Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

100 km de 4 litre benzin !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    öncelikle herkeze iyi bayramlar diliyorum
    motorum asya 150 t 19a scooter geçenlerde depomu fulledim tam 100 km sora benZinciye gittim ve tekrar fulledim tam 4 litre benzin aldı 13,5 tl biraz fazla harcadığı kanaatindeyim sizcede öylemi
    teşekürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    otomatik vites ve kayışlı bi motosiklete göre normal yakmış bence anormallik yok
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    150cc için biraz fazla gibi evet. motorunuz rodajını tamamladı mı?

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    kullanima göre 4 litre bencede normal...150 cc
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    MCX 150
    Alıntı cienfuegos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150cc için biraz fazla gibi evet. Motorunuz rodajını tamamladı mı?
    3 bin kmde arkadaşlar bi kaç açıklama yapayım bu 100 k lik kullanımda artçı aşırı hız ani kalkış bayır çıkmak gibi bişey olmamıştır 50 60 km ile gezilmiştir bazen 90 km lere çıkılmıştır fazla uzun geziler olmamıştır en fazla 10 km olmuştur diğer 100 km tamamlamam işe girip eve gelmem oda 7 km sabah akşam

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı chopper_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 bin kmde arkadaşlar bi kaç açıklama yapayım bu 100 k lik kullanımda artçı aşırı hız ani kalkış bayır çıkmak gibi bişey olmamıştır 50 60 km ile gezilmiştir bazen 90 km lere çıkılmıştır fazla uzun geziler olmamıştır en fazla 10 km olmuştur diğer 100 km tamamlamam işe girip eve gelmem oda 7 km sabah akşam
    ben 19A'yla ne zaman benzin alsam ölçüm yapıyorum..

En son 1o tl'lik benzin aldım 100 km yol yaptım dur kalklı düz yolda 80-90 km hızla bi ara sınırları zorlayıp son yani 105 yaptım..
    km'de 10 kuruş yakıyo benm motorartçım yoktu..

Motorum 900 km'de bu arada..
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    Scooter lar her zaman konforunun olduğu gibi yakıt tüketimi yüksek motorlardır.Daha az yakan bi motosiklet istiyosan cup yada manuel vitesli debriyajlı bi motosiklet tercih etmelisin.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok az da olsa fazla gibi sanki.. Motorunun bakımları tam mı? Hava filtren temiz mi, bujilerin ve karbüratörün ne durumda? Bunlar benzin tüketimine etki eden faktörler mesela.

Otomatik jigle ile kısa mesafe(3.5 km) kullanımda bu değer normal.

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    en az 100-110 yaktığını duymuştum. 4 litre yaklaşık 130-140 a tekabul ediyor. bence zamanla biraz daha düşer ama çok fazla değil bence şu an.

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    bence bi tuaflık var bu durumda...

Motorlarımız aynı benim motor 1000 km bakımına daha qirmedi yani rodajdan daha çıkmış sayılmaz..ben 8o-9o gidiyorum.. 100 kuruş yakıyo

Senin motor 3000 e geldi diyosun.50-60 km hız diyosun..ve 130-140 kuruş yakıyo

Bence hava filtresi karbüratörüne falan bi baktır..
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    CBF 150
    1.4 bi araba 4 litre yakıyo motor o kadar yakmaz normali kullanımına göre 2.5 ile 4 arasında değişir 4 de üst sınırdır

Motosikleti
    Alıntı forumgrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.4 bi araba 4 litre yakıyo motor o kadar yakmaz normali kullanımına göre 2.5 ile 4 arasında değişir 4 de üst sınırdır
    Hangi 1.4 araba bu 100 kmde 4 litre yakan merak ettim şimdi

Motosikleti
    MCX 150
    arkadaşlar hava filtresi 0 daha yeni aldım buji yeni değişşti yağı yeni değşti castrol scooter yağı buji,yağ,havafilitresi bunlar değişeli 400 km oldu ben asya motoru aradım söledsim durumu 4 gün önce adam anlatım dedim böle ble çok yakıyor adam bana karbüratörün sarı kafamı dedi bende evet dedim onu değiştirelim dedi direk demekki 19 a ların genelkinde böle bişey var tmm nsıl olcak dedim servis bize faks çeksin biz gönderririz karbüratörü takrsnız eski karbüratörü gönderirsiniz geri dedi tmm dedim servise gittim söledim mm biz çekeriz dedi faks ama çektilermi bilmiyorum asya motordaki adam karbüratör değişince sarfiyat düşer dedi ama hızında 10 20 km düşüş olur dedi razıyım vallaha bakalım servis işallah çekmiştir faksı gelir karbüratörümüz takarız bide o zaman bakarız artışmı var düşüşmü var sizce servis faksı çekmişmidir bence çekmemiştir (servis bildiğimiz servislerden standart KIL)

Motosikleti
    CBF 150
    fiestanın dizeli ayrıyeten gazlı mercedesle bile 15kuruş yaktığım oldu sehirler arası ama

Motosikleti
    150RF
    bılmıorm ama ben 10 tl e 100 km yapıyorum 150cc scooterla tam gaz 100km hızlayım genelde

arkadaşlar hava filtresi 0 daha yeni aldım buji yeni değişşti yağı yeni değşti castrol scooter yağı buji,yağ,havafilitresi bunlar değişeli 400 km oldu ben asya motoru aradım söledsim durumu 4 gün önce adam anlatım dedim böle ble çok yakıyor adam bana karbüratörün sarı kafamı dedi bende evet dedim onu değiştirelim dedi direk demekki 19 a ların genelkinde böle bişey var tmm nsıl olcak dedim servis bize faks çeksin biz gönderririz karbüratörü takrsnız eski karbüratörü gönderirsiniz geri dedi tmm dedim servise gittim söledim mm biz çekeriz dedi faks ama çektilermi bilmiyorum asya motordaki adam karbüratör değişince sarfiyat düşer dedi ama hızında 10 20 km düşüş olur dedi razıyım vallaha bakalım servis işallah çekmiştir faksı gelir karbüratörümüz takarız bide o zaman bakarız artışmı var düşüşmü var sizce servis faksı çekmişmidir bence çekmemiştir (servis bildiğimiz servislerden standart KIL)
    Farklı karbüratör takma yakıtında milim değişme olmaz, gaza yüklenirsin bu sefer gene yakar. Normal bu kış şartlarında, neredeyse sürekli jigle açık gidiyorsun.

Motosikleti
    MCX 150
    bu jigleyi anlamadım abi mootor otomatikmi kışın jigleyi kendi açıyor yoksa benden kaynaklanan bişeymi

bu jigleyi anlamadım abi mootor otomatikmi kışın jigleyi kendi açıyor yoksa benden kaynaklanan bişeymi
    Jigle soğukta havanı kısar ve gaza daha fazla yüklenirsin,jigle motor ısındıkça kelebeğini kademe kademe elektriksel olarak açar ,ancak motorunun ısınması için soğuğa bağlı 2-3 km sürer sen de 3,5 km yol yaptığına göre jigleli kullanıyorsun.Örneğin 10-15 km sürmeye göre neredeyse 1,5 kat fazla tüketiyorsun.

Motosikleti
    MCX 150
    bunu servise nasıl anlatıcaz bu aralar motorda bi boğulmada var giderken gaz yarımken bi motorda boğulma geriye doru çekme ouyor sürereken hisediyorsun çok ince bi şey ben farkındayım gazı açınca düzeliyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler