Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Tecrübem Yok

Motovento
    REKLAM ALANI

selam arkadaşlar ismim serkan 89 doğumluyum. motora çokta meraklı olduğum sayılmazdı taa ki sevdiğim bi abimin beni Z 750 siyle gezdirmesiyle fikrim değişti.. işte dedim sen bunun için doğmuşsun :D:D B sınıfı ehliyetim var babam gündüz taksicilik yaptığından haliyle gece bana kalıyo araba artık sıkıldım 2 senedir araba tepesindeyim... şu an askerliğimi beklemekteyim, geldikten sonra yeni kasa Z750 almayı planlıyorum... ilk adım olarak önerebileceğiniz şeyler nelerdir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Başımız sağolsun.Arkadaşım 750 cc motosiklete binmek intihar etmek gibidir.Belki çok yeteneklisindir.Bunu kimse bilemez ama rus ruleti oynamaktan farksız.Sen askerliğini yap gel.Sonra al bir tane 125 cc 8-10 hp motosiklet.Debriyaj,gaz,frenaj mesafelerine çalış.Sonra yavaş yavaş cc büyüt.250-500-750 gibi. . . 125 cc motosiklet bile ilk bindiğinde sana fazla gelecek.Zamanla alışacaksın.Şu anda yarı otomatik 125 cc motosiklet kullanıyorum.Ve inanamayacağın kadar seri.1. viteste tek teker yapmak o kadar kolay anlatamam.100 km hıza çıkarmak da sorun değil.Ama tecrübe tecrübedir. . .

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başımız sağolsun.Arkadaşım 750 cc motosiklete binmek intihar etmek gibidir.Belki çok yeteneklisindir.Bunu kimse bilemez ama rus ruleti oynamaktan farksız.Sen askerliğini yap gel.Sonra al bir tane 125 cc 8-10 hp motosiklet.Debriyaj,gaz,frenaj mesafelerine çalış.Sonra yavaş yavaş cc büyüt.250-500-750 gibi. . . 125 cc motosiklet bile ilk bindiğinde sana fazla gelecek.Zamanla alışacaksın.Şu anda yarı otomatik 125 cc motosiklet kullanıyorum.Ve inanamayacağın kadar seri.1. viteste tek teker yapmak o kadar kolay anlatamam.100 km hıza çıkarmak da sorun değil.Ama tecrübe tecrübedir. . .
    Katılıyorum , araba kullanmaya benzemez. Hele ki 750 CC'lik bir motor

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle hoşgeldin. Z 750 çok güçlü bir makina (100 hp nin üstünde) olduğundan dolayı, o motorla başlaman çok tehlikeli ve anlamsız. çünkü o motosikleti aldığında, o motorun hakkını veremeyeceksin. ilk başta sana ağır geleceği için eziyet, hiç gerek yok. sana tavsiyemiz, benden büyük abilerimde hak verecektirler ki maksimum 250 cc bir motosikletle başlaman. inşallah burada yazılan tavsiyelere uyarsın. sağlıcakla...

Ateşten Teker 1-2-3 serilerini okuyabilirsin formda... Faydalı olacaktır....
    Geç gitmek hiç gitmemekten iyidir....

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    birinci vites sonu 108 km/sa ve 3.4 sn de o sürate hızlanıyorsun. 13. sn sonunda 250 km/sa ve üzerindesin. bu yaşta o gücü nasıl kontrol edeceğini zannediyorsun.?
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    merak etme arkadaş o race motorlara binenlerin çoğunun zaten tecrübesi yok.
    ben hiç race kullanmadım ama kardeşim hastasıdır. rr, r6,r1,600f vs. binmediği motor kalmadı gibi.
    ona dayanarak tecrübelerimi yazayım. race makinaya artçısız binilmez türkiyede, artçın da azraildir.
    tavsiyem daha makul gücü olan bir makina ile 1-2 sene yolları aşındır. şöyle 40.000 - 50.000 km yap. tecrüben olsun.
    trafikte senin nasıl kullandığın %51 diğer araçların nasıl kullandığı %39, kullandığın yol ve hava şartları %10 dur derim.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    herşeyden önce bir ehliyet almalısın. yoksa köşe bucak kaçarak zevk alamazsın motosikletten... çünkü motosiklet, çelikten kanat demektir
    rahat uçmadıktan sonra kanadın anlamı olmaz ki. z750 aşırı ataktır, yazık edersin motora.
    önce zevk alabileceğin bir motor al, şekil seviyorsan al bir tane 250cc ninja ( maddi sıkıntın yoksa), ya da 250cc hyosung gt250r şöyle topralan bir, olayın ciddiyetini kavra ve sonra dilediğini yaoarsın.
    ama önce ehliyet, kask ve diğer koruma ekipmanlarını tamamlayacaksın..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herşeyden önce bir ehliyet almalısın. yoksa köşe bucak kaçarak zevk alamazsın motosikletten... çünkü motosiklet, çelikten kanat demektir
    rahat uçmadıktan sonra kanadın anlamı olmaz ki. z750 aşırı ataktır, yazık edersin motora.
    önce zevk alabileceğin bir motor al, şekil seviyorsan al bir tane 250cc ninja ( maddi sıkıntın yoksa), ya da 250cc hyosung gt250r şöyle topralan bir, olayın ciddiyetini kavra ve sonra dilediğini yaoarsın.
    ama önce ehliyet, kask ve diğer koruma ekipmanlarını tamamlayacaksın..
    bak bu öğütü dinle
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    aslında sadece sende değil yoldakı araç suruculerındede var bu kanı hehehe motor gelıyor ben önüne cıkayım durur nasıl olsa bu motosıkletı nasıl bır sey sanıyorlarsa anlamış değilim ama arkadaşım sana cıddi bir tavsıyem cok zevkli olduğu kadar bı okadarda tehlıkeli motosıklet sevdasına hepımız tutulmuş durumdayız onun için arkadaşlarımın yazdıklarını dikkate almalısın teşekkürler

yorumlarınız için saolun arkadaşlar... yalnız ben elbetteki sıfırdan hiç bir bilgim tecrübem olmadan Z 750 kullanamam tabiki... 125 cc YBR veya CBR önerirmisiniz hiç kullanmamış biri olarak.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı ZzZ_750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumlarınız için saolun arkadaşlar... yalnız ben elbetteki sıfırdan hiç bir bilgim tecrübem olmadan Z 750 kullanamam tabiki... 125 cc YBR veya CBR önerirmisiniz hiç kullanmamış biri olarak.
    125 cc ybr al sağlamdır görüntüsüne aldanma senı tecrube sahıbı yapar

Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    al bi scutur onla basla once yavas yavas gelıstır kendını

nukrozamrud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke
    Lan sen yoksa mt03owner mısın
    o da z750 alcam falan diyodu
    yazım karakteri tarz falan aynı

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı euro79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al bi scutur onla basla once yavas yavas gelıstır kendını
    bence nasıl başlarsan öyle gidersin. vitessiz motora alıştın mı vites hammalıkmış gibi gelir. oysa işin tadı tuzu herşeyi bir araça hükmetmek ve onunla bütünleşmektir...

ybr alabilirsin, uygundur. cbr125 alınır ama yanlarında karenaj olduğu için en ufak düşme veya yatmada 1500tl civarında masraf yapar. ybr bu açıdan çok daha avantajlıdır....
    bir de bol bol motosiklet bilgi yazıları oku. teknik bilgiler kısmını forum sayfasından bulabilirsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:18 ----------

Alıntı nukrozamrud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lan sen yoksa mt03owner mısın
    o da z750 alcam falan diyodu
    yazım karakteri tarz falan aynı
    abowww
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler