Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet Alacak Arkadaşlar; Sağlık Raporuna Para Vermeyin...

Motovento
    REKLAM ALANI
    GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Ehliyet Alacak Arkadaşlar; Saplık Raporuna Para Vermeyin...

Sağlık Ocagından Aldıgınız Saglık Raporu Gecerlı Hemde Ücretsiz

Biz Bi Kere Yandık Siz Yanmayın (:
    Ozel Hastaneler 35-40 TL Para Alıyorlar Yazık Paraya

İnternette Gezerken Bir Kişisel Blogda Gördum

Blogda Yazanlar;

EHLİYET İÇİN SAĞLIK RAPORU SAĞLIK OCAKLARINDA ÜCRETSİZ

Sürücü belgesi alabilmek için gerekli olan sağlık raporunu sağlık ocaklarından almak mümkün. Ancak geçen yıl yapılan düzenlemeden birçok vatandaşın haberi yok.

Bu sebeple rapor almak için özel polikliniklere 50 YTL'ye varan ücretler ödeniyor.

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Seracettin Çom, sürücü raporunun sağlık ocakları tarafından ücretsiz olarak verilmesinin geçen yıldan bu yana yürürlükte olduğunu ifade etti. Çom, "Konuyla ilgili her ilin sağlık müdürlüğü sağlık ocaklarını belirleyerek, sürücü raporu veriyor." dedi. Ankara İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Mustafa Aksoy, sürücü adayı raporunun Ankara'daki tüm sağlık ocakları ve Ana Çocuk Sağlığı Aile Planlaması merkezlerinden ücretsiz alınabileceğini söyledi. Aksoy, vatandaşların ehliyet raporu olarak da bildiği bu uygulamadan yeterince haberdar olmadığını belirterek, bu hizmetten yeterince faydalanamadığını dile getirdi.

Sağlık ocaklarında ücretsiz olarak ehliyet raporu verilmesini değerlendiren özel poliklinikler, uygulamanın kendilerini olumsuz etkileyeceğini düşünüyor. Özel Gündüz Polikliniği yöneticisi Mustafa Yabuz, sağlık ocaklarından verilen sürücü raporlarında ehliyet alımı sırasında bazı aksaklıkların yaşandığını savundu. Sağlık ocaklarının verdiği raporda sadece 'sağlam' ibaresi olduğunu anlatan Yabuz, poliklinikler tarafından verilen raporun hangi ehliyet sınıfına ait olduğunu gösterdiğini dile getirdi. Poliklinikler, sağlık ocaklarındaki yoğunluğun yanı sıra sürücü raporu da vermesiyle buralarda kuyrukların da çoğalacağına dikkat çekti.

Özel polikliniklerin verdiği sürücü raporu 20 ile 50 YTL arasında değişiyor. Ehliyet almak için sürücü kursuna yeni başvurduğunu belirten Orhan Gökçe, "Uygulamadan haberim yoktu. Sağlık raporu almak için polikliniğe 25 YTL verdim. Haberim olsaydı, sağlık ocağından raporu alırdım." dedi. Sağlık ocaklarından ehliyet raporunun ücretsiz olarak verilmesine sürücü kursları da olumlu bakıyor. Kursiyerlerin üzerinden ek masrafın kalktığını düşünen sürücü kursu sahibi Serbülent Balcı, bazı sürücü kurslarının kendilerine ait polikliniklerinin olduğunu, raporları burdan aldıklarını kaydetti.
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    faydalı başlık...tşkler

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    ben o şekilde almıştım sağlık ocağından hiç sorun olmadı doktor tedavi etmeye bile gerek bulmadı direk a2 sınıfı sürücü belgesi alır yazdı onayladı yolladı :D
    www.sahildenturkiye.com

Motosikleti
    Ups.. Konu Başlığında ğ Yerine P Harfıne Basmısım Saplık Olmuş K. Bakmayın Arkadaşlar
    "TayGuN"
    "GuNControll"

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Bende saplik paraylami diyecekdim tam'da , faydali bir bilgi tesekkurler.
    First Day Of My Life

carasal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150
    bizi keklediler ozaman sağlık ocağından geçmez dediler kursta hikayeden göz muaynesi yaptılar yapanların dr olmadığı bariz belli 35 tl cukka cebe indirdiler adam başı özün sözü şuan kendime şu sıfatı yakıştırmaktan kaççınmıyorum KEKO

önemli bir bilgi dostum tebrik ederim

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    ben ıkıkere para odedim kardeşim kendimi keriz gibi hissettim şimdi

Motosikleti
    Alıntı ferhatdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ıkıkere para odedim kardeşim kendimi keriz gibi hissettim şimdi
    Bende 1 Kere Verdim 2.de Jeton Düştü (: Galiba Ben Ke Oldum 2. Yıde Hastaneden Alsaydım Keko Olcaktım (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler