Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask Cami Bugulanmasi

Motovento
    REKLAM ALANI
    McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    arkadaslar soguk havalarda kaskimin camini kapadigim zaman bugulaniyor ve onumu goremiyorum bu yuzden surekli cam acik bi sekilde kullaniyorum ancak malum souk hava ve yuksek hizda problem oluyor.(helese sinek toz falan gozunuzue girince )bilgisi olan varsa lutfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nukrozamrud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke
    bildiğin gibi buhu vizörün sıcaklığının nefesinizden daha düşük olduğu için oluşur.
    Bunun engellemek için ilk çare buhu yapmayan vizör almak
    Vizörü hafif açık bırakmak(ben denemiştim az biraz işe yarıyo)
    Yada biraz beklemek çünkü vizörde biraz ısındıktan sonra o kadar çok buhu olmuyo.

Biraz para verip buğu önleyici sprey alabilirsin

Yada elma dilimi kullanabilirsin
    [COLOR="Blue"]Varmak Değil Yolda Olmak[/COLOR]:cat:

Motosikleti
    bilgilerin icin tesekkur ederim denicem

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Genelde ışıklarda dururken, ya da kısa süreli duraklamalarda buğu yapar.
    Engellemek için buğulanma olunca vizörü 1 kademe kaldırın. İçeri hava girişi olsun. Buğulanma geçince hareket halindeydeken kapatabilirsiniz. Çünkü hızdan dolayı zaten nefes içeriyi ısıtmaya fırsat bulamadan kastın kenarından köşesinden bir şekilde çıkıp gidiyor.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Buğu önleyici denilen spreylerden kullanıyorum.
    Gene buğulanma oluşuyor. Ha sprey sıkılmazsa buğudan birşey gözükmüyor ama bu sefer de yoğun buğulanma ve sprey etkisi neticesinde vizörde fazlaca bir sulanma oluyor. (yolu görebiliyorsunuz)

Bu da spreydeki maddenin akıp gitmesine ve etkisini bu daracık vizör camında hemen kaybetmesine neden oluyor.

Vizör camına sık sık sprey sıkmak gerekiyor.

En iyi çözüm buğulanmayan vizör diye düşünüyorum.

Not: Benim kullandığım buğu önleyici spreyin etkisi iyi olmayabilir.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde ışıklarda dururken, ya da kısa süreli duraklamalarda buğu yapar.
    Engellemek için buğulanma olunca vizörü 1 kademe kaldırın. İçeri hava girişi olsun. Buğulanma geçince hareket halindeydeken kapatabilirsiniz. Çünkü hızdan dolayı zaten nefes içeriyi ısıtmaya fırsat bulamadan kastın kenarından köşesinden bir şekilde çıkıp gidiyor.
    tesekkur ederim bunu denicem,sprey de alicam ancak bazen uzun yolculuk yapiyorum surekli durup sikamam..

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    dostum spreyle falan hiç zaman kaybetme.vizörün içine uygulana bir aparat var 40 tl falan gerçekten belçikada mısın sen yav oxford un bugu önleyicisini kullanan yokmu oralarda.?http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44753
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

mustafatuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011)
    Forumdan Bir Arkadaşın Zamanında Bulunduğu Rivayete Göre:
    - Avcunuzu Tükürüğünüz ile Doldurup , Vizörü iyice silin. Daha sonra hiç bir şekilde buğu yapmıyormuş

Saygılar

Motosikleti
    Alıntı mustafatuzlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Avcunuzu Tükürüğünüz ile Doldurup , Vizörü iyice silin. Daha sonra hiç bir şekilde buğu yapmıyormuş

Saygılar
    pek ise yaricagini sanmam ama bi denicem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:29 ----------

Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum spreyle falan hiç zaman kaybetme.vizörün içine uygulana bir aparat var 40 tl falan gerçekten belçikada mısın sen yav oxford un bugu önleyicisini kullanan yokmu oralarda.?http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44753
    bunu bi aricam buralarda tesekkur ederim

Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pek ise yaricagini sanmam ama bi denicem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:29 ----------

bunu bi aricam buralarda tesekkur ederim
    dostum olması lazım oralarda yoksa http://www.oxford-shop.co.uk/item3239.htm buradan sipariş verirsin.ben kullanıyorum gerçekten çok iyi. 0 derecenin altında bile bugu yapmadı.birde balaklava taktınmı tamamdır.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    arkadasim senin verdiin site ingiltere sitesi benim orda arkadasim var zaten yakonda ona soylerim o alir bende daha sonra oraya gidince alirim hic olmazsa tesekkur ederim.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Saygılar
    abi o kadar tükrük bir seferde çıkmaz çevreden toplamak gerekir.
    en iyisi buğu vizörü
    kaskın camının içine takılan asıl camdan daha küçük bir cam, benim nolana almıştım.kesinlikle buğu sıfır, isterse hohlatın nefesinizi kesinlikle buğu yapmaz.sanırım 30-40 tl civarı
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum olması lazım oralarda yoksa http://www.oxford-shop.co.uk/item3239.htm buradan sipariş verirsin.ben kullanıyorum gerçekten çok iyi. 0 derecenin altında bile bugu yapmadı.birde balaklava taktınmı tamamdır.
    Bu siteden biz de sipariş verebiliyorsak Türkiye'ye gelişi 25 TL gibi birşey olur herhalde.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:29 ----------

Oxford-shop'tan Türkiye'ye gelişi en ucuz 14.50 Sterlin tutuyor.

O da 37.5 TL'ye falan tekabül ediyor Türkiye'de de aşağı yukarı aynı fiyat olduğu için sipariş vermeye değmez.

Konusu açılmışken; bildiğiniz başka bir yer var mı arkadaşlar bu gibi aksesuarların satıldığı ve Türkiye'ye çok da pahalı gönderi ücreti almayan?
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

bora atay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache 150 rtr
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi o kadar tükrük bir seferde çıkmaz çevreden toplamak gerekir.
    en iyisi buğu vizörü
    kaskın camının içine takılan asıl camdan daha küçük bir cam, benim nolana almıştım.kesinlikle buğu sıfır, isterse hohlatın nefesinizi kesinlikle buğu yapmaz.sanırım 30-40 tl civarı
    Çevreden toplamak Bu ufak camdan bende alıcam kışın şehir içinde çok sorun olabiliyor..

arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    arkadaşlar peki bu vizör ıslandığında ve ya temizlemek için ıslak bezle sildiğimizde etkisini yitiriyor mu? ben lazer vertigo kaskımda orjinal buğu önleyici vizör almıştım ve bu yazdıklarımı yaptıktan sonra hiç bi işe yaramamaya başladı.aldığım yere sorduğumda da asla ıslanmaması ve temizlenmemesi gerektiğini söylemişlerdi.saçma...

Motosikleti
    Honda CBF 150/ Honda Titan 125

Saygılar
    Dur hemen deniyim..
    [B]Bir tutkudur içimizdeki özlemi yollara vuran..[/B]:bestmt:

Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı arnold adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar peki bu vizör ıslandığında ve ya temizlemek için ıslak bezle sildiğimizde etkisini yitiriyor mu? ben lazer vertigo kaskımda orjinal buğu önleyici vizör almıştım ve bu yazdıklarımı yaptıktan sonra hiç bi işe yaramamaya başladı.aldığım yere sorduğumda da asla ıslanmaması ve temizlenmemesi gerektiğini söylemişlerdi.saçma...
    dostum bu zımbırtı aynı röntgen flimi gibi bişey ilk yapıştırmada iyi yapıştırırsan sorun olmuyor ama tak çıkar yapmayacaksın.kenarlarında güçlü bir yapıştırıcı var.vizörle arasına hiçbişey giremez.vizörü temizlerken ılık suyla yıkayıp tüy bırakmayan cam silme bezleriyle silebilirsin.bende shark rs2 kask vardı 650 tl ye almıştım 3 ay sonra vizör içerden kabuk kabuk soyulmaya başlamıştı.yeni vizör parasına arioh kask almıştım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:33 ----------

Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu siteden biz de sipariş verebiliyorsak Türkiye'ye gelişi 25 TL gibi birşey olur herhalde.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:29 ----------

Oxford-shop'tan Türkiye'ye gelişi en ucuz 14.50 Sterlin tutuyor.

O da 37.5 TL'ye falan tekabül ediyor Türkiye'de de aşağı yukarı aynı fiyat olduğu için sipariş vermeye değmez.

Konusu açılmışken; bildiğiniz başka bir yer var mı arkadaşlar bu gibi aksesuarların satıldığı ve Türkiye'ye çok da pahalı gönderi ücreti almayan?
    asım arkadaşın avatarında belçika yazdıgı için ben o adresi verdim sonuçta ab ülkesi ya bunlar gümrük falan sorun olmaz.ben e bay dan alıyorum.paketi çok büyük olmayan şeyler çok fazla nakliye tutmuyor.mesela en son taiwan dan iki tane ayna getirtim.araya cumhuriyet bayramıda girmesine ragmen 10 günde kapımdaydı.bana 70 tl ye çıktı.sahibinden.com da 130 tl idi.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    tavsiyen icin tesekkur ederim dostum oyle yapicam sanirim

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Buğu camı kesin çözüm, 2 yıldır kullanıyorum, çok memnunum. 30 liraya almıştım anes motordan, hemen orada taktılar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler