Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aman dikkat!!! İstanbul trafiğinde gerçek katiller var...

Motovento
    REKLAM ALANI
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    bence en iyisi bixi veya m-16 sakın ha polise molisede gitmeyin suçlu siz olursunuz......emin olun siz olursunuz...turbo şahin yola devam eder siz merkeze kadar gidersiniz bu tr yollarında motorculuk vs masal piyasada böyle öküz oglu hayvanlar varken.....diyorum kesiyorum(stop)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her eve lazım

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her eve lazım

Bu makinayı benim motosiklete nasıl yerleştirebilirim.Asıl sorun orda.

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar sonuçta hepimiz bir anlamda araba kullanıcısıyız yada olacağız. Benim deli olduğum. Saatte 100 hatta 110 km bir hızla sol şeritte ilerlerken (ki bu hız zaten limitlerin üzerinde) arkaya bir araç geliyor. Öndeki araba yada motosiklet hiç farketmez adam öyle bir yaklaşıyor ki; tamponlar arası mesafemiz 10 cm var yada yok. Ama hızımız 110 km rahat var. Bu arkadaki neandertal (Homo sapiens öncesi evrimini tamamlayamamış insanımsı hayvan-Omurga sayıları bizden azdır) öndeki araç değil frene basmak ayağını gazdan çekse zincirleme bir kazaya sebeb vereceğini düşünmez mi? Yada önüme tavuk çıktı bastım frene; arkadaki aracın motoru sürücüsünün kuacağına çıkmaz mı? Yada bu arkadaki şey aracını 110 km hız ile sürerken bu arada selektör yaparken 10 cm lik bir mesafenin kendisini ve öndeki aracı kurtaramayacak bir mesafe olduğunu anlaması için nasıl bir eğitim verilmelidir? Ben bunlara geri zekalı bile diyemem çünkü o arkadaşlarımızın içinde %90 eğitilebilinir geri zekalıdır da o yüzden. Bu tipler şeydir ya şey neandertal hatta o bile olamaz neden mi doğal seleksiyonda o bile böyle bişey yapmaz türlerin devamı için. Ama bu şeyler yok olmuyor soyu bitmiyor.
    Hatta tamam anladım çilik çilik selektör sağa geçicem ama o kadar yakın oluyor ki sağa geçemiyorum; sağa kırdığım an hızım bir 10 km azalacak ve arkadaki şey tamponuma geçirecek; o kadar yakın. Bende basıyorum gaza ki; sağa kaçacağım mesafe açılsın ki sağa kaçayım. 110-120-130-140-150 yapıyorum. Heyhattt arkadaki şey sirk cambazı gibi aynı hıza aynı 10 cm lik mesafeyi koruyarak devam ediyor. 110 km lik hız ile sağa geçemeyen ben 150 km de iyice kilitleniyorum. Allahtan kırmızı lamba yetişiyor. Bi'şekilde vuruşmadan durabiliyoruz. Araçtan sesleniyorum "sen kazandın, ben sağa geçiyorum ama türlerin devamında neandertaller çok az kalmış Homo sapiens ler önde ve daha gelişmiş "diye bağırıyorum. Arkadaki şey alık alık bana bakıyor ve "ne küfrediyorsun ulan!" diyor. Konuyu uzatmadan yeşil yanıyor bende sağdan 90-100 km ile yoluma devam ediyorum.
    National Geography e yazacağım. Gelin bakın Türkiye'De neandertaller öncesi var gelin inceleyin diye!

Diğer bir sebeb yukarıdaki arkadaşlarımın neden silah edinmek istemeleri ilgilidir... Neden mi? Nedeni basiy. Çok haklılar.. Bende de cep telefonu gibi olan 2 sn lik aralıkla 400V sersemletici elektrik şoku var..

İşte neden-sebeb-sonuç ilişkisi;

Maalesef bu tür olaylara çok fazla denk geliyoruz. Şimdi bana kimse kızmasın ama biraz ağır konuşacağım;

Öncelikle bende bu toplumun bir parçasıyım. Ama sorunuda doğru tespit etmek gerekir ki çözümlemeyide doğru yapalım. Aksi halde şimdiki Türkiye gibi hep yanlışlar içinde oluruz.
    Öncelikle Avrupa'nın heryerini karış karış gezdim.. Böyle bir olay asla olmaz..
    Bu klasik laftan sonra çözüme bakalım..
    Neden İngiltere'de trafikte bu tür kavga dalaşma yada kafa atmalar, burun kırmalar yada taksici diğer sürücüye tornavida sallamaz..

Yoksa ingiliz toplumunda peygamber sabrımı var. Yoksa onlar müslüman biz mi gavuruz..

Hayır..

Çözüm ne...

İngiliz trafik polisi ne yapar?

Karayollarında trafik kuralı ihlali yapan her sürücüye anında cezayı keser. Hatalı sollama, aşırı hız, öndeki aracı yakın takip etme, küçük araçları byük araçlar ile sıkıştırma, yaya geçitlerinde yayaya yol ve müsade etmeme gibi durumlarda ingiliz trafik polisi anında cezayı keser, itiraz mümkün değildir çünkü anında delili ve somut kayıtları mevcuttur..

Bu kestiği cezayı da anında sokakta hemen tebliğ eder yada CCTV kamerasında internet aracılığı ile 12 saatte tebliğ eder.

Kaçış yoktur. Heryerde kural vardır ihlal edersen yakalanır en geç 12 saat sonra tıkır tıkır paşalar gibi sonucuna ve cezana katlanırsın..

Peki Türk Trafik Polisi ne yapar?

Genelde şehir içi yada dışı trafik kurallarını ihlal eden; diğer sürücünün üzerine aracını kıran, hatalı sollama, aşırı hız, öndeki aracı yakın takip etme, küçük araçları byük araçlar ile sıkıştırma, yaya geçitlerinde yaya ya yol ve müsade etmeme gibi kuralsızlıklarda yada durumlarda sürücülere asla ceza kesmez.. Bu tür ihlaller ile muhattap olmaz..

Peki Türk Trafik Polisi nasıl ceza keser?

İzah edeyim..

Genelde bizim trafik polislerimiz karakolda otururlar. Sohbet edip, çay içerler. Genelde kaza olduğu anda ihbar üzerine verilen adrese giderler tutanak tutarlar ve işleri biter.

Şehir içinde kim kiminle trafikte neler yapar pek ilgilenmezler.

Takip etmezler.. Sürücüler kendi kendine baş başadırlar...

Ve bir gün Maliye bakanlığı Başbakanlık'tan yazı alır..

Yazı resmidir ve aynen şöyle der..

Bu sene sonunda T.C bütçesinde 100.000.000 YTL açık vardır. Derhal kapatılması gerekmektedir.

Maliye'de Emniye'te yazar.

Der ki; En az ay sonuna kadar 50.000. 000 YTL trafik cezası kesin..

Emniyette hemen bu rakama verilen sürede ulaşabilmek için her zaman uzun yolda genelde 4 şerit gidiş 4 şerit geliş, genelde boş fakat en az 10 km uzunluğundaki asfalt düzlükleri seçer ve burada pusu kurar..

Sonrasında;

Polis; Duuuurrr!

Sürücü; Hayırdır memur bey n'oldu?

Polis;Radara yakalandınız?

Sürücü;Radar mı?

Polis; Evet radar hızınız net 92 km..

Sürücü; Ama ama ama yani yol müsait 8 şerit ve dümdüz 10 km ötemi karşıki dağlar çok net.. 90 km hız fazlamı?

Polis;Ben anlamam radara yakalanmışsınız devlet yasal limit 70 km vermiş..

Sürücü; Yani.. Ben az benzin yakayım diye ekonomik hız olan 90 ile .....

Polis; Yanisi manisi yok...280 YTL aşırı hız.. ÖDE!

İşte böyle bir sistemde sürücülerimiz cezalarını genelde hakettikleri için değil; hak etmediklerinden dolayı yerler...

Böyle olunca şehir içinde herkes kendi eli ile adalet dağıtmaya başlıyor.. Çünkü bu sürücüler yapmış olduğu kuralsızlıklar nedeni ile kimseye ceza ödemeyeceğini biliyor. Böyle olunca da şehir içi trafiğinde yakın takip, taciz, küfür, kavga sürekli oluyor..

Bu Türklere mahsus bi'şey değil, İngilizde böyle yapar.. Alman da...

Aramızdaki temel fark ise DENETİMSİZLİKTİR..

O sebeble trafikte herkes kendi silahını edinir ve adaletini Türkiye'de dağıtır..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    bir kaç tane 10mm çapında demir bilyeyi arabanın önünden kaçarken kaputun üzerine havaya hafifçe bırakacaksın ve ön camda mermi gibi etki yapacaklar. o zaman uzun süre arabalarından bok kokusu çıkmaz

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu makinayı benim motosiklete nasıl yerleştirebilirim.Asıl sorun orda.
    Goldwing olsa yerleştirilirdi
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bi plaka alsaydın sevabına...benim için...

sonra bana kızarlar forumda neden silah taşıyorsun diye...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    bu konudan çıkardıgım dersler
    1 şerefli polislerimize güvenmemeyi
    2 kaçmanın 1/100 ünün delikanlılık oldugunu
    3 ama kaçarken o kısa anda yapılması gereken ufak ama iç rahatlatan şeyler oldugunu sıralamsı
    a) cama buji atmak
    b) ufak taş parçaları atmak
    c) elektroşok uygulamak
    d) gazbombasıyla maganda dehşetine farklı bir boyut katmak
    e) biber gazı
    he hangisi daha güzel derseniz benim fantazim biber bgazı gibi geldi bana ama buji yada taş daha masrafsız

TEŞEKKÜRLER MT TÜKKAN
    OTOBÜSCÜ DEYİLİZKİ HOSTESİMİZ OLSUN

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmail Hakkı Sunat diye birisini duydun mu?

Maalesef tohumuna para sayılmadığı için bu yaratıkları bireysel olarak eğitme/adam etme şansımız yok. En güzeli uzak durmak, en ağır küfürü dahi etse uzak durmak. Kaçamayacağınız durumlar içinde bir tane biber gazı bulundurmak.

Trafikte yaşananlardan sonra edindiğim düstur şudur; "Kaybedecek birşeyi olmayan kimseyle uğraşamam, çünkü benim kaybedeceğim ve o hayvanın hayatı boyunca sahip olamayacağı çok şeyim var"

son söylediğin söz çok doğru.yanlız ''Hercanlı ÖLÜMden korkar''

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:13 ----------

hee bu şu demek değildir git kafasına sık.çoğumuz istanbulda yaşıyor 600/700tl verdimmi silahın kralını alırsın tabi kaçtane sabıkası olduğuna bakmıcaksın neyse..derdik bunlardan bitane alıcan böyle bir durumda sıkıcan kafasına.hangimiz olursak olalım üstümüzde gerçek silah olduğu zaman böyle bir durumda helede biraz ateşli biriysek son mermiye kadar araca boşaltırdık.amaç gaye nedir yaklaşma beynini dağıtırım boş değiliz anlamında.şimdi karşı tarafta gerçek silah var diyelim biber gazını sıktın isabet alamadın etkili olmadı diyelim mesela böyle bir durumda karşı taraf sinirle direk silahı gene çekicek ozaman napıcaksın.

ama şunu söyleyim yukarıda bir arkadaşım takip ediceksin illaki bir yerde duracak suratına sıkıcan gazı topuklucan demiş bu gerçekten mükemmel olur.

lan allah belanızı versin bee nedir sizden çektiğimiz gecenin bir yarısı bizi nelerle meşgul ediyosunuz yok buji atıcaz yok gaz sıkıcaz yok kuru sıkı yok bazuka şu rezilliğe bakya millet nelerle uğraşıyo bizler trafikte ölmeden motor surmeye çalışıyoruz bukadarmı kötü oldu bu ortalık...neyse abilerim ablalarım kardeşlerim çok sinirlendim. kusuruma bakmayın.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    yani bizim sevgili polislerimiz aslında biraz ugraşsalar o or....çgnu bulurlar ama işlerine gelmiyor iki anos da tamamdır işleri yani en azından bişeyleri eksiktirde ceza yerler ...yok ama bizim şerefli polislerimiz senin kaskın yok ...yok egzosun çok ses çıkarıyo yok 72 ci maddeden suçlusun diye motorcuya ceza yazarlar..ulan bunlar varya bunlar eger işlerine gelse istanbulda igneyi bile bulur bunlar ama işte..bide senin bu işi uzatmama için yanlış ifade vermeden suçlu tutuyolar baksen yaw olaya bak ya...demekki motorcu kardeşim allah göstermesin başına kötü bişey gelse bunlar ..........................neyse yaw daha çok şey yazacam ama işte rütük

Motosikleti
    monero qm250 ve ramzey 125cc
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşlar devletin polisini durumdan haberdar edip bu tip hıyarları azaltmamız lazım bize düşen budur

sakın ha yanınızda bu tip durumlar için hani o maçlarda kullanılan duman bombası denen ve dehşet duman çıkaran fişeklerden taşıyıp camdan içeri falan sallamayın .. zira kokusu araçtan uzun süre çıkmıyo i ve temizlemesi gerçekten çok zor oluyo
    kesinlikle yapmayı düşünmüyorum böyle ayıp bişeyiii
    hav ar yuuuuuu:bounce: 34 VS 5537 :cat:

Motosikleti
    suzuki burgman an400&sym joyride200
    plakayı alıp polise derhal bomba ihbarı yapmak nasıl bir fikir:D başımıza bela mı olur???
    [B]face your fears,live your dreams[/B]:bounce:

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    silah kutsal bişey yaa
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    monero qm250 ve ramzey 125cc
    Alıntı emraq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plakayı alıp polise derhal bomba ihbarı yapmak nasıl bir fikir:D başımıza bela mı olur???
    yok bela falan olmaz.geçen sene bizim arabaya çarpıp kaçan bi kamyonet vardı.plakayı kontrol edince sedan bi otomobil çıktı yani plaka sahte...polisi arayıp bu plakanın çalıntı olduğunu bu kamyonetin bomba yüklü olduğunu bildirdim.daha da kimse dönmedi bana
    hav ar yuuuuuu:bounce: 34 VS 5537 :cat:

Motosikleti
    suzuki burgman an400&sym joyride200
    o zaman neymişşşş....ciddiye alınmak istiyorsakkkk yalan söylicezzzzzz
    [B]face your fears,live your dreams[/B]:bounce:

plur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sonuçta hepimiz bir anlamda araba kullanıcısıyız yada olacağız. Benim deli olduğum. Saatte 100 hatta 110 km bir hızla sol şeritte ilerlerken (ki bu hız zaten limitlerin üzerinde) arkaya bir araç geliyor. Öndeki araba yada motosiklet hiç farketmez adam öyle bir yaklaşıyor ki; tamponlar arası mesafemiz 10 cm var yada yok. Ama hızımız 110 km rahat var. Bu arkadaki neandertal (Homo sapiens öncesi evrimini tamamlayamamış insanımsı hayvan-Omurga sayıları bizden azdır) öndeki araç değil frene basmak ayağını gazdan çekse zincirleme bir kazaya sebeb vereceğini düşünmez mi? Yada önüme tavuk çıktı bastım frene; arkadaki aracın motoru sürücüsünün kuacağına çıkmaz mı? Yada bu arkadaki şey aracını 110 km hız ile sürerken bu arada selektör yaparken 10 cm lik bir mesafenin kendisini ve öndeki aracı kurtaramayacak bir mesafe olduğunu anlaması için nasıl bir eğitim verilmelidir? Ben bunlara geri zekalı bile diyemem çünkü o arkadaşlarımızın içinde %90 eğitilebilinir geri zekalıdır da o yüzden. Bu tipler şeydir ya şey neandertal hatta o bile olamaz neden mi doğal seleksiyonda o bile böyle bişey yapmaz türlerin devamı için. Ama bu şeyler yok olmuyor soyu bitmiyor.
    Hatta tamam anladım çilik çilik selektör sağa geçicem ama o kadar yakın oluyor ki sağa geçemiyorum; sağa kırdığım an hızım bir 10 km azalacak ve arkadaki şey tamponuma geçirecek; o kadar yakın. Bende basıyorum gaza ki; sağa kaçacağım mesafe açılsın ki sağa kaçayım. 110-120-130-140-150 yapıyorum. Heyhattt arkadaki şey sirk cambazı gibi aynı hıza aynı 10 cm lik mesafeyi koruyarak devam ediyor. 110 km lik hız ile sağa geçemeyen ben 150 km de iyice kilitleniyorum. Allahtan kırmızı lamba yetişiyor. Bi'şekilde vuruşmadan durabiliyoruz. Araçtan sesleniyorum "sen kazandın, ben sağa geçiyorum ama türlerin devamında neandertaller çok az kalmış Homo sapiens ler önde ve daha gelişmiş "diye bağırıyorum. Arkadaki şey alık alık bana bakıyor ve "ne küfrediyorsun ulan!" diyor. Konuyu uzatmadan yeşil yanıyor bende sağdan 90-100 km ile yoluma devam ediyorum.
    National Geography e yazacağım. Gelin bakın Türkiye'De neandertaller öncesi var gelin inceleyin diye!

Diğer bir sebeb yukarıdaki arkadaşlarımın neden silah edinmek istemeleri ilgilidir... Neden mi? Nedeni basiy. Çok haklılar.. Bende de cep telefonu gibi olan 2 sn lik aralıkla 400V sersemletici elektrik şoku var..

İşte neden-sebeb-sonuç ilişkisi;

Maalesef bu tür olaylara çok fazla denk geliyoruz. Şimdi bana kimse kızmasın ama biraz ağır konuşacağım;

Öncelikle bende bu toplumun bir parçasıyım. Ama sorunuda doğru tespit etmek gerekir ki çözümlemeyide doğru yapalım. Aksi halde şimdiki Türkiye gibi hep yanlışlar içinde oluruz.
    Öncelikle Avrupa'nın heryerini karış karış gezdim.. Böyle bir olay asla olmaz..
    Bu klasik laftan sonra çözüme bakalım..
    Neden İngiltere'de trafikte bu tür kavga dalaşma yada kafa atmalar, burun kırmalar yada taksici diğer sürücüye tornavida sallamaz..

Yoksa ingiliz toplumunda peygamber sabrımı var. Yoksa onlar müslüman biz mi gavuruz..

Hayır..

Çözüm ne...

İngiliz trafik polisi ne yapar?

Karayollarında trafik kuralı ihlali yapan her sürücüye anında cezayı keser. Hatalı sollama, aşırı hız, öndeki aracı yakın takip etme, küçük araçları byük araçlar ile sıkıştırma, yaya geçitlerinde yayaya yol ve müsade etmeme gibi durumlarda ingiliz trafik polisi anında cezayı keser, itiraz mümkün değildir çünkü anında delili ve somut kayıtları mevcuttur..

Bu kestiği cezayı da anında sokakta hemen tebliğ eder yada CCTV kamerasında internet aracılığı ile 12 saatte tebliğ eder.

Kaçış yoktur. Heryerde kural vardır ihlal edersen yakalanır en geç 12 saat sonra tıkır tıkır paşalar gibi sonucuna ve cezana katlanırsın..

Peki Türk Trafik Polisi ne yapar?

Genelde şehir içi yada dışı trafik kurallarını ihlal eden; diğer sürücünün üzerine aracını kıran, hatalı sollama, aşırı hız, öndeki aracı yakın takip etme, küçük araçları byük araçlar ile sıkıştırma, yaya geçitlerinde yaya ya yol ve müsade etmeme gibi kuralsızlıklarda yada durumlarda sürücülere asla ceza kesmez.. Bu tür ihlaller ile muhattap olmaz..

Peki Türk Trafik Polisi nasıl ceza keser?

İzah edeyim..

Genelde bizim trafik polislerimiz karakolda otururlar. Sohbet edip, çay içerler. Genelde kaza olduğu anda ihbar üzerine verilen adrese giderler tutanak tutarlar ve işleri biter.

Şehir içinde kim kiminle trafikte neler yapar pek ilgilenmezler.

Takip etmezler.. Sürücüler kendi kendine baş başadırlar...

Ve bir gün Maliye bakanlığı Başbakanlık'tan yazı alır..

Yazı resmidir ve aynen şöyle der..

Bu sene sonunda T.C bütçesinde 100.000.000 YTL açık vardır. Derhal kapatılması gerekmektedir.

Maliye'de Emniye'te yazar.

Der ki; En az ay sonuna kadar 50.000. 000 YTL trafik cezası kesin..

Emniyette hemen bu rakama verilen sürede ulaşabilmek için her zaman uzun yolda genelde 4 şerit gidiş 4 şerit geliş, genelde boş fakat en az 10 km uzunluğundaki asfalt düzlükleri seçer ve burada pusu kurar..

Sonrasında;

Polis; Duuuurrr!

Sürücü; Hayırdır memur bey n'oldu?

Polis;Radara yakalandınız?

Sürücü;Radar mı?

Polis; Evet radar hızınız net 92 km..

Sürücü; Ama ama ama yani yol müsait 8 şerit ve dümdüz 10 km ötemi karşıki dağlar çok net.. 90 km hız fazlamı?

Polis;Ben anlamam radara yakalanmışsınız devlet yasal limit 70 km vermiş..

Sürücü; Yani.. Ben az benzin yakayım diye ekonomik hız olan 90 ile .....

Polis; Yanisi manisi yok...280 YTL aşırı hız.. ÖDE!

İşte böyle bir sistemde sürücülerimiz cezalarını genelde hakettikleri için değil; hak etmediklerinden dolayı yerler...

Böyle olunca şehir içinde herkes kendi eli ile adalet dağıtmaya başlıyor.. Çünkü bu sürücüler yapmış olduğu kuralsızlıklar nedeni ile kimseye ceza ödemeyeceğini biliyor. Böyle olunca da şehir içi trafiğinde yakın takip, taciz, küfür, kavga sürekli oluyor..

Bu Türklere mahsus bi'şey değil, İngilizde böyle yapar.. Alman da...

Aramızdaki temel fark ise DENETİMSİZLİKTİR..

O sebeble trafikte herkes kendi silahını edinir ve adaletini Türkiye'de dağıtır..
    Süper tespit. Alkışlıyorum olayın özeti budur.

Söylenenler gibi iki şık var ya umursamadan devam edeceksin. yada haddini bildireceksin.
    Bu arada umursamadan devam edeceksin derken şunu belirtmek isterim. Herkesin etrafında yakını arkadaşı motosiklet kullanıyor yada herhangi bir araç ile trafiğe çıkıyor.
    Bu makas hastası o.ç. biri şeridinde sakın sakın motoruyla giden arkadaşımı altına aldı. Haberlerde görmüşünüzdür mutlaka kafası kopan motor sürücüsü diye. Kendisi bu forumunda üyesiydi rahmetli. Acısı içimizde hiç dinmedi ve bu katliam gibi kazayı yapan şoför arkadaş... Buraya dikkattt 3 ay hapis yattı çıktı. Şimdi bizim korkumuzdan memleketine kaçmış. Bu herifte bizi ezse üç ay yatar çıkarrrr. Yani biz umursamadan çekip gitsekte bu magandalar birgün bizden birinin canını yakacak. Bu arada tiyo vereyim birini öldürmek için sakın ola silah milah kullanmayınız. Arabayla geçin üzerinden... En fazla üç ay yatarsınız.
    Sonuç olarak iki ucu b. değnek derler ya ne taraftan tutarsanız elinizi pisletecek bunlar.
    ONUR SUAL... SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ KARDEŞİM!!!

"ONUR"umuzu KAYBETMEYELİM..

Motosiklet kullananlara Allah sabır versin. Trafikte otomobil kullanırken deli oluyorum; motor daha sakat. O tip insanlara karşı hep altımda RangeRover olmasını istemişimdir bariyer ile arada tost yapmak için. Silah işi sakat ama buji ile camını patlat ve kaç en güzeli. Aynasızlar yukarıda anlatıldığı gibi işe yaramazlar.

Kuş serisi kullanan varsa affetsin ama şahin doğan gibi araçların çoğu belli kültür seviyesinin altında kullanıcılara sahip. Elbette iyileri vardır ama çoğu böyle maalesef.
    [B]Önce eğitim (her konuda)[/B]

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı plur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egelim 43 nickli arkadaşın topiğini okuduktan sonra bende istanbullu arkadaşları uyaracak bu topiği açıyım dedim.
    İstanbulda oturuyor ve motosiklet kullanıyorsanız çookk dikkat edin millet. Özellikle şahin GTİ kullanan tayfaya.

Tarih: 29 Ekim 2009

29 ekimde yapılan korteje katılıp şehitlikte şehitlerimizi ziyaret sonrası yola çıktım. Artçım ve ben avcılara doğru E-5 te ufak ufak ilerliyorduk. Cevizlibağ vatanın önünden geçtik bilirsiniz orada bir s viraj vardır sonra mertere doğru hafif rampa aşağı inersiniz. Orta şeritte ilerliyoruz biraz önümüzde kortejden döndüğü belli bir çift scooterları ile ilerliyor. Birden bacağımı sıyıran bir dikiz aynası gördüm. Beyaz bir şahin ortalama 120-130 km hızla önüme kırıp makasa girdi ve önümde giden scooterli çiftin önüne atladı. Ben allah düştü düşecekti derken scooter yalpaladı fakat kenara çekti. Ben biraz gazlayıp merter civarında şahini yakaladım. İçinde 30-40 yaşları arası 3-4 tane öküz oturuyor. Artçım vizörü açıp
    "Arkadaş ne biçim kullanıyorsunuz arabayı düşürecektiniz bizi" dedi.
    Gelen cevap
    "Sana mı soracam a... s... çocuğu"
    Ardından tek gördüğüm arabanın camından çıkan bir odun bize doğru geliyordu. Artçımın eldiveninde patladı sopa. Ben gaza bastım bu arada aynadan arkayı kontrol ediyorum. Bu öküzler tam bana çarpacakken şerit değiştirdim ve tampon bizi sıyırdı. Ardından ikinci hamle geldi. Baktım herifler bizi düşürmeye niyetli daldım tarfiğin arasına. Öyle motorla makas atan birisi değilim ama yusuf sayesinde ne hareketler yapıyorum görmeniz lazım. Şirinevler trafiğinde kaldı öküzler. Bende etrafta polis arıyorum. Neyse bulamadım zaten heriflerde kaybolmuştu.

Sonuç olarak orada bir tampon darbesine bakıyordu işimiz. Eğer o tampon darbesini alsaydık muhtemelen arabanın altına girerdik ve o öküzlerde kaçıp giderdi. Siz siz olun eğer motosiklet üzerindeyseniz bu tür insan bozmalarından uzak durun. Çünkü motosikletinizin arabanın tampon darbesine karşı yapacak hiçbir şeyi yok.
    Tekrar söylüyorum bırakın gitsinler ve allahlarından bulsunlar.

cevizlibağ-aksaray arasında kalan topkapı'daki tramvaylı tünele girerken (kornayla, elle, ayakla, kaşla, gözle, küfürle uyardığım halde) bilerek beni bariyere sıkıştıran 35-40 yaşlarında kartal sürücüsünü tünelin ortasında ve orta şeritte önüne geçip durdururak, açtığı 1.5 cm cam aralığından tonu yüksek bir sesle iletişim kurmaya çalıştım... koca tünelde sesim yankılanıyordu ve ders oldukça başarılı geçtiii anlamıyorsa anlatıcan.. başka yolu yok..

Merhabalar öncelikle...26 yaşında özel bir şirkette kalite kontrol sorumlusu biri olarak motorumu sadece ufak tefek işlerimi halletmek amacıyla arabanın sıkıntılarından kurtulmak için aldım.. Yazdıklarınızı okudum dehşete kapıldım.. Ancak şu bir gerçek ki bazı durumlarda kendi işinizi kendiniz görmeniz gerekiyor.. Her ne kadar eğitimli ve çağdaş biri olduğumu söyleselerde 89-90 lı dönemlerin selamsız çocuklarındanım bu yüzden sinirlerim bazen tepkilerime yansıyabiliyor.. Benim de başıma basit bir olay geldi konu açılmışken anlatmak istedim. Bağdat caddesinde ki sarı dolmuşlardan biri en sağ şeritten gider! Bende o nun solundayım..Beyefendi gördüğü halde üzerime üzerime gelip şerit değiştirir. Tabi bende mecburen sola! Arabalar arkadan hızla gelir geçer bende bir anda onların yoluna girerim! İlk ışıklarda kalırız yanyana ve diyalog şudur ;

İyi aklamlar camınızı indirir misiniz lütfen? (cam iner ve)
    ne var ?
    Görerek ve kasten neden üzerime kırıyorsunuz? Düşüp ölebilirdim de!
    Yürü lan a.q... çocuğu (ve)

Cebimde buji , sopa , sprey taşımak gibi bi buyum yok! motoru ne ara sehbaya aldım ne ara adamın kapısını açıp bir kaç yumruk ve sürüklemeden sonra ön lastiğinin önüne yatırıp tekmelemeye başladım hatırlamıyorum! Suratı kanlar içinde ayağa kalkamaz durumda! Şükür etsinki yolcular haklı olduğumu söyleyip yeter artık daha fazla vurmayın diye engel oldular fazlasına!

Motora binip çalıştırdım ki diğer sarı dolmuşçu arkadaşlar olay yerine yanaşmış inmek üzereler.. O rahatlamayla şansımı zorlamadan yürüdüm!!

Arkadaşlar bakın kesinlikle tasvip etmiyorum ama bazı durumlarda gerçekten böyle müdahaleler gerekiyor.. O kortej de bende vardım çok keyifliydi ve anlamlydı gerçekten. Özellikle köprü üzerinde sıkıntı yaşamış arkadaşım şükür olsun ki ucuz atlatmışsın Allah korumuş..Yanında olmuş olsaydım gereken neyse yapardık! Allah göstermesin inş bir daha... O şahinci arkadaşlarda zaten ayrı bir trajedi!!

Herkese kazasız belasız , keyifli sürüşler diliyorum...

Motosikleti
    gt250comet
    Uğraşmaya değmez arkadaşlar böyle gelişmemiş vatandaşlarımız çok hatta hergün birkaç tanesiyle karşılaşma olasılığınız çok yüksek. Hangisiyle uğraşıcaksınız. Elinizdeki şok cihazının pili biter cebinizdeki buji biter bunların kökü kurumaz.

Muhatap olmayın yolunuza devam edin...Kanun karşısına çıkarsanız o hayvanı insandan sayarlar...
    [B]uǝǝɹƃ ǝʌıl[/B] :cat:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler