Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorum çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    Arkadaşlar dün bi arkadaşımla birlikte aküye su eklemek için akünün olduğu kısmı açtık motorda. ve sora arkadaşım gerek olmadığını ve yeterli olduğunu söyledi ve kapattık tekrar. Sora motora bindim eve geldim bi sorun yok ertesi gün işe gitmek için motoruma bindim ve marşa bastım işime gittim sora akşam olunca evime geldim fakat tam eve geldim bişeyi farkettim , motorun farları düşüp çoğalarak aydınlatıyor freni sıkınca arka stopun yanmasıyla ön farlar gidiyor komple, ve akü göstergesi 0 ra kadar iniyor ve sora motoru stop ettim ve tekrar kontağı açtım motor çalışmıyor ve farları yanmıyor sizce ne olmuş olabilir önerilerinizi bekliyorum sizin önerilerinizden sonra aşşağıya inip motorumun sorununu çözücem akşamdan halletmeliyim çünkü işe gidip geliyorum
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung 250 Comet
    akün bıtmıs

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    akü

Doldur aküyü yola devam ;)

Şarj etmiyor!!! ve tüm elektriki alıcılar aküye binerek bitirmiş.

Motosikleti
    MCX 150
    nasıl yani akü komple bitmişmi ee ne yapıcam yeni akümü alıcam yoksa aküyü saf su ile doldurup kullanabilcemmi

Alıntı chopper_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl yani akü komple bitmişmi ee ne yapıcam yeni akümü alıcam yoksa aküyü saf su ile doldurup kullanabilcemmi
    aküyü doldur..

Motosikleti
    MCX 150
    ya dün akü tamamen doluydu galiba aküye baktıktan sora biyerlerine tam bakamdık ve akü şase yaptı ve bitti akünün kuru akü olup olmadığını nerden anlıyabiliriz ingiilizce yazıyorda bi işaretle anlayabilirmiyim

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Motorun yanlış hatırlamıyorsam Asyaydı benim motordan yani..
    Bizim motorların aküleri sulu eğer senin motora farklı akü koymadılarsa ki sanmıyorum..
    Büyük ihtimalle şarz etmiyo.Buda aküden çok başka birşeyden kaynaklanıyordu herhalde..
    Bildiğim kadarıyla aküyü değiştirsen dahi o şarz etmesini sağlıyan alet etmediğinden diğerinide bitirir..
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    MCX 150
    inip kablolarına bakıcam herşey yolundamı diye başak nelere bakayım akünü boşaldığnı nerden anlarız vedediğim gibi başka nelere baakyım konjektör yanmış olabilir mi onun yandığını nerden anlaraız ve konjektör sigorta akünün nerelerinde bulunur

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Aküye bakmadan önce gayet normal fakat baktıktan sonra şikayetler meydana geldiyse dediğin gibi aküye gelen kablolardan herhangi birini kısa devre ettirmiş olabilirsiniz fakat kısa devre yapması halinde sigortanın atması lazım sigortasını kontrol ettinmi?
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    MCX 150
    işte inip bakıcam birazdan size yazarım tekrar

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    aküdür akü

Motosikleti
    MCX 150
    sorunu buldum arkadaşlar akü beni özlemiş indim aşşağıya baktım açtım akünün olduğu kısımı şöle bi baktım aküye kaldırdım indirdim kabloları oynattım sora tekrar koydum aküyü yerine kontağı açtım farlar yanıyor akü göstergesi eskisi gibi full motoru çalıştırdım kornayda bastım herşey yoluna girmiş teşekkür ederim arkadaşlar

sorunu buldum arkadaşlar akü beni özlemiş indim aşşağıya baktım açtım akünün olduğu kısımı şöle bi baktım aküye kaldırdım indirdim kabloları oynattım sora tekrar koydum aküyü yerine kontağı açtım farlar yanıyor akü göstergesi eskisi gibi full motoru çalıştırdım kornayda bastım herşey yoluna girmiş teşekkür ederim arkadaşlar
    Dediğin anlattığın soruna uymadı ama hadi neyse. Motoru çalıştırırken akün devreye girer,çalışır çalışmaz da görevi tamamlanır,sök kutup başını farlar açık benzinin bitene kadar gidersin

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Akü eski mi?
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    MCX 150
    şimdi yeni bi sorum olucak 2, bi konu açmayayım
    sorum: rolanti ayarı motor sabahları tek marşta çalışıyor ve 1 saniye sora tak diye bi ses gelip stop ve bende gaz vererek çalıştıroyurm sora motoru kendi kendine otomotaik rolanti yükseliyor ve toparlıyor sora yola koyuluyorum haliyle motor ısınıyor ve durduğumda rolanti çok düşük ve MZ gibi bi egsoz sesi geliyor tak tak tak ve stop ediyor motor rolantiyi yükseltincede motor çok aşırı titremeli çalışıyor aynı motordan arkadaşımda var hemen hemen aynı km lerde onun motoru üstüne oturduğunda çalıştığını hissetmiyorsun ama benimki çok titreşimli rolanti ayralarımız aynı ama titreşim benimkinde daha fazla
    bu arqada motorun asya 150 t 19 a scooter biraz karışık oldu ama cevaplarınız için teşekkür ederim

şimdi yeni bi sorum olucak 2, bi konu açmayayım
    sorum: rolanti ayarı motor sabahları tek marşta çalışıyor ve 1 saniye sora tak diye bi ses gelip stop ve bende gaz vererek çalıştıroyurm sora motoru kendi kendine otomotaik rolanti yükseliyor ve toparlıyor sora yola koyuluyorum haliyle motor ısınıyor ve durduğumda rolanti çok düşük ve MZ gibi bi egsoz sesi geliyor tak tak tak ve stop ediyor motor rolantiyi yükseltincede motor çok aşırı titremeli çalışıyor aynı motordan arkadaşımda var hemen hemen aynı km lerde onun motoru üstüne oturduğunda çalıştığını hissetmiyorsun ama benimki çok titreşimli rolanti ayralarımız aynı ama titreşim benimkinde daha fazla
    bu arqada motorun asya 150 t 19 a scooter biraz karışık oldu ama cevaplarınız için teşekkür ederim
    Karbüratör flanşında veya kutudan emiş havası harici kaçak hava alıyor.

Motosikleti
    MCX 150
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratör flanşında veya kutudan emiş havası harici kaçak hava alıyor.
    anlamadım en iyisi servise anlatmak durumu herşey için çok sağolun

anlamadım en iyisi servise anlatmak durumu herşey için çok sağolun
    Basit olarak karbüratör kaçak hava alıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler