Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

İğneyi kendimize çuvaldızı kuryeye

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Hergün başımıza gelen taksilerin, minibüslerin yada diğer araçların sıkıştırılması vs ama bugün şimdiye kadarki belkide en büyük tehlikemi bir motorcu yüzünden yaşadım. 2.köprü gişelerinden çıktım, köprüye doğru gidiyorum, doğru yada yanlış ama her zamanki gibi emniyet şeridinden yola devam ediyodum. Hemen arkamdan tek bir ışık yanaştı, hızlı geliyodu, emniyet şeridi dardı ama mecbur çekilmek zorunda kaldım ama motorcu arkadaş önümdeki çukuru görmesine rağmen (bir motorcu mutlaka görür, ki hergün ordan geçiyosa yerini ezbere bilir) beni hiç umursamadan yanımdan zorla geçti. Çukuru son anda farkettim, ani fren+birkaç santim ile kurtuldum o çukurdan, ki hızım 80civarıydı, girsem bariyerlere uçardım.
    Bir motorcu bunu nasıl yapar anlamıyorum, arkasından yetişip haddini bildiricektim ama o sinirle yetişmeye çalışırken bi tehlike daha yaşayınca kendimi sakinleştirdim, ileridede tam arkasında kadar geldim ama birşey demedim.
    Plakası 34 YJ 0642. Umarım bu sitedendir, yaptığından utanır.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi gözünü 4 acıcan herkez senin benim gibi değil

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Geçmiş olsun, ekmek parası deyip geçiştirilemez, hayatına kast edemez, suçlu kuryeci tez özür dilesin

Geçmiş olsun.Evet kurye arkadaşlar bazen cıvıtıyor bugün bi benzerinide bana altınyolda yaptılar kaçacak yerim yok sağım solum araba, yol vereyim diye dibime giriyor. Böyle bincekseniz hiçbinmeyin yaa. Biz araba sürücülerinden yakınırken bide böyle dengesizlerle uğraşıyoruz. Bu söylediklerim tüm kurye arkadaşlar için geçerli değildir, sakın yanlış anlaşılmasın..

teskocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 250
    haziranda sizin yaşadıklarınızın bi benzerinide ben yaşadım işim gereği akşam trafiğinde motorumla kartal'dan şirinevlere gidiyordum tam edirne kapıyı geçmiştim arkamda bi kurye belirdi motorumun geniş oluşu sebebiyle yol veremedim çünkü zaten olabildiğince hızlıydım sol ve orta şeridin ortasından sellektör yapıp beni farkettiklerinde geçiyordum bu sırada arkadaş topkapı rampasınında werdiği hızla en sağ şeritten bir anda önüme atladı bende kornaya aıldım bana el hareketi çerekerek devam etti. ama sizin kadar suskun kalamadım plakasını aldım zeytinburnu'na gidiyordum gidceğim yere wardım ancak çıktığımda tekrar E-5'e katılmak için yanyoldan dönerken kurye arkadaşı ordaki çimlerde yatarken gördüm arkamda araç olup olmadığını kontrol edip hemen durdum we ne yapmak istediğini sordum oda ihtiyarlar gibi kullanıyordun deyince ii ce fıttırdım çünkü hızım o sıkışık trafikte 60 civarındaydı. yakasına yapışıp kaskla kafayı çaktım şimdi nerde ne yapıyor bilmiyorum ama ben bıraktığımda annem die burnunu tutarak bağırıyordu
    hala sinirliyim ama kendime çünkü ben bir sağlıkçıyım eğitimli bir insan olarak nasıl okadar barbar ve cahil bir insan haline geldiğimi hala anlam weremiyorum arkadaş olurda okuyup hatırlarsa ondan şimdi özürdiliyorum

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    arkadaşlar hepinizi yazdıklarınızdan dolayı kınıyorum. doğal olarak hızlı giden araca yol veriyorsunuz, hızlı giden bir motosiklete yol verince neden zorunuza gidiyor.

RunamacigK,
    arkadaşım köprünün girişinde emniyet şeridi içinde sen ne arıyorsun? oradaki su toplama ızgeralarına çukur dedin ya helal olsun, kapağı olmayan logarlarada krater dersin artık.
    KURYELERE çamur atmayın, motor ve araç sürücüleri içinde iyside vardır kötüsüde,
    sizlerde mutlaka farkında olmadan başkalarını tehlikeye sokmuşsunuzdur!

teskocu,
    arkadaşım dikkatet seninde kafana kaskla vurmasınlar. yaptığın gurur duyulacak bir davranış değil, aldığı darbeden belki beyin kanaması geçirdi! hiç motorseverlere yakışan bir hareket değil.

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    geçmiş olsun kuryeler böyle aniden sinyal yakıp aniden yolun ortasında frenliyenlerde çok...emniyet şeridi o çukurlar olmasa bile tehlikeli yanına kamyon veya başka araç gelir seni fark etmeye bilir ( allah korusun ) bu yuzden sağ şeritten git eğer arkandan gelip yol isteyen olursa sol şeridin boşalmasını beklesin...soğuk kanlı olun her yolda arkanızdan gelene yol vermek zorunluluğunuz yok sizi görüp önceden sollama şeridine geçselermiş,,,ben çevre yolunda rampa çıkarken en sol şeritte iki kamyonu solluyodum arkama otobüs yanaştı başladı sellektör takmaya sollamam bitemeden otobüse yol vermedim

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Münferit bir olaydır.. O arkadaşların da işi zor ama öyle yapmaması lazım... Birde küçük motorla ürkek sürdüğümüz zaman bu tip şahsiyetlerin diğer kişilikleri ortaya çıkıyor...

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinizi yazdıklarınızdan dolayı kınıyorum. doğal olarak hızlı giden araca yol veriyorsunuz, hızlı giden bir motosiklete yol verince neden zorunuza gidiyor.

RunamacigK,
    arkadaşım köprünün girişinde emniyet şeridi içinde sen ne arıyorsun? oradaki su toplama ızgeralarına çukur dedin ya helal olsun, kapağı olmayan logarlarada krater dersin artık.
    KURYELERE çamur atmayın, motor ve araç sürücüleri içinde iyside vardır kötüsüde,

teskocu,
    arkadaşım dikkatet seninde kafana kaskla vurmasınlar. yaptığın gurur duyulacak bir davranış değil, aldığı darbeden belki beyin kanaması geçirdi! hiç motorseverlere yakışan bir hareket değil.
    +1
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929

RunamacigK,

teskocu,
    yavaş kına öle dedeler gibi kullanıyon felan diyip şekil yaptıysa

kafayıda sopayıda hak etmişş

iyi kullanmak başkalarını tehlikeye atmak mı..?
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bir kere bu olaya münferit diyerek geçiştirmek çok yanlıştır..

Ben daha önceden de bir başlıkta yazdığım gibi trafikte yaşadığım en büyük tehlikelerin % 90'ını başka motosikletler yüzünden yaşadım..Ve bu motosikletlerin hepsi de ticari idi..
    Ya kurye ya pizzacı/pideci..

Kurye olan arkadaşlar içerisinde tanıdıklarımda var ve pırlanta gibi çocuklar ancak..
    Üstüne basa basa söylüyorum ki büyük bir çoğunluğu, trafikte bencilce ve risk alarak (karşısındakini riske atarak) sürüş yapıyor..

Bunun nedenlerini oturur tartışırız (ekmek kavgası, işyeri baskısı vs.) ama bu yazıyı yazmamın nedeni bu tür olayların münferit olmadığını vurgulamaktı..

Bir de bir arkadaşın yazdığı gibi nasıl ki hızlı giden araca yol veriyorsan hızlı giden motosikelte de yol vermelisin tezindeki hatayı vurgulamak istiyorum..

Hızlı giden ve sürekli makas atan bir motosikleti aynadan takip edebilmek için yola bakmayıp sürekli aynaya bakarak yol almak gerekli ki bu da imkansız..

Anında vızz diye arkaya yapışan kuryeye yol vermek için kenara çekildiğimde bir anda kenara çekildiğim yerde aynı kuryeye rastladığım çok olmuştur..

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Arkadaşın kaskla kafasına vurmasına bende karşıyım,ancak kurye arkadaşlar (pizzacı,sucu dahil) tamam ekmek parası derdindeler lafım yok, ama sen ekmek parası kazanacaksın diye beni tehlikeye atmaya hakkında yok,ister 125 cc,ister 1000 cc motor olsun herkeze yapıyolar bu hareketleri.Geçen yılki 29 ekim kortejinde konvoyun ortasında teker yapan kuryeler vardı (amaç neyse artık).Her an motor üstünde olduklarından herkezden iyi motor kullandıklarını sanıyorlar galiba ,okadar iyiysen çalıştığın şirket sponsor olsun sende yarışlara katıl.Eşimle sağ şeritten giderken dibimden ve sağımdan (emniyet şeridinden) beni geçmeye çalışma,kişinin motoru küçük diye adamı sıkıştırma.

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alıntı by_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yavaş kına öle dedeler gibi kullanıyon felan diyip şekil yaptıysa

kafayıda sopayıda hak etmişş

iyi kullanmak başkalarını tehlikeye atmak mı..?
    burası istanbul konyada motosiklet kullanmaya benzemez

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazen kurye arkadaşların gereğinden fazla agresif ve tehlikeli sürüş yaptıkları gerçek.
    Ben bunu mesleklerinin sürekli aceleye dayanmasına ve buna bağlı olarak acelesi olmasa bile kalıplaşmış bir sürüş tarzı oluşmasına bağlıyorum.
    Genelde de kurye gördüm mü yol verir geçerim.
    Gerçi kişisel kompleks ve egolarını tatmin etmek amacıyla altlarındaki küçük motosikletle birtakım abuk subuk hareketler yaparak birşeyler kanıtlama çabasındaki kurye arkadaşlar da yok değil.

Sonuç olarak, ne olursa olsun trafikte kimsenin kimseyi tehlikeye sokmasının haklı bir sebebi olamaz.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Çok güzel(tartışılacak) bir konuya değinmişsin.
    Aslında çuvaldızı kendimize iyneyi başkalarına sokmamız lazım.
    Bizler dört teker sürücülerinden rahatsız iken,birde iki teker sürücüleri ile uğrşmaya başladık son zamanlarda.
    Nedir bu motosiklet kullananların içindeki yarışçı ruhu?
    Bizler neden motosikletide bir ulaşım vasıtası değilde bir yarış aracı olarak görüyoruz?
    Yollarda tanıdık olmayan iki motosikletçi aynı güzergah üzerinde hareket ediyorsa bir müddet sonra aralarında anlamsız bir şekilde yarış başlıyor.Kimse inkar etmesin nedense yarışçılık ruhumuzda var.Bunun nedeni nedir acaba?Birbirimize karşı ben daha iyi motorcuyum mu demek istiyoruz yoksa bir aşağılık kompleksimizmi varda kendi motorumuzdan daha büyük cc li bir motoru geçtiğimizde orgazmmı oluyoruz?
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Trafikte olduğunuz müddetçe bu tür sıkıntılara her zaman maruz kalacaksınız ,önemli olan yaşadıklarınızdan tecrübe edinip ,daha sonra karşılaşabileceğiniz sorunları ber taraf edebilmek ,bunun adıda tecrübe ...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşlar yanlış anlamayın ben eski kuryelerdenim şimdi ise şöförlük yapıyorum...uzun yol kısa yol her türlü çalıştım....ben hata yapmadım veya yapmam diyen bir şöför görmedim... bu ister tır şöförü olsun ister motosiklet şöförü olsun ister otobüs şöförü olsun... siz karşnızdaki adam hata yapmasın diye beklerseniz işte o an kaybettiğiniz andır... karşınızdaki adam her zaman kaza yapacak hata yapacakmış gibi düşünüp kullanmalısınız.... arkanızı önünüzü bu yüzden takip etmelisiniz... ankara otobnanında önümde bir kaza oldu ve ben kazaya karışmadan durabildim... gözü,mü dikiz aynasına çevirdiğimde arkamdaki aracdın spin atarak geldiğini gördüm ve ani bir manevra ile kenara çıktım... benim çıktığım sanişye ile onu n benim önümdeki araçlara vurma saniyesi neredeyse aynıdır... sizi sizden başka düşüneen istanbul trafiğinde bulamazsınız...

şimdi bana kıozanda olacaktır katılanda... 6 yıllık kuryelik ve 5 yıllık şöförlük hayatımın bana getirdiği tecrübedir bu....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:37 ----------

Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte olduğunuz müddetçe bu tür sıkıntılara her zaman maruz kalacaksınız ,önemli olan yaşadıklarınızdan tecrübe edinip ,daha sonra karşılaşabileceğiniz sorunları ber taraf edebilmek ,bunun adıda tecrübe ...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kere bu olaya münferit diyerek geçiştirmek çok yanlıştır..

Ben daha önceden de bir başlıkta yazdığım gibi trafikte yaşadığım en büyük tehlikelerin % 90'ını başka motosikletler yüzünden yaşadım..Ve bu motosikletlerin hepsi de ticari idi..
    Ya kurye ya pizzacı/pideci..

Kurye olan arkadaşlar içerisinde tanıdıklarımda var ve pırlanta gibi çocuklar ancak..
    Üstüne basa basa söylüyorum ki büyük bir çoğunluğu, trafikte bencilce ve risk alarak (karşısındakini riske atarak) sürüş yapıyor..

Bunun nedenlerini oturur tartışırız (ekmek kavgası, işyeri baskısı vs.) ama bu yazıyı yazmamın nedeni bu tür olayların münferit olmadığını vurgulamaktı..

Bir de bir arkadaşın yazdığı gibi nasıl ki hızlı giden araca yol veriyorsan hızlı giden motosikelte de yol vermelisin tezindeki hatayı vurgulamak istiyorum..

Hızlı giden ve sürekli makas atan bir motosikleti aynadan takip edebilmek için yola bakmayıp sürekli aynaya bakarak yol almak gerekli ki bu da imkansız..

Anında vızz diye arkaya yapışan kuryeye yol vermek için kenara çekildiğimde bir anda kenara çekildiğim yerde aynı kuryeye rastladığım çok olmuştur..
    Aynen katılıyorum, aynı şeyleri hep yaşıyoruz. Efendi gibi motor kullanmak suç sanki.
    Ağır metal insanı...

Motosikleti
    ybr125
    böyle adamlarla olurda karşılaşırım diye kendime güzel korumlı bi eliven aldım boyum kısa ama çenesinin altına vurursam zor toplar kendini.Kiimse kusura bakmasın münferit bi olay falanda değilbu anlatılanlar.Bence de kimse kimseye yol vermek ZORUNDA değil.Yol şerit ve imkanlar müsaitse geçebileceksen geçersin.He yol vermek senin elinde istersen sağa doğru çekilirsin ama yol vermek gibi bir zorunluluk yoktur bence.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006

RunamacigK,

teskocu,

valla sende hafif kuryeci havası alıyorum,olsanda olmasanda hiç fark koymaz.serzenişte bulunan arkadaşlar başından geçenleri anlatmış,bütün kuryecilerin allah belasını versin demmeişler.ve herbiride aklı başında insanlar,sözlerinin sonundada özür bile dilemişler.şimdi eğerki böyle bir mevzu benim başıma gelse.eni,boyu,kilosu,kalıbı,vs,vs allah şahidim olsun ''o kuryeciyi''benim elimden kolay kolay alamazlardı.niçin peki elimden alamazlardı?.ben bir çocuk babası bir erkeğim,beni tehlikeye atan DEYYUS benim ailemi tehlikeye atmış sayılır benim için,ben böyle algılarım bunu.ordada hesabı keserim hemen.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler