Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ruhsat yok

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    shanary 110 cup
    arkadaşlar ben bir çin cumhuriyetine balı bi motor aldım cup 110 400 tl ye aldım yalnız ruhsat plaka yok çıkarmamışlar faturası var kaça malolur bana cezası felan varmı sizlere bi sorim dedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    monero qm250 ve ramzey 125cc
    eğer motorun fatura tarihinden itibaren 3 ay dolduysa tescili dolmuştur.bunun 100 tl gibi bi cezası var.onun dışında normal masraflar plaka+ruhsat+zorunlu trfk sigortası (kasko değil)+noter masrafı toplamda 330 tl üzerine de 100 tl cezayı koydunmu toplam rakam çıkıyor.benim 125 lik scooterimde böle.bu parayı vermemek için kullanmıyorum
    hav ar yuuuuuu 34 VS 5537

İlginç bir olay.Motoru 400 liraya al.Sonra 430 lira plaka masrafı.Ama 800 lirayı hakeden bir motosikletse plaka çıkarın derim.Eğer değil diyorsan da polisleri gördünmü bırak motoru kaç

plaka masrafının daha çok olcağını tahmin ediyorum. sırf plaka motor parası kadar olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    2 ruhsat yaprağı 105 ytl
    plaka basımı 8 ytl
    muayenede isterler herhalde 63 ytl
    ceza 100
    bide islem takip formları onlarda kabataslak 20
    faturası kesilmisse noterden satis alacaksın oda 186
    400 den kurtulusun yok geçebilirde....kolay gelsin hayırlı olsun allah kaza bela göstermesin...

Motosikleti
    ramzey cup 100
    bende de benzer durum var. haziran 2009 da taksitle 0 motor aldım. plakasız kullanıyorum . sizlere bir sorum var , arkadasa muayene parası isterler diye bi arkadas yazmış. benim motor için de muayene isterler mi? (2009 model )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı samet14fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de benzer durum var. haziran 2009 da taksitle 0 motor aldım. plakasız kullanıyorum . sizlere bir sorum var , arkadasa muayene parası isterler diye bi arkadas yazmış. benim motor için de muayene isterler mi? (2009 model )
    yanıltmak gibi olmasinda...
    benim düsünceme göre...o arkadasın motor 2006 model ve fatura o tarihte kesildi ise 2 yıl muayenesi otomatikman olur....oda 2008 de biter ve 1 yıllık muayene cazazı olur aylık 3 küsür lira...
    kafadan atmıyorum...sadece mantık olarak düsününce böyle olabilir...

hbide sunu unutmayın...sakın ha emniyet önündeki sigortacılara falan uğramayın zaten siz uğramasanızda onlar sülük gibi yapısırlar...kendi isinizi kendinizn halledin...zaten emniyette danısmanlar var onlar sizi yönlendiriyor....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler