Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bayan Sürücülerin Trafikdeki Kendi Kuralları ve Kuralcılığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Kadınların yapısında ve doğasında mekanik aletler ve onlara ilgi yoktur. Hiç siz bir kız çocuğunun babasından uzaktan kumandalı araba istediği duydunuz mu, bebek ister. İlgi ve istikametleri bebeğe yönelmiştir,
    Kadın ne zaman bir bebek sahibi olup avunur ondan sonra ilgisi otomobil kullanmaya yönelirse o zaman gerçek sürücü olur. Fikrim böyledir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    kadın erkek farketmez...sağa gireceğini bildiği halde en soldan gidip yol ayrımına 10 mt kala sağ şeritde giden aracın önüne büyük bir vurgunduymazlıkla dalan gerizekalılara sinir oluyorum
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    kawasaki er6f
    bu konuda en muzdarip olanlardan biriyim..aslında ninjet e katılıyorum..hatta eksik söylemiş çünkü kadınlar pek kaza yapmazlar,genelde yaptırırlar..bu mevzuyla ilgili ne zaman bişeyler söylesem ortamda hep itirazlara maruz kalıyorum..kızıyolar çok..bunda kızıcak bişey yok ki..ben de iyi yemek yapamam ve bunu söyleyen kimseye darılmamda kızmamda..
    işim gereği hergün anadolu yakasında trafikteyim..bayan sürücülerin(şoför değil!!!)hiçte öyle azınlık olmadığını bizzat görüyorum..tehlikesi dışında çok eğlendiriyorlar..birgün ara sokakta bayan arabasıyla durdu önümde..sinyal yok dörtlüler yanmıyo..bekliyorum..sora indi arabadan yanıma gelip"arabamı park eder misiniz dedi"neden siz değil de ben dedim,"geri geri gidemiyorum da aslında iyi şoförüm" dedi..bravo dedim daima ileri((:
    bir de daha geçen akşam beylerbeyi nden boğazköprüsüne çıkarken yanımdan bir minik otomobil(içinde bayan tabi)geçmeye başladı..bi tuhaflık var..ve farkettim ki farlar yanmıyo..ama gidiyo..kornaya bastım,işaret ettim..kafasını çevirip nevar be tarzında bişeyler yaptı..hızlandı köprü yoluna çıktı..hemen polis amcalar çevirdi..ben yanılarından geçerken bayan pardon gibi bişiyler yapıp açtı farları..ama ceza yedi mi bilmiyorum..
    trafikte benim gibi devamlı dolaşanların bir dokun bin ah işit dediği bir konudur bu..bitmez..bunu her platformda tartışırım..cinsiyet faşizmi yapmam hiçbir zaman..bayanların bizden kat be kat üstün olduğu özellikleri var..onlardan iyi olamamak hiçte zoruma gitmez..ama sakın sürücülükte iyi olduklarını söylemesinler..çünkü trafikte bilgileri sadece teorikten ibaret..pratik maalesef yok..dediğim gibi,iyi yaptıkları şeyler var ama bu sürücülük değil..
    zaman ile sınırlanan,ne kadar özgür olabilir ki...?

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadınların yapısında ve doğasında mekanik aletler ve onlara ilgi yoktur. Hiç siz bir kız çocuğunun babasından uzaktan kumandalı araba istediği duydunuz mu, bebek ister. İlgi ve istikametleri bebeğe yönelmiştir,
    Kadın ne zaman bir bebek sahibi olup avunur ondan sonra ilgisi otomobil kullanmaya yönelirse o zaman gerçek sürücü olur. Fikrim böyledir.
    Ben hep araba isterdim babamdan. Ama uzaktan kumandalılardan değilde elden kumandalı manuellerden böyle pilastikten olup tepsinde alalade uzun bi tel olup tutup gezdirilen arabalardan isterdm. Sanıyorum ondan ne iyi ne kötü arasında kaldım

Şaka bi yana ilgili olmakla çok alakası var durumun. Hevesli olmak lazım arabayı bir yre gitmek için bir araç olarak görmkten ziyade sevmek bilmek ilgilenmek gerek.
    i.V.i.B.i

Alıntı ninjet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hep araba isterdim babamdan. Ama uzaktan kumandalılardan değilde elden kumandalı manuellerden böyle pilastikten olup tepsinde alalade uzun bi tel olup tutup gezdirilen arabalardan isterdm. Sanıyorum ondan ne iyi ne kötü arasında kaldım

Şaka bi yana ilgili olmakla çok alakası var durumun. Hevesli olmak lazım arabayı bir yre gitmek için bir araç olarak görmkten ziyade sevmek bilmek ilgilenmek gerek.
    Ben genelleme yaptım zaten kimse alınmasın ,bırak otomobili motosiklet süren her kadın bence nirvanaya ulaşmış sürücü tipidir

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Ben genelleme yaptım zaten kimse alınmasın ,bırak otomobili motosiklet süren her kadın bence nirvanaya ulaşmış sürücü tipidir

alınsınlar nolcakki kötü kullanan kadınlar üzerlerine alınsınlar ben şikayetçiyim vallaha kadın şöförlerden alınıcak gücenecek bi hade yok denldiği gibi erkeklerinde bi çoğu iyi yemek yapamaz söylenildiğindede alınmazlar, ama en lüks yerlerde en iyi aşçılar hep erkektir
    i.V.i.B.i

alınsınlar nolcakki kötü kullanan kadınlar üzerlerine alınsınlar ben şikayetçiyim vallaha kadın şöförlerden alınıcak gücenecek bi hade yok denldiği gibi erkeklerinde bi çoğu iyi yemek yapamaz söylenildiğindede alınmazlar, ama en lüks yerlerde en iyi aşçılar hep erkektir
    Alınmaları gerekir, misal aynı yaşta kuzenime otomobil kullanmayı ben öğretmeye çalıştım ancak yanlışlıkla orta refüjden karşıdaki kamyonun altına girdi ve vefat etti. Keşke öğretmez olaydım

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence kadınlar ya dikkatsizlikten yada panikten kaza yapıyolar.
    aynaları kontrol etmiyor arkasındakini görmüyor ve viraja giriyo sonra küüüt!.
    yada aracın fazla yaklaştığını düşünüyor kaza yapıcağını zannedip direksiyonu aniden sağa yada sola kırıyor güüüüm!

genel tablo böyle

coolsoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xl650 Transalp
    kazaya karısan taraflara gecmıs olsun demekten baska bıse gelmıyo aklıma.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Söyleyeceklerim kesinlikle bir genelleme olmaz, ancak küçükken "dur kızım sen yapamazsın, erkek işi o", "otur bakayım yerine, erkek misin sen", "eee, kardeşin erkek, sen kızsın, o yapar sen yapamazsın" gibi ayrım ifadeleri ile yetişen kız çocukları, ileriki çağlarında bu tür işlerde yeteri kadar başarılı olamıyorlar.

Benden 4 yaş küçük kız kardeşim 12 yaşlarındayken babamım o dönemlerde aldığı Pegoeut mopedin tepesinden inmezdi. Çok ta hızlı kullanırdı ve ben motora binmesini engellemek yerine sürekli daha yavaş ve dikkatli kullanması konusunda kızardım kendisine. Ailem de korkardı ama hiç bir zaman yasaklama getirmediler.

Şu an, bütün içtenliğimle söylüyorum, çoğu erkekten profesyonel araba kullanır ve bir kazası bile yoktur. Umarım bundan sonra da olmaz.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alınmaları gerekir, misal aynı yaşta kuzenime otomobil kullanmayı ben öğretmeye çalıştım ancak yanlışlıkla orta refüjden karşıdaki kamyonun altına girdi ve vefat etti. Keşke öğretmez olaydım
    çok üzücü... Allah rahmet eylesn. Ama sen öğremseydin elbett başka şekilde öğrenicekti. Kader kısmet. Kadın yada erkek Allah herkesi trafikte korusun.
    i.V.i.B.i

estelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 kt
    fotoğraflara bakınca gene bir klasik motosikleti farketmeme kazasına benziyor

Motosikleti
    BuKart

Benim bir kız arkadaşım (14 yaşındayım) benden bana araba kullanmayı öğret dedi.Nerde gördün sizin evin orda baban sana anahtarları veriyordu muhabbeti, benden daha ilgili öğrendiğini söyleyebilirim.
    [B]DERDİM KADAR OLSA KUVVETİM BENİMLE BAŞ EDEMEZDİ KASVETİM.EL YUMRUĞUNU YEMEYEN YUMRUĞUNU BALYOZ SANAR ARLANMAZ...
    [/B]

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de bu boyle.
    Neden?

çünkü trafik kurallari, erkekler tarafindan yazilmis.
    Trafik mantigi erkek mantigina gore olusturulmus.
    Trafikteki suruculerin buyuk çogunlugu erkek olunca, dogal olarak bu hal ve davranislar garipseniyor.

Erkek ve kadinin dusunce sekli, reaksiyonlari, davranis biçimleri birbirinden çok farkli.
    Durum boyleyken, sadece erkek mantigina gore bir duzenin içerisinde, bence oldukça basarililar.

Trafik meselesini kadinlar yapsa, kurallari onlar koysa, duzen onlarin mantigina gore isleseydi, intibak edebilirmiydik acaba?

Bir de oyle dusun istersen.
    bu yazıyı aynı şekilde neredeyse kelimesi kelimesine anımsıyorum. hatta senin resmini görünce şaşırdım bir an. %100 katılıyorum.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yazıyı aynı şekilde neredeyse kelimesi kelimesine anımsıyorum. hatta senin resmini görünce şaşırdım bir an. %100 katılıyorum.

Yok yahu daha once tartistik mi bu konuyu?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Fotoğraflar çok tanıdık geldi nedense!
    Kazada kusurlu olanın yüz ifadesidir kadındaki ama erkek olsa da farketmezdi bu boşluğa bakarken hayıflanmalar.
    Türkiye de 2 türlü hayat vardır.
    kurallara uyup onların boyunduruğu altında ezilenler ve kural koyucular, herşeyin üstünde olanlar.
    Ünlü birinin bir sözü vardır: bir ülkenin yollarına bak o ülkenin her alandaki (geliş-e-mişliğini) gör" diye.
    kadın - erkek ne fark eder ki...
    ne yolumuz yola benzer.
    ne de kanun-kurallarımız 21.yy. destekler.
    olan güzelim insanlarımıza oluyor.
    yıllardır trafik kazaları ve bu alandaki ölümler konusunda dünya sıralamasındaki ilk 3. te yer almamız değişmiyorsa, oturup resme tekrar bakmalı ve düşünmeliyiz.
    bu soruyu yanıtladıktan sonra bile kadınlara-erkeklere sıra gelmez...
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yok yahu daha once tartistik mi bu konuyu?
    tartıştık hatta o zaman ben de yazmıştım. beynin farklı yarımlarını kullanıyoruz. trafik araçlar erkeklerin tasarımı vs gibisinden..

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu memleketten habersiz birisi okusa bayanların hepsi kütük zannedecek.

bir gün bağlarbaşı yönünden geliyorum birinci köprüye gark olup avrupa yakasına geçme niyetindeyim. ablamın bir tanesi viraja hızlı girdi. ah dedim bariyere girecek. ablam el frenine asılıp mükemmele yakın bir drift ile o virajı öyle bir döndü ki seyrederken neredeyse ben giriyordum bariyere.
    Erkeklerin de arasında acemiler olacağı gibi bayanlarda da bu olabilir. Sadece erkeklerde bu oran % 10 ise bayanlarda %60 gibi olay bu yüzden tecrübe eksikliğinden kaynakanıyor die düşünüyorum. Böyle düşünmeme sebep olan olaylardan biriside birgün bornovada küçük parktayken 1 arabanın zor geçtiği bir yerde 90 derecelik bi virajda türbanlı ablamın aynı yukarıdaki şekilde elfrenine asılıp drift yaptığını gördükten sora gerçekleşti ve inanın çevre baya kalabalıktı görenlerden alkışlayanlar oldu
    Daha sorada bu düşüncem şuandaki bayan servis söförünmün 95 model transiti çoşturmasıyla perçinlendi balıkesiri bilenler bigadiç yolunuda bilir o dar ve virajlı yollarda o kadar mükemmel kullanıorki inanamadım 13 yaşından beri araba kullandığını daha hiç kaza yapmadığını söyledi kendisi 40 yaşında dip not ayrıca iyi bir artçı kendisi 10 yıl boyunca ss artçılığı yapmış öpte başına koy bi servis söförüm var yani

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tartıştık hatta o zaman ben de yazmıştım. beynin farklı yarımlarını kullanıyoruz. trafik araçlar erkeklerin tasarımı vs gibisinden..
    Ben de nerden biliyom bunu diye dusunup duruyodum.
    Demek senden ogrenmisiz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    gt250comet
    bir çok erkek sürücünün aksine kavşakta durup yol veren ve başımı eğerek verdiğim selamı alan bayan sürücüye teşekkür etmek istiyorum

trafikte hep kötü olcak değiller ya..! Böylede bi incelikleri var işte..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler