Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

yerli malı yurdum malı Türkar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bende anlamıyorum yapsanıza baştan aşagı herşeyi ile tamamen yerli olan bir araç.illaki bir tarafı ithal mi olmalı.gerçi ithal araçlarla yarışmakta zor ne yapsın yurdum tüccarı hazırı varken üretmek istemiyor
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Kasa pejo kasası ama arkadaşlar bi bmc miz var bizim sadece ismi yabancı olsada tamamen biz üretiyoruz aselsanımız var bu kadar kendimizi hor görmeyelim..

VAllaha aslında arabanın kullanım alanı bol olabilir.Hem 4x4 hem de kamyonet.Ufak esnaflar,tarlasından birkaç ürün getirmek isteyen çiftçi için ideal bir araç.Fiyatı ne kadar acaba?

emrecamcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 390 '17
    Bütün vatana hayırlı uğurlu olsun.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    tebrikler
    Çoğu araç firması her ihtiyacını kendi üretmiyor zaten.
    Bu parçaları üretmek için kurulan fabrikalar var ve otomotiv şirketleri bu parçaları alıp araçlarını oluşturuyor ve kendileri de birşeyler üreterek kendi araçlarını üretiyor.yani esasında hiçbir marka tamamiyle kendi fabrikasında üretmiyor parçalarını.o işi yapmak için kurulan fabrika çok üretim yaptığından sürümden kazanıyor ve ucuza satıyor.otomotiv şirketi kendi üretmeye kalksa her parçayı daha pahalıya geliyor.
    Bizim araçımız da öyledir büyük ihtimal.ama bu türk malı olmadığı anlamına gelmez.emekler ve proje türklere aitse bu araç TÜRKTÜR.
    Tekrardan ellerine sağlık.umarım bu bir yolun başlangıcıdır ve girişimcilere cesaret verir.Bu sayede Türk araçlarının sayısı artar.
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    bu bi başlangıç olsun artık sadece tüketen değil üreten bir TÜRK milleti olmak kendi ürettiklerimizi ihtiyaçlarımız doğrultusunda tüketmek bizimde hakkımız,
    herkes kendinden yola çıksın kullandığımız kaç ürün yerli üretimimiz bilgisayarım toshiba
    motorum piaggio kaskım agv eldivenlerim bile ne yazık ki ithal umut ediyorum ki kullandığımız her şeyi üretebilen bir ulus olabiliriz, daha fazlasını beklemek ve istemek bu milletin hakkıdır diye düşünüyorum. .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasa pejo kasası ama arkadaşlar bi bmc miz var bizim sadece ismi yabancı olsada tamamen biz üretiyoruz aselsanımız var bu kadar kendimizi hor görmeyelim..

Ayrıyeten Otosan Ford ile birleşmiş olsa da şuan Ford Transit olarak bildiğimiz araç türk mühendisler tarafından yapıldı arkadaşlar.bizzat ford fabrikasına gittiğimde müdüre sormuştum o söylemişti.
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Motosikleti
    apache 150 RTR
    olsun bir yerden işe başlamış olduk.darısı motorun başına

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı E-M-R-E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bi başlangıç olsun artık sadece tüketen değil üreten bir TÜRK milleti olmak kendi ürettiklerimizi ihtiyaçlarımız doğrultusunda tüketmek bizimde hakkımız,
    herkes kendinden yola çıksın kullandığımız kaç ürün yerli üretimimiz bilgisayarım toshiba
    motorum piaggio kaskım agv eldivenlerim bile ne yazık ki ithal umut ediyorum ki kullandığımız her şeyi üretebilen bir ulus olabiliriz, daha fazlasını beklemek ve istemek bu milletin hakkıdır diye düşünüyorum. .
    emre kardeeşim niye öyle düşünüyorsun ki tamam hepsi yabancı marka ama üzerine binen iki saf tertemiz iki kardeşim aslanlar gibi türk daha ne olsun evet gercek şu ki yerli ve sağlam gururlanacağımız ürettiğimiz kendımıze ait bir urun cıksında kullanalım arkasında olalım ama hemen kendımız mana buluruz bı duntada laf ederız bunuda unutmayalım

Hadi hayırlısı.. Türkar la açılışı yaptık.. Devamının gelir inş..

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    vatana milete hayırlı olsun,inşallah gerisi gelir

On7_li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En ufak civatasına kadar yerli üretim olacakki o zaman gurur duyayım. Motorunu kendim yapmamışım ben buna nasıl türk malı diyeyim.
    [CENTER][B]Çarp tamponuma kır farımı, Bedenime zarar verebilirsin ama RUHUMA ASLA...[/B][/CENTER]
    [CENTER]:bounce:[/CENTER]

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Bir gün şeytan insanlara cehennemin nasıl bir yer olduğunu göstermek için dünyanın muhtelif bölgelerinden insanlar toplayıp cehennemi gezdirmeye karar vermiş. Ülkelerden birer kişiyi seçerek topladığı grubu cehenneme getirmiş ve başlamış cehennemi gezdirmeye. Önce etrafta yığınlarca bulunan büyük kaynar kazanları işaret ederek kabaran bir iştahla anlatmaya başlamış: "İşte bu gördüğünüz kazanlarda sizin gibi insanlar var, aşağıdan verilen ateşle yandıkça yukarı doğru birbirlerinin üzerine tırmanarak yakarışlar içerisinde kurtulmaya çalışıyorlar. Ama nafile. Boşa kürek çekiyorlar; çünkü kazanların tepesinde gördüğünüz kanatlı dev zebaniler kazandan çıkmaya çalışanlara pençeleriyle engel oluyor ve onları kazanın derinliklerine geri sepetliyorlar. Siz de buraya geleceksiniz bir gün. Bundan kaçamayacaksınız!.." Şeytanın anlattıkça zevkten ağzından köpükler gelirken aralarından biri dikkatini çeken bir şeyi sormuş: "Kazanları ve ateşi anladık tamam da, şu en sağdaki kazanda zebani falan göremiyorum ben..." deyince şeytan hemen adama dönerek merakını gidermiş: "Onda zebani yok; çünkü onda yeni nesil Türkler var. Zebaniye gerek yok; çünkü biri yukarı çıkıp kurtulmaya çalıştığında aşağıdan çeken var!..
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonu devrim arabaları gibi olmasında
    o zamanlar ergenekon güçlüydü şimdi o kadar değil, ama şimdide mühendisler o zamanki gibi değil :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Aman bir aracimiz olsun..
    Sonu hüsran olmasinda.. Keske arkasi gelse.. Artik kamyonet alacak falan degilim ama benim icin baska bir sebebi var.. Nemi?
    Alman arkadasim rainer yeri geldimi bana hep sarar.
    Türklerin kültürü bizden eski ama bir araba bile yapamiyorlar..
    Len git isine derim hep. Baslama yine...
    Aslinda dünyalar kadar sakin birisi.. Ama ara sira bana sarmayi cok seviyor se.efsiz..
    Artik bunun 40 tonlugunu yaptigimiz zaman onun gözüne sokarim resimleri..
    Tabi biz görebilirsek.
    Ama ozaman onlar ne icat etmis olur o baska konu...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Ya arabaya bakınca birşey aklıma geldi.Bununla ne güzel motosiklet taşınır değil mi

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    motor türk üretimi olmadığı sürece türk malı araç yapıyoruz denemez. kasa ve şase üretmek için de 3 yıllık bir ar-ge'ye zaten gerek yok. onuda bir başka markadan esinlenirsin olur biter. motor yapmak zor değil.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pistonlar ve segmanlar nüral markadır(alman firması) izmitte üretiliyor
    krank keçesi ve diğer yağ keçeleri skt dir bursada üretiliyor

subaplar ve guide lar konya malıdır

lastikler petlastır kırşehirden

rulmanlar ors dir ankarada üretiliyor

jantlar cms dir izmirden

radyatör kale markadır kocaelinde üretiliyor.

boya çbs dir gebze den

motor bloğu sanayinin arkasında dökülüyordur.

akü mutlu aküdür tuzlada üretiliyor

mesela yani

binmem ben bu araca o zaman

şaka tabi yinede kalitesi fena değildir . hayırlı olsun tekrar

tabi devrim üretilirken bu parça üreticileri Türkiyede yoktu aklınızda olsun. yani devrim yerli montaj + kaporta fabrikası denebilir
    Yazdıklarına bakalırsa biraz alaycı bi yaklaşım gördüm. Umurım yanlış anlamışımdır.. Ama Turkiyede TUMOSAN ve ERKUNT %99 yerli uretim traktor. Ayrıca zamanın İveco motorları da turkiye de uretiliyordu, Motor bloklar Bursa DOKTAS dokum fabrikasında dokuluyor. Konya TUMOSAN da islenip tamamı burada toplanıyor.. Kısacası bana kalırsa Turk sanayisi senin bildigin kadarının cok ilerisinde. Belkide bunları biliyrosundur.... Bu arada ithal olan tek parca yakıt pompası...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    valla sanayicil iş adamları istese biraz ellerini ceplerine soksalar kralını yaparlar,nasıl olsa önrek tekneloji piyasa da çok.ama işte o ama da kalıp duruyoruz,yapana da mani oluyor kötülüyoruz.el ele verip üretin be kardeşim bizimde gögsümüz kabarsın
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    bu aracı tuskon için istanbula geldiğimde incelemiştim.Çok değişik özelliklere sahip askeri araç olarak ta kullanılabiliyormuş.

başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler