Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet güvenliğinde bir çözüm: Portatif Motosiklet Garajı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ticari dertler taşımayan ancak güvenlik açısından kafamda bir ışık çakmasına neden olmuş bir konu olduğu için kendi şahsıma ait imalattan başka farklı bir kaygı taşımayarak bu başlığı açtım..
    Gerisi adminlerin takdirine kalmış..

Gerektiğinde taşınabilir, gerektiğinde de bir şekilde yere sabitlenebilir özellikte olan motosiklet ebatlarındaki kapalı kutu şeklinde dizayn edilebilecek bir şeyden söz ediyorum..İnternetten random edindiğim görüntü:

Bahsettiğim şey naylon/muşamba diyebileceğimiz soft bir ürün değil..

Herne olursa olsun caydırıcılığı konusunda olumlu düşüncelere sahibim..

Kafasına koyan adam her halükarda götürür diyeceklere bir şey diyemem ancak,

Bu kutuyu yere civatalarla sabitlemek veya bir yerinden gemi çapalarında kullanılan zincirlerle bir şeylere bağlamak kaldırıp götürmeyi %99 engelleyecektir..

Olduğu yere bileğim kalınlığında zincirlerle bir-iki yerinden bağlanabilir diyorum çünkü nispeten yeri sabit olacaktır..
    Nakliyat sırasında sökülür gayet basitçe..

Genel kullanılan malzeme? Hava sirkülasyonu? Yağmur geçirmezliği? Isı yalıtımı? şeklinde soru işaretleri olacaktır..Tüm bunları karşılayabilen bir yapı inşa edilebilir ve bu sorunların önüne geçilebilir..

Ama şuna eminim ki güvenlik açısından (istediği kadar sokakta merak uyandıran bir cisim olsun) kesinlikle olumlu olacaktır..

Hırsızlar, forkliftle veya avuç taşlama aletleriyle motor çalmıyorlar neticede..
    Basit, teknik edevatlar ve el marifetiyle kısa sürede işlerini görüyorlar..

Bu tür bir (neredeyse) kasayı açmakla uğraşacak hırsız ya akıl bali değildir ya da o gece mahallelinin içtiklerine uyku hapı karıştırmış olabilir..

Bilmem nasıl bakarsınız bu portatif garaj işine..

Bu kış kendim için girişebileceğim bir iş olarak bakıyorum şahsen..Fikirlerinizi merak ediyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Bende ne yalan söliim fiyatını merak ediyorum.güvenliği ile hırsızları fiyatıylada beni caydıra bilir
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

Motosikleti
    Var
    Alıntı ARMAGEDON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ne yalan söliim fiyatını merak ediyorum.güvenliği ile hırsızları fiyatıylada beni caydıra bilir
    Fiyat diye bir dert yok şuanda yav..Ben kendi keyfim için kendim inşa etmekten bahsediyorum..
    Maliyet ne olur bilemem tabii..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motosiklet yetmedi, bir de garaj çaldiralim diyosun yani!!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet yetmedi, bir de garaj çaldiralim diyosun yani!!
    Aklıma ilk gelen cümleleri söylemişsin

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Valla iyi olur.. En sağlam ve en ekonomik nasıl yaparız...??

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Bilmiyorum şevkini kırmak istemem ama benim gibi motorunu yol ortasına zincirlerle hatta prangalarla sabitleyenlere göre birşey gibi gelmedi bu bana.Senin dediğin dağa çok bir bahce vs gibi biryerde olabilecek bişey öylede bir yer varsa bukadar masrafa ne gerek var.Hem böle bilinmeyen bir kutu bence çoook sevgili hırsız arkadaşların iştağının kabarmasına neden olabilir.Çünkü kapalı kutular herzaman merak uyandırır.
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    ya arkadaş delirecem yine motorun brandasını kesmişler ... geçen yıl sitenin kapalı garajındaydı orda motorun brandasını kestiler motoru çizdiler diye soğudum motorumu sattım ... yeni aldığım motor gözümün önünde olsun diye, motoru bu kış apartmanın girişine aldım, yine kesmiş brandayı parmağını takmış yırmış ....

şimdi sitenin kapalı garajına aynen böyle bir kapalı garaj yaptıracam ... sövmemek için kendimi zor tutuyorum

Eğer bu portatif garajı inşa ettikten sonra muhafaza edebilecek bir alanınız varsa güzel bir fikre benziyor...
    Malum büyük şehirde, 3-5 katlı apartmanlarda yaşıyoruz çoğumuz; üzgünüm ki bu apartmanların çoğunun bahçesi bile yok
    Kendinize ait bir evininiz ve bu evin bahçesi varsa güzel bir çalışma olur.
    Umarım garajla birlikte çalmazlar...

Hocam; sizi tebrik ediyorum yine güzel bir fikrinizi paylaşmışsınız bizimle

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:36 ----------

Mete_han Abi'min 2007 yılında ki konusundan bir alıntı yapıyorum...

Ne kadar sağlam ve güvenilir olur siz karar verin

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete;Geçen yıl ben bahçeye şöyle bir garajı,400 ytl.ye yaptırmıştım.Belki fikir konusunda yardımı olur.Ayrıca içeriye yere çaktığım bir kazığa da bağlıyorum.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Bu konu daha önce işlendi.. Geçen gün ben hortlattım.. Ama orada da resimler var..bakınız..
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...si-lutfen.html...

Hurdacılar sitesine uğrayıp bir duvarıda yandan alıp resimdeki gibi ekononmik hale getirebilir..

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ticari dertler taşımayan ancak güvenlik açısından kafamda bir ışık çakmasına neden olmuş bir konu olduğu için kendi şahsıma ait imalattan başka farklı bir kaygı taşımayarak bu başlığı açtım..
    Gerisi adminlerin takdirine kalmış..

Gerektiğinde taşınabilir, gerektiğinde de bir şekilde yere sabitlenebilir özellikte olan motosiklet ebatlarındaki kapalı kutu şeklinde dizayn edilebilecek bir şeyden söz ediyorum..İnternetten random edindiğim görüntü:

Bahsettiğim şey naylon/muşamba diyebileceğimiz soft bir ürün değil..

Herne olursa olsun caydırıcılığı konusunda olumlu düşüncelere sahibim..

Kafasına koyan adam her halükarda götürür diyeceklere bir şey diyemem ancak,

Bu kutuyu yere civatalarla sabitlemek veya bir yerinden gemi çapalarında kullanılan zincirlerle bir şeylere bağlamak kaldırıp götürmeyi %99 engelleyecektir..

Olduğu yere bileğim kalınlığında zincirlerle bir-iki yerinden bağlanabilir diyorum çünkü nispeten yeri sabit olacaktır..
    Nakliyat sırasında sökülür gayet basitçe..

Genel kullanılan malzeme? Hava sirkülasyonu? Yağmur geçirmezliği? Isı yalıtımı? şeklinde soru işaretleri olacaktır..Tüm bunları karşılayabilen bir yapı inşa edilebilir ve bu sorunların önüne geçilebilir..

Ama şuna eminim ki güvenlik açısından (istediği kadar sokakta merak uyandıran bir cisim olsun) kesinlikle olumlu olacaktır..

Hırsızlar, forkliftle veya avuç taşlama aletleriyle motor çalmıyorlar neticede..
    Basit, teknik edevatlar ve el marifetiyle kısa sürede işlerini görüyorlar..

Bu tür bir (neredeyse) kasayı açmakla uğraşacak hırsız ya akıl bali değildir ya da o gece mahallelinin içtiklerine uyku hapı karıştırmış olabilir..

Bilmem nasıl bakarsınız bu portatif garaj işine..

Bu kış kendim için girişebileceğim bir iş olarak bakıyorum şahsen..Fikirlerinizi merak ediyorum..
    Kapısına ne tur bir kilit uygulamayi dusundunuz?Hirsiza kilit dayanmaz derler
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    Var
    Alıntı ARMAGEDON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum şevkini kırmak istemem ama benim gibi motorunu yol ortasına zincirlerle hatta prangalarla sabitleyenlere göre birşey gibi gelmedi bu bana.Senin dediğin dağa çok bir bahce vs gibi biryerde olabilecek bişey öylede bir yer varsa bukadar masrafa ne gerek var.Hem böle bilinmeyen bir kutu bence çoook sevgili hırsız arkadaşların iştağının kabarmasına neden olabilir.Çünkü kapalı kutular herzaman merak uyandırır.
    Emin ol bende motoru prangalayarak yanından ayrılıyorum..
    Ve bana mantıklı bir çözüm gibi geliyor..
    Kutu elbette lönk diye sokakta kaldırımın yanına koyulacak değil..Ama binanın yanında ne bileyim kişiden kişiye değişir ancak iyi ışık alan ama ilk bakışta görünmeyen bir yere sabitlenebilir..

Normalde motorları gözönüne koymalıyız ama bu kutu hafif sote bir yere koyulursa acayip işe yarar gibime geliyor..

Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaş delirecem yine motorun brandasını kesmişler ... geçen yıl sitenin kapalı garajındaydı orda motorun brandasını kestiler motoru çizdiler diye soğudum motorumu sattım ... yeni aldığım motor gözümün önünde olsun diye, motoru bu kış apartmanın girişine aldım, yine kesmiş brandayı parmağını takmış yırmış ....

şimdi sitenin kapalı garajına aynen böyle bir kapalı garaj yaptıracam ... sövmemek için kendimi zor tutuyorum
    6 aydır sokakta ve branda altında duruyor motorum ve brandada en ufak bir kesik yok..Bence o işte başka bir şey var..

Alıntı karasahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer bu portatif garajı inşa ettikten sonra muhafaza edebilecek bir alanınız varsa güzel bir fikre benziyor...
    Malum büyük şehirde, 3-5 katlı apartmanlarda yaşıyoruz çoğumuz; üzgünüm ki bu apartmanların çoğunun bahçesi bile yok
    Kendinize ait bir evininiz ve bu evin bahçesi varsa güzel bir çalışma olur.
    Umarım garajla birlikte çalmazlar...

Hocam; sizi tebrik ediyorum yine güzel bir fikrinizi paylaşmışsınız bizimle

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:36 ----------

Mete_han Abi'min 2007 yılında ki konusundan bir alıntı yapıyorum...

Ne kadar sağlam ve güvenilir olur siz karar verin
    Şahinim, maksat bahçesiz, garajsız yerde muhafaza edebilmek zaten..

Hiç olmadı ufak cam alarmlarından alınır takılır bir yerlerine..

Metehandros efendi, duvara sabitlemiş..

Tekrar vurgulamak istiyorum ve başlıkta da yazıyor..Benim anlattığım şey portatif bir cisim..
    Ama gerektiğinde de sabitlenebilmeli..Dolayısıyla da bir tarafını duvara yaslamak vb. çözümler gündem dışı..

@ deli_mavi
    Kapısına 4 köşeden sabitleyici bildiğin demir kapı kilidi + asma kilit + şifreli kilit + kart okuyuculu kilit yapılabilir.. Demek istediğim uğraştırıcı birşeyler ayarlanabilir..Motosiklet disk kilidi + hortum kilitten daha az güvenli olacağını sanmıyorum neticede..

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    az önce böyle bir konu gözlerimin önünden film şeridi gibi geçmişti.

dış etkenlerden koruma konusuna birşey demem, ama güvenlikli bir sitenin garajından 2-3 tane namlı kilit ile bağlı üstüne alarmlı motoru götüren eleman bu garajı motor ile beraber götürür ve hatta önce garajı sonra gelir motoru ya da önce motoru sonra gelir garajı götürür.

buralarda yaşasa wolverine nin vücudundan adamantiumu çekerler de adamın ruhu duymaz.

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    osbourne: 6 aydır sokakta ve branda altında duruyor motorum ve brandada en ufak bir kesik yok..Bence o işte başka bir şey var..

bencede başka bişey var ( kıskanan yada benden gıcık alan biri yapıyor herhalde ) .. bir yakalarsam, brandayı kesip yırtan, o parmakları ne yapacağımı gayet iyi biliyorum

wermeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    çok güzel fikir. çok büyük bir maliyeti olacağıı zannetmiyorum fakat herkese uygun olmayacaktır. garaj yapıldıktan sonra da içerisine bir alarm takılır. bence hayata geçirin bu fikrinizi.

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Motor içerdeyken adam nasıl girmiş buraya

Yanda kapımı var acaba...

Motosikleti
    Var
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster

buralarda yaşasa wolverine nin vücudundan adamantiumu çekerler de adamın ruhu duymaz.
    Muhahahhahehe

Sitede en çok güldüğüm mesajlardan birisi oldu valla

Valla aralıklarla bir miktar boş vaktim olacak bu kış..Sac işini epey ucuza getirebileceğim için heves ettim birazda..

Arkadaşların dediği gibi içeriye alarm düşünülebilir..
    Neticede evinizin hemen önü 1,5 mtlik kaldırım ve sonrada sokak şeklinde değilse bu kutuya yer bulunur gibime geliyor..

eğer başlarsam işe, adım adım atarım buraya fotolarını..

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Emin ol bende motoru prangalayarak yanından ayrılıyorum..
    Ve bana mantıklı bir çözüm gibi geliyor..
    Kutu elbette lönk diye sokakta kaldırımın yanına koyulacak değil..Ama binanın yanında ne bileyim kişiden kişiye değişir ancak iyi ışık alan ama ilk bakışta görünmeyen bir yere sabitlenebilir..

Normalde motorları gözönüne koymalıyız ama bu kutu hafif sote bir yere koyulursa acayip işe yarar gibime geliyor..

6 aydır sokakta ve branda altında duruyor motorum ve brandada en ufak bir kesik yok..Bence o işte başka bir şey var..

Şahinim, maksat bahçesiz, garajsız yerde muhafaza edebilmek zaten..

Hiç olmadı ufak cam alarmlarından alınır takılır bir yerlerine..

Metehandros efendi, duvara sabitlemiş..

Tekrar vurgulamak istiyorum ve başlıkta da yazıyor..Benim anlattığım şey portatif bir cisim..
    Ama gerektiğinde de sabitlenebilmeli..Dolayısıyla da bir tarafını duvara yaslamak vb. çözümler gündem dışı..

@ deli_mavi
    Kapısına 4 köşeden sabitleyici bildiğin demir kapı kilidi + asma kilit + şifreli kilit + kart okuyuculu kilit yapılabilir.. Demek istediğim uğraştırıcı birşeyler ayarlanabilir..Motosiklet disk kilidi + hortum kilitten daha az güvenli olacağını sanmıyorum neticede..
    gerek yok icine bi azgin kopek atars,n olur biter
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    işe başlarsan ve yardım lazım olursa seve seve.

Motosikleti
    Var
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işe başlarsan ve yardım lazım olursa seve seve.
    Kaynak işinden anlarım diyorsan ivedilikle yardım isteyebilirim dude..
    Yeteneklerim arasına birde kaynakçılığı eklemekle uğraşmam en azından

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler