun 1000 cc'ye kadar her türlü kullanım koşuluna hitap edebilecek motorlar şu an ülkemizde mevcut.Bizimkisi sadece uyandırmak.Biraz daha imkanlarınızı zorlayıp japon malı bir motora binip sorunsuz keyifli yolculuklar yapmanız konusunda uyarmak.Sen de motorunla keyif aldığın bir gezi yapmışsın.Önemli olan senin bu geziden tecrübe kazanmış olman ve zevk almış olman.İnşallah bir sonraki motorun japon olur.Bol bol gezersin.

hellfever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Bence iyi iş , tek hatan moturu durdurmak olmuş açıkcası acemice :D şansın yaver gitmiş ve dediğin gibi bir çare bulmuşssun buda akıllıca yoksa sanıırm orda en az yarım saat beklemek zorunda kalabilirdin .. Far'ın sorun cıkarması normal uzun yolculuklarda başa gelen bişiy her motorda olmaz ama .. uzun yol dönüşü motorunu bir gözden geçir bence ..

Resimleri en kısa zamanda bekliyoruz .. Görüşmek üzere ..
    Regal Raptor 150 5.000KM - Regal Raptor Daytona 350 10.000KM - Yamaha MT-07 20.000KM

Forumdan Uzaklaştırıldı
    "yapamazsın" diyenleri boşver,
    başkaları için değil de kendin için yaptığında keyif alırsın.

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    arkadaşlar şu çin motorlarının tek faydası insanları motorsiklete alıştırmak oldu.artık onlarında ucuzu 2000 den başliyor,o fiyata ikinci el japon yada taıwan almak varken kendinize ve paranıza niye yazık ediyosunuz.maşallah türkiye motorsiklet mezarlığı olmaya doğru gidiyor.yazık günah.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Cin malı uzun yola çıkmaz diye biseymi var yahu ?
    Yani buraya ben çin malı ile 300 km yol yaptım deyince neden şaşırıyorsunuz ?
    Sanki Dünya turuna çıkılmıs gibi bi telaşesi var gezinin, altı üstü 300 km. Canı sıkılıpta haftasonunda İstanbul'dan Ankara'ya gazlayıp aynı gün dönenler var yahu

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben Zat 150 ile 1 günde 700 km yapmıştım tırsa tırsa. Yapılmaz diye bir şey yok. Sorun çıkartma oranı tabiki Japon ve Avrupalı'lara göre yüksek olacak. Şunu anladımki Çin'li almayın, yaramaz diyende, Çin'li ye bakarsan işini görür diyende boşu boşuna biryerlerini yırtıyor.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş Merhaba.

Naçizane yorum yapayım, Motor amman diyeyim birilerini utandırmak için kullanılacak bir araç olmamalıdır. Motor sadece ve sadece kendin için kullanılacak süper birşeydir. Bu yüzden sen bakma başkalarının ne dediğine ve sadece kendin için bas gaza

Çin yapımı motor için diyebileceğim ki tecrübelerimle sabittir: motorunu tamamen adeta ezberlemeden, gerekli her türlü alet edevat ve yedek malzemeyi bulundurmadan yola çıkma derim. Elbette gerektiğinde kendi motorunu onarabilecek mekanik, elektrik bilgisine sahip olmalısın. Düşünsene bir, bu yolculuğunu bir inat uğruna tali yollardan Anadolu' da yapmaya kalksaydın ve bir geçitte yazdığın şeyler başına gelse idi? Benim kuzanimle yaptığım bir gezide ayı ile karşılaşmıştık ve motorumuzun hemen tek marş ile çalışması sayesinde kovaladığı halde kaçabilmiştik. Bu çok sıradışı bir örnek olabilir, siz sıradan olan ihtimalleri çoğaltabilirsiniz.

Motorunu iyi tanı dediğim gibi, hiç bir teknik direktör savunması ile meşhur oyuncusunu gol atsın diye ileri sürmez ve gol sürsede gol atamadığı için hayal kırıklığına uğramaz.
    Kazasız belasız sürüşler dilerim
    Poturdak

Motosikleti
    YAMAHA fz6fazer 2007 - SACHS- cbf150
    300 km bisey degil ama cin mali motorlarla o is yas, ben güvenipde cikmam yola felan. ha gitmezmi gider elbet bakimli olursa, yaninda alet ve yedek parcan varsa. ama sende hicbisey yoktu sanirim. en azindan 1 buji ve anahtari, bi far ampülü olmalidir yola cikarken arkadasim. bu arada egzozla motor isitma olayinida ilkkez senden duyuyorum, cok tuhaf.
    http://difm :cat:

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı rman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 km bisey degil ama cin mali motorlarla o is yas, ben güvenipde cikmam yola felan. ha gitmezmi gider elbet bakimli olursa, yaninda alet ve yedek parcan varsa. ama sende hicbisey yoktu sanirim. en azindan 1 buji ve anahtari, bi far ampülü olmalidir yola cikarken arkadasim. bu arada egzozla motor isitma olayinida ilkkez senden duyuyorum, cok tuhaf.
    Arkadaş bende motoru ısıtmak için diğer motorun egzost gazının kullanıldığını ilk kez duydum ne yalan diyeyim Benim bildiğim motor egzostu mangal yellemek için birebirdir o kadar
    Poturdak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Regal Raptor zaten kaliteli motosiklet! Çok iyi uzun yol yapar yapmışsında zaten

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    tebrik ederim ....
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence far ampulünün patlaması sorun değildir. her motorlu araçta her an olabilecek bir durum. dolayısıyla "evet, arkadaş gayet sorunsuz bir yolculuk yapmış" diyebiliriz aslında...
    Diyelim de sehpa yı neden iptal ettik?... Ağırlık yapmasın mı?..

Ya arkadaş sen başlığı böyle açarsan eleştirilirsin.....
    Regal yabana atılacak bir motor değil....
    Çinliler yol yapmaz diye kaide yok
    Japona çok heveslenme maknenin ekonomikliğinin keyfini çıkar..
    Regal yazlık bir motor değildir....
    İyi bakımla Rusyada bile kolay çalışır...

Sorunsuz başka yolculuklarını sabırsızlıkla bekleyeceğiz...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

boraerdin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN 1500 - Harley Davidson Sportster
    Regal'de sehpayı açtığınızda motor stop ediyor. Bu nedenle sehpadaki mekanizmayı iptal ettik. Ben farla uğraşayım derken o sırada motor soğuk rüzgar nedeniyle çalışmadı.

Egzostla motoru ısıtma olayına bende başıma gelince şahit oldum. Belki o motoru ısıtmadan bir iki marş deneseydim zaten çalışacaktı ama bana yardım etmek isteyen birine "hayır" diyemezdim heralde. Ama oldukça mantıklı bir davranış oldu.

Uzun yol değil haklısınız ardı önü 300 km. Ama benim ilk tecrubemdi. Çinli alırken bende çok endişelenmiştim. Sanırım yanılmışım. Biraz delilik yaptım farkındayım. Başka türlü kendime güvenim gelmeyecekti.

Motoru tanımak için sanırım yol yapmanın yanısıra kronik sorunlarını da bilmek gerekiyor. Şans benden yanaydı. Fakat bir daha şans bırakmam işimi.

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    gerçektende şanslıymışsın böyle insanlara denk gelmişsin

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Gene abuk subuk bir sürü mesaj var..(isteyen üzerine alınabilir, serbest)

Altımdaki Çin'in bağrından kopmuş olan motorumla;

Edirne'ye
    Tekirdağ'a
    Şile'ye
    Kırklareli'ne
    Adapazarı'na

Herbiri farklı geziler ve herbiri günübirlik olmak üzere gittim-geldim..
    Aklımda en ufak bir şüphe olmadan..

Zira motorumu tanıyor ve ne sorunlar çıkartabileceğini bilerek bakımlarda önlemlerini alıyorum..Bunca zamandır okuyup/gördüklerimden anladığım budur; "Bakım ve önlem"

Gerisi tatava..

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gene abuk subuk bir sürü mesaj var..(isteyen üzerine alınabilir, serbest)

Altımdaki Çin'in bağrından kopmuş olan motorumla;

Edirne'ye
    Tekirdağ'a
    Şile'ye
    Kırklareli'ne
    Adapazarı'na

Herbiri farklı geziler ve herbiri günübirlik olmak üzere gittim-geldim..
    Aklımda en ufak bir şüphe olmadan..

Zira motorumu tanıyor ve ne sorunlar çıkartabileceğini bilerek bakımlarda önlemlerini alıyorum..Bunca zamandır okuyup/gördüklerimden anladığım budur; "Bakım ve önlem"

Gerisi tatava..
    noktayı koymussun abi

bakım bakım bakım....gerisi hikaye

Motosikleti
    kınalı kuzu
    çin malı min malı arkadaşlar her motor yol yapar. Benim motorumda çin malı gidiş dönüş 1050 km yol yaptım. tık demedi halada demedi maşallah. Benim motorda cbr çakması olandan çin malı yol yapar kardeşim. Ama Ben şöyle bir geriyi düşündüğüm zaman baya deliymişim ben yahu Allahın yanında bir iyiğimiz verilmiş bir sadakamız varmış dedim kendi kendime ve bir daha uzun yola grupsuz çıkmaya tövbe ettim. İster araba olsun, ister japon malı sağlam bir motorunuz olsun, isterse çin malı sakın kardeşlikler tek başınıza uzun yola çıkmayın derim. Çıkıyorsanda bir artçı ile çık hiç değilse. Neden mi? kul yapısı arkadaşlar düşünün bir kere ya arıza verirse tek başına otobanda ıısz bir yerde akşam yakın hava soğuk olduğunu. İstediğin kadar alet edavatın olsun ya yapamıyacan bir şey çıkarsa. Japon çıkarmaz demeyin o dakul yapısı olmadı olmadı ama ya birde böyle bir durumda olursa. İşte bu ve bunun gibi sebeler yüzünden her zaman grupla yola çıkın. Başınıza bir şey gelirse yanınızda destek olacak arkadaş veya arkadaşlar olması insanı gerçekten rahatlatıyor. En azından sağlıklı düşünüyor (paniğe kapılmadan) ve doğru karar alabiliyorsunuz.
    İnsanlar iki şeyin kıymetini bilmezler. Sağlık ve boş vakit.

Gaziantep Mt

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çinliyi öldürüp japonu methedenler kafanıza japonyanın j si düşsün ben 97cc cub la çorlu-lüleburgaz-vize-saray-çerkezköy-çorlu yaptım hiç durmadan 75-85 km hızla bu da demek oluyorki 7000-8000 devir gibi oldukça yüksek momentte (doğrumu acep) toplam 185 km sadecebenzin için durdum bu örnekleri uzatmak istemiyorum kalitesiz olanı elbet vardır ama iyi motorlarda var kötülerken tamamını kastetmeyin lütfen

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler