Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

karbüratör ve enjeksıyon

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    dostlarım 2006 yamaha xmax 250 aldım merak ettıgım en buyuk konu karbüratorluyle enjeksıyonlu arasındakı yakıt farkı nekadar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    yakit farkinin cok fazla oldugunu sanmam ancak performans farki maglum tabiki..

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakit farkinin cok fazla oldugunu sanmam ancak performans farki maglum tabiki..
    Çalışma düzeninde ve yakıtında fark olur, ömrü uzun olur ayarları kolay kolay kaçmaz.. Performans çok ta aşırı hissedilmez..
    Nitekim hyo 250-kanuni 250 farkı gibi bi durum..
    GKN MOTORS

Öncelikle hoşgeldin.Enjeksiyonlu olan karbüratörlüye göre yaklaşık %15-20 arası tasarruflu olur.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Tabiki performans değiştiği gibi bakım maliyetleride değişir enjeksiyon demek beyin demek beyin demek maksimum dikkat ve bakım maliyeti demek
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalışma düzeninde ve yakıtında fark olur, ömrü uzun olur ayarları kolay kolay kaçmaz.. Performans çok ta aşırı hissedilmez..
    Nitekim hyo 250-kanuni 250 farkı gibi bi durum..
    tamamda dostum karburatorlu 600 cc bi motor normal kullanimda yuzde 5 yakarsa,injeksiyonlu bi motor yuzde 2 yakicak degilya.

Motosikleti
    R1
    tamamda dostum karburatorlu 600 cc bi motor normal kullanimda yuzde 5 yakarsa,injeksiyonlu bi motor yuzde 2 yakicak degilya.
    98 karbüratörlü r1 normal kullanımda 240 bin yakarken, 06 enjeksiyonlu 200 yakıyor..
    Başka bi örnek; senin motorun karbüratörlü 120 hp olmasına rağmen 08rr 118 hp
    GKN MOTORS

Motosikleti
    98 karbüratörlü r1 normal kullanımda 240 bin yakarken, 06 enjeksiyonlu 200 yakıyor..
    Başka bi örnek; senin motorun karbüratörlü 120 hp olmasına rağmen 08rr 118 hp
    iyide benimkinden 7 sene daha yeni bi motor eyter karburatorlu olsaydi en az 150 beygir olurdu heralde bende performans bakimindan bunu diyorum zaten.hem 240 bin dedigin nedir anlayamadim?

Motosikleti
    R1
    iyide benimkinden 7 sene daha yeni bi motor eyter karburatorlu olsaydi en az 150 beygir olurdu heralde bende performans bakimindan bunu diyorum zaten.hem 240 bin dedigin nedir anlayamadim?
    240 bin para birimi..
    Karbüratörlü olsa 150 beygir olurdu die bişey yok kardeşim, ona bakarsan yeni r6 133 hp??

Bahsettiğim benden az benzin yakan r1 183 hp, benim karbüratörlü 152
    Teknoloji ayrı bi durum, konumuz da kıyas değil
    GKN MOTORS

Motosikleti
    240 bin para birimi..
    Karbüratörlü olsa 150 beygir olurdu die bişey yok kardeşim, ona bakarsan yeni r6 133 hp??

Bahsettiğim benden az benzin yakan r1 183 hp, benim karbüratörlü 152
    Teknoloji ayrı bi durum, konumuz da kıyas değil
    peki 240 bin ile kac km geciyorsun ve 240 bin ile kac galon benzin oluyor? merak ettim de

Motosikleti
    R1
    peki 240 bin ile kac km geciyorsun ve 240 bin ile kac galon benzin oluyor? merak ettim de
    240 bin km de yaktığı benzin miktarı, biz genelde aramızda bu şekilde konuşuruz.
    Şöle anlatıyim sorduğun soruyu; Bir depo 18 litre.. 18 litre de 4.75 galon muş internetten baktığıma göre 4.75 galonla 190-200 km kadar yol yapıyoruz yani 200 km 124.2 mil yapıyor
    Bi depoyu 62 liraya dolduruyoruz, 62 lira 41.3 amerikan doları, 27.8 euro yapıyor

Gece gece matematik yaptıkya helal bize, bu arada orda gecemiki, saat kaç
    GKN MOTORS

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gkn hiç üşenmiyor musun bunları yazarken

Yeni para birimiyle km'de 240 kuruş yakıyor desen daha kolay olmuyor mu? Yok yok senin canın sıkılıyor belli; kur farkıyla pariteleri filan da hesapla bari.

Motosikleti
    R1
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gkn hiç üşenmiyor musun bunları yazarken

Yeni para birimiyle km'de 240 kuruş yakıyor desen daha kolay olmuyor mu? Yok yok senin canın sıkılıyor belli; kur farkıyla pariteleri filan da hesapla bari.
    EMre soruyu soran arkadaş belçika da yaşadığı için 240 kuruş yakıyo dememden anlamadı bişey doğal olarak. BEnde araştırdım onlar benzini galonla alıyorlarmış, parabirimleri de euyo, hepsini derledim yukarıdaki gibi biişi çıktı işte
    GKN MOTORS

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Geç saatlerde yapılan hesaplar yanlış oluyor.
    Eski 240.000 = Yeni 24 kuruş.
    240 kuruş=2 lira 40 kuruş.Ne bu böyle, Hummer bile yakamaz bukadar.
    Galonla benzin Amerika'da ve İngiltere'de satılır.Avrupa ülkeleri Litre kullanır.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    240 kuruş 2.4 TL (eski hesapla 2 milyon 400 bin) yapar ki
    Allah sizlere dayanma gücü versin

edit: araya yaşlı abimiz girmiş lafı klavyemizden almış

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    yanı 20 tl lık benzın aldıgında 1 lıtre daha fazla tuketım oluyo ise karburatorde enjeksıyonlu alıp bakım masrafı beyın ugrasmaya degmez.

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    çok büyük farklar yok

cbf 250 ile ~ ybr 250 arasındaki yakıt farkı yada hyosung ve st kanuni yakıt farkına bakınca hesaba değer farklar çıkmaz ortaya ....

kendi gördüğümdende bir örnek vereyim
    CB 900 hornet 2005 enjeksiyonlu ve benim xjr1200 karbüratörlü aynı yakıtı yakıyor ~ yani karışık tüketim 50 TL benzin = 250 km yol

şu var kötü veya pis yakıt durumunda karbüratörü temizler yoluna devam edersin --- peki ya enjeksiyonda

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Enjeksıyonlu ve karburatorlu yamaha x max250 sı olan veya kullanmış arkadaşlar sorum sıze 80-100km hızla gıttıgınızde yanı fazla basmadan yakıt tuketımızın ne kadar.ve bastıgınızda uzun yol 120-140 arası nasıl.fark yok gıbı bı cevap degıl nekadar!!! Cevaplarınız ıcın sımdıden tesekkurlerr...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:24 ----------

Dostlarım ıyı bı kask almak ıstıyorum ıkıncı elde olur satan arkadas varmı nolan kalıtesıne

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    2.el yamahaxmax250 trafık ruhsat işlemı ne tutar noter alımı sıgorta hepsı yapıldı sadece ruhsat emnıyettekı masraf

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler