Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

188 ytl + 1 ay HAPİS ceza yedim toplam 788 nişantaşı 4 yol

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    marauder 250
    beyler bu yeni gelen avrupa yasaları caktı bana. gecen cuma nişantaşında bi iş görüşmesinden çıktım bi polis bişey soruyo sandım. durdum (HANİ HEP KONUSURLARYA MOTORLULARLA ) ki arkada çevirme varmış gecmişim gormedim niye durmadın die bagrıyomuş.
    NEYSE PARDON ABİ
    -ruhsat?
    - ruhsat buyur
    -ehliyet
    -buyur
    -ama bu B
    -evet abi
    adam anında anons yaptı anons yarınca sisteme giriyomuş bi daha ztn bi nanay yapamadık neyse motoru vermedim cekici cagardı vermedim sahin geldi beraber goturduk benide mahkemeye yetiştirdiler. yoksa aksam nezaretteyim. 188 ceza motor benim üzerime olmasa sahibinede Bİ 188 CEZA ayrıca 1 ay hapis para cezasına çevrilio. 4 GÜNÜM KALDI VE daha 250 milyon buldum cumaya kadar toplayamazsam 1.200 oluyor ve arama emri cıkıyo.

sertifikam var ve 80 milyon bulup ehliyeti karakoldan alamadığım için affetmediler.

biraz uzun anlattım sinirliyim cunku ama dikkatli olun CEZALAR AVRUPAYA ayarlanmış acaip yüksek

---**TABİKİ TÜRKİYE HERZAMANKİ GİBİ ÇIKARCI, AVRUPADA ARABA EHLİYETİYLE MOTOR KULLANILIYOR İŞİNE GELMEDİĞİ İÇİN ONU UYGULAMA TARAFTARI DİİL**---

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    skunk, cok üzüldüm abi ya.. Cok gecmiş olsun. Ben de sınava bu cuma gunu giriyorum ve ben de ehliyetsiz geziyorum su anda.. Hatta bu civarlarda iken genelde ruhsatI biLe yanIma aLmIyorum ..Senin basına gelenden sonra ben de tırstım inan. Yakın çevre dısında sehir dısına (özellikle İstanbul'a) gitmemeye gayret edicem. Bu senin basına gelen biz ehliyetsiz motorcuların kulağına küpe olsun.

Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

kotumuren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150-5 (Mavi) :)
    Geçmiş olsun dostum..Umarım en kısa zamanda toparlarsın durumuu
    ŞŞŞŞŞŞŞ...sadece sessiz ol.....

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Sürücü belgesi sınıfına göre yetkisiz araç kullanmak, 188,30YTL ,
    Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca tescil plakasına da aynı miktar için ceza tutanağı düzenlenir.

Trafik ceza madde numaraları ve 2005 yılı ceza tutarlarını öğrenmek için tıklayınız.

Karayolları Trafik Kanununu indirmek için tıklayınız

Karayolları Trafik Yönetmeliğini indirmek için tıklayınız.

Trafik Para Cezalarının Tahsilinde Ve Takibinde Uygulanacak Esas Ve Usuller İle Kullanılacak Belgeler Hakkında Yönetmeliği indirmek için tıklayınız.

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Geçmiş olsun abi bu ehliyetsiz motor kullanmak çok tehlikeli ya bende de aynı sorun var en kısa zamanda ehliyet almayı düşünüyorum :(
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Peril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizimle paylaştığın için çok tşkler..
    sanada çok geçmiş olsun.umarım çauk atlatırsın

GokhanWolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150-T1
    Walla büyük geçmiş olsun.. zaten bu aralar denetimler çok sıkı.. Bende çok korkuyorum ehliyetsiz yakalanmaktan. Taa eylül sonu alabiliyorum ehliyeti... Umarım toparlarsın durumu...

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Bir musubet bin nasihatten evladır...

Bu olaya çok üzüldüm.Hele sertifan olupta böyle bir olay olmasına çok şaşırdım kimbilir hangi sebeplerden çevirmişlerdir.Motorun gösterişli olmasından mı (bilemez jinlunu ) + Nişantaşı giib sosyetik mekanın ortasındasın ondan mı? Bende nişantaşındayım muhitimizde böyle kelek görmen haliyle beni de üzdü açıkçası...Ehliyet almadan motora binmek mi ASLAAA ...

Bugünde kursun parasını yatırmaya gideceğim .Malum sınav cuma günü

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    inanın tırsmaya başladım
    ERASER WİLL COME BACK

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Geçmiş olsun skunk, ama bakıyorumda herkes olayı polise yakalanmak ve ceza yemekle ilgili yorumluyor. Arkadaşlar daha öncede başka bir topicde yazdım, olay polis ve ceza olayı değildir. Ehliyeti kendiniz için alın polis için değil. Ciddi bir kazada nasıl işe yarıyacağını tahmin edemezsiniz, Allah göstermesin ama ya salağın biri lap die önünüze atlasa caddenin ortasında ve vurup öldürseniz? Yada adam kendini camdan atsa ama sizin motora denk gelse? Ne yapıp ne edip önce ehliyet almalı sonra dikkatli bir şekilde motor kullanmalı ki boynumuz bükük kalmasın. Yaşı tutupda ehliyet almayanları kınıyor ve bugüne kadar boşverenlere de gülüyorum. Yahu aklınız başınıza yazın mı geldi???
    (Çok sert oldu ama kusura bakmayın) Saygılar...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

yasins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben motosikleti temmuzda alıp eylül ayına kadar yani ehliyeti alana kadar kullanayım diyordum ama açıkcası biraz tırstım. sabredip 2 ay daha bekleyeceğim herhalde. artık motosiklet eylüle kaldı riske girmeyelim şimdi yaz gelip geçiyor ama bunca zaman bekledik 2 ay daha bekleyelim

Motosikleti
    Kymco Agility City
    skunk, arkadasim umarim sana bu ders olur.ve en yakin zamanda ehliyetini alirsin öyle çikarsin trafige.

hiç darilma ama ne demenk B ehliyeti ile motor kullanmak biz a2 leri bosuna mi aldik yoksa???

drhakans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda titan
    dostlar bu arada bende birsey sorayim
    bizim dayi ogluda ceza yemis.
    polisin yazdigi cezayi odemis motoru almis ama birde savcilik ceza yazmis 450 milyon ,15 gunde odeyemezse 600 milyon olacakmis bu savciligin yazdigi cezayi taksitli hale getirtebilirmiyiz bilgisi olan warmi
    cezayi mugla ortaca da yemis aradik savciligi odeyemezsek taksit yapiliyormu dedik.
    cevap aynen soyle: biz almasini biliriz.
    ben boyle zihniyetin biyerine koyim

saygilar
    saygilar

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    FreeWind, sen motora hiç ehliyetsiz binmedin gaLiba.. Eger gercekten boyLeyse supermissin derim. Oldukca ender bulunan bir turden oldugunu gosterir. Adam ehliyet icin kursa gidiyo sertifikasIda varsa polislerin biraz daha anlayıslı olması gerekir. Adama yukleneceğine bir gecmis olsun demen daha mantıklı olurdu ya neyse. Ben de su an ehliyetsiz kullanıyorum. Ancak cuma gunu sınava girecegim. Hicbir allahın kuluda beni bu sure zarfında motorumu kullanmaktan men edemez. Motor ehliyeti almakla motorcu olunmuyor. Tabiki kullanıyorsan alacaksın. Ama sınav sittin senede bir, sonra direksiyon sInavdan bi sittin sene sora oluyo ehliyeti alman 3-5 ay suruyosa ben bole sistemi de sallamam kursa yazıldıgım gunden itibaren kendime surme yetkisi veririm. Polise yakalanmak yakalanmamak biraz şans birazda polisin insafI iLe bagLantILı. İnsan gibi derdini anlatırsın, kurs sınav belgen vs. gosterirsin. Adam hala anlamıyorsa para denersin. Yine anlamıyorsa yapacak birsey yok demektir. Ha bide yapabiliyosan yok efendim valilikte , emniyette vs. de tanıdık varsa araya koyar ceza işleme konmadan iptal ettirirsin.
    Adam ehliyetsiz yakalanmıs diye, sende de ehliyet var diye bu kadar keyif almanı anlamsız buldum. Aferim sende A2 varmış.. Sana taç takaLIm madem ?
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    abi yanlış yapmışın telsizin düğmesine bile bastırmayacaktın hemen atlicaktın dur hallediriz falan amcam poli molisi dicen

neyse geçmiş olsun
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    Bu ülkede avrupa cezaları uygulanıyor..Bu ülkede avrupanın en pahalı benzini satılıyor,avrupada gelir dağılımı kişi başı ortalama 25-30bin$ iken bu ülkede 5000$ civarında bu ülkede açlık sınırı 900ytl ve halkın büyük bir kesimi bu paranın altında gelire sahip olduğu gibi asgari ücret içler acısı,bu ülkede yol yok,koca istanbulda bile bırakın motosiklet yolunu araba yolu bile yok,bu ülkede doğru dürüst alt geçit,üst geçit yok,bu ülkede yamyam gibi şöförler var hepsi eğitimsiz %90'ı yollarda ölüm saçıyor,bu ülkede doğru düzgün eğitim yokki kaldı 55 yaşında kamyon şöförü eğitim almış olsun bundan 45 sene önce...Ben lojistik işi yapıyorum ve sürekli kamyon,tır,kamyonet şöförleriyle muhatap oluyorum sağırı var körü var,her türlüsü var..Kısacası bu ülkede cezaları avrupaya uydurmak kolay daha önce yapılması gereken şeyler var onlar zor ama kolaydan başlıyorlar kolaya kaçıyorlar,senin neyin avrupaya uygun ki cezanı avrupaya uyduruyorsun,adam avrupada aylık 3-4bin$'a çalışıyor sen burda halkını yabancı firmalarda 450ytl ye it gibi çalıştır,halkını avrupaya peşkeş çek süründür sonra 750milyon maaş alan adamdan 788 milyon ceza iste yuh yuh yuh,bu kadar olur be,bu milletin sırtından bi inmediler gitti,geçen 250cc lik motor aldım ruhsattı plakaydı tam 430ytl para verdim kime neye verdim bunun çoğu devlete vergi olarak gitti,her ay telefon parasından saçma sapan vergi veriyorum,ordan vergi burdan vergi,aldığımız para nedir,insanların aldığı para nedir ki bu kadar vergi veriyoruz..Kısacası bu ülkede avrupadaki para cezaları uygulanamaz sen rüşveti arttırırsın bunu yaparak 10ytl ye bağlayacağım polis 30 ytl ister budur, bazende tutturamassın amiri memuru vardır 788ytl ceza yersin bu ceza komiktir ve büyük rezilliktir bu adam bu parayı nerden bulsun nasıl versin,birde utanmadan 1 ay ceza vereceksin adama,bütün katili, iti, hırsızı, kapkaçcısı,eroin satanı 2 ay yatıracaksın bu arkadaşı da utanmadan 1 ay yatıracaksın hapishanede parası yoksa,allah kahretsin bu rezilliği başka bişey demiyorum...Senin neren avrupalı ki cezan avrupaya uygun olsun...Ezin bu halkı en kolayı nasılsa...

ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi bu A2 nekadara mal oluo? ve scooter ile digerlerinin farkı var mı? Son olarak sınavlar nasıl oluo yazılı sınav var mı?
    Hiçbirşey imkansız değildir...

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    ulan biz ne diyoz millet ne diyor,yahu kime soruyorsun a2yi b2yi c2yi,adamın canı yanmış başlık açmış sen adama a2 kaça mal oluyor diyorsun,adamın feleği şaşmış sen a2 desin hala,adam borç para arıyor varsa ver,s..tiret şimdi a2yi3ü5i.......................................... ..

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    @ccbbdd abi inan kutluyorum yorumun tam yerinde ve süper yazıcak laf bulamıyorum bu ülkede ona vergi buna vergi yok avrupaya uyum yasası yok şu yasası yok bu yasası derken aldı başını gidiyor ama sonumuz çok iyi değil gibi
    kutlarım abi yorumun için tekrar inan bana bazı şetlere artık dur demek lazım ama sallayan kim bizi.....
    ERASER WİLL COME BACK

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler