Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hyosung gt 250r or hyosung gt 650r ...???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Salcano 250 cruiser..
    Arkadaşlar benim amacım cevabı bulmak sadece yardımcı olun lütfen..

Arkadaşlar şimdi ben sahip olduğum motoru satıp bu iki motordan birini alıcam piyasaları oldukça yakın :S şimdi sizden ricam merak ettiğim sorular ve ayrıca aklınıza gelen ekstra cevapları yazmanız...

- ikisinin de hızlanması ve bu olaya göre tercihiniz...
    - ikisinin de rahatlık konusu kısa ve uzun yol da tercihiniz..
    - önerdiğin yıl ikisinde de..
    - ses ?? ses ses
    - problem çıkartma yönünden dolayı önermeme olayınız var mı ikisini de...

Şimdi bunlar şıklar bunları piyasaya yani fiyatlarının bu kadar az ve yakın olmasına göre değerlendirir misiniz ??

Hepinize şimdiden tşk ederim...
    [B]Hastalıktır, Zevktir motosiklet.. Kırmızı ışıkta durup yandaki arabayı süzüp, yeşil yandığında tozunu yutturmaktır motosiklet... ;)[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    250 lik için cevabımı zaten özelinde okudun...

650 liği en cok arastıranlardan birisiyim. Bu motor binevi LaDa arabasını andırıyor bana. Alınca satamıyorsun.1 yılı askın süredir sahibinden.com da ilanları olan 650R ar mevcut...
    2 silindir olmasına rağmen yakıtı 4 silindir 6oo lüklerle esdeğer. Fakat performansı 6oo lüklere göre daha zayıf... ki ses olayyı da 25o R ın az daha tok versiyonu Yani 4 silindirli sesi alamazsın!
    eğer kullanacağım dersen 2007 modellerinden al derim; ne de olsa 7-8ooo TL ye alabiliyosun Ama satarım dersen tavsiye etmiyorum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikisinin arasında ki farkı soruyorsan sadece cc başka bi farkı yok...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı m.ucar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim amacım cevabı bulmak sadece yardımcı olun lütfen..

Arkadaşlar şimdi ben sahip olduğum motoru satıp bu iki motordan birini alıcam piyasaları oldukça yakın :S şimdi sizden ricam merak ettiğim sorular ve ayrıca aklınıza gelen ekstra cevapları yazmanız...

- ikisinin de hızlanması ve bu olaya göre tercihiniz...
    - ikisinin de rahatlık konusu kısa ve uzun yol da tercihiniz..
    - önerdiğin yıl ikisinde de..
    - ses ?? ses ses
    - problem çıkartma yönünden dolayı önermeme olayınız var mı ikisini de...

Şimdi bunlar şıklar bunları piyasaya yani fiyatlarının bu kadar az ve yakın olmasına göre değerlendirir misiniz ??

Hepinize şimdiden tşk ederim...
    - Hızlanma konusunda:
    GT650R : 650cc 77 Hp
    GT250R : 250cc 29 Hp

- Rahatlık konusunda hiçbir fark hissetmezsin, ancak uzun yolda her zaman büyük makina tercihimdir, daha seridir kaçmak istersen rahat kaçarsın.

- İki makine için de fazla eski olmasın derim, motosikletin genç olması her türlü avantajdır, mümkünse en az 2007 ve sonrasına bak.

- Ses konusunda 4 silindir tınısı bekleme ama, güzel egsoz takılmış bir GT650R, çift silindirden alınabilecek en güzel, yüksek ve tok sesi verir sana; yeri göğü inletirsin. GT250R'dan aynı sesin biraz daha güçsüz ve tiz olanını alırsın.

- Problem çıkartma olarak GT250R motosikletimi 19000 km'deyken satmıştım ve 1-2 defa debriyaj teli kopması haricinde rutin bakımlarından ayrıca servise gitmedim. Yani problemsiz bir motordu. GT650R için birşey söyleyemeyeceğim, bilgim yok.

Ama iki motor arasında özellikle kalite olarak bazı farklar var:
    GT650'nin motoru Suzuki'nin SV650 ve DL650 V-Strom modellerinde kullandığı 90 derecelik V-Twin motordur. Ayrıca üzerindeki fabrikasyon lastikler Bridgestone'dur, şasesi ve amortisörleri de daha kuvvetlidir.

GT650'nin piyasasının bu kadar ölü, GT250'nin piyasasının bu kadar hareketli olmasının nedenine gelince;
    GT250 uygun fiyatı, kaslı cüssesi ve zaptedilebilir gücüyle 600cc ve üzerine geçmek isteyen kullanıcıların 1. tercihi olmuş bir geçiş motoru niteliğindedir. Bu nedenle sirkülasyon fazladır.
    GT650 ise zaten bu aşamayı geçmiş sürücüler için tercih edilebilecek bir seçenektir. Ama 4 silindirlilere daha fazla rağbet olması nedeniyle çok fazla satılmamaktadır.

Sonuçta 2 motor da tercih edilebilir,
    GT650 hem biraz daha fazla yakar, hem vergisi biraz daha fazladır, ama GT250'ye göre de bastın mı gider. Yani hangisinden fedakarlık edeceğin konusunda tercih senin. Ama yeterli tecrüben varsa ve aradaki fiyat farkını da göz önüne alarak, ben senin yerinde olsam daha güçlü ve kaliteli olan GT650R'ı seçerdim. Yarın öbür gün sıkıldım, ben bu 250'liği büyüteceğim derdin de olmaz hem; çok daha uzun süre kullanabilirsin.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, hayırlısı olsun.

Bir de söylemeden edemeyeceğim, Türkçe bir forumda soru sorarken başlıkta neden "veya" yerine "or" kullandın anlayamadım.

Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Hızlanma konusunda:
    GT650R : 650cc 77 Hp
    GT250R : 250cc 29 Hp

- Rahatlık konusunda hiçbir fark hissetmezsin, ancak uzun yolda her zaman büyük makina tercihimdir, daha seridir kaçmak istersen rahat kaçarsın.

- İki makine için de fazla eski olmasın derim, motosikletin genç olması her türlü avantajdır, mümkünse en az 2007 ve sonrasına bak.

- Ses konusunda 4 silindir tınısı bekleme ama, güzel egsoz takılmış bir GT650R, çift silindirden alınabilecek en güzel, yüksek ve tok sesi verir sana; yeri göğü inletirsin. GT250R'dan aynı sesin biraz daha güçsüz ve tiz olanını alırsın.

- Problem çıkartma olarak GT250R motosikletimi 19000 km'deyken satmıştım ve 1-2 defa debriyaj teli kopması haricinde rutin bakımlarından ayrıca servise gitmedim. Yani problemsiz bir motordu. GT650R için birşey söyleyemeyeceğim, bilgim yok.

Ama iki motor arasında özellikle kalite olarak bazı farklar var:
    GT650'nin motoru Suzuki'nin SV650 ve DL650 V-Strom modellerinde kullandığı 90 derecelik V-Twin motordur. Ayrıca üzerindeki fabrikasyon lastikler Bridgestone'dur, şasesi ve amortisörleri de daha kuvvetlidir.

GT650'nin piyasasının bu kadar ölü, GT250'nin piyasasının bu kadar hareketli olmasının nedenine gelince;
    GT250 uygun fiyatı, kaslı cüssesi ve zaptedilebilir gücüyle 600cc ve üzerine geçmek isteyen kullanıcıların 1. tercihi olmuş bir geçiş motoru niteliğindedir. Bu nedenle sirkülasyon fazladır.
    GT650 ise zaten bu aşamayı geçmiş sürücüler için tercih edilebilecek bir seçenektir. Ama 4 silindirlilere daha fazla rağbet olması nedeniyle çok fazla satılmamaktadır.

Sonuçta 2 motor da tercih edilebilir,
    GT650 hem biraz daha fazla yakar, hem vergisi biraz daha fazladır, ama GT250'ye göre de bastın mı gider. Yani hangisinden fedakarlık edeceğin konusunda tercih senin. Ama yeterli tecrüben varsa ve aradaki fiyat farkını da göz önüne alarak, ben senin yerinde olsam daha güçlü ve kaliteli olan GT650R'ı seçerdim. Yarın öbür gün sıkıldım, ben bu 250'liği büyüteceğim derdin de olmaz hem; çok daha uzun süre kullanabilirsin.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, hayırlısı olsun.

Bir de söylemeden edemeyeceğim, Türkçe bir forumda soru sorarken başlıkta neden "veya" yerine "or" kullandın anlayamadım.
    daha nasıl yardımcı olucan abi......bndan iyisi şamda kayısı ...

Motosikleti
    Salcano 250 cruiser..
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha nasıl yardımcı olucan abi......bndan iyisi şamda kayısı ...
    aynen tşk ederim.. o or u da ben de şimdi aklıma geldi bu ara öss ing kursu falandı filandı kafa kalmadı desem inanır mısın bilmem :S nasıl değiştiriceğimi bulunca anında

Yorumlarınız için tekrar tşk. ederim.. sanırım 250 liliğini tercih edicem.. çünkü benim için de geçiş motosikleti olucak.. 600 F hastalığı dersem normal insanlar anlamayabilir ama biz motosikletciler için 600 F demek bile yeterli sanırım

Hayırlı günler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:59 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:45 PM ----------

Bir de yazmayı unutmuşum... hyosung gt250 R 2007 ve üzeri mi yoksa
    S&T kanuni mi ?? bu ayrımı da yaparsak tamamen motosikleti belirlemiş olucaz hadi son
    [B]Hastalıktır, Zevktir motosiklet.. Kırmızı ışıkta durup yandaki arabayı süzüp, yeşil yandığında tozunu yutturmaktır motosiklet... ;)[/B]

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben de cok arastırdım; en sonunda sezon ortasında tertemiz motor aldım...
    Kesinlikle 2007 ve 2008 Hyosunglardan yani karbüratörlülerden yanaydım... 2007 model; 2008 cıkıslı Hyosung aldm...Bu benim şahsi fikrim; sen yine de arastır
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Salcano 250 cruiser..
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle 2007 ve 2008 Hyosunglardan yani karbüratörlülerden yanaydım... 2007 model; 2008 cıkıslı Hyosung aldm...Bu benim şahsi fikrim; sen yine de arastır
    bence de hyosung ya kanuni hiç sevmedim isminden mi ne :D eyw.. abim tşk ederim..

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    gt 650 r alırsan kullandıgı motor itibari ile daha az sorun daha fazla güç alırsın. satma konusuna gelirsek her malın alıcısı olur. yeterki sen degerini iste. degerinden düşük istersen insanlar huylanır. yüksek istersen yanaşmaz.

Motosikleti
    Salcano 250 cruiser..
    Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gt 650 r alırsan kullandıgı motor itibari ile daha az sorun daha fazla güç alırsın. satma konusuna gelirsek her malın alıcısı olur. yeterki sen degerini iste. degerinden düşük istersen insanlar huylanır. yüksek istersen yanaşmaz.
    eyw.. hayallerimiz aynı allah nasip eder 600F ile görmek isterim bizi aynı yol da yan yana ;)

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006'lar satılmasın bizde torunlara bırakalım de mi ?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Artık kime bırakırsan bırak

Ben Şahsi fikrimi söyledim...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    GT 650 i kullanmayanlar yorum yapmışlar gördüğüm kadarıyla.

2 motosiklet arasındaki fark sadece motor hacmiyle sınırlı değil ne yazıkki. Aralarındaki malzeme kalitesi de çok farklı. Basit bir örnek vermek gerekirse GT 650 üzerinde gelen orjinal lastikler Bridgestone. Her 2 motosikleti yan yana koyup incelemenizi tavsiye ederim.

Bunun yanında yakıt emin olun fazla farketmiyor. Her 2 motosikletle de ortalama 100-120 km/s ile yolculuk ederseniz aralarında en fazla 0.5 litre yakıt farkeder ki aradaki 50 beygir fark için buna kesinlikle değer. Bundaki en büyük nedenlerden biri GT650 nin 6 vites olmasıdır.

Motor konusuna gelince. Motoru bir arkadaşımın da dediği gibi Suzuki SV650 ve Suzuki V-Strom'un motorunun biraz daha güçlendirilmiş halidir. Bazı 4 silindir motorlara göre avantajları vardır. Daha düşük devirlerde 4 silindirli bir motora göre daha fazla tork sağlar ve bunun yanında çok yüksek devirlerde kullanma zorunluluğu doğurmadığı için motor ömrü de uzar bu nedenle.

Son olarak piyasasının neden düşük olduğuna gelince. Türk insanı ilginç bir toplum. Her zaman ne yazıkki kriteri iyiden yana olmuyor. ( Örnek : Şahin , Doğan, Broadway gibi arabaların çok satması) Yurtdışında çok popüler olan SV 650 nin Türkiyede tutmaması gibi. Nedeni ise çok basit açıklanıyor. 2 silindirli alete o kadar para verilirmiymiş.

Eğer yarış için kullanılmıyacaksa ( GT 650 nin son hızı 220 km/s dir) bir motosikletin düşük devirlerde verdiği tork trafikte çok daha işe yarayan bir özelliktir beygir gücüne göre. Ama biz motosikler alırken doğrudan beygir gücüne bakarız genelde.

Not : Eğer tecrübe yetersizse kesinlikle GT 650'e heveslenmeyin derim. Pek acemi motosikleti değil ne yazıkki. Düşük devirlerdeki torku acemilerin tek teker yapmasına neden olabilir ve 200 kg lık ağırlığı da hatayı alt etmeyi zorlaştırabilir.

Motosikleti
    Salcano 250 cruiser..
    Alıntı slamdunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GT 650 i kullanmayanlar yorum yapmışlar gördüğüm kadarıyla.

2 motosiklet arasındaki fark sadece motor hacmiyle sınırlı değil ne yazıkki. Aralarındaki malzeme kalitesi de çok farklı. Basit bir örnek vermek gerekirse GT 650 üzerinde gelen orjinal lastikler Bridgestone. Her 2 motosikleti yan yana koyup incelemenizi tavsiye ederim.

Bunun yanında yakıt emin olun fazla farketmiyor. Her 2 motosikletle de ortalama 100-120 km/s ile yolculuk ederseniz aralarında en fazla 0.5 litre yakıt farkeder ki aradaki 50 beygir fark için buna kesinlikle değer. Bundaki en büyük nedenlerden biri GT650 nin 6 vites olmasıdır.

Motor konusuna gelince. Motoru bir arkadaşımın da dediği gibi Suzuki SV650 ve Suzuki V-Strom'un motorunun biraz daha güçlendirilmiş halidir. Bazı 4 silindir motorlara göre avantajları vardır. Daha düşük devirlerde 4 silindirli bir motora göre daha fazla tork sağlar ve bunun yanında çok yüksek devirlerde kullanma zorunluluğu doğurmadığı için motor ömrü de uzar bu nedenle.

Son olarak piyasasının neden düşük olduğuna gelince. Türk insanı ilginç bir toplum. Her zaman ne yazıkki kriteri iyiden yana olmuyor. ( Örnek : Şahin , Doğan, Broadway gibi arabaların çok satması) Yurtdışında çok popüler olan SV 650 nin Türkiyede tutmaması gibi. Nedeni ise çok basit açıklanıyor. 2 silindirli alete o kadar para verilirmiymiş.

Eğer yarış için kullanılmıyacaksa ( GT 650 nin son hızı 220 km/s dir) bir motosikletin düşük devirlerde verdiği tork trafikte çok daha işe yarayan bir özelliktir beygir gücüne göre. Ama biz motosikler alırken doğrudan beygir gücüne bakarız genelde.

Not : Eğer tecrübe yetersizse kesinlikle GT 650'e heveslenmeyin derim. Pek acemi motosikleti değil ne yazıkki. Düşük devirlerdeki torku acemilerin tek teker yapmasına neden olabilir ve 200 kg lık ağırlığı da hatayı alt etmeyi zorlaştırabilir.
    Gerçekten güzel ve alacağım motosiklet hakkında inanılmaz yardımlarınız dokunuyor.. babamı ne kadar 600 F için 20 dk önce ikna etmiş olsam da unuttuğum şey maddi durum bir kaç milyarcık eksik kalıyor karar almak zor oluyor benim için ama hyosung yakınlarım da

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Evvett.. 0 dan 14,000 km kadar Gt 650 comet kullanmıs biri olarak benimde corbada tuzum bulunsun istedim.. slamdunk kardesim cokta güzel bilgiler vermis gerci..

250 lik hyo ile kıyaslanamicak kadar daha üstün bi hyosung bu, sanki ikisi arasında cc farkı değilde, marka farklılığı var.. Ducati tarzı örme şasesi, tiger egzos ile çıkan güzel bi homurdama ile sınıfında gercekten iyi bi makine.
    Oldukca torklu, ki bunu 2. viteste ve 3 viteste çok net görebiliyorsunuz, ara hızlanmaları çok tatminkar. 650 cc oluşu ile hala sıralı 4 silindir 600 lük makinelerle kıyaslanmasına bi anlam veremiyorum, v2 motorun özelliği düşük devir, yüksek tork olmasıdır zaten, 9000 devirde 79 hp gayet yeterlidir, ki bu 220 km hıza çok rahat çıkmasına olanak verir. Ben önde cam olarak, 235 gördüm naked olduğu icin rüzgar sorunu oluyor (ki alacağın R kasada o sorun yok) işcilik kalitesi olarak, bicok avrupa ülkesine hala Hyosung ithal ediliyor, st kanuni denen metal yığını sadece ülkemize.. 2. el sıkıntısınıda yine slamdunk açıklamıs, maalesef ülkemizde 4 japon harici hicbir motorun kıymeti yok..
    Alınabilirmi peki ? ; sorunun cevabı netdir, alınır fakat sıfırına para verilmez, uygunun uygunu batan geminin malı bulunur, kullanılır üç aşşağı beş yukarı aynı fiyata satılır

Motosikleti
    Salcano 250 cruiser..
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evvett.. 0 dan 14,000 km kadar Gt 650 comet kullanmıs biri olarak benimde corbada tuzum bulunsun istedim.. slamdunk kardesim cokta güzel bilgiler vermis gerci..

250 lik hyo ile kıyaslanamicak kadar daha üstün bi hyosung bu, sanki ikisi arasında cc farkı değilde, marka farklılığı var.. Ducati tarzı örme şasesi, tiger egzos ile çıkan güzel bi homurdama ile sınıfında gercekten iyi bi makine.
    Oldukca torklu, ki bunu 2. viteste ve 3 viteste çok net görebiliyorsunuz, ara hızlanmaları çok tatminkar. 650 cc oluşu ile hala sıralı 4 silindir 600 lük makinelerle kıyaslanmasına bi anlam veremiyorum, v2 motorun özelliği düşük devir, yüksek tork olmasıdır zaten, 9000 devirde 79 hp gayet yeterlidir, ki bu 220 km hıza çok rahat çıkmasına olanak verir. Ben önde cam olarak, 235 gördüm naked olduğu icin rüzgar sorunu oluyor (ki alacağın R kasada o sorun yok) işcilik kalitesi olarak, bicok avrupa ülkesine hala Hyosung ithal ediliyor, st kanuni denen metal yığını sadece ülkemize.. 2. el sıkıntısınıda yine slamdunk açıklamıs, maalesef ülkemizde 4 japon harici hicbir motorun kıymeti yok..
    Alınabilirmi peki ? ; sorunun cevabı netdir, alınır fakat sıfırına para verilmez, uygunun uygunu batan geminin malı bulunur, kullanılır üç aşşağı beş yukarı aynı fiyata satılır
    eyw.. hem benim için hem de başkaları için açıklayıcı olmuş..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 ile 650 arasındaki kalite farkını neden tartışıyorsunuz anlamadım. 250 cc kalitesiz 650 cc kaliteli mi? İkisi de aynı parçaları kullanıyor hemen hemen. Sadece lastikleri örnek vererek neden 250 cc'nin kalitesiz olduğunu savunuyorsunuz ki?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006'lar satılmasın bizde torunlara bırakalım de mi ?
    düşün yani abi, evladiyelik hatta torunluk bir motor. sağlam mı sağlam... ah ulan ah, böyle bir motorun sahibi yok. tıpkı kocasız kalmış hülya avşar gibim...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sana sadece şunu soruyorum..çok bilmiş arkadaş....ikisinin de( senin yüzünden bole yazıyorum ayrıymış gibi) fabrikaları nerede bana bunu izah edebilirimisin st kanuni ile hyo nun fabrikalarını soruyorum.....nerede imal ediliyolarmışş...diyosun ya biri dandik...biri çok kaliteli...açıklarmısın bize...fabrikaları nerede..

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Hızlanma konusunda:

Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler