Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sonunda benim'de başıma geldi ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    alemdar2442 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Not aldığım bu yazı 18.10.2009 tarihinde yazılmıştır...

''Benim başıma gelmez, Ben çok dikkat'li bir sürücüyüm,,Başkaları çok'ta umrumdaydı, Bana bişey olmaz''
    gibisinden kendi kedime ortalama bir yaz boyunca söylenip durdum. Benim sadece pazar günlerini
    değerlendirmek için bir tane mobiletim vardı, Onu silip temizliyordum, onla geziyor onla istediğim yere
    gidiyordum bir nevi eskide olsa benim motosiklet aşkımı firenliyor havamı alıyordu. Toplam 3 hafta işlerim
    yüzünden motoruma binememiştim çok'ta özlemiştim hani ve o pazar geldi sabah erkenden bişeyler atıştırdıktan
    sonra motorumu dışarı çıkarmıştım , bir güzel temizleyip sonrada deposuna karıştırdığım yağlı benzinini koymuştum.
    O ilk çalıştırdığımda kalbimin küt küt atışı ve heyecanım anlatılamaz , sonrasında yarım saat şehir içinde gezip
    eve geldim üstübü ile tekrar motorun her yerini temizledim pırıl pırıl'dı. Sonra 15 km uzaktaki mesire alanına
    gezmeye gitmiştim ama yolun 10 km'si şehirler arası uzun yoldu yanımdan hızlıca geçen tır,kamyon ve araba bir
    o kadarda mobiletle böyle yollar tehlikeliydi, ama başıma bir iş gelmemişti daha öncedende gidip gelmem vardı
    neyse sonra eve geldim . Sonradan ne olduysa ben evden çıkıp motoruma bindim ve çarşıya gidecektim çarşıya
    gidecek olan komşumuda motoruma bindirip onuda çarşıda bıraktım sonra motorum için 2 lt yağ alıp eve geliyodum ve
    sadece buraya kadar hatırlıyorum . O günden sonraki 1 haftayı hatırlıyamıyorum ; (Sadece bana anlatılanları yazıyorum)
    Ben cadde üzerinde eve giderken ilerimde sağ tarafımdaki sokaktan gelen araba caddeye çıkacakmış, sonra benim
    önümden 3-4 yaya insan yavaş geçince benim karşıdan geldiğimi görememiş (güya) caddeye çıktığı an benim üzerine doğru
    geldiğimi görünce, ne işe yarayacaksa yolun ortasında birden sap gibi durmuş (olay çok hızlı bir şekilde gelişmiş)
    nasıl çarptıysam yolda motorla beraber sürüklenmişim (Heralde kurtarmaya çalışırken olmuş) sonrası ise
    ambulas, polis ve en önemlİsİ ailemin benim için duydukları ifade edilemez üzüntüleri. Sağ tarafımın üzerine düşmüşüm.
    Yere düştüğüm an asfaltın üzerindeki küçük bir taş dudağımın altına girmiş, sağ kaşım patlamış Kafamın sağ taramı
    komple sökülmüş , sağ kolum ve kaburga kemiklerime kadar zedelenmişim . Sağ ayağım, kollarım komple sökülmüş, bu
    yazıyı 3. hafta yazıyorum ve halen yüzümde dikişler yara kabukları var ve doktorun söylediğine göre sağ kolum 4-5
    aya zor düzelir dedi en basitinden 4 kg'lık çantayı kaldırmak için 15-20 kilo kaldırıyormuş gibi zorlanıyorum
    ağrılarım başlıyor o yüzden sağ kolum hakkında çok dikkatliyim. Unutkanlığım ise yavaş yavaş düzelecekmiş. Şimdi
    ise beni ne kadar insanın düşündüğünü ve benim için üzüldüklerini hastaneden sonra evede beni ziyarete gelen
    yakınlarımın önemini anladım daha hastanedeyken sayamayacağım kadar kişi gelmiş ve hepsinden Allah razı olsun işte
    böyle zamanlarda seni sevenler ortaya çıkıyo yeni anladım. Gelgelelim kazaya ben yoğun bakımdayken benim adıma
    128 tl Trafik cezası kesilmiş ilk 3 gün içinde ödendiği için 96 tl ödenmiş sonrasında ehliyetin olmamayışından
    gene ceza geldi, ehliyetimin olmadığını 1 hafta sonra savcılıkta öğrendiler. Sonra savcılıktan gelen 605 liralık
    ceza peşin ödendiğinden 453,75 lirada ödendi. Babam olmasaydı ben ne yapardım işin yoksa bide bu halimle bunlarla
    uğraşacaktım ailemin hakkını ödeyemem. Ben hem hafıza kaybı, hemde kendime gelemediğimden polis
    ifademi alamamış bu yüzden olay savcılığa kalmış, 1 hafta sonra savcılıkta ifademi aldıklarında sadece
    ehliyetimin olmadığını ve motorun tescilsiz olduğunu söyledim zaten başka birşeyde hatırlamıyordum.
    Karşı taraftan sadece sağlık hakkımı (ilerde kazayla ilgili sağlıki açıdan problem yaşarsam diye)
    saklı tuttuk ve davacı olmadım. Kaza yaptığım adam hastaneye yanıma 1 hafta boyunca gelip gitmiş
    ama ben hiçbirşey hatırlamıyorum. Benim bu olaydan çıkardığım ders çok, en basit seni trafikte kimse motorunla
    giderken görmüyor, motosikletliyken 3 düşünüyosan 7-8 kere düşünecen , Karşı taraftaki sürücüyü hiç bir zaman
    kümçümsemiyecen, Bana bişey olmaz mantığıyla trafiğe çıkmayacan, Sen ne kadar bilgili motosiklet sürücüsü olursan
    ol karşı tarafın hareketi çok önemli. Benim gibi motosikleti tescilsiz ve en önemlisi ehliyetsiz trafiğe çıkmayın.
    Ben seneye B sınıfı ehliyet alacağım için A2 sınıfı ehliyetide beraber çıkarırım tek dosya
    parası veririm demiştim ve olanlar ortada zaten benim motosiklet hayalimde 2011'e kaldı . Ama
    illa motora binecem diyorsanız 17 yaşından gün aldıktan sonra a2 ehliyet alın 2 kuruş fazla olsun ama alın
    benim durumuma düşmeyin kazada tamamen haklı taraf ben'iken sırf motorun pilaka, ruhsat ve benim ehliyet
    olmayışı yüzünden yediğim cezalar, üstelik motosikletiminde bağlanışıda cabası. Kaskın önemini gerçekten
    daha yeni anladım ; En basitinden sadece kafamda kask olsaydı yüzüm bu hale gelmezdi en azından
    yere kafam yerine kask çarpar kafam darbe almazdı ve ben hafıza kaybı yaşamazdım.
    Hey gidi günler ne maceralar yaşamıştık, Deponun götürdüğü kadar her yere gitmiştim. Aklıma geldikçe üzülüyorum ...
    Bu sitede okuduğum yazıların birinde hatırladığım kadarıyla ''Gerçek motosiklet duygusuna sahip bir motorcu,
    hayatında en az 1 kere kaza yapar'' buna bile inanmamıştım. Ama ben kazadan sonra kim ne derse desin içimdeki
    motosiklet aşkını asla kaybetmedim, aksine daha'da bilinçlendim. Yaşadığıma seviniyorum ama bir yandan'da
    sağ kolumdan çekiyorum. Benim bu başıma geleni Allah kimsenin başına vermesin. Kendimi toplamam biraz zaman
    alacak ama bu halimede şükrediyorum.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700
    çok geçmiş olsun, arkadaşım. Başına gelenler gerçekten çok üzücü.
    Allah beterinden saklasın.
    Full koruma, full dikkat, gerisi allaha kalmış.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Çok geçmiş olsun...

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    geçmiş olsun kardeşim. Yaşadığına şükretmelisin ALLAH beterinden saklasın.
    Bu arada bunu bu şekilde atlattığın için sende oldukça bilinçlenmişsin. Hem olaya çok üzüldüm hemde bi yandan da bunları anladığına çok sevindim. ALLAH dan sana acil şifalar diliyorum ve bir daha kasksız korumasız motora binmemeni temenni ediyorum.
    Bu yazıyı okuyan genç ve yeni arkadaşlara da örnek oluştursun ve ders alsınlar. Bu herkez için geçerli tabikide. Altındaki motorda Allahtan daha hızlı bir alet değilmiş.

Geçmiş olsun tekrar kardeşim.
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    yamaha ybr125
    geçmiş olsun dostum bu olay benim de başıma gelmişti..ama motosiklet aşkımı sanki daha da büyüttü..

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Geçmiş olsun arkadaşım.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    çok gecmiş olsun acil şifalar diliyorum hala sevdiklerinin yanındasın şükretmek lazım herişte bi hayır vardır bunun neresınde hayır var diyeceksın ama kimse ne zaman ne olacagını bilemez allah acil şifalar versin

Motosikleti
    VStrom-DL650
    Öncelikle büyük geçmiş olsun.Allah acil şifalar versin...
    Korumaların tam olsaydı belki sadece cezalara üzülecektin.
    İbretlik bir yazı yazmışsın umarım senin gibiler bu durumdan kendi adlarına biraz ders çıkarır..

Ben motora binerken sadece şunu düşünüyorum.1,5 yasındaki Kızımın ve eşimin bana ihtiyacı var.O yüzden yaz kış elimden geldiğince ful koruma ile motora binmeye çalışıyorum..

Bir not: katıldığım bir teori eğitiminde eğitmen dünyada yapılan bir istatistikten bahsetmişti.
    yapılan kazaların %70 den fazlası sürücünün en iyi bildiği yerlerde (evinin işinin yada gideceği yerin yakınında) oluyormuş..

Herkese kazasız mutlu sürüşler dilerim..

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Geçmiş olsun arkadaşım başına gelen bu olaya üzüldüm .Her şey yoluna girer inşallah.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    Geçmiş olsun kardesim valla cok üzüldüm
    ben daha kaza yapmadım ama bılıyorum bırgun yapıcagımı
    cok dıkkat edıyorum ama yınede dıger suruculer tarafından arada yoklanıyorum buda su demek sadece sen yoksun kazada baskalarıda bu ıse dahıl oluyor sadece senın elınde degıl malesef
    dıkkat et kendıne cabuk ıyles

Motosikleti
    Asya Motor 150T
    cok üzüldüm ya valla icim gitti abartmıyorum cok ciddiyim coooookk geçmiş olsun..

Büyük geçmiş olsun. Allah şifa versin.
    Yaşadığın kazadan ders çıkartman sevindirici.
    Umarım aynı durumda olan arkadaşlar kaza yaşamadan ders alırlar.

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Çok çok geçmiş olsun kardeşim... Fazla söze gerk yok. Sen aldığın dersin ve hatalarının farkına varmışsın. Tekrarlamaman dileğiyle. Lütfen aileni üzme. Full koruma. Mobilet bile olsa.

ntticaret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul Trafiğini ele alırsak;
    -Hiçbir yol hakkı senin değildir,
    -Ana yolda ilerlesen bile tali yoldan çıkmak üzre araç görürsen mutlaka frene dokunup yavaşlaman lazım, güvenemezsin
    -Gece vakitlerinde motor kullanıyorsan muhakkak sarhoş sürücü ve arkadaşları tarafından eğlencenin devamı olarak sıkıştırılırsın ve o anda yanında bir top (silah) olmasını çok istersin
    -Yolun yabancısı isen trafiğin akışından çok asfalttaki çukurları takip edersin, araçlardan daha tehlikelidir
    -yaz aylarında dönerek çimleri sulayan fıskiyenin suyuna denk gelmemek için ya aniden sağa kaçıp yada olmadık yerde fren yapıp tehlike atlatırsın (ıslak zeminde virajda kayma korkusuda cabası)
    -minibüs, taksi, halk otobüslerini kesinlikle yol seninde olsa, yani üç şeritli bir yolda sen en sağda bunlar ise ortada gitseler bile sollarken tedirgin olursun, bir yolcu için senin gözünün yaşına bakmazlar
    -v.s. v.s. hasta olmasam bisürü şey daha yazardım ama üşüdüm gidip yatmm lazım biraz.
    Biber muhakkak yakar; ya girerken ya çıkarken...

Motosikleti
    DADYDD250E-9

allah BETERİNDEN KORUSUN:

Alıntı alemdar2442 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Not aldığım bu yazı 18.10.2009 tarihinde yazılmıştır...

''Benim başıma gelmez, Ben çok dikkat'li bir sürücüyüm,,Başkaları çok'ta umrumdaydı, Bana bişey olmaz''
    gibisinden kendi kedime ortalama bir yaz boyunca söylenip durdum. Benim sadece pazar günlerini
    değerlendirmek için bir tane mobiletim vardı, Onu silip temizliyordum, onla geziyor onla istediğim yere
    gidiyordum bir nevi eskide olsa benim motosiklet aşkımı firenliyor havamı alıyordu. Toplam 3 hafta işlerim
    yüzünden motoruma binememiştim çok'ta özlemiştim hani ve o pazar geldi sabah erkenden bişeyler atıştırdıktan
    sonra motorumu dışarı çıkarmıştım , bir güzel temizleyip sonrada deposuna karıştırdığım yağlı benzinini koymuştum.
    O ilk çalıştırdığımda kalbimin küt küt atışı ve heyecanım anlatılamaz , sonrasında yarım saat şehir içinde gezip
    eve geldim üstübü ile tekrar motorun her yerini temizledim pırıl pırıl'dı. Sonra 15 km uzaktaki mesire alanına
    gezmeye gitmiştim ama yolun 10 km'si şehirler arası uzun yoldu yanımdan hızlıca geçen tır,kamyon ve araba bir
    o kadarda mobiletle böyle yollar tehlikeliydi, ama başıma bir iş gelmemişti daha öncedende gidip gelmem vardı
    neyse sonra eve geldim . Sonradan ne olduysa ben evden çıkıp motoruma bindim ve çarşıya gidecektim çarşıya
    gidecek olan komşumuda motoruma bindirip onuda çarşıda bıraktım sonra motorum için 2 lt yağ alıp eve geliyodum ve
    sadece buraya kadar hatırlıyorum . O günden sonraki 1 haftayı hatırlıyamıyorum ; (Sadece bana anlatılanları yazıyorum)
    Ben cadde üzerinde eve giderken ilerimde sağ tarafımdaki sokaktan gelen araba caddeye çıkacakmış, sonra benim
    önümden 3-4 yaya insan yavaş geçince benim karşıdan geldiğimi görememiş (güya) caddeye çıktığı an benim üzerine doğru
    geldiğimi görünce, ne işe yarayacaksa yolun ortasında birden sap gibi durmuş (olay çok hızlı bir şekilde gelişmiş)
    nasıl çarptıysam yolda motorla beraber sürüklenmişim (Heralde kurtarmaya çalışırken olmuş) sonrası ise
    ambulas, polis ve en önemlİsİ ailemin benim için duydukları ifade edilemez üzüntüleri. Sağ tarafımın üzerine düşmüşüm.
    Yere düştüğüm an asfaltın üzerindeki küçük bir taş dudağımın altına girmiş, sağ kaşım patlamış Kafamın sağ taramı
    komple sökülmüş , sağ kolum ve kaburga kemiklerime kadar zedelenmişim . Sağ ayağım, kollarım komple sökülmüş, bu
    yazıyı 3. hafta yazıyorum ve halen yüzümde dikişler yara kabukları var ve doktorun söylediğine göre sağ kolum 4-5
    aya zor düzelir dedi en basitinden 4 kg'lık çantayı kaldırmak için 15-20 kilo kaldırıyormuş gibi zorlanıyorum
    ağrılarım başlıyor o yüzden sağ kolum hakkında çok dikkatliyim. Unutkanlığım ise yavaş yavaş düzelecekmiş. Şimdi
    ise beni ne kadar insanın düşündüğünü ve benim için üzüldüklerini hastaneden sonra evede beni ziyarete gelen
    yakınlarımın önemini anladım daha hastanedeyken sayamayacağım kadar kişi gelmiş ve hepsinden Allah razı olsun işte
    böyle zamanlarda seni sevenler ortaya çıkıyo yeni anladım. Gelgelelim kazaya ben yoğun bakımdayken benim adıma
    128 tl Trafik cezası kesilmiş ilk 3 gün içinde ödendiği için 96 tl ödenmiş sonrasında ehliyetin olmamayışından
    gene ceza geldi, ehliyetimin olmadığını 1 hafta sonra savcılıkta öğrendiler. Sonra savcılıktan gelen 605 liralık
    ceza peşin ödendiğinden 453,75 lirada ödendi. Babam olmasaydı ben ne yapardım işin yoksa bide bu halimle bunlarla
    uğraşacaktım ailemin hakkını ödeyemem. Ben hem hafıza kaybı, hemde kendime gelemediğimden polis
    ifademi alamamış bu yüzden olay savcılığa kalmış, 1 hafta sonra savcılıkta ifademi aldıklarında sadece
    ehliyetimin olmadığını ve motorun tescilsiz olduğunu söyledim zaten başka birşeyde hatırlamıyordum.
    Karşı taraftan sadece sağlık hakkımı (ilerde kazayla ilgili sağlıki açıdan problem yaşarsam diye)
    saklı tuttuk ve davacı olmadım. Kaza yaptığım adam hastaneye yanıma 1 hafta boyunca gelip gitmiş
    ama ben hiçbirşey hatırlamıyorum. Benim bu olaydan çıkardığım ders çok, en basit seni trafikte kimse motorunla
    giderken görmüyor, motosikletliyken 3 düşünüyosan 7-8 kere düşünecen , Karşı taraftaki sürücüyü hiç bir zaman
    kümçümsemiyecen, Bana bişey olmaz mantığıyla trafiğe çıkmayacan, Sen ne kadar bilgili motosiklet sürücüsü olursan
    ol karşı tarafın hareketi çok önemli. Benim gibi motosikleti tescilsiz ve en önemlisi ehliyetsiz trafiğe çıkmayın.
    Ben seneye B sınıfı ehliyet alacağım için A2 sınıfı ehliyetide beraber çıkarırım tek dosya
    parası veririm demiştim ve olanlar ortada zaten benim motosiklet hayalimde 2011'e kaldı . Ama
    illa motora binecem diyorsanız 17 yaşından gün aldıktan sonra a2 ehliyet alın 2 kuruş fazla olsun ama alın
    benim durumuma düşmeyin kazada tamamen haklı taraf ben'iken sırf motorun pilaka, ruhsat ve benim ehliyet
    olmayışı yüzünden yediğim cezalar, üstelik motosikletiminde bağlanışıda cabası. Kaskın önemini gerçekten
    daha yeni anladım ; En basitinden sadece kafamda kask olsaydı yüzüm bu hale gelmezdi en azından
    yere kafam yerine kask çarpar kafam darbe almazdı ve ben hafıza kaybı yaşamazdım.
    Hey gidi günler ne maceralar yaşamıştık, Deponun götürdüğü kadar her yere gitmiştim. Aklıma geldikçe üzülüyorum ...
    Bu sitede okuduğum yazıların birinde hatırladığım kadarıyla ''Gerçek motosiklet duygusuna sahip bir motorcu,
    hayatında en az 1 kere kaza yapar'' buna bile inanmamıştım. Ama ben kazadan sonra kim ne derse desin içimdeki
    motosiklet aşkını asla kaybetmedim, aksine daha'da bilinçlendim. Yaşadığıma seviniyorum ama bir yandan'da
    sağ kolumdan çekiyorum. Benim bu başıma geleni Allah kimsenin başına vermesin. Kendimi toplamam biraz zaman
    alacak ama bu halimede şükrediyorum.
    Çok geçmiş olsun; allah beterinden saklasın,
    Başından geçeni sansürsüz yazmışsın herkesin bundan gerekli nasihatini almıştır.kazasız günler diliyorum tüm kullacılara;
    sağlık ve esenlikler-balıkesirden zeki bayraktar.

Motosikleti
    Mondial 125 UAG, Peugeot Trekker
    Büyük geçmiş olsun.
    MoToSikLeT KuLLaNMaK BiR TuTKuDuR.

::tutkuy::

alemdar2442 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sağolun ben dersimi acı bir şekilde aldım. Ama benim gibi diğer arkadaşların'da canı yanmasın benim çektiğim acıları onlarda çekmesin 2 kuruş'luk mal almaktan üşenmesinler değmezmiş ...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler