Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motosikletleri farketmeyenleri öldürmek istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ibocan33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedir bu 4 tekerlerin bize çektirdiği
    olay 1
    dün okuldan çıktım eve doğru gidiyorum önümde yavaş giden bir bmc pikap vardı selektör yaptıp sollamaya giriştim yanından geçerkende korna çaldım ama şerefsiz herif tam yanında onu geçecekken direksiyonu bana doğru kırdı bir güzel sövdüm topcase aldıktan sonra bir sopa taşımak gerekecek galiba topcasede

olay 2
    bugünde çarşıdan eve geliyorum eve son dönüş yapacam otobandan iniş yolu var ev biraz şehir dışında yolu ortaladım sağ taraftan gelen arabayı bekliyorum geçsin diye yine bir bmc pikap arkamdan korna çalıyor ne bekliyorsun dercesine camı açıktı döndüm arkama körlük % kaç dedim ne alaka dedi gelen arabayı görmüyormusun daha ne korna çalıyorsun dedim cevabını bile beklemeden bastım gaza

artık deli oluyorum bu tiplere

Türkiye'de insanlar hayatın daha kolay ve gelecek kaygısının daha az olduğu,eğitim seviyesinin yüksek olduğu batılı ülkelerin aksine
    yoksun kaldıkları tüm insani haklarından dolayı yoğun stres altında.
    Hiç birimiz içinde bulunduğumuz şartlardan memnun değiliz,
    ortalama gelirlerimiz insanca yaşamaya yetmeyecek kadar az,
    giderlerimiz ve ihtiyaçlarımız ise sınırsız,
    insanımız tırlatma sınırında yaşıyorken hepimiz her an olmayacak hataları yapabiliriz.
    Bu gün motorcular diğerlerine ,yarın diğerleri motorculara gıcık olacaksa bunun sonu nereye varacaktır?
    Lütfen daha sakin davranmaya çalış,
    Sinirlerine hakim olamıyorsan,moralin çabuk bozuluyorsa binme.
    motosiklet kullanımı yoğun konsantrasyon ve azami dikkat gerektirir.
    Öfke de bunları azaltır.
    trafikte öfke ya belayı çağırır,ya kazayı.
    unutma bugün karşına çıkanı dövebilirsin belki ama yarın karşına çıkan biri de seni öldürebilir.3.sayfada küçük bir haber olmak yerine yaşamaya ve insanlara anlayışla yaklaşmaya çalışmalısın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanimiz korna yapmayi selektör yapmayi sever..
    Ama kensine korna yada selaktör yapildimi sinirlenir..
    Banami leyn der hemen..
    Belki senin kornana hasta olup gicikligina üstüne kirmistir..

Korna selektör neden yapiyorsunki?
    Ver sinyalini gec..
    Eger yanlis hareketini görürsen ozaman bas kornana..
    yol istemek için selektör yaptım yanından geçerkende farketmemiştir diye kornaya bastım bir uyarı olsun diye (babam hep öyle der kornayla geçtiğin adamı uyar diye) bencede uyarmak gerekiyor adam kornaya bastığım halde üstüme kırıyor direksiyonu
    www.sahildenturkiye.com

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki sadece 4tekerliler mi farketmiyor bizi? Motosikleti farketmeyen motosikletlilere ne yapacağız?

Bir kaç hafta önce yolumda gidiyorum, bir benzinlikten çıkmak üzere olan SS motosikletli, arkasında kız arkadaşı da var, artçısı da var yani üstelik, çıkışa gayet yavaş geldi, bir soluna baktı, bir de sağına baktı, üstelik tekrar sola baktı (bana doğru), tam ben benzinliğin çıkış noktasına yaklaştığımda gaza bir asıldı... ok gibi fırladı yerinden. Panik halde kornaya basmamla beni farkedip ön tekeri kilitleyerek, yalpalayarak durabildi ve kendisini adeta sıyırarak ve ben de yalpalayarak kurtarabildim. Az ilerde durarak arkaya baktığımda kız arkadaşı hala panik haykırışlarını sürdürüyordu.

Yani biz farkedilmiyoruz sevgili kardeşim, görünmeziz adeta, yayalar görmüyor, otomobiller görmüyor, hatta birbirimizi görmüyoruz. Dolayısıyle, millete kin ve nefret ile dolacağımıza bu görünmezlik özelliğimizi her zaman akılda bulundurarak her zaman buna göre tedbirli olmalıyız ve mümkün olduğunca kendimizi farkettirmeye çalışmalıyız. Mesela ben de adam sola, bana doğru baktığı halde, beni gördüğünü sanarak birşey yapmadım. Demek ki gene de kornaya basarak kendimi belli edeyim, noolur noolmaz demeliymişim
    araba sürerken çok dikkatli olmama rağmen motorda 10 kere daha fazla dikkatliyim . çünkü araba sürerken ben bile motorcuları görmekte zorlanıyorum . arkadaşlar görünmüyoruz malesef , buna göre davranmakta fayda var . değil reflektör projektör bile bağlasan insan beyni motoru ve motorcuyu trafikte algılamakta zorlanıyor . sanırım kendine bir tehdit olarak algılamamakta ve/veya dğer şeylere daha fazla odaklanmatadır insan beyni. GÖRÜNMÜYORUZ ...
    ::pala::

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bence onlar seni öldürmek istiyorlar.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    itiraf ediyorum;
    ben artçım olarak, eşim, bayan arkadaşım vs varken çevremde sinekleşmeye başlayan, kasksız bir şekilde etrafımda dönen, taciz eden, laf atan APAÇİ sürüsüne denk geldiğimde kesinlikle ama kesinlikle ya yolun dışına atıyorum ya da tekmeyi basıyorum.

bu hareketime, yolda seyir halindeyken, kız arkadaşıma elle dokunmak için hareket yaptıklarından itibaren başladım.

abicim, öldürme! benim gibi parçala ve sakat bırakl, ibret olsun...

sanılmasın ki, devirip kaçıyorum, bir şekilde onları durdurup pekmezlerini akıtmadan bırakmıyorum ve bırakmam da... parçalarım abicim, PAR-ÇA-LA-RIM!!!
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    600 f, kymco movie xl 125
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    itiraf ediyorum;
    ben artçım olarak, eşim, bayan arkadaşım vs varken çevremde sinekleşmeye başlayan, kasksız bir şekilde etrafımda dönen, taciz eden, laf atan APAÇİ sürüsüne denk geldiğimde kesinlikle ama kesinlikle ya yolun dışına atıyorum ya da tekmeyi basıyorum.

bu hareketime, yolda seyir halindeyken, kız arkadaşıma elle dokunmak için hareket yaptıklarından itibaren başladım.

sanılmasın ki, devirip kaçıyorum, bir şekilde onları durdurup pekmezlerini akıtmadan bırakmıyorum ve bırakmam da... parçalarım abicim, PAR-ÇA-LA-RIM!!!
    adam haklı dagdamıyız sehirdemiyiz medeni olun biraz.

Üzerine de çıkar,aynasına da bakmaz.Acemi sürücü çok, Allah'a havale ediyorum, zaten Allahlık bunlar.

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Geçmiş olsun...Fakat bazende onlar bizim için aynı şeyleri söylüyor,senin onlara dediğin gibi....
    Malesef günümüz şartlarında kimse araçlarını 4/4 lük kullanmıyor veya kullanmaya çalışıyorda, ufak tefek hataları olabiliyor. Sonuçta bizler bir insanız hata yapmak doğamızda var.Bunun en güzeli daha dikkatli olmamız,önümüzdeki veya arkamızdaki aracın neyapacağını önceden kestirmek gerekiyor....
    He bu arada öfkeyle kalkan,zararla otururmuş diyede bir söz var onun için trafikte giderken olağandan daha sakin olmamız gerekiyor.Kazasız ve belasız sürüşler dilerim...

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    itiraf ediyorum;

Dostum sen nerde oturuyorsun
    Kolpa Adamları

Delikanli ilk 15 i bana yeter kalanlara arkadaşlar yardım etsin.Tabii bir günde Sen yinede sakin ol kardeşim sıkışınca bize haber et yeter

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurbanlık aramaktan kurtuldum bu sene 1 tır şöförü bide hyundai h100 ile su dagıtan birini kesecem :D
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    Innova 125
    dolmuş pikup kamyon bunlar hayatta motoru saymaz en çok sağ şeritten giderken ara yoldan pat diye çıkanlara tekme tokat dalasım geliyor

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    iste ama yapma olur mu ibo
    pek çoğumuz neler yapmak istiyor bunlara, bir bilsen...
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    snide hep bnm pikaplar buluyo
    ikiside aynı herf olmasın

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bugun akşam yoldan gidiyorum, uzunlar açık, havalı kornaya basıyorum ama kör oğlu kör az daha ara sokaktan çıkıp çarpıyodu bana, son anda kurtardım. durdum bağırdım çağırdım, sesi bi inceldi adamın, tamam abi filan, acıdım yoluma devam ettim

bide şerefsiz birine denk geldim. çiğeri beş para etmez adam lanlu lunlu konuşup bağırdı arabadan. hiç sallamadım geçtim yanından. sonra düşündüm, bok konuşamazki diye,. polis olduğunu sonradan anladım.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ibo kimseye sataşma, sadece dikkatli ol ve hiçbir diğer araca güvenme
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler