Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Unutamadığınız sürüş anınınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Unutamadığınız sürüş anınınız

Her motosikletçinin hiç unutamadığı bir sürüş karesi vardır beyninin en mutena yerinde.
    Benim ki bir gün geziye çıktığım Ege sahillerinde yaşandı.
    Sizlere o anın çerçevelenmiş karesini tasvir etmeye çalışacağım.
    Ayvalıktaki Cunda adasından Patriçya koyuna giden yol üzerinde yaşandı.
    Güneş batmakta olan kızıllığını sol tarafınızdan koyun üzerine örtmeye başlarken yolun her iki yanındaki zeytin ağaçları gümüşi yapraklarından son ışık huzmelerini aksettiriyordu. Havada ağustos ayının kızgınlığını dizginleyen akşam meltemiyle yol rüzgârının birleşen anaforu vücudumu yalıyordu. Buğday başağı rengindeki toprak yolun kalkan tozu arkanızda uzun gelin duvağı gibi sürükleniyordu. Yolun vermiş olduğu titreşimle dudaklarınızda eski bir şarkının sözleri dökülüyordu. “You touched my life With your softness in the night My wish was your command .” (Gece tüm yumuşaklığınla yaşamıma dokundun. Aşkın bitene kadar benim dileğim senin emrindir)
    Burnumda denizin ve körfez bitkilerinin oluşturduğu armoninin sarhoşluğunda Çingene ile (motorumun ismi) duygu sahnesinde sevişiyorduk.

Sizin unutamadığınız sürüş anı hangisi?
    Dilin söylediği veya kalemin yazdığı bütün üzücü kelimelerin içinde en üzücüsü şudur,KEŞKE"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı darkeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Her motosikletçinin hiç unutamadığı bir sürüş karesi vardır beyninin en mutena yerinde.
    Güneş batmakta olan kızıllığını sol tarafınızdan koyun üzerine örtmeye başlarken yolun her iki yanındaki zeytin ağaçları gümüşi yapraklarından son ışık huzmelerini aksettiriyordu. Havada ağustos ayının kızgınlığını dizginleyen akşam meltemiyle yol rüzgârının birleşen anaforu vücudumu yalıyordu. Buğday başağı rengindeki toprak yolun kalkan tozu arkanızda uzun gelin duvağı gibi sürükleniyordu. Yolun vermiş olduğu titreşimle dudaklarınızda eski bir şarkının sözleri dökülüyordu. “You touched my life With your softness in the night My wish was your command .” (Gece tüm yumuşaklığınla yaşamıma dokundun. Aşkın bitene kadar benim dileğim senin emrindir)
    Burnumda denizin ve körfez bitkilerinin oluşturduğu armoninin sarhoşluğunda Çingene ile (motorumun ismi) duygu sahnesinde sevişiyorduk.

Hocam var bizimde anilarimiz ama sen boyle yazarsan, biz nasil cesaret edip yazacaz.
    Tasvire bak!!!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Buna anı değil edebiyat parçalamak denir Biz çoğumuz bunu yapamayız

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Vakit geceyarısına yakın bir saat..

Edirne'den İstanbul'a yol alıyorum..Arkamda iki motosikletli dostumun aydınlattığı yol..

Altımda gürleyen motorum..TEM'de giderken aniden yol ışıkları sönüyor..
    Film artık uzun bir süre siyah/beyaz..

Hava soğuk, egzos sıcak..Ayaklarımı ısıtıyor..
    Yol karanlık, gösterge ışıkları ışıl ışıl..Gözümü alıyor..

Bir süre sonra karanlığın/hiçliğin ortasında sağa çekip bir sigara içiyoruz..
    Yolu dinliyorum..O sessizliği ancak o zaman farkediyorum..

Zifiri karanlık ve derin sessizlik..
    Sigaram bitti..Marşa basıyorum ve siyah/beyaz film kaldığı yerden devam ediyor..

Eve varıyorum ve ancak sabah olunca ağzım kulaklarımdan iniyor..

İlk vitesli motor tecrübemle henüz 350 kilometredeyken başımdan geçmişti bu olay..

O ambiyansı aktaramadığımı/aktaramayacağımı biliyorum ancak bir nebzede olsa paylaşmak istedim..

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam var bizimde anilarimiz ama sen boyle yazarsan, biz nasil cesaret edip yazacaz.
    Tasvire bak!!!
    Harbiden ne yazacağımı şaşırdım benim sürüşlerin hiç birinde bir şey aksetmiyordu.
    Valla ne desem.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasvire bak!!!
    Üstad senin klavyenin lezzetinide biz şimdiye kadar çok tattık bizi yenilerinden mahrum etme . Eminim anlatış biçiminle çok renkli bir karen vardır seninde.

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna anı değil edebiyat parçalamak denir Biz çoğumuz bunu yapamayız
    Ne haddimize be dostum bizimki o anın verdiği hasretle klavyenin tuşlarından dökülenler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:28 ----------

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harbiden ne yazacağımı şaşırdım benim sürüşlerin hiç birinde bir şey aksetmiyordu.
    Valla ne desem.
    Hadi de be Korkutum senin gibi yoları iki tekerle çiğnemiş adam neler yazar kim bilir
    Dilin söylediği veya kalemin yazdığı bütün üzücü kelimelerin içinde en üzücüsü şudur,KEŞKE"

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Pozantıdan Adana'ya doğru geliyorum,yaklaşık hızım 250-260,üç şeritli yolda orta şerittteyim,sol şeritte arabayla giden arkadaşlarımı sağdan geçtim ve devamında viraja girdim....

Viraj yay gibi 240-250 ile herhangi olumsuz bişey olmadığı sürece,risk alarak ama zorlanmadan dönülebilecek bi viraj...

Orta şeritte yattım dönmeye başladımm...Bir baktımki bulunduğum şeritte bi minibüs ilerliyo,ve halen viraj devam ediyo tabi...

İki seçeneğim vardı,aynalarımı kontrol ettim,sağ ve sol şerit her ikiside boştu...

Ya motoru biraz dikip sağ şeride geçecektimki ama yatırıp tekrar viraja devam etme olasılığım yok gibiydi,büyük ihtimalle bariyerlere girerdim...

İkinci seçenekte zaten yeterince yatmış olarak virajı alan motosikleti dahada çok yatırıp sol şeride geçmekti...

İİkincisini yaptım,minibüsün sol tamponunu yalayarak geçtim,baktığımda sürat 240 idi...

Motosiklet dikilmesin diye gazı bırakmadım,hatta istediğim tarafa gitsin diye gaz verdim...

Tabiki rengim bembeyaz olmuştu...

Hemen sağa çektim bi sigara yaktım,o sırada arkadaşlar yanıma geldiler,foto çektinizmi dedimm....

Ne fotosu olm dua ettik dediler,ödümüz koptu....

Ama çok keyif aldım....

Bigünde osmaniyeden adanaya geliyorum önümde iki tane 250 - 260 600f yarışıyo bende arkalarındayım,aynlarını kontrol edip etmediklerine emin olamadığım için geçmek için sol şeridi açmalarını bekliyorum...

Flerden biri biraz açtı solu,bende açtım gazı....

290 ile geçtim yanlarından,birden gidon sallanmaya başladı,tutarsızca sallanması hızlanıyodu....

Gazı bıraktım ama korkudan müdahelede edemiyorum motora,tamam iso yolun sonu artık dedim,kelime-i şehadet getiriyodum,birden sallama durdu...

Sağa çektim hayatımın en keyifli ikinci sigarasınıda içtim....
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Benim de bu yaz için Patriçya adanın en uç noktası Manastır'a gitmek için tüm traktör yollarını geçmiştim yol değil mübarek patates tarlası ,her büyüklükte kaya-taş orada, sonunda çıkardım yolunu buldum manastırın, artık tabelası da var ve Rahmi Koç'un restorasyonunda. Ada girişi Yunusemre parkına tam 18 km, mükemmel bir kros etabı

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı darkeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster

usta döktürmüşsün valla
    ben şindi bunun üstüne diyorumki şile agva yolunda gece saat 3 te yol alırken birden önüme köpek çıktı ve korktum
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta döktürmüşsün valla
    ben şindi bunun üstüne diyorumki şile agva yolunda gece saat 3 te yol alırken birden önüme köpek çıktı ve korktum
    abi hoşt deseydin keşke

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı trhakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi hoşt deseydin keşke
    dedim de anlıyana kadar ben şileyi tavaf ettim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    dedim de anlıyana kadar ben şileyi tavaf ettim
    hehehe gecenlerde benım yegen arkada oturuyor okus asagı ınıyoruz yandan köpek havladı yegen gıden motordan atlamaya calıstı hehehehe de get otur oturdugun yerde dedim o bizden korksun

eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    :(:(:(:(

sizin bu anlatıslarınız ve kalıtenız valla kendımı kara cahıl duygusuz pis bi adam gibi hissttim
    elinize edebiyatınıza sağlık ustalarım benim

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık

gel de unut bakalım

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Bir yaz sabahı güneş gökyüzüyle dans etmek için hafiften yola çıkmış etraf alacakaranlık.
    Evet biran önce yola çıkmalıydım o mis gibi sabah esintisini o güzel kokusu ciğerlerimi doldurmalıydı. Bu arada hala hiç bir şey aksetmiyor.
    Ve yollara koyuldum dünyanın en güzel icadıyla .Rüzgarla dans başlamıştı ve artı mutlulukta. Önümde kocaman bir karadeniz turu vardı.Ve hala aksetme olayı yoktu.
    Heyecanlı bir yolcuk sonunda kardeniz turumu kazasız belasız tamamlayıp geri döndüm .Bu kadar

Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yaz sabahı güneş gökyüzüyle dans etmek için hafiften yola çıkmış etraf alacakaranlık.
    Evet biran önce yola çıkmalıydım o mis gibi sabah esintisini o güzel kokusu ciğerlerimi doldurmalıydı. Bu arada hala hiç bir şey aksetmiyor.
    Ve yollara koyuldum dünyanın en güzel icadıyla .Rüzgarla dans başlamıştı ve artı mutlulukta. Önümde kocaman bir karadeniz turu vardı.Ve hala aksetme olayı yoktu.
    Heyecanlı bir yolcuk sonunda kardeniz turumu kazasız belasız tamamlayıp geri döndüm .Bu kadar
    tur bitti ee aksetmedimi hala

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    menderesten karşıya geçmek üzereyken köprünün sular altında kaldığını gördüm, bu durum yolumu 60km kadar uzattı, çok kötü bir yolda 60 km
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    "yolda güneş yükseliyordu
    güneye giderken"

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Döktürmüşün be arkadaşım.Sanki bir sanat eseri.Ben şimdi anılarımı yazsam kabak tadı verir bunun üzerine
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

usta döktürmüşsün valla
    gözümün önüne getirdimde şimdi gülmekten yerlere yattım

ayaklarınla çifte atar gibi sallayıp hoşt kışt dedinmi

@Muhammet abi selamlar bu arada ,harikasın

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler