Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

150 cc lik bir scooterın 4 litre benzin ile 75 km gitmesi normalmi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    ASYA 150 T 19 A KULLANICISIYIM motoruma geçen akşam benzin aldım 10 tl lik depomda 3 tlik benzin vardı tahminim toplam 13 tl lik benzinim oldu depomda ve bu miktar 4 litreye denk geliyor motorumun km si 2800 dü ve demin eve gelirken benzin bitti km 2875 i gösteriyordu şok oldum üzüldüm gerçekten anormal bi yakıt değilmi bu motorumun garantisi devam etmekte servise söyledim ama pek fazla ilgilenmiyor ne yapmalıyım asya motoru arayıp durumu onlara sölesem ne yapabilirler motorumla işe gidip geliyorum servise bırakırsam 1 2 hafta kalır biliyorum karbüratörü değişmesi lazım sanırım lütfen bana yardımcı olurmusunuz ne yapmam lazım çok can sıkıcı bişey bi araba ile aynı yakıyor neredeyse

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    normal değil,anormal benim makine 800 cc 4 litre ile 100 km gidiyor,
    karbüratör ayarına ,sibop ayarına hava filtrene ve bujine baktır,

Motosikleti
    MCX 150
    hava filtresi yeni değişti buji yeni değişti ngk diğerlerinide söylerim servise ama bunu normali ne olmalı scooterkullanan arkadaşlar cevap bekliyorum sizin benizn harcamalırınz nasıl

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Normal değil çok fazla gerçekten. Ustanı değiştir..

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Anormal bir durum. ben 10 tl benzinle 100 km yapıyorum.Karbüratör ayarını yaptır düzelir.

Motosikleti
    MCX 150
    karbüratör ayarı ile düzelirmi sizce ne yapılıyor karbüratör ayarında bide ben 4 litre benzin ile 75 km sakin kullanımda yaptım benzini fazla harcıyor diye ne gaza basabiliyorum nede bi zevk alabiliyorum ustamı değiştiremem motor garantili motor servis bakıyor garanti dışı olmasını istemiyorum sizce asya motoru arayıp durumu anlatmalımıyım o zaman karbüratörü değiştirebilirlermi çok canımı sıktı bugun bu motorun böyle yapması 20 liralık benzinle 160 km yol yapıyor 13 tl lik benzinle 75 kafasına göre takılıyor

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum;
    bende mondial zat 150 var... 10 tl benzin ile 90km yol yapıyorum... ve genelde artçıyla kullanıyorum!!!!

full depo 300km yol yapmıştım...

sanırım ben km'e 120-125 kr yakıyorum...

Motosikleti
    MCX 150
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum;
    bende mondial zat 150 var... 10 tl benzin ile 90km yol yapıyorum... ve genelde artçıyla kullanıyorum!!!!

full depo 300km yol yapmıştım...

sanırım ben km'e 120-125 kr yakıyorum...
    senin motorun kasası benimkinden daha büyük ve genelde artçı ile kullanıyorsun ben tek kulanıyorum işe gidip geliyorum işe gidip gelirkende 60 km nin üstüne çıkmıyorum bazen basıyorum 90 95 ama hep değil fazla benzin harcadığı için basamıyorum arada basıyorum ama seinki 10 tl lik benzinle 100 km yapıyor ve benimki 13 tlik benzinle 75 km yapıyor kesin sorun var kaçak olabilir cumartesi dreksiyon sınavım var dreksiyon sınavından sora gidip servise söylicem sanki burgman 650 kullanıyorum gerçi burgman 650 bile daha az yakıyordur benimkinden

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben de 660 cc motorum ile 90 km sabit hızda 100 km de 4.1 litre yakıyorum. Ama sarfiyatı ölçme şeklin hatalı. Depoyu ağzina kadar doldur , kilometreyi sıfırla, 100 km yol yap tekrar depoyu ağzıns kadar doldur. pompada yazan litre senin 100 km deki benzin sarfiyatındır.

UKYO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motozeus ms100
    çin malı motorlar,trafikte seyreden bayanlar gibiler.ne zaman ne yapacakları belli olmuyor

imza: eski bir çin malı motosiklet kullanıcısı (gazisi)

Motosikleti
    MCX 150
    100 km de harcaması gerekn benzin ne olmalı kaç litre normal kaç litre anormal

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Benzinin litresi 3,35 lira.Benimde Asya T1 muadili Salcano T4 150cc maxi scooter'ım var.>Son zamdan önce km.de 15 kuruş yakıyordu.Şimdi de aynı olduğunu varsayalım.3,35/0,15=22 km 4x22=88 km sadece 13 km eksik gitmiş.
    Ayrıca tam kaç liralık benzin kaldığını bilemezsin depoda.Hesap ortada.Bence bir tuhaflık yok.Bir ihtimal kayışın eskimiş olabilir,aynı hızı daha fazla devirle gittiğin için bu fark olabilir.Bu motorların sarfiyatı böyle.
    Bu arada 500cc.lik Kawasaki EN500 de km.de 14 kuruş yakıyor.
    Bir fıkra yazayım.Benzin alan adama soruyor muhabir;"Benzin zammı hakkında ne diyorsunuz?" Adam cevaplıyor;"Beni etkilemiyor,ben hep 20 liralık alıyorum."
    3 litre benzin 10,05 lira.Made in China 150 cc scooter'ların en normal ayarlısı bile bu benzinle 100 km.gidemez.Hepsinin benzin göstergesi doğru göstermiyor.
    Değerleri yazan arkadaşlar en son ne zaman hesaplamışlar?

Motosikleti
    MCX 150
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinin litresi 3,35 lira.Benimde Asya T1 muadili Salcano T4 150cc maxi scooter'ım var.>Son zamdan önce km.de 15 kuruş yakıyordu.Şimdi de aynı olduğunu varsayalım.3,35/0,15=22 km 4x22=88 km sadece 13 km eksik gitmiş.
    Ayrıca tam kaç liralık benzin kaldığını bilemezsin depoda.Hesap ortada.Bence bir tuhaflık yok.Bir ihtimal kayışın eskimiş olabilir,aynı hızı daha fazla devirle gittiğin için bu fark olabilir.Bu motorların sarfiyatı böyle.
    Bu arada 500cc.lik Kawasaki EN500 de km.de 14 kuruş yakıyor.
    Bir fıkra yazayım.Benzin alan adama soruyor muhabir;"Benzin zammı hakkında ne diyorsunuz?" Adam cevaplıyor;"Beni etkilemiyor,ben hep 20 liralık alıyorum."
    3 litre benzin 10,05 lira.Made in China 150 cc scooter'ların en normal ayarlısı bile bu benzinle 100 km.gidemez.Hepsinin benzin göstergesi doğru göstermiyor.
    Değerleri yazan arkadaşlar en son ne zaman hesaplamışlar?
    ilgin için teşekkür ederim ayrıca fıkra çok güzeldi kayışımın eskimiş olabilceğin bi kaç kişiden daha duymuştum ama servise söylediğimde yok be kardeşim kullan demişti (servis işte pc den programlanmış robotlar gibiler hepsi aynı ) devam ediyorum motorum 1875 km de kayış değişmelimi motor 2008 trafik çıkışlı o zamandan bu zamana kayuş değişmemiş ve 3, yağ değiştirişim yağ filtresini hiç temizletmedim hava filtrem yeni ama yeri çok kötü ayaklarını koyduğun yerin altında önden gelen su yada tos direk içerde bi keresinde hava filtresinin yuvasından tam 1 litre ye yakın su çıkmıştı e tabi hava filtreside değişti. yağ hava filtresi buji değişeli daha 250 km oldu bide kıllandığım bişey var benim motorun bujisi ngk nın hangi modeli olmalı hangii numaralı olmalı çünkü servise ngk istiyorum dedimştim ngk nın birsürü bujisi vardı ama benim motora uyan yoktu oda başka takalım dedi bende hayır ngk istiyorum dedim ve tartıştık napıcaksın ngy ı ben ngk kullanamak istiyorum dedim ve ve ordan kalfasına al şunu tak gitsin gibi bir surat iffadesiyle bi ngk buji takmışlardı şimdi onu açıp bakıcam scooter için ngk nun hangi sini kullanmalıyım ne olmalı ve yağ filtresi hiç temizlenemdi o bi prolem olabilirmi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı chopper_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilgin için teşekkür ederim ayrıca fıkra çok güzeldi kayışımın eskimiş olabilceğin bi kaç kişiden daha duymuştum ama servise söylediğimde yok be kardeşim kullan demişti (servis işte pc den programlanmış robotlar gibiler hepsi aynı ) devam ediyorum motorum 1875 km de kayış değişmelimi motor 2008 trafik çıkışlı o zamandan bu zamana kayuş değişmemiş ve 3, yağ değiştirişim yağ filtresini hiç temizletmedim hava filtrem yeni ama yeri çok kötü ayaklarını koyduğun yerin altında önden gelen su yada tos direk içerde bi keresinde hava filtresinin yuvasından tam 1 litre ye yakın su çıkmıştı e tabi hava filtreside değişti. yağ hava filtresi buji değişeli daha 250 km oldu bide kıllandığım bişey var benim motorun bujisi ngk nın hangi modeli olmalı hangii numaralı olmalı çünkü servise ngk istiyorum dedimştim ngk nın birsürü bujisi vardı ama benim motora uyan yoktu oda başka takalım dedi bende hayır ngk istiyorum dedim ve tartıştık napıcaksın ngy ı ben ngk kullanamak istiyorum dedim ve ve ordan kalfasına al şunu tak gitsin gibi bir surat iffadesiyle bi ngk buji takmışlardı şimdi onu açıp bakıcam scooter için ngk nun hangi sini kullanmalıyım ne olmalı ve yağ filtresi hiç temizlenemdi o bi prolem olabilirmi
    Kayışın prensip olarak bir ömrü vardır ama kullanım şekli bu süreyi çok etkiler.En önemli etken ise made in china olması.Ben 1000 kmde Japon Bando takmıştım,sonra 4000 de tekrar değiştirdim,şimdi 10.000 de bir tuhaflık yok.
    Bildiğin gibi kuvvet aktarımı varyatör tabir edilen sistem.Kayışın yanlarının aşınarak daralması kasnakların çapını değiştirir ve ilk kalkış çok iyi son hız az olur.Bujiye gelince kitabına bakıp Wang You ne koymuş bunu öğrenip muadil NGK sını bulabiliriz.Yada söküp üzerindeki numara ile NGK nın sitesinden hangi motorlara uyduğuna bakabilirsin.Yağ filtresi evlerde kullandığımız çay süzgeçi gibi.Yağın boşaltığı yerin yanında daha büyük bir civata var,onu sökünce çıkıyor.Öyle hemen kirlenecek,tıkanacak bir yapısı yok.Hava filtresini sık sık kontrol etmen iyi olur.

Motosikleti
    MCX 150
    teşekkür ederim _OLD_ İLK İŞİM KAYIŞI DEĞİŞTİRMEK VE HAVA FİLTRESİNİ KONTROL ETMEK OLUCAKTIR

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    ben 10 ytl lik benzinle 100-110 km yol yapıyorum.Zat 150 kullanıyorum.Gerçekten bir anormallik var bu işte
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    inşallah düzelir kısa zamanda .. benzinciyi sengin edersin sora

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    10 TL benzinle 110-130 KM benimkide 150 cc ama kasası ufak ağırlığı az.Hava filtresini kontrol etmende fayda var .
    _OLD_ tavsiyelerin için teşekkürler bende kontrol edeyim yarın.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Zat sahibi arkadaşlar:Sizin motosikletinizin motoru burada konu edilen motordan farklıdır,aynı değildir.Sizin bilgilerinizi burada referans olamaz.Birde bu motorlarla 130 yapan kardeşlerimiz var.Saat fazla gösterdiğinden ben şu kadar yapıyorum diyebilirler.

Motosikleti
    MCX 150
    bugun servise anlattım durumu bana söylediği şey gayet mantıklıydı 150 cc bu kasaya ufak geliyor bu kasaya en az 250 cc motor koymaları lazım senni taşıyabilceğin yük 20 kilo olsa sana 50 kilo yük yükleseler ne olur yorulursun 20 kil le daha çok yol alıyorsan 50 kilo ile yarısı kadar yol yapamassın ve fazla enerji harcarsın galiba motoru ufak olduğu için fazla yakıyor zamanla düzeleceğini söyledi ama bakalım 128 kiloluk cüsse 150 cc motor bencede az

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler