Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

eksoz sesi ve cezası

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar eksoz cezası yemeye bıktım bende AKRAPOVIC eksoz var avrupada standart çıkarılıyor biz bunun desi bel yani sesini nasıl ölçtürebiliriz ve nasıl ruhsata işletebiliriz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kendını tanıtsan daha guzel baslamıs olurdun bu arada hos geldın sıtemızın degerlı abılerı ablaları sana yardımcı olurlar

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    ruhsat konusunda fikrim yok ama polisler subaru wrx in orjınal kanadına bile ceza yazıyo :D sende akro varsa maşinada saglamdır sadece sesi duysun ozamn polisler

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    299'dan aşağıya inme kimse sana ceza felan yazmaz
    bu mümkün değil sanırım.egzosu motora işleyen ne gördüm ne duydum
    bir arkadaşımda yemişti hem plaka hem egzos.1 ödedi 2 ödedi sonra bıktı.pkalayı ellemedi ama egzosu değiştirdi.sinek gibi bir ses çıkıyor şimdi ve kulağa hoş geliyor. sende böyle bir egzos takmanı tavsiye ederim
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    bence plakayı alta al polisten kac :D
    buarada eksozun cezası nekadr?

alonso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym fiddle
    şuanki ceza 108 ytl dir orjinal harici ses çıkaran eksozlara ayrıca motor otoparka çekiliyor tekrar muayeneden geçmesi lazım sonra alabiliyorsun 2 gün önce arkadaşa kestiler burda

Alıntı pre_lude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence plakayı alta al polisten kac :D
    buarada eksozun cezası nekadr?
    Ne güzel akıl veriyoruz birbirimize, plaka'yı alta al! Polisten Kaç!. Sonra başımıza polislik bir iş gelince (mesela taksi sıkıştırıp, kaçınca) başka cepheden bakmaya başlarız her nedense ama? "Nerede Polis, nerede devlet gibilerden?". Şaka yaptığını düşünüyorum, öyle değilse bile şakaymış gibi düşünmek istiyorum.

@R1_Yılmaz,

Orijinal egsozunuzu takın, rahat edin bence... Orjinal egsoza da ceza yazmazlar herhalde. Aklıma yasal başka bir çare gelmiyor daha doğrusu başka yol bilmiyorum yoksa yasa dışı çok vardır. Ama burası veya başka bir yer bunların anlatılacağı yer mi? Bu memeleket bunların uygulanacağı en güzel memleket mi? orasını hiç bilmiyorum...

Not: Prelude yüzünü görmediğim için, şaka yapıp yapmadığını anlayamıyorum eğer espiri yapmak içinse yukarıdaki yazın lütfen üzerine alınma, zaten lafım sana değildir bu durumda. En azında alınması gerkenler alınır...

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    hehe senii ii keklemişler ben burda motorun ciğerini söküyom tın diyen yok yiyorsa yazsın
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben kimseye eksos tan ceza kesildiğini görmedim(çok abartılı olmadıkça)
    benim motor un eksoz unda 10 tane delik var,pancar motor u gibi çalışıyor hiç bir polis bişey demedi çok cevirme atlattım ehliyet ve ruhsatta problem yoksa korkma

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    onun belli bir prosedürü var.tam bilmiyorum şimdi atmayım belli bi desibeli geçen egsozları zaten ruhsata işlemiyolar fakat akrapoviçin o desibeli geçeceğini sanmıyorum.sen desibelini ölçme direk git ruhsata işletmek için onlar zaten ölçme gereği duyarlarsa ölçerler.bu arada duymayanlar için söyliyeyim egsoz ruhsata işlenir.hatta ister motor ister araba olsun her türlü modifikasyon ruhsata işlenmek zorunda yasal olarak.ama kimse bunlarla uğraşmıyor polislerde fazla sıkmıyor genelde.ama ben sana bişi öyliyeyim 99 yılında arkadaşımın zx9r'ının orjinal egsozuna da ceza yazdı polis.üstelik bu orjinal egsozdu değildi diye tartışırken sinirlenip depoya vurdu ve depo çöktü.polise ne oldu dersen hiçbirşey olmadı arkadaşımın motorunu da bağladı,ses egsozu cezasını da eşşek gibi ödetti.yani polis ayar olduktan sonra ruhsata işletsende hikaye.bunlar motosiklete ecza dolabı yok diye,zinciri yok diye,önünde plakası yok diye ceza yazarlar(!)şaka değil arkadaşlar bunları soran polislerle aynı havayı soluyoruz!

Motosikleti
    honda cgl 125
    bencede polis görünce kac ole bı egzozla polısın onune bılı cıkma kacabilırsen sörun yok tabi

Motosikleti
    -
    ulan bana sesten ceza kesmeye kalkacklar yada motorumun sesine laf edicekler varya.. Ara gazla boğarım o polisi !!

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    slayer2694,aynen katılıyorum.

Biraz memurunda suyuna gitmek lazım.

Ama herkesin nasıl,ne derece kullandığını bilmediğim için kendime bakarak suyuna gitmeli diyorum.

Yoksa arabalarda egzozun başına takılan krom görünümlü egzoz uçlarına bile ceza yazan polisler var.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    -
    Alıntı slayer2694 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama ben sana bişi öyliyeyim 99 yılında arkadaşımın zx9r'ının orjinal egsozuna da ceza yazdı polis.üstelik bu orjinal egsozdu değildi diye tartışırken sinirlenip depoya vurdu ve depo çöktü.polise ne oldu dersen hiçbirşey olmadı arkadaşımın motorunu da bağladı,ses egsozu cezasını da eşşek gibi ödetti.

bi polis bu dediğini bana yapıcak, kaskı kafasına geçirmeyenin ben..

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    Alıntı s3ns4t10n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi polis bu dediğini bana yapıcak, kaskı kafasına geçirmeyenin ben..
    kardeş sen nerde yaşıyorsun acaba merak ettim uzayda mı ? Hem kimsenin kendi egosunu tatmin edecek diye egzosunu açtırıp veya fazla ses çıksın diye modifiye yaptırıp, mışıl mışıl uyuyan güzelim geleceğimiz olan çocukları, hastanede yada yataklarında yatan hasta insanları rahatsız etmeye hakkı yok. şahsen ben bangır bangır bağıran bir motor yada araba gördüğüm zaman(özellikle egzos kısmı açılmış) sahibine iyi bir rahmet okuyorum. Kendinize millet tarafından rahmet okutmaya meraklıysanız devam edin.
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    ben geceleri giderken fazla gaz acmıyorum gunduz akla zarar bir devirde ve sesle kullanıyorum polislerin ceza yazabileceklerini yeni duydum bundan sonra polislerin yanından debrıyajla gecmek lazım bu arada bendeki eksoz carbon leo vince
    gül bahçesine girenler gül olmasalarda gül kokarlar ( SUZUKİ --- KATANA )

Motosikleti
    Kymco Agility
    iyide, şimdi V motorlu bir Harley'in sesini nasıl önleyebilirsiniz ki?..

Standart egzostta bile çok gür ve tok bir ses çıkıyor.
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    ya bu tur seyler bos ısler makına zaten ses ıcın uretılıor o zaman sokmasınlar harleyı Turkiye ye...ceza kesecek hasabı sorulacak o kadar cok sey varda sıra bızım egzostların sesıne mı geldı...eger polıs gıcıksa yazar deılse zaten cevırmez bıle polısıne gore deısır...zaten bızım ulkenın sorunu bu hıc bısıyımız standart deıl

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Geçen sene, yanlış hatırlamıyorsam Antalya'ya(veya Bodrum'a) gelen bir gurbetçiye ait Lamborghini'ye ceza kesmişti bir trafik polisi bu ses-çevre olayı yüzünden.

Gerçi çevrede o kadar çok illegal iş yapan insan var ki poliste bazı şeylerin ayırımını yapamayabilir (gerçi trafik polisi ise bazı şeyleri bilmeli ya!)

Stock halde hangi makinadan ses çıkar,hangisinden ses çıkmaz noktasında polis herşeyi bilemeyebilir.

O noktada ikna gücü giriyor devreye. (polise hemen diklenmeyerek!)
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    benim motor gaza asılmayınca bağırmıyo
    çok çevirmeden polisin yanından geçtim
    bişe olmadı

el yapımı paslanmaz krom performans vaR
    ama orjinal gibi duruyo
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler