Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Türkiye'de 250cc Naked Pazarındaki Boşluk

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    YBR250 9bin, COMET250 8500 TL fiyatları ile satılırken, kanımca bu fiyatları gönül rahatlığı ile verecek tüketici kitlesini bulamadılar. Bulamazlarda. Özellikle COMET 250'nin kalite olarak bu fiyatın karşılığını verip veremeyeceği tartışılır. Yeni gelen Honda VTR250 ise uçuk fiyatı nedeniyle son derece sınırlı bir tüketici kitlesinin haricinde kimsenin ilgisini çekmesi beklenmiyor. Suzuki, Kawasaki gibi markalar ise 250cc naked pazarımızda hiç yer almıyor.

Yukarda yazılanlar gözönüne alınırsa Türkiye'de 250cc Naked pazarında belirgin bir boşluk olduğunu söylemek mümkün.

Motosiklet ithalatçılarının bu durumu gözden kaçırmalarına şaşırmamak elde değil.

Ben de 250cc naked'e terfi düşüncesindeyim. Şu an piyasadakiler pek cazip görünmüyor. Türkiye'ye fiyat ve kalite açısından dikkate değer bir motosiklet getirilmesini bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    _honda cbf 250_
    şimdi söylediklerimin aksi seda olarak döneceğinden eminim.
    250 cc kategorisinde gerçekten büyük bir boşluk olduğu doğru..
    mevcut 250 cc makinalarda ülkemiz şartlarında ulaşılması zor makinalar..
    ee durum böyleyken çinli motorlar ulaşılabilirlikleri ile piyasadaki bu boşluğu çok güzel doldurdular.belki bu makinalar olmasa biz motorculuğun yakınından bile geçemezdik..aslında iyiki varlar..benim gibi asgari ücretle çalışanlar için dar gelirlileriçin çinli makinalar vazgeçilmezdir..
    [B]2006_6_kanuni seyhan 150
    2009_7_honda cbf 250
    2010_3_bütün dolmuşlar benim[/B]

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı berman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi söylediklerimin aksi seda olarak döneceğinden eminim.
    250 cc kategorisinde gerçekten büyük bir boşluk olduğu doğru..
    mevcut 250 cc makinalarda ülkemiz şartlarında ulaşılması zor makinalar..
    ee durum böyleyken çinli motorlar ulaşılabilirlikleri ile piyasadaki bu boşluğu çok güzel doldurdular.belki bu makinalar olmasa biz motorculuğun yakınından bile geçemezdik..aslında iyiki varlar..benim gibi asgari ücretle çalışanlar için dar gelirlileriçin çinli makinalar vazgeçilmezdir..
    Bence çinli markalar bu boşluğu dolduramaz. Belki faydalanır. Bu boşluğu ancak Avrupalı veya Taiwanlı markalar doldurabilir diye düşünüyorum. SYM 2010 sonbaharında 250cc lik bir naked çıkaracak diye söyleniyor. Türkiye'ye gelir umarım. KYMCO'nun ise 250cc naked modeli yok.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    malesef 250 cc. boşluğunu kimse görmüyor... devlet 250 cc. kategorisinde ötv ye özel indirim yaparak 125 cc. den 600 cc. ye geçiş yapanların yaşadığı boşluğu doldurabilir ve kazalar azalır...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

On7_li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBF/CBX 250 lerin 2.el fiyatları gayet uygun esasında. Ama denildiği gibi gt250 comet e kalite yönünden ybr250 ve vtr250 ye de fiyat yönünden pek yaklaşılmıyor.
    [CENTER][B]Çarp tamponuma kır farımı, Bedenime zarar verebilirsin ama RUHUMA ASLA...[/B][/CENTER]
    [CENTER]:bounce:[/CENTER]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    herkezin kendi tercihi ama, aslında hem şehir içinde ve şehir dışında binilecek motosiklet 250cc dir, tabi bu kendi kanımca, türk milleti olarak yüksek cc li motosikletlere bakıyoruz, ben ybr 250 sahibiyim, şehir içinde çok rahat şehir dışında da yola ayak uyduruyor, bana göre hızı yeterli ağzımdan gelip burnumdan çıkıyor aynadan baktığım zaman adam otomobille kopmuş geliyorsa kendimi sağa atmıyorum, gaza bastığımda önünde ilerliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    250 cc ama nasıl 250 cc?İki seçenek var.Birincisi tek silindirli 250 cc , ikincisi çift silindirli 250cc.Tek silindirliler malesef 20 beygir civarı güç üretiyo.Bu da çok yetersiz.150 cc'lik motorlarla arasında 20 km hız farkı oluyo.Çift silindirlilerse gerçekten çok performanslı oluyo.30 beygirin üstünde güç üretebiliyo.Bu da düz yolda 150 km hızların üzerine çıkabilmek demek.Bizim Türkiye şartları için en uygunu çift silindirli 250'liklerdir.Çünkü çok ekonomik yakıt tüketimleriyle yeterli hızı sağlamakta.Ancak aynı şey yurt dışı için geçerli değil.Diğer ülkelerde yakıt ucuz olduğu için 500 cc ile 250 cc arasındaki yakıt tüketim farkı insanları etkilemiyo.Yani 250cc'ye tek talebi olan ülke Türkiye.Honda da bu boşluğu 13 bin liralık fahiş fiyatı ile vtr 250 ile doldurmaya çalıştı.Ancak sonuç hüsran.

Boşverin 250 cc'yi.7.500 liraya ikinci el cbf500 alın , kle500 alın ama bulaşmayın şu 250'liklere.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Geçen, honda efe gittim, vtr bakmaya ama yoktu bol bol cbf 150 vardı. Çok mu satılıyor yoksa hiç satılmıyormu anlamadım. Ülkede motor süren bir lider yok, o yüzden hiç bir zaman motor için bir düzenlenmeye gidilemez.

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    250cc pazarında boşluk olduğuna katılmıyorum .. sonuçta Türkiyede naked meraklısı kullanıcı sayısı belli , cbf250 piyasadan çekildikten sonra ybr250 ve comet250 devam ediyorlar ve bu iki model (2. el pazarını buraya dahil etmiyorum ) 0 km alıcısı müşteri talebini yeterince karşılayabiliyor .... vtr250 satmadı ve asla satamaz

*** zevkler ve renkler elbette tartışılmaz ama naked kullanan ( torkun tadını alan ) başka bir tarz motora asla binemez

Motosikleti
    Cbf150
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen, honda efe gittim, vtr bakmaya ama yoktu bol bol cbf 150 vardı. Çok mu satılıyor yoksa hiç satılmıyormu anlamadım. Ülkede motor süren bir lider yok, o yüzden hiç bir zaman motor için bir düzenlenmeye gidilemez.
    çok doğru söylüyosun, ağlamayana meme vermezler.

vtr şatışı nın olduğunu sanmıyorum, belki bir iki vardır.Onlarda çıkıp
    biz aldık demiyor...
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Alım gücü düşük ve çok pahalı olunca ister istemez boşluk oluyor bence

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    çin olduğu sürece adamlar ne ucuz fiyat koyar nede ithal eder bence.çünkü milletimizdeki mantık 150 cc çin motorlarına 3.000 yada daha aşağısı para ödemekten ibaret.

şayet Türkiye şartlarında ister istemez bu olmak zorunda.6.000 ye 250 cc japon motosikleti gelemeyeceğine göre piyasadaki boşluk dolsada piyasaya bir yararı olmayacaktır.

ybr 125'in fiyatına bakarsanız , olay açık zaten :(
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler