Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Boğaziçi Köprüsünde Kaza!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F-650
    günaydın... yaklaşık 45 dk önce anadolu yakasında, boğaiziçi köprüsü yolunda bir scooterin kaza yaptığına şahit oldum.

MaxiScooter ı kullanan kişi, (sanırım araba şoförüyle kavga v.s. ediyordu, yoksa o şekilde motor kullanılmaz.) bir renault clio'ya 35-40cm mesafeden takip ediyordu. (iki araçta emniyt şeridinden son derece hızlı gidiyordu)

Derken tabiri caizse Clio'yu kullanan tam bir piçlik örneği göstererek frenlere asıldı, arkasındaki scooter arka freni kitleyerek yere düştü. sanırım bi 10 metere kadar sürüklendi.. fazla hasar olmadı zaten, bi 10 dk sonra scootterı kullanan biz trafikte servis aracında işe giderken yanımızdan geçiverdi....

Dİyeceğim, bi anlık sinir gaflet, adamın o güzelim motorunu tırt etti, kendisinin başına çok ciddi bişey gelebilirdi....

kaza bu sefer göstere göstere geliyorum dedi. ne yazık ki plakayı alamadık... Aklımızı başımıza alalım, herkese iyi günler...
    [COLOR="Blue"][B]Motosiklete yapılacak en büyük performans modifikasyonu, motorcunun sürüş becerisini geliştirmesidir...[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    her hata için kavga edecek olsaydık sonumuz belirsizleşirdi.
    sinirlere hakim olan akznaır. yalnız o an için değil, sonraki kilometreler için...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    anlattığın kadarıyla motosiklet sürücüsüde hatalı takip mesafesini korumamış,
    yinede geçmiş olsun, allah beterinden saklasın

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emniyet şeridinden gazlamış giderken, muhtemelen son anda ilerideki polisi farkederek, arkasına bile bakmadan frenlere asılan hayvan evladının kulaklarını en içten dileklerimle çınlatıyorum.
    Bu arada, trafikte motosiklet kullanırken gerçekten de ekstra soğukkanlı olmak gerekiyor.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Hemen arabaya suç bulmayalım, aralarındaki munakaşayı bilemeyiz. Kaldıki motorun takip mesafesi hic doğru değil. Sabah saatlerinde zaten yollar kaygan oluyor 2 tekerinde fren mesafeside 4 tekerin iki katı olduğuna göre.. Kendi düşen ağlamaz. Yinede gecmis olsun, bizimde kulağımıza küpe olsun

Motosikleti
    BMW F-650
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen arabaya suç bulmayalım, aralarındaki munakaşayı bilemeyiz. Kaldıki motorun takip mesafesi hic doğru değil. Sabah saatlerinde zaten yollar kaygan oluyor 2 tekerinde fren mesafeside 4 tekerin iki katı olduğuna göre.. Kendi düşen ağlamaz. Yinede gecmis olsun, bizimde kulağımıza küpe olsun
    Haklısın. 1e1 gördüğüm için diyorum, siste çökmüş zaten, o yolda kesinlikle öyle sürat yapılmamalı, o kadar yakından araç takip edilmemeli idi. ama ne olursa olsun hiç birşey "arkadaki motorcuyu" kasti olarak düşürmek için kazıklama fren yapılmasına sebep olamaz, olmamalı diye düşünüyorum.
    [COLOR="Blue"][B]Motosiklete yapılacak en büyük performans modifikasyonu, motorcunun sürüş becerisini geliştirmesidir...[/B][/COLOR]

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    bu sabah taksının bırı benım şerıdıme gırıp kendısıne yer actı yaptığı sey topu topu 2 araba öne gecebılmekti ama benı zorda bıraktı tam sağa gecmek zorunda kaldım boşluktan gaza asılıp önüne gectim trafık hızı ortalama 40 km re idi ilerde otobus durağı vardı aynadan baktım arkamdakıler sola atıyor kendını kımse beklemek istemıyor zaten yol iki şerıtli yol bende attım sola kendımı taksi arkamda ortaladım yolu yavaşladım üstümden gececek değil ya ışkları sayıyorum bu sırada kırmızı yanmasına 3 sayı kaldı yavaşım 1 sayı kaldı gazladım o kırmızıda kaldı.önüm boştu talı yol yok orda gazladım .ama bunun gıbıler cok hangısıyle uğraşacaksın en iyisi uzaklaşmak

Motosikleti
    BuKart
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyet şeridinden gazlamış giderken, muhtemelen son anda ilerideki polisi farkederek, arkasına bile bakmadan frenlere asılan hayvan evladının kulaklarını en içten dileklerimle çınlatıyorum.
    Bu arada, trafikte motosiklet kullanırken gerçekten de ekstra soğukkanlı olmak gerekiyor.
    Bende sana en içten dileklerinde sonuna kadar katılıp annesinin mesleğini sorguluyorum.
    [B]DERDİM KADAR OLSA KUVVETİM BENİMLE BAŞ EDEMEZDİ KASVETİM.EL YUMRUĞUNU YEMEYEN YUMRUĞUNU BALYOZ SANAR ARLANMAZ...
    [/B]

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne derseniz diyin arkadaslar,

Hem emniyettesin, hem bir aracın arkasına kaptırmıs gidiyorsun.....
    Ulan duramayacagını bildigin halde ne diye clio nun kıcına yapısıyorsun.

Mesafe bıraksaydı hiçbirşey olmazdı.

Clio sahibi anlık kriz gecirebilir kendini kotu hissedebilir veya acil durmak istiyacı zuhur eden bir olay olabilir. Bu olabilir seyler.

Bence motosiklet surucusu hatalı.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

en dikkat ettiğim konularda biri yakın takiptir ,ama bu arada öndeki araçla mesafemi korumaya çalışırken araya giren şelepsizlere çok gıcık oluyorum

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en dikkat ettiğim konularda biri yakın takiptir ,ama bu arada öndeki araçla mesafemi korumaya çalışırken araya giren şelepsizlere çok gıcık oluyorum
    Bu ornek verdigin dallamaları genelde sıkıstırıp seritten atarım abi.
    eger bir insan sinyal verip adam gibi yol istemezse feristahı olsun yol alamaz bende. Kazara aldımı illa atarım onu o seritten....

cıktı seride kadar yolu var
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    bahsettiğiniz kaza saatinden yaklaşık 30 dk önce anadolu yakası istikametinden köprüye giriş yaptım. yol oldukça ıslak ve kaygandı. iki tekerli arkadaş biraz cahil cesareti göstermiş. bazen sinirlerime hakim olamayıp bende aynı hataya düşüyorum ama yol böyle kaygan olmadığı zamanlarda. en iyisi aklımıza ailemizi getirip sakin olmak. herkese kazasız belasız sürüşler dilerim. iyi bayramlar

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    geçmiş olsun .
    İki kişinin bindiği motor değildir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler