Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Aman dikkat!!! İstanbul trafiğinde gerçek katiller var...

Motovento
    REKLAM ALANI
    plur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Egelim 43 nickli arkadaşın topiğini okuduktan sonra bende istanbullu arkadaşları uyaracak bu topiği açıyım dedim.
    İstanbulda oturuyor ve motosiklet kullanıyorsanız çookk dikkat edin millet. Özellikle şahin GTİ kullanan tayfaya.

Tarih: 29 Ekim 2009

29 ekimde yapılan korteje katılıp şehitlikte şehitlerimizi ziyaret sonrası yola çıktım. Artçım ve ben avcılara doğru E-5 te ufak ufak ilerliyorduk. Cevizlibağ vatanın önünden geçtik bilirsiniz orada bir s viraj vardır sonra mertere doğru hafif rampa aşağı inersiniz. Orta şeritte ilerliyoruz biraz önümüzde kortejden döndüğü belli bir çift scooterları ile ilerliyor. Birden bacağımı sıyıran bir dikiz aynası gördüm. Beyaz bir şahin ortalama 120-130 km hızla önüme kırıp makasa girdi ve önümde giden scooterli çiftin önüne atladı. Ben allah düştü düşecekti derken scooter yalpaladı fakat kenara çekti. Ben biraz gazlayıp merter civarında şahini yakaladım. İçinde 30-40 yaşları arası 3-4 tane öküz oturuyor. Artçım vizörü açıp
    "Arkadaş ne biçim kullanıyorsunuz arabayı düşürecektiniz bizi" dedi.
    Gelen cevap
    "Sana mı soracam a... s... çocuğu"
    Ardından tek gördüğüm arabanın camından çıkan bir odun bize doğru geliyordu. Artçımın eldiveninde patladı sopa. Ben gaza bastım bu arada aynadan arkayı kontrol ediyorum. Bu öküzler tam bana çarpacakken şerit değiştirdim ve tampon bizi sıyırdı. Ardından ikinci hamle geldi. Baktım herifler bizi düşürmeye niyetli daldım tarfiğin arasına. Öyle motorla makas atan birisi değilim ama yusuf sayesinde ne hareketler yapıyorum görmeniz lazım. Şirinevler trafiğinde kaldı öküzler. Bende etrafta polis arıyorum. Neyse bulamadım zaten heriflerde kaybolmuştu.

Sonuç olarak orada bir tampon darbesine bakıyordu işimiz. Eğer o tampon darbesini alsaydık muhtemelen arabanın altına girerdik ve o öküzlerde kaçıp giderdi. Siz siz olun eğer motosiklet üzerindeyseniz bu tür insan bozmalarından uzak durun. Çünkü motosikletinizin arabanın tampon darbesine karşı yapacak hiçbir şeyi yok.
    Tekrar söylüyorum bırakın gitsinler ve allahlarından bulsunlar.
    ONUR SUAL... SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ KARDEŞİM!!!

"ONUR"umuzu KAYBETMEYELİM..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    peki kenara çekip polisi aramak aklından geçmedi mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    vay ş..sizler dikkatli ve sabırlı olmak lazım

Motosikleti
    Scrambler Ducati Classic
    Yuh diyorum. Daha neler okuyacağız.
    Geçmiş olsun, plakayı alıp suç duyurusunda bulunsaydınız ya. Hatta adresini bulup, evin gidip birkaç soru sorsaydınız.

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    takıcaksın beline , o küfürden sonra 1-2 el cama ateş ediceksin bak bakalım bir daha yapabiliyor mu..

silah yasak , muşta yasak , jop yasak , o yasak bu yasak bu ülke kendini ne ile koruyacak ?

10 kişi 1 adamı dövmeyi marifet bilen köpeklerden nasıl uzak durucak ?

en güzeli bir savunma silahı ..
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki kenara çekip polisi aramak aklından geçmedi mi?
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Bunca olay yaşamışken plakasını almadın mı?
    Gerçi alsan da farketmez bir benzerini boğaz köprüsü üzerinde yaşadım. Karakola kadar gittim değil tutanak tutmak plakayı verdiğim halde anons bile yapmadılar. Nden yapılmadığını da anlatayım.

Bir dolmuş en soldan en sağa direksiyonu kırdı (Köprü üzerinde şerit değiştirme yasağı var) Aynası bir cm ile beni sıyırdı. Hızlanmasaydım kurtulamazdım. Yavaşlayıp sağ yanına geldim camı açıktı "Hocam şerit değiştirirken biraz dikkatli ol öldürüyordun beni" dedim. Gözümün içine bakarak direksiyonu üzerime kırdı Aynama çarptı sol elimde dolmuşa tutundum son bir çaba ile gazı kökledim ve önüne geçtim. Sol elim sağ üst cebimdeki bujilere gitti tam atacaktım ki dolmuş'un insanlarla dolu oldu o herifin herhangi bir hatasında köprüden aşağı uçacağını düşündüm elimi gidona koydum arkama dönerek çıkışta sağda durmasını söyledim. Bütün bunları yaparken hız göstergemdeki saati aklımda tuttum. OGS'ye girerken adam arkamdaydı (adam diyorsam lafın gelişi) OGS mi okuttum hemen sağdaki ekip arabasına yönerlirken adama elimle gelmesini işaret ettim. Gelir gibi yaptı ben tam polislerin önünde motordan indim adam kaçmaya başladı. Polislere durumu izah ettim Kendilerinii trafik polisinini olduğunu bana çarpan adamın ve benim olay yerini terk ettiği için artık trafiğin değil asayişin bakacağını arka taraftaki Köprü muhafazaya başvurmamı söylediler. ardından eklediler sen da ya da motorunda bir zarar yoksa hi. uğraşma!. Muhafaza'ya gittiğimde Oradaki memur benim ytukarıya nasıl ulaştığımı sordu ben de aşağıdaki trafik memurlarınını yönlendirdiğini söyleyip olayı bir daha izah ettim. Sonra daha kıdemli ya da amir (nasıl ayrıldığını bile bilmiyorum) gewldi bir de ona durumu anlattım. Köprüden sonraki ilk çıkıştan sağa Beylerbeyi'ne inmemi Polisevinin yanında birpolis noktasının olduğunu onların yardım edeceğini söylediler. Motor atlayıp denileni yaptım. Polis noktasındaki memurlar kendilerinin bir şey yapamayacağını Çengelköy polis karalkoluna gitmemi söylediler. Hop çengelköy polis karakoluna gittim. Durumu 4 ayrı polise anlattıktan sonra bir de amirlerine anlattım. Olayın nerede olduğunu sordu. Köprünün üzerinde dedim. Tam olarak neresinde olduğunu sordu sağ şeritte dedim. Köpürünüü yarına kendilerinin yarısına beşiktaş'ın baktığını o yüzden iyice düşünmemi söyledi. Gerçekten düşündüm ve bu yakada olduğunu çünkü köprününü ortasındaki o klubeyi geçtiğimi hatırladığımı söyledim. Eğer yanlış ifade veriyorsam başımın belaya gireceğini söyledi. Kamera kayıtlarında herşeyin görünebileceğini tam saati ve dolmuşun plakasını aldığımı söyledim. Plakayı not etti gerekli işlemi yaptıracağını söylerek pek de kibar olmayacak şekilde beni odasından dışarı çıkarttı. Ne tutanak tuttu ne de anons yaptırdı. Avukat arkadaşımı arayarak durumu izah ettim. Dolmuş şöförüne Kasten adam öldürmeye teşebbüsten dava açabileceğimizi ancak en az 1 sene süreceğini sonuçta 300 500 tl karşılığında ceza bile almayacağını söyledi. Ancak görevini yapmayan polislere dava açabileceğini (elbette gözü kara bir savcıya den gelmemiz gerektiğini) ancak her gün motorsikletle işten eve evden işe giden biri için polisleri karşısına almanının ne kadar salakça bir davranış olduğunu anlattı. Kıçımıza baka baka evimize döndük
    Çıkardığım dersler:
    1- Bu tip olaylara bulaşma
    a- Bulaşmaktan başka çaren yoksa sakın polislere güvenme
    i- Kendi işini kendin gör
    b- Bulaşsan bile kaçmayı dene. Karşı taraftakiler senden çirkef olabilir

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı UmARsIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkardığım dersler:
    1- Bu tip olaylara bulaşma
    a- Bulaşmaktan başka çaren yoksa sakın polislere güvenme
    i- Kendi işini kendin gör
    b- Bulaşsan bile kaçmayı dene. Karşı taraftakiler senden çirkef olabilir
    Benim çıkardığım dersler;

1- Bana bu saatten sonra bidaha "polisler görevini yapıyor!" diye gelmeyin
    2- Polisleri geçtim, böyle bir durumda karşıdaki cisimi gözün kesiyorsa ilk fırsatta(ortam şartları uygunken) eşşek sudan gelinceye kadar döv(mubalasız)
    3- Bu süreç boyunca mümkünse plakanı gizle.
    4- Herzaman söylemişimdir: KENDİ İŞİNİ KENDİN YAP!

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vericen arabanın içine biber gazını vericen coşkuyu biber gazı şart

Motosikleti
    suzuki burgman an400&sym joyride200
    1990 lı yıllarda racing motoru olan yaşlı bi amcamız bu gibi durumlar için cebinde muhakkak bir kaç parça taş taşırmış.canınızı mı sıktılar,gerçekten haksızlarsa ve şerefsizlerse ageçin önüne.taşı sadece kucağınızdan yukarı doğru bırakın.bakalım başına neler geliyor.sonra olduki takla bile açsa yardım etmeyin!!!!....
    arca94 bunu beğendi.
    [B]face your fears,live your dreams[/B]:bounce:

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    ben biyerde okumuştum gt 250 r redline da 180 görüyo diye peki bu şahin nasıl sana yetişti ? böylelerine en güzel cevap aynı yolla verilir sen makasınla vermişsin zaten...insanların geneli havalı kornaya karşı bende de scooter var fiem korna taktırdım hem bir sürü kaza atlattırdı çok dikkat çekiyo hem biri trafikte uygunsuz kullanıyosa küfür edermiş gibi çalıyom cevabı alıyo sizlerde kornanızı değiştirin adamlarla konuşmak istemenizden daha yararlı olur....kazasız belasız allaha emanet olun

Motosikleti
    ZX6-R
    taşı anladımda buji atmak hmm yaratıcı yav buji camı patlatır tuttum bunu

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    cebinizde cep telefonu gibi görünen şok cihazlarından taşıyın. hem yasal hemde böyle bir durumla karşılaştıgınızda yapıştırın boynuna verin şoku görsün ebesinin vietnamını. o şoku yiyen bidaha ömrü boyunca unutmöaz ve torunlarına anlatacak acı bir anısı kalır içinde. korkulacak birşey yok çünkü verilen elektrik şoku sadece kişiyi etkisiz hale getirir. öldürmez. ve yasaldır savunma amaclı oldugundan satışıda taşımasıda yasaldır.

Motosikleti
    suzuki burgman an400&sym joyride200
    yüksek süratlerde taş da patlatır
    [B]face your fears,live your dreams[/B]:bounce:

Alıntı plur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuç olarak orada bir tampon darbesine bakıyordu işimiz. Eğer o tampon darbesini alsaydık muhtemelen arabanın altına girerdik ve o öküzlerde kaçıp giderdi. Siz siz olun eğer motosiklet üzerindeyseniz bu tür insan bozmalarından uzak durun. Çünkü motosikletinizin arabanın tampon darbesine karşı yapacak hiçbir şeyi yok.
    Tekrar söylüyorum bırakın gitsinler ve allahlarından bulsunlar.
    gerçekten sinir bozucu bir durum ,geçmiş olsun ,bu gibi durumlarda da kendini anlatacak bir yetkiliyi bulamamakta ayrı bir sorun ,çünkü bu şehirde devletin kanunları değil,çakalların kanunları işliyor..

Not:Siz siz olun İstanbul'da bu gibi tiplerle bu tür olaylara girmeyin ,çünkü o kadar çok ipsiz sapsız ,hiç bir sorumluluğu olmayan o kadar çok insan varki ,bu nedenle siz sorumlu olduğunuz kişileri üzecek bir hata yapmayın Allahın'dan bul diyip çekin gidin yada varsa hatırı sayılı amcanız dayınız o zaman gerekeni yapın ...

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cebinizde cep telefonu gibi görünen şok cihazlarından taşıyın. hem yasal hemde böyle bir durumla karşılaştıgınızda yapıştırın boynuna verin şoku görsün ebesinin vietnamını. o şoku yiyen bidaha ömrü boyunca unutmöaz ve torunlarına anlatacak acı bir anısı kalır içinde. korkulacak birşey yok çünkü verilen elektrik şoku sadece kişiyi etkisiz hale getirir. öldürmez. ve yasaldır savunma amaclı oldugundan satışıda taşımasıda yasaldır.
    dediğiniz şok cihazlarının hepsi yasal değil. boy boy değiştiği için küçük olanlarını kullanabiliriz.yalnız boyuna şok vermek çok tehlikeli olduğu gibi belden yukarıya şok uygulamakta yasaktır. fiyatları da uygun, bence kesinlikle temin edilmeli

Plakayı alıp polise bildirsem umarsız nickli arkadaşın dediği olaylar başıma gelecek. Bildiğimden birşey yapmadım. Çünküü yine başıma gelen bir olay kamyonun birisi önüme atladı bende çarptım çarpışmada parmağım koptu hastene ameliyat falan karakola gittim bana ilk yaptırdıkları şey kopuk parmakla alkol muayenesine gönderdiler. Kamyon bekonun kamyonu ama plakasını alamadık. Yapacak birşey yok adamı bir daha görürsen bize gel deyip olayı kapattılar. Adamı bir daha görsem zaten onlara gerek kalmaz ben yapacağımı yaparım. Olay şuna geliyor olay kendinin çözebileceği birşey ise çözeceksin. Eğer emniyetten bir tanıdığın yoksa polise gittin mi işler uzar gider. Ben şunu düşünüyorum motora sopa takılabilecek bir aparat falan mı yaptırsak. Bide buji olayını cidden tuttum güzel çözüm...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili arkadaşlar devletin polisini durumdan haberdar edip bu tip hıyarları azaltmamız lazım bize düşen budur

sakın ha yanınızda bu tip durumlar için hani o maçlarda kullanılan duman bombası denen ve dehşet duman çıkaran fişeklerden taşıyıp camdan içeri falan sallamayın .. zira kokusu araçtan uzun süre çıkmıyo i ve temizlemesi gerçekten çok zor oluyo
    excavatus bunu beğendi.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    onun bunun evladı magandalar , hadi kendilerini hiçe sayıyolar , ya anneleri ? yedikleri küfürlerin hesabı yok ...
    Geçmiş olsun , daha kötüsüde olabilirdi ...
    Benimde her zaman cebimde eski bujilerin porselenleri olur ,sıkıştıran oldumu saniyede cam tuz buz olur . Ve birde motosikletin ön amötisorüne sabitlenmiş job benzeri bi aletim var .Türkiye dönüşümdede bi kurusıkı edincem kendime .
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşlar devletin polisini durumdan haberdar edip bu tip hıyarları azaltmamız lazım bize düşen budur

sakın ha yanınızda bu tip durumlar için hani o maçlarda kullanılan duman bombası denen ve dehşet duman çıkaran fişeklerden taşıyıp camdan içeri falan sallamayın .. zira kokusu araçtan uzun süre çıkmıyo i ve temizlemesi gerçekten çok zor oluyo
    yok yahu o kadar gaddar olamayız herhalde ... (Bunu da not aldım yapılacakların arasına)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler