Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

İlk motoru cbr600rr olup hayatta kalan yok mu???

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]aYe .... aaaayyyeeee..... Ölmek istiyorum... Neden? Neden? Neden? Sorarım Neden?

Ne gerek var abi? Ben izlerken kalp krizi geçirme tehlikesi yaşadım.

Tamam bas... Tamam makas da at.... Ama neden tekerin yanından geçtiğin arabanın tekerine değmek zorunda onu anlayamadım?

Ve bu vidyoyu çektiğiniz gün benim yanımdan geçtiniz hatırlıyorum.

Bir de ne zaman çektiğinizi söylerseniz ne kadar iyi hatırladığımı ( onlar siz miydiniz? ) anlayacağım. 30 Ağustos falan mı?
    Evet 30 ağustos, ben R1'iyle Mert ve 600F hornet'le eşim Çiçek.

Diğerlerine yorum yok.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 2006

canının çektiğini al

merhaba ,

Arkadaşımız biraz kızmış ve artıl mesaj yazmayacağını söylemiş. Ama okumayacağını söylememiş , belki okur diye yazmak istedim ..
    daha önce de bir iki mesajımda yazdım. Motosiklet sahip olduğunuz diğer eşyalara benzemez. Özel bir yeri vardır. Sevmediğin, beğenmediğin motorla bu iş olmaz.

Seveceksin , gözn gibi bakacaksın, söküp takmayı tamir etmeyi öğreneceksin. Yol yapıp elinde bezle temizleyeceksin. Sesini dinleyeceksin, çiziklerini kırıklarını kafaya takıp nasıl yaptırıcam diye düşüneceksin.

O nedenle herkes , gücü yettiğince beğendiği motoru almalı. Almayı hedef koymalı en azından.

Ama bu aldığınız her motoru canınızın istediği gibi kullanabilirsiniz demek olmuyor.
    İki ayrı konu var aslında ;
    1) Motor keyif işidir ve keyif için ne kendini nede başkalarını tehliye atmak olmaz.
    2) İstiyorsun ve sahipsin diye motor istediğini yapmaz.

Aklı başında olan ve kendini bilen insan ister bisiklet kullansın ister araba ister motor farketmez 1.kuralı düşünerek hareket eder ve başına pek olay gelmez.

2. maddeye gelince , bence asıl konu bu zaten, eğitim almadan, tecrübe olmadan hangisini kullanırsan kullan motor tehlikelidir. Scooter dahil...

Sevgili arkadaşım, önce güvenlik ve sağlığın var ise 600 rr da alsan, 1100 bilmem ne de alsan, 150 cc scooterda alsan , mutlaka eğitim al...

Mutlaka güvenlik ekipmanını sağlam al. ucuz malzemeye bakma bile. Kask ta parana kıy, dizlik , bellik, boyunluk en iyisini al. Motor parandan 300-500 kes temel eğitim al 10-15 saat.

Benim vereceğim şu motor iyi bu motor olmaz tavsiyesi yok.
    Scooterla kaza yapan da biliyorum, vstrom 1000 ile başlayıp çiziği olmayan adam da ...

Motor kaza yapmaz, aynı depremin insanları öldürmediği gibi...
    Herşey sürücünün içindedir. Dİkkatli olunması gereken şey bazen aklımızı değil kalbimizi dinliyoruz. Hızlandıkça çarpan kalbimizin tutturduğu ritm aklımızın sesini bastırıyor zaman zaman. İŞte o zaman altında ayakkabı da olsa tehlikedesin demektir....

Uzun yıllar, motor keyfini yaşamanı dilerim...
    Motor sonuçta 2 tekerlek ... Önemli olan motosikletli biri olarak yaşamak...

Sevgiler
    1. öncelik :Güvenli,dikkatli , henüz motor kullanmayanlara örnek sürüş
    2.öncelik : eğlen,keyif al, sürekli yap
    3. öncelik : asla sevdiklerini unutma !

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler