Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

tazyikli su makinesı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yav herkes motorunu yıkamaktan keyif alıyor..

Tazyikli suyla yıkamak kirlerden çabuk arınmasını sağlıyor hepsi bu..

Sonrasında zaten silmek, cilalamak, parlatmak..vs. yapılacak..

Bizim sevdiğimiz işin bu kısmı değil mi zaten?

Şahsen motordaki bulaşmış balçığı süngerle temizlemekten keyif almıyorum..ama otur cilala ve parlat deseler başında aralıksız 2,5 saat vakit harcadığımı bilirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    il_ragazzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS - BMW K 1300 R
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler madem öyle buna bukadar para vereceğinize,nebilim hem bahçede hem arabamı yıkarken ıvıra zıvıra,motorumu yıkarken,bahçe hortumunun ucuna takılan ucu yuvarlak ve ayarlı su tabancaları var.7/8 fonksiyonlu,kafasını çevirdikce yağmur gibi,toz gibi,sert mermigibi,banyo duşu gibi vs vs çok kulanışlı bence okadar paraya hiç gerek yok gene siz bilirsiniz.sadece motor için değil diğer şeylerede kulanıcam derseniz bu hortum başlığı kafi ğelir diyorum.amaaaaaaa yok ben motorum için istiyorum deniyorsa bu aletede gerekyok hortum başlığınada.en güzeli kendin yıkamak,ben müthiş keyif alıyorum kendi motoırumu kendim yıkarken,hatta binmekten çok yıkayıp temizlemesi ve ardından temiz halini seyretmek ooooooooo benim için tarif edilemez bir duyguu
    Hocam sen bide kompressörün tadına bak ben küçükken babam arabayı oto yıkamacıya götürdüğünde bile onu izlerken zevk alırdım belki o da bi manyaklık ...Ben kısmetse yazın daha da sessiz ve güçlüsünü almak niyetindeyim...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı il_ragazzo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen bide kompressörün tadına bak ben küçükken babam arabayı oto yıkamacıya götürdüğünde bile onu izlerken zevk alırdım belki o da bi manyaklık ...Ben kısmetse yazın daha da sessiz ve güçlüsünü almak niyetindeyim...
    hayırlısı olsun başkan nediyim.ben nacizhane fikrimi beyan ettim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:39 ----------

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şahsen motordaki bulaşmış balçığı süngerle temizlemekten keyif almıyorum..ama otur cilala ve parlat deseler başında aralıksız 2,5 saat vakit harcadığımı bilirim..

ahh be babacım yanlış anladın sende,suyu yüzeye tutup tazikle temizlemek çok basit çokta pratik,ee illaki.ben ondan hiç bir zevk alamıyorum.pippirik sahibiyim,neyapayım.ben isterimki motorumla sevişircesine haşır neşir olim.hepsi buu.yoksa teknoloji düşmanı değiliz.nedeniyo zorlaştırmayın,kolaylaştırın
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu kadar güzel anlatılabilir. Ben İZMİR KOÇTAŞ bayisini aradım.Onların elinde 15 tane kadar varmış.Bugün eniştem gitti ve sanırım ona aldıracağım.Arkadaşın resimde gösterdiğin aynısı 100 bar basınçlı su verebiliyor. . .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler madem öyle buna bukadar para vereceğinize,nebilim hem bahçede hem arabamı yıkarken ıvıra zıvıra,motorumu yıkarken,bahçe hortumunun ucuna takılan ucu yuvarlak ve ayarlı su tabancaları var.7/8 fonksiyonlu,kafasını çevirdikce yağmur gibi,toz gibi,sert mermigibi,banyo duşu gibi vs vs çok kulanışlı bence okadar paraya hiç gerek yok gene siz bilirsiniz.sadece motor için değil diğer şeylerede kulanıcam derseniz bu hortum başlığı kafi ğelir diyorum.amaaaaaaa yok ben motorum için istiyorum deniyorsa bu aletede gerekyok hortum başlığınada.en güzeli kendin yıkamak,ben müthiş keyif alıyorum kendi motoırumu kendim yıkarken,hatta binmekten çok yıkayıp temizlemesi ve ardından temiz halini seyretmek ooooooooo benim için tarif edilemez bir duyguu
    haklısınız ama burda şöyle bir ayrım var. hortumlu yıkamada harcadığınız su ile bu makinelerle harcadığınız su arasında dağlar kadar fark var. tıpkı reklamın birisnde elde yıkanan bulaşık ile makinede yıkanan bulaşık arasındaki su farkı gibi. yani belli bir süre sonra sırf su faturasından yapılan tasarruf ile bile bu makinenin parası amorti edilebiliyor. haaa, ama bu da elektrik harcıyor deyip çok ince hesaba girerseniz o da işin başka bir tarafı tabii... o zaman da fazladan harcanan su israftır, israf da haramdır deyip bir karşı hamle daha sunabilirim...

işin esprisi bir tarafa, bu makineler, hortum ve hortum başlıklarına nazaran daha az su ile temizlik yapabiliyorlar. ama kar/zarar tablosu çıkartacak olsak sanırım hortum ile makine başa başa gelir gibi... yine de ben motorların tazyiksiz yıkanmasından yanayım.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısınız ama burda şöyle bir ayrım var. hortumlu yıkamada harcadığınız su ile bu makinelerle harcadığınız su arasında dağlar kadar fark var. tıpkı reklamın birisnde elde yıkanan bulaşık ile makinede yıkanan bulaşık arasındaki su farkı gibi. yani belli bir süre sonra sırf su faturasından yapılan tasarruf ile bile bu makinenin parası amorti edilebiliyor. haaa, ama bu da elektrik harcıyor deyip çok ince hesaba girerseniz o da işin başka bir tarafı tabii... o zaman da fazladan harcanan su israftır, israf da haramdır deyip bir karşı hamle daha sunabilirim...

işin esprisi bir tarafa, bu makineler, hortum ve hortum başlıklarına nazaran daha az su ile temizlik yapabiliyorlar. ama kar/zarar tablosu çıkartacak olsak sanırım hortum ile makine başa başa gelir gibi... yine de ben motorların tazyiksiz yıkanmasından yanayım.

hocam senden ciddi söylüyorum prof. satraç oyuncusu olur şakası bir yana gerçekten söylediklerin mantıklı.

sloganımız:motorlar yıkansın,canlar sıkılmasın
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Fiyatları 130 TL'den başlıyor, onlarca marka/model var. Kargo sorununuz da olmaz.

http://www.hepsiburada.com/Departmen...1862&sorting=3

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sadık1453 arkadaşımızın verdiği linkten 06bluedragger arkadaşımızın verdiği aleti buldum 140 lira fiyatıGayet uygun fiyatlı geldi.Linki gönderiyorumhttp://www.koctas.com.tr/U/Karcher-K-201-Basincli-Yikama-Makinesi/100-Bar/42765?R=90 çok güzel bir ürün.Alacağım sanırım.Ama kargo nasıl olacak hiç bilmiyorum.
    bu markayı gözün kapalı alabilirsin..

Arkadaşlar ürünü aldım. Karcher markasının en ufak ürünü.Giriş seviyesi diye geçiyor.Eniştem İzmir'e gitmişti.Oradaki Koçtaş'tan aldım.140 lira fiyatı.Yarın eniştem getirecek.Adamla telefondan konuşturdu beni.Otomobil yıkarken de yeterli olduğunu söylüyor.Ayrıca netten de Karcher markasının ürünlerini inceledim.Gerçekten kaliteli ve fiyatı da uygundu.Bakalım nasıl olacak.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıcak su bobinini, beynini yer,kemirir sonra burada çare ararsın
    Sadece sıcak su değil SU yeterli bobinin beyinin kafayı yemesi için hocam benim anlatmak istediğim sıcak silindire gelecek buz gibi soğuk su ve açacağı hasarlar
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Arkadaşlar ürünü aldım. Karcher markasının en ufak ürünü.Giriş seviyesi diye geçiyor.Eniştem İzmir'e gitmişti.Oradaki Koçtaş'tan aldım.140 lira fiyatı.Yarın eniştem getirecek.Adamla telefondan konuşturdu beni.Otomobil yıkarken de yeterli olduğunu söylüyor.Ayrıca netten de Karcher markasının ürünlerini inceledim.Gerçekten kaliteli ve fiyatı da uygundu.Bakalım nasıl olacak.
    güle güle kullan bu marka seni kolay kolay üzmez 4 sene otoyıkama,, oto boya koruma işi yaptım..

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece sıcak su değil SU yeterli bobinin beyinin kafayı yemesi için hocam benim anlatmak istediğim sıcak silindire gelecek buz gibi soğuk su ve açacağı hasarlar
    Sen benim anlatmak istediğimi anladın mı peki Su buharı, suyu bobinin üzerine sıkmasan da bobine nüfuz eder.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Hatırlatma:Silindir ve egsoz sıcakken yıkama.

Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım ben soğuk motoru da yıkadım sıcak suyla bobin yanıyor.Oto yıkamacıda çalışmıştım.

Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kullan bu marka seni kolay kolay üzmez 4 sene otoyıkama,, oto boya koruma işi yaptım..
    Çok teşekkürler.Bayağı araştırdım.Köklü bir firmaymış

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen benim anlatmak istediğimi anladın mı peki Su buharı, suyu bobinin üzerine sıkmasan da bobine nüfuz eder.
    Anladım aslında ikimizde aynı şeyi sölüyoruz ama sen mehmetali diyosun ben ali mehmet bu arada 3 sene profosyonel oto yıkamacılığı yaptım bobin güzelce izole edimez ve yıkadıktan sonra motor kısmı iyice kurutulmassa her türlü zarar verir bobine
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

karcher marka tercih edebilirsiniz bildiğim kadarıyla o tarz ürünlerin uzmanı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad en doğrusu olan ve uygulanmayan bir yöntemdir buradan herkese şiddetle tavsiye ederim motoru sıcakken yıkatmayın elektronik aksamlara su tutmayın 5-10 cm den yakın tazyikli su tutmayın vs vs..

Alıntı motürhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım ben soğuk motoru da yıkadım sıcak suyla bobin yanıyor.Oto yıkamacıda çalışmıştım.
    hacı naptın sen yaa..
    sıcak su araba gibi kamyon gibi araçların alt yıkamasında veya motor yıkamasında kullanılır..
    keyfin eserde her yerini yıkarsan elektronik aksama su kaçırırsan motur nanayı yer..

Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad en doğrusu olan ve uygulanmayan bir yöntemdir buradan herkese şiddetle tavsiye ederim motoru sıcakken yıkatmayın elektronik aksamlara su tutmayın 5-10 cm den yakın tazyikli su tutmayın vs vs..

hacı naptın sen yaa..
    sıcak su araba gibi kamyon gibi araçların alt yıkamasında veya motor yıkamasında kullanılır..
    keyfin eserde her yerini yıkarsan elektronik aksama su kaçırırsan motur nanayı yer..
    abi dikkat ettim de çok hırs mı yaptınSaat 06.38 yazıyor yaa

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler