Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Arkadaşlar Bu Kask hakkında bilgisi olan paylaşssın ltf

Motovento
    REKLAM ALANI
    yaşarcbf150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm ben en iyisi şöyle bir + ları - leri listesi yapayım..

Yaklaşık 3.000 km dir kullanıyorum..Max. süratim 120 km/sa.

Zeus 3000 Flip-up Kaskın artı ve eksileri

+ Çene açılır olması
    + ECE 22-05 ve DOT standartları (İkisini birden haketmesi bence en büyük artısı)
    + Güneşliği (Otomatik olması mükemmel ötesi işe yarıyor, hiçbir sorun yaratmadı şimdiye kadar)
    + Yıkanabilir iç astarı, koruma köpüğündeki havalandırma mazgalları sayesinde kask içinde geniş hava sirkülasyonu
    + Vizörü çizilmelere karşı gerçekten dayanıklı
    + D Ring kilit sistemi (Yenilikçi ve dolayısıyla daha güvenliymiş)
    + Çene kısmı tek hamlede ve tek elle açılabiliyor gerçekten..
    + Ekstra yanak pedleri, hem isteyen için kaskı biraz daha ufaltıyor hem de kışın içeri daha az hava almasını sağlıyor.
    + Vizör açma kademeleri inanılmaz güzel ayarlanmış..İlk tıkta içeri neredeye kapalıymışçasına az ses alıyor..3 tık açınca da tam gözünün önünde gelmeden duruyor..Vizörün altı ufuk çizgisine denk gelmiyor yani bilmem anlatabildim mi
    + Görüş açısı Schubert kadar olmasa da epey geniş..
    + Ufak bir işlemle çene kısmı komple çıkartılıp, jet kask olarak kullanılabiliyor..
    + 100 km. üzeri seyahat ederken kafanı rahatça sağa sola çevirebiliyorsun, herhangi bir kayma yapmıyor bu açıdan rüzgar aerodinamiği iyi..
    + Çok karizmatik bir görüntüye sahip

- Ağır bir kask (Edirne'ye gittim geldim pek birşey hissetmedim ama Türkiye turu atarsan sorun olabilir biraz )
    - Ense kısmında bence aerodinamik bir hata var çünkü kasktan süzülen sular ensemden içeri damlıyor. Belki de benim kafam amorf, ondan oluyor, bilmiyorum
    - Vizörü çok çabuk buğulanıyor çünkü burun siperliği bence kısa, yani burnundan verdiğin nefesin tamamını çene kısmına aktaramıyor.
    - Çene kısmının iç / altında bulunan lastik süs zımbırtısı çabuk koptu, uhuyla yapıştırdım
    - İç kısmının yıkanabilmesi iyi demiştim evet ama özellikle alnına değen kısım çok çabuk koku yapıyor..Sanırım orada kullanılan materyal terle birlikte hemen kokmaya programlanmış Kısacası çabuk kokuşan bir kask..Yazın hergün motor binilecekse her haftasonu da astar yıkanması gerekebilir ya da ben pimpirikliyim
    - Çene kısmı tek elle açılabiliyor ama baş parmakla kastırmak gerekebiliyor hemen..Yani zırt diye açılıvermiyor..Gerçi alışınca sorun kalmıyor..

Aklıma gelenler bunlar..

Bahsettiğim kaskın videosu:
    http://www.youtube.com/watch?v=VafgmEYl1iE

Ben de bunun siyahını kullanıyorum ve şiddetle tavsiye ederim..
    Dostum verdiğin açıklayıcı bilgiler için sana çok teşekkür ederim.Bu kask hakkında beni bayağı aydınlatın anladığım kadarı ile kask hakikatten güzel son olarak affına sığınarak sana çok yüklendik kusura bakma bu kask alman malı olarak satılıyor kime sorsam alman diyor ben Taiwan malı diye biliyorum kaskın üzerinde Alman malı olduğuna dair bir ibare varmı??
    hayat 3,5 ile 4 arasındadır ya 3,5 atarsın yada 4-4lük yaşarsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı yaşarcbf150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum verdiğin açıklayıcı bilgiler için sana çok teşekkür ederim.Bu kask hakkında beni bayağı aydınlatın anladığım kadarı ile kask hakikatten güzel son olarak affına sığınarak sana çok yüklendik kusura bakma bu kask alman malı olarak satılıyor kime sorsam alman diyor ben Taiwan malı diye biliyorum kaskın üzerinde Alman malı olduğuna dair bir ibare varmı??
    Rica ederim..Yüklenmek olurmu hiç..

Kaskta Alman malı yazısını bırak Almanca bir kelime bile görmedim..Ama iç kısımda aslanlar gibi Made in Taiwan yazısı var

Ya ona çok takılmamak gerek zira, işçilik ücretleri vb. bilinen durumlardan ötürü fabrika imalatı uzakdoğuya kaydırmış olabilir..Çin değil yalnız dikkat et Taiwan..
    Teknolojisi Alman teknolojisi ama..
    Üstün Alman teknolojisi hehehe..

yaşarcbf150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim..Yüklenmek olurmu hiç..

Kaskta Alman malı yazısını bırak Almanca bir kelime bile görmedim..Ama iç kısımda aslanlar gibi Made in Taiwan yazısı var

Ya ona çok takılmamak gerek zira, işçilik ücretleri vb. bilinen durumlardan ötürü fabrika imalatı uzakdoğuya kaydırmış olabilir..Çin değil yalnız dikkat et Taiwan..
    Teknolojisi Alman teknolojisi ama..
    Üstün Alman teknolojisi hehehe..
    Eyvallah saol dostum bu kaska bakmaya gittiğimde adam bana o kadar çok Alman kelimesini kullandı ki sorma hatta ve hatta benim şuanda kullandığım çene açılır Arc marka kaska bile bu ne yaa taiwan malı dadik kask bile dedi araştırdıktan sonra öğrendimki o kaskta taiwan yahu ne adamlar var memlekette hayret o anda bilseydim böyle olduğunu verecek gallavi bir cevap olurdu ama bilmiyordum ne malı olduğunu
    hayat 3,5 ile 4 arasındadır ya 3,5 atarsın yada 4-4lük yaşarsın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler