Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bayan Sürücülerin Trafikdeki Kendi Kuralları ve Kuralcılığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    arkadaşlar trafik kuralları evrenseldir yani bizim ülkemizde bu kurallar erkekler tarafından yaratılmış diye birşey yoktur, bütün dünyada ufak detaylar dışında levhalara kadar tüm işaretler aynıdır çünkü trafik bir iletişim paradigmasıdır.

kadınlar trafiği okuyamamadan ziyade kendilerine güvenemiyorlar, ben de araba ile ilk trafiğe çıktığımda tipik kadın reaksiyonları veriyordum ancak bir süre sonra kendime güvenim gelmeye başladı ve trafiği okuyup, bulunduğum yerdeki trafiği ben belirlemeye başladım.

kadınların böyle olamamasının sebebini ben biraz da toplumsal yetişme koşullarına bağlıyorum, kadının kendine güvenmesi için oluşturulan şartlar maalesef yok. kadın yapamaz, edemez vs. dedikçe onlar da olumsuz koşullanıyor, aynısı bizlere olsa emin olun bizler de yapamayız.

fakat bazı kadınları yine de tenzih etmek istiyorum. kavşaklarda sağa dönüp yayaya yeşil yanarken ve ışığı beklerken arkadan gelip korna çalabiliyor. bu kendine güven ya da güvenmemenin ötesinde farklı bir kavram. ya da motorcuları daha az kaale alıyorlar. fotoğraftaki kadının yüzünü gördünüz. o kadın en az 3-4 yıl geriye gitti şoförlük olarak ve şimdi nasıl da korkarak sürecek kimbilir.

müsibet ve nasihat diyalektiği yani...

son olarak "bayan" sözcüğü dilimize 80 sonrası toplumsal muhafazakarlaşma döneminde refah partisi yüzünden girmiş bir sözüktür. kadının cinsiyetini asimile eder, kibarlıkla falan alakası yoktur. illa kibarlık yapılmak isteniyorsa "hanım" sözcüğü kullanılır geriye kalan bütün durumlar için "kadın" sözcüğünü kullanınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    koordinasyon eksikliği var . direksiyon çevirmeye veya gaza frene debriyaja basmaya da korkuyorlar nedense (yani sürekli korku içindeler) . minibüse biner gibi biniyorlar bundan dolayı aracı hissetmiyorlar frene hangi hızda ne zaman ne kadar basarsa nerde durur konusunda da hiçbirinin bir fikri yok . çünkü öğretilmiyor ... öğretilmeye çalışılsa bile belli bir yerden sonra (3. vitese atmaya yetecek kadar) öğrenmeyi bırakıyorlar ve sorgulamaya başlıyorlar , hemen akabinde aslında şöyle olması lazım diyip uygulamaya girişiyorlar ayrıca yüzbin kere kırmızı ışıkta duruş ve kalkış antremanı yapmamıza rağmen park etme antremanına geçince duruş - kalkışı unutuyor

bilemiyorum ben belki rastlamadım koltuğunda rahat oturan bayana , hepsi sopa yutmuş gibi koltuklar dik durumda , kafalar cama yakın olduğundan dikiz aynalarını da kullanamıyor ve arka trafiğin akışını göremiyorlar . niye öyle yaptığını da kesinlikle bir fikirleri yok .

nerden mi biliyorum ??? eşime araç kullanmayı öğretmeye kalktım da ondan . başardım mı ? hayır kesinlikle ama aslan gibi 10 yıllık ehliyeti var hemde hiç cezasız .... o sürerken ben yanında olmamayı tercih ediyorum veya kendim sürüyorum veya kendi arabamla gidiyorum haa şu da var kaportacılarla aile gibi olduk her ay tampon marşbiyel sinyal stop vs değiştiriyorum

çok dertliyim çok ...
    CTRLALTDEL

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:57 ----------

Alıntı fthinky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir çok erkek sürücünün aksine kavşakta durup yol veren ve başımı eğerek verdiğim selamı alan bayan sürücüye teşekkür etmek istiyorum

trafikte hep kötü olcak değiller ya..! Böylede bi incelikleri var işte..
    görürse saygı gösteriyor , zaten sorun da o GÖRMÜYORLAR , çünkü kendi aracının kapladığı alandan bile haberleri yokki trafikte motorcuyu bisikletliyi veya başka bişeyi görsün . aynaya bile bakmıyorlar . veya o kadar motive olmuşlar ki aynaya bakmaya fırsat kalmıyor belkide .
    ::pala::

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

son olarak "bayan" sözcüğü dilimize 80 sonrası toplumsal muhafazakarlaşma döneminde refah partisi yüzünden girmiş bir sözüktür. kadının cinsiyetini asimile eder, kibarlıkla falan alakası yoktur. illa kibarlık yapılmak isteniyorsa "hanım" sözcüğü kullanılır geriye kalan bütün durumlar için "kadın" sözcüğünü kullanınız.
    Refah Partisinin bu seçim şarkısı sana gelsin o zaman
    En fazla 1950 tarihli bir kanto: http://www.dailymotion.com/video/x3s...-2001_creation

Sakın bana yan yan bakma
    Ruhuma hicran katma

Bayan seni alıp kaçarım
    Benden uzağa kaçma

Bay seni alıp kaçarım
    Benden uzağa kaçma

Bayan bana bak yanıma yakın gel
    Bay beni sev canıma yakın gel
    Gel gel gel gel
    Kimse olmasın engel

Suni bir kelime olduğu için ben de pek hazzetmem bayandan ama toplumun benimsediği bir kelime. Akıntıya karşı yüzemem.

Cumhuriyetin ilk yıllarında hanım, bey gibi kelimeleri yeni topluma yakıştıramadıklarından bay bayanı icat etmişler gibi geliyor bana. Bizim de Avrupai hitap şekillerimiz olsun diye. Ama toplum o kullanımı benimsememiş, bay tamamen silinip gitmek üzeer. Fakat bayan, kadın anlamına gelen kibar bir kelime suretine bürünmüş.
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Nexagon;
    trafik kurallari evrensel falan degildir abicim.
    Trafik isaret ve yol çizgileri için ancak evrensellikten bahsedebiliriz.
    Her ulke kendi kuralini kendisi koyar.
    Bu kurallar konulurken, akla yatan diger ornekler birebir alinabilir tabi.

Ornegin Almanya'da hiz siniri olmayan otobanlar gibi.
    Kimi ulkede, otoyol hiz siniri 130- kimi ulkede 110 km/h olmasi gibi.
    Bir çok ulkede motosiklet için ayri bir hiz sinirlamasi olmamasina ragmen ulkemizde sehirlerarasi hiz sinirinin 70 km/h olmasi gibi.
    Ingilterede trafigin sagdan degil, soldan akmasi gibi.

Daha birçok ornek bulunabilir.

Bunlarin disinda BAYAN kelimesi hakkinda yazdiklarina katiliyorum.
    Daha once de defalarca yazdik.
    Ama bizim kadinlarimiz bile bayan kelimesini kibar bir kelime zannediyorlar.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürecek kimbilir.

müsibet ve nasihat diyalektiği yani...

aslında kadın sürücüler yazmak istemiştim ama Bayan olarak değiştirdim...Hanım çok arabesk geldi bana..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında kadın sürücüler yazmak istemiştim ama Bayan olarak değiştirdim...Hanım çok arabesk geldi bana..
    Hanim kelimesi hiç de arabesk degil Metehan.
    Hatta tam tersine hanim kelimesi dilimize oturmus bir kelimedir.

Bu;
    bay-bayan muhabbeti herhalde, ingilizlerin mr.mis,
    fransizlarin, mösyö-madam hitap sekillerinden uyarlanmaya çalisilmis ama bize uymamis.
    Biz kimseye,
    bay Mehmet,
    bayan Ayse
    seklinde hitap etmeyiz.

Mehmet Bey,
    Ayse hanim
    seklinde hitap ederiz.
    Gordugun gibi hanim kelimesini daha çok kullaniyoruz.
    Fakat daha once de yazdigim gibi bunlar hitap seklidir.
    Kadin terimini tanimlayan ya da yerine geçen kelimeler degildir.
    Biz de kadin kelimesinin sevilmemesinin nedeni aslinda ona yukledigimiz anlam.
    Kadin=sevismis disi
    kiz=eldegmemis disi.

Olaya boyle bakinca bilinç altinda namus meselesi haline geliyor.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Maalesef kelimelere başka anlamlar katarak bozmakta ve daha sonra bunun yerine başka kelimeler koyma çabaları göstermekte üstümüze yok. Karı kelimesi de bu bağlamda içler acısı durumdadır örneğin.

Motosikleti
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hanim kelimesi hiç de arabesk degil Metehan.
    Hatta tam tersine hanim kelimesi dilimize oturmus bir kelimedir.

Bu;
    bay-bayan muhabbeti herhalde, ingilizlerin mr.mis,
    fransizlarin, mösyö-madam hitap sekillerinden uyarlanmaya çalisilmis ama bize uymamis.
    Biz kimseye,
    bay Mehmet,
    bayan Ayse
    seklinde hitap etmeyiz.

Mehmet Bey,
    Ayse hanim
    seklinde hitap ederiz.
    Gordugun gibi hanim kelimesini daha çok kullaniyoruz.
    Fakat daha once de yazdigim gibi bunlar hitap seklidir.
    Kadin terimini tanimlayan ya da yerine geçen kelimeler degildir.
    Biz de kadin kelimesinin sevilmemesinin nedeni aslinda ona yukledigimiz anlam.
    Kadin=sevismis disi
    kiz=eldegmemis disi.

Olaya boyle bakinca bilinç altinda namus meselesi haline geliyor.
    abi hayatın kendisine gelelim...ben Turizm işindeyim...son 1 yıldır erkek müşterilere SİR(sör)...bayan müşterilere ise MADAM diyorum...Madam aslında yaşı bayan anlamına geliyor...olgun diyelim...neden erkeklere sör deyip bayanlara Leydi demediğimide bilmiyorum...daha sempatik sıcak geliyor bana madam...

bir kaç kez matmazel(mademoiselle) dediğimde olmuştur...matmazel ise KIS ın Franszıca karşılığı bilirsin...yani evlenmemiş bayan şeklinde genmc kızlara hitap şekli...

HANIM bana tek olarak arabesk geliyor...Arap kültürünün bir uzantısı gibi...Evde olabilir tabi Hanımmm diye eşe seslenme çok ataerkil... Hayatım tatlım şekerim balım dersin keyfin bilir...P

Net ortamında ise Hanım yerine tamamlanmış HANIMEFENDİ (hamfendi)desek daha makul olabilir...

yenge sana ne desin...

"Herüffff kalk şu netin başından az çocuklarla ilgilennn"

Hatta Amerikalı yaşlı müşterilerime sör yess sör diye evet anlamında komtanım çektiğim ...hatta sağlam bahşiş aldığımda ise god bless (Tanrı Seni Korusun) veya God Bless Amerika dediğim çok günler olmuştur...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:17 ----------

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef kelimelere başka anlamlar katarak bozmakta ve daha sonra bunun yerine başka kelimeler koyma çabaları göstermekte üstümüze yok. Karı kelimesi de bu bağlamda içler acısı durumdadır örneğin.
    Karı argo ama hayatın içinde var ve hepimiz kullanıyoruz...3.tekil kişi dişisi gibi bişey...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    kadınları anlamak zor azizim.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de bu boyle.
    Neden?

çünkü trafik kurallari, erkekler tarafindan yazilmis.
    Trafik mantigi erkek mantigina gore olusturulmus.
    Trafikteki suruculerin buyuk çogunlugu erkek olunca, dogal olarak bu hal ve davranislar garipseniyor.

Erkek ve kadinin dusunce sekli, reaksiyonlari, davranis biçimleri birbirinden çok farkli.
    Durum boyleyken, sadece erkek mantigina gore bir duzenin içerisinde, bence oldukça basarililar.

Trafik meselesini kadinlar yapsa, kurallari onlar koysa, duzen onlarin mantigina gore isleseydi, intibak edebilirmiydik acaba?

Bir de oyle dusun istersen.
    Bu sefer olmadı be coq
    Mantıklı görünen bir tarafından yaklaşmışsın konuya ama şunları da aynı teraziyle bir tart istersen.
    Kadınlara göre yada kadınlar tarafından koyulabilecek hangi kural, otomobili kaymaya başlayınca araçtan atlayan kadını engeller? Tahmin edeyim:
    "kaygan zemin, araçtan inmeyiniz"
    Yada tehlike anında pasif güvenlik önlemlerinden biriymiş gibi direksiyonu/gidonu bırakıp gözlerini kapatan kadın için ne yapılabilir?
    Tehlike anında elleri direksiyona sabitleyen birşey mi?
    Bir de... Her araçta otomatik park mekanizması standard olarak bulunmalı. Yoksa kadın sürücüler HB bir araç için 12 m paralel park alanına ihtiyaç duyuyorlar.

Şimdi lütfen "kimi kadın sürücüler"... Yada "benim tanıdığım motosiklet kullanan kadınlar".... Mevzularına girmeyelim istisnalar kaideyi bozmaz.
    Kurallarını Kadınların koyduğu yada kadınlar için düşünülmüş bir trafik sistemi içinde bulunmak istemezdim.
    Yakın zamanda güvenli ambulans sürüş teknikleri eğitmeni olarak bayan ATT ve paramedic lere
    Eğitim vermiş birisi olarak söyleyebilirim ki,
    (görünüşte) çok güzel araç kullanan bayanlar var. Öyle ki trafikte yada bir hastaneye girislerini, park edişlerini görseniz yılların şoförü zannedersiniz fakat iş fazla stres, panik, reflex gibi konulara geldiğinde çuvallıyorlar.
    112ciyiz

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben anladım gurban
    anladım ki anlamaya çalışmayacaksın
    sen kendi bildiğin gibi yaşa
    işine gelen sana uyar merak etme

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Ne eğlenceli bir konu olmuş hemen birşeyler yazasım geldi.

Kısa bir süre önce benzer bir tartışmadan acayip şeyler çıkmıştı
    Kadın arkadaşlara bir öneride bulunmuştum.
    Siz de erkeğin sevişmemişine oğlan deyiverin ödeşelim demiştim.

Aslında kız ve oğlan tabirleri anne babaların kullanımına bırakılsın. Onlar kırkınada gelsen sana kızım-oğlum diyeceklerdir.
    Daha doğrusu elleri mahkum kadınım erkeğim diyemeyeceklerinden

Benim "bağyan" alternatiflerim de bunlar:

-Arkadaşım şurdan bi topkapı uzatırmısın.
    -Nerden arkadaşın oluyormuşum senin, karşında bir bağyan var.
    -Upps (gergin bu)

-Hanımefendi şurdan bi topkapı rica etsem.
    -Anım efendini yesinler kibar baro, ama bu sipali dopgapıya yetmez. Atıver üç beş bakayım falcezine

-Hanım abla bi topkapı verirmisin.
    -Ay yerim senin abla diyen dillerini yerim, Ne demek yanına birde aksaray vereyim.
    -...
    -10 liradan bir topkapı bir aksaray. Nı hahHAHaAh.

-Kadın kadın uzat şunu şoföre
    -....
    -Ne bakıyin ya.
    -....
    -TOPKAPI DE
    - Yuha
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Araba sürmek yetenek işidir...
    yolda giderken 3 tane gözünüz olması gerekir...
    hele istanbul trafiğinde bu gözlere daha çok ihtiyacınız vardır...
    şu anda ehliyet alan bayanlara bakıyorum arabayı kaldırmayı beceremiyor, yanındaki hocanın yardımıyla arabayı hareket ettiriyor sonra hiç düşünmeden gidiyor...
    sorsanız çok iyi şofördür ama arkasından gelen korkuyla hareket eder...

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Buradaki çoğu arkadaşın görüşlerine katılmiyorum. Bayan araç kullanamaz diye birşey yok. Her bayanın zekası araba, uçak, helikopter kullanmaya yeterlidir. Önemli olan yeterli eğitimi almaktır. Ailede araba kullanmada erkekler öncelikli görüldüğü için bayanlar bu konuda ilgisiz kalırlar. Erkek ise çocukluk yaşlarından beri arabaya yakın büyür. Bu nedenle de daha az eğitim yeterli gelir.
    Eşim ve kızım sürücü kursundan ehliyet aldıktan sonra ikişer ay boyunca her akşam inişlı çıkışlı yollarda eğitım verdim. Onları az sıkıştırmadım. Göz yaşlarını nezle mendili ile silerlerken ben onlara rulo peçeteler verdim. Şu anda öyle araç kullanırlar ki benim hiçbir şekilde müdahale etmem gerekmez. Zaman zaman Tır ve iş makınamızı bile kullandıkları olur. Memleketimiz Artvin'e doğru seyahat ediyor isek bizim asıl kaptanlarımız onlar olur. Şükürler olsun bu güne kadar hiçbir kazaları yoktur. Arabalarındakı çoğu çizikler benim eserim olur ve "bakın bu noktayı sütmüşsunuz derim" Yapmadıkları için kabullenmezler. Hatta henüz 15 yaşında olan minik kızım bile annesinin arabasını dört döndürür.
    Türk bayanları adına eşim ve kızlarımla gurur düyduğum gibi her araç kullanan bayanı gönülden destekliyor ve çok daha üstün başarılara layık olduklarına inanıyorum.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Söylenecek pek birşey kalmamış,dikkatimi çeken sadece kazaya karışan bayanın boyasının geldiği

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Valla ister maganda deyin ister cinsiyet ayrımcısı deyin nefret ediyorum trafikteki bayanlardan.Dün akşam otoban çıkışında yol 3 şeritten 2 şeride düşerken bir araba sol şeride geçmiş hızı 50 civarı.Belliki viraja gireceği için hızını kesmiş ama sağ şeride geçmeyi unutmuş.Ben arkasından daha hızlı bir şekilde geliyorum.Selektör yapıyorum umrunda değil.Hızını iyice azaltmış yol vermiyo.Sinirlerim tepeme çıktı , arabanın içinde çoluk çocuk mecburen en nefret ettiğim şeyi yapmak zorunda kaldım.Sağ şeritten solladım.Yanından geçerken kafayı çevirip baktığımda direksiyona sıkıca yapışmış genç bir bayan gördüm.Ben sağlarken şerit değiştirmeye kalksa vay halimize.Bu ilk defa başıma gelmiyo.Geçen yaz yazlığa giderken 3 kere yol vermeyen aracı sağlamak zorunda kaldım ve 3'ü de bayandı.Beyinleri nasıl çalışıyo bilmiyorum ve kafa da yormak istemiyorum ama bildiğim bir gerçek var ki o da beni ve çocuklarımı tehlikeye atacak hareketleri var.Bende bayanların trafiğe çıkmasına kesinlikle ve kesinlikle karşıyım.Ne zaman bayan şoförle karşılaşsam bi besmele çekerim.

Motosikleti
    Yakında cbf150
    trafikte sadece bayanlar değil erkeklerde MOTOSİKLET'leri fark etmiyor...
    ama sonuç olarak coq un dediği gibi trafikerkeklerin elinde o yüzden bi uyumsuzluk oluyor kadınlar korkuyor...
    diğer bi yönden tafikte kadınlar faza olsa trafik onların elinde olsa buseferde erkekler hakkında böle konuşulcaktı...
    ben çok görmüyorum kadınlara bu olayları...
    sonuçta araçlar piyasaya çıktığı ancan beri hep erkekler var yeni yeni kadınlar ehliyet alıp trafiğe çıkmaya başladılar...
    aama herşeye rağmen bana uzak olsunlarda naparlarsa yapsınlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:49 ----------

Alıntı mayildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim "bağyan" alternatiflerim de bunlar:

-Arkadaşım şurdan bi topkapı uzatırmısın.
    -Nerden arkadaşın oluyormuşum senin, karşında bir bağyan var.
    -Upps (gergin bu)

-Hanımefendi şurdan bi topkapı rica etsem.
    -Anım efendini yesinler kibar baro, ama bu sipali dopgapıya yetmez. Atıver üç beş bakayım falcezine

-Hanım abla bi topkapı verirmisin.
    -Ay yerim senin abla diyen dillerini yerim, Ne demek yanına birde aksaray vereyim.
    -...
    -10 liradan bir topkapı bir aksaray. Nı hahHAHaAh.

-Kadın kadın uzat şunu şoföre
    -....
    -Ne bakıyin ya.
    -....
    -TOPKAPI DE
    - Yuha
    abi kopardın beni sabah sabah yaa =)

Motosikleti
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaderimse çekerim...çilemse güler geçerim...

bekara karı boşamak kolay dabi...sana bi prospektüs verelim kadınları anlama kılavuzu...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    e-5 de orta şeritte 60 la gidiyor yaaaa

herkes o hızla gitse tamam diğer araçlar vız vız solluyor sağlıyor motorlara risk oluyorlar
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben anladım gurban
    anladım ki anlamaya çalışmayacaksın
    sen kendi bildiğin gibi yaşa
    işine gelen sana uyar merak etme
    bak onu anladım işte

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaderimse çekerim...çilemse güler geçerim...

bekara karı boşamak kolay dabi...sana bi prospektüs verelim kadınları anlama kılavuzu...
    bu ne kamyon şoferi üslubudur aagedeş! (ramço kardeşimizi tenzih ederim )
    ha bu taygırın köftesini yemiş, sohbetinde bulunmuş adamsın. bre hiç mi feyz almadın
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler