Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Teyzecim, o benim bacağım!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Bu akşam Kısıklı tarafında sağ şeritten gidiyordum. Önümdeki araba durdu, ben de solundan kıvrılıp yola devam ederim dedim. Arkaya baktım, sol şeritten gelen araç yavaşlıyordu, durmak üzereydi. "Tamamdır" deyip yavaştan hareketlendim ama sözünü ettiğim araç da ağır ağır ilerlemiş.

Bir baktım, bacağımda bir tampon. Benim bacak, o tamponla motosikletin motor kısmı arasına hafifçe sıkıştı. Araba da durdu bu arada. Çattık gene diyip kafamı havaya kaldırdım. Sitemkar bir bakış atmak için sürücüye döndüm. Baktım, siyah Mersedes kullanan 55-60 yaşlarında bir teyze. Özür dilerim anlamında elini kaldırdı, fakat bana herhangi bir söz ya da jestle cevap verme fırsatı vermeden gene bastı gaza.

Amanın! Benim bacak bu sefer tamponla motosiklet arasında resmen tost oldu. Neyse ki kadın durmayı akıl edebildi. Bu sefer bayağı canım yanmıştı dostlar. Aynı hatayı ikinci defa yapmadan arabanın civarından uzaklaştım. Kadın az ileride sağa çekti, arkasından gittim.

Bağırış, çağırış, dayak girişimi falan bekliyorsa sakinleşsin diye "öncelikle ikimize de geçmiş olsun" dedim. Tatlı bir Rum şivesiyle özür diledi, bilmem kaç saattir yolda olduğunu söyledi. "Bundan sonra motosiklet görünce daha dikkatli olun, bir sıkımlık canımız var bizim" dedim. "Biliyorum. Benim oğlum da motorcu." dedi. Panik falan yapmışsa yola çıkmadan önce biraz bekleyip sakinleşmesini söyledim.

Kaval kemiğimin tampona temas eden dış kısmı değil, motora bastırılan iç kısmı bayağı sızlıyordu ama kırık çıkık yoktu. Benim bacak epey bir heyecan yaşadı hani, hayatında hiç bu kadar esnemiştir

Eve gelince baktım, en çok sızlayan yerde bir sıyrık var. Çizmenin iç kısmına sürtündüğünden oldu herhalde. Evet, ayağımda gene Sidi Vertigo Corsa'lar vardı ve sağ bacağımdan sonra sol bacağımı ciddi bir sakatlıktan korudular bu sefer. Normal ayakkabı ya da kısa konçlu motosiklet botu giymiş olsaydım, ki hayatta giymem, şu an hastanede alçıyla malçıyla uğraşıyor olurdum.

Vay! Amma şey yazmışım minnacık bir olay için. Neyse, hoş görün. Heyecanlandık işte.

Suç kimde? Bence suçun büyüğü bende. Önümdeki araba durunca sabredip tekrar hareketlenmesini beklemem gerekirdi. İlla solundan geçmek niyetindeysem de arkamı daha dikkatli kontrol etmeliydim ve arkamdaki sürücünün düzgün fren yapacağını varsaymamalıydım.

Neyse, bir kez daha ölmeyip güçlendik diyelim, züğürt tesellisi olsun ;)
    [B]J şimdi asker[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    çok geçmiş olsun...en kısa zamanda iyilesmenen dilegiyle..

ben sahsen trafıkte bayan surucu gordugumde şerit değiştiriyorum..hatta carsı ıcınde fılansam karsıdan bayan gelıyorsa yuruyerekte olsa tereddut ediyorum.. motoru bısıklet sananlar oluyor bazen carpınca bısey olmucanı fılan dusunuyorlar atlayı verıyorlar önüne..

hepimizin tekeri düz basssın

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Geçmiş olsun...Teyze en azından hatasının bilincinde....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Geçmiş olsun.Allah bir daha göstermesin.Ne diyelim işte trafikte bir anlık karar verme veya verememe çok şeyler açıyor insanın başına...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun bir daha tekrarlanmaz inşallah

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Geçmiş olsun,acil şifalar dilerim.Burda kendi hatanı bilmen iyi,hele olaydan sonra yaşlı teyzeye yaklaşımın daha da güzel.Her zaman çok dikkatli olmak gerekir...
    Burda değinilmesi gereken başka bir konu var bence,insanoğlunun yaşı ilerledikçe belli bir takım duyularında azalma görülebiliyor,bu normal olan birşey fakat bir çoğu bunun önlemini almıyor.Sürücü belgesini veren kurumda denetlemiyor.Bunu dedemden biliyorum,tek gözü görmüyor hala araç kullanıyor ve bunun gibi bir çok insan var..
    Kim,ne zaman dur diyebilecek bu insanlara merak ediyorum...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    geçmiş olsun..
    tatlı bir rum şivesi nasıl oluyor..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Geçmiş olsun dostum..
    İyi bir insana denk gelmişsin ve korumaların hakkını vermişler..

Yav tek eksiğim olan şu çizme işini ciddi ciddi düşünmeye başladım bende..Bu tür yazılar gerçekten motive edici oluyor..

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    geçmiş olsun allah beterinden saklasın....
    bazı durumlarda tereddüt insanı hataya sürüklüyor....
    ve bazı durumlarda fren kazayı önlerken bazı anlarda gaz kazayı önlüyor....

allahtan üzücü bir hâl almadan atlatmışsın....
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler