Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

gözlerinizi kapayın...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW R 1150 GS
    Alıntı remzi66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaktim olunca hangi kitabinda yaziyor ve kimin söyledigini aciklarim size...
    Demekki okumamissiniz. Yoksa sizinde aklinizda kalirdi..
    Benim kalmis..

Birde "atiyorsunuz" dememe alinmissiniz sanirim. O isin sakasiydi hocam..
    Kirdiysam özür dilerim
    Hiç alınmadım, burada arkadaşlar olarak muhabbet ediyoruz diye düşünüyorum çünkü.
    Sadece tarihçi tarafımla bilgilendirmek için yazdım.
    Aziz Nesin'i severim, iyi bir edebiyatçıdır. Bunu Aziz Nesin söylememiştir anlamında yazmadım. Aziz Nesin edebiyatçıdır. Aklettiklerinden çok hissettiklerini yazmıştır anlamında idi ki bu şekilde yazmasının sebebi aslında meselelere bakışımızdaki sığılığı vurgulamak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:05 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, timsah olayi bir çok tarihçi tarafindan rivayet degil, dogru kabul edilir.
    Fakat ovunulecek bir sey degildir.
    Sen denizalti yap, onu sunnet dugununde animasyon diye kullan.

Elin oglu yapip dunyaya hukmetsin.
    Hani elimiz iste aklimiz oynasta lafi vardir ya.
    Sanirim bu durumu ifade ediyor.

Sen muthis bir askeri avantaji, sehzadenin pipisine endeksle,dunyanin parasini o pipiyi kesmek için harca.
    Hatta o harcadigin para yuzunden damadin ve bir suru devlet gorevlisi ayaklanmalar yuzunden kafasini kaybetsin.
    Sonra bunla ovunmek de bize dussun.

Pek olmuyor.
    Benim mantigima oturmuyor bu ovunç kaynagi.

Sanirim 3 numaranin ugursuzlugu var Osmanlida.
    Adinin basinda 3 rakamini tasiyan padisahlarin boyle enteresan isleri var.
    3. Murat'a da gelin Suveys'e kanal yapalim, yoksa ticaret elden gidecek demisler.
    O parayi, kanal yerine oglunun pipisine yatirmis.
    Dur ben su 3 nolu padisahlari bir arastirayim.
    Bakalim neler çikacak?

Yukarıdaki mesajımda zaten timsah meselesi de dahil, dipnotlarını vererek yazmıştım.
    Eleştirel bir bakış açısına sahip olmadan sırf geçmişle övünerek savunmak sağılıklı bir ruh hali değil, bu bir tarihçinin ilk uyması gereken yöntembilimsel ilkelerden biridir.
    Yalnız Osmanlı dönemini değerlendirirken bir bütün halinde yaklaşmak gerekiyor. Yani söyledikleriniz doğrudur. Bizim felsefede de sorunumuz aynı. Tarihsel süreçte Osmanlı coğrafyasında çok güzel ve parlak fikirlere sahip insanlar yaşamışlar ama bunları sistematik hale getirememişiz. Yani Avrupada olduğu gibi ekolleşmeler olmamış veya şimdilik biz bilmiyoruz.
    Umarım bir gün bir yerlerde karşılaşır ve bunları yüzyüze konuşur, sohbet ederiz.
    Madem buradayız benim asıl sorunlarımdan bir tanesini sizlerle paylaşayım. Moderatör ve yönetimdeki arkadaşlar artık şu kaza yapma meselesini bir ele alsalar. Diğer forumlarda sizler de gördünüz. Motora binen kaza yapar mantığı hakim. Niye kaza yapar, kaza nedir ve saire. Ne dersiniz bu hususta ortak bir anket hazırlayalım mı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Bence kafanıza kasktan başka bişey takmayın Bırakın hayali yaşayın bu meredin zevkini
    Yolver gitsin .

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler