Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Soğuktan donmamak için Nasıl bir Termal Giysi Almalıyım???

Motovento
    REKLAM ALANI
    msr600 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XL185S-D
    Alıntı cihan_34_ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sence üşütmezmi motorsiklette? Birde 118 vermeye değermi? ayaklarım nasıl ısıncak? onada çözüm bulursan?
    asagıdaki corapları deneyebilirsin

http://www.maceracumhuriyeti.com/ind...amp%3B+Eldiven

http://www.atlaskamp.com/index.php?p...z-%C7orap-812M

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:55 ----------

Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Amerika dan cabelas diye bir av malzemeleri satan firmadan ısıtmalı çorap getirtmiştim.Ayaklar için en iyi çöüm onu bulmuştum.Pille calışıyordu.İstanbul da dağ ve av malzemesi satanlarda bulabilirsin sanıyorum.
    http://www.atlaskamp.com/index.php?p...-Pilli-%C7orap

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Termal askerii çorap aldım mercandan bakalım yarın kullanıcam hava güzel olursa işe yarıcakmı ?v
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alt-üst sentetik termal içlik kullanıyorum ben (Icetech galiba). İkisini 50 TL'ye alabilirsin. Anormal soğuklar dışında çok işe yarıyor.
    Ağır metal insanı...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    feyizoğlunda termal çoraplar var ve nikede üst ve alta giyilen termal slipler var onlardan alabilirsin

full ruzgar korumalı içlik

cihan_34_ist,

feyizoglunda tam sana göre bir içlik ürün var. ben aldım kot pantolonla bile hic üşütmüyor. sanıorım seninle aynı bedendeyiz. eğer şişliye yakınsana git bi bak.
    revittin de benzeri bir ürünü var ama 2 katı fiyatı hemde arka bölümünde ruzgar koruması yok. aşağıda ürünün linki var begere marka:
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=45729

Motosikleti
    transalp yavrusu
    kayak malzemeleri satan yerlerde termal içlikler var bi göz atabilirsin, gecen gün ben fiyatını sordum sadece 50 tl dediler ama bakıp incelemedim iyidir heralde kullananlar memnun olduklarını yazmışlar.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Kışın motora binebilmek için uzmanlık isteyen ciddi giysiler ve içlikler kullanılmadığı sürece geziler işkenceden öteye,koordinasyon kaybı ve
    dikkatinizi titremekten veremediğiniz sadece üstünde figuran durumu
    na düştüğünüz rezilliğe dönüşür..
    Üst üste ve kat kat giyilen elbiseler yüzünden bükülemeyen eklemler
    ve dolayısıyla az kanlanan organlar iyice uyuşup, kaza ihtimali 5 kat
    artar.Bir çok defalar yemeğe durduğumuz noktalarda bazı motorcu kar
    deşlerimizin çorba kaşığını tutamayacak hale geldiklerine çok şahit ol
    muşumdur.
    Hatta diğer masalarda oturanlar onlara acıyarak ve akıl vererek ''elleri-
    niz taze kesilmiş ete benziyor'' günah değilmi canınıza erkekliğinizden
    bile olursunuz allah korusun diyerek endişeleni anlatırlardı...
    Eğer bütçe yeterli değilse sert soğuklarda yarım yamalak giysilerle komik
    duruma düşmek yerine binmemek en akıllıcasıdır.
    Soğuğun vazgeçilmezi hangi marka alınırsa alınsın,WINDSTOPPER özelliğe
    sahip,balaklav,böbreklik,gögüs koruyucu ve termal içliklerdir.Tabii ki
    dış kabuk da ciddi bir mont mesela CLOVER M3jacket ve alt pantolunu
    ve ciddi termal insulasyona sahip botlar ve eldivenler olmalıdır.Bu saydıklarım
    doğal olarak ciddi bir cüzdan ister ve eğer bana bişi olmaz idare ederim
    diye ısrar edilirse önce böbrekler-idrar yolları ve son olarak akciğer fonk
    siyonları iflas edecektir.(termal içlik olarak ONEAL tavsiye ederim.)
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şöy le bir durum var ne kadar giyinirsen giyin kansızsan hiçbiri işe yaramaz çünkü kendini ısıtamıyorsun nasıl muhafaza ediceksin o yüzden öncelikle beslenme dikkat et ondan sonra bir tane motordan akü çıkışı alıyorsun sonra alt üst ısıtmalı ve korumalı bir motor kıyafeti alıyorsun maliyeti 1000 tl civarı bulur ama gerçekten ısınırsın.Haydi kolay gelsin.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Bilgiçlik taslamayayım ama thermal yerine sana yün içlik öneririm hocam.ucuza alacağın thermal içlikler hiç bi işe yaramaz tersine seni daha çok üşütür.gerçek thermal kıyafetlerin işe yarayanları 300 400 tl den aşağı olmaz.hem daha hesaplı.40 tl ye takımını alabilirsiniz.

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    kansızsan ilk önce tahin pekmez. gerisi yalan

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı cihan_34_ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ben doğuştan kansız doğan bir insanım ellerim ayaklarım soğuktan bütün gün donuyor ev iş arasıda otobüs bi hayli zamanımı alıyor ve motorda kullanabiliceğim ısıtıcılı çorap veya keçe tarzı bildiğiniz birşeyler varmı buna komple alt üst içlikte dahil. bu linki kullanan varmı yada daha iyi bir tavsiyesi olan ? http://www.motomaxonlineshop.com/mai...321-0-100.html
    Demir iceren kan kapsulleri var eczanelerde...Doktor kontrolu ile onlardan kullan...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Arkadaşlar En güzeli dedikleri gibi askerii yün içlik termal giysileri set olarak giydim bugün revitisinden tutun bütün önerdiklerinize kadar. hiçbirisi yün gibi ısıtmıyor. Vallahi. şimdi askerii yün alt üst takım aldım birde termal çorap yarın üşüyüp üşümediğimle ilgili bilgi vericem sizlere çorap işe yarıyacakmı onu merak ediyorum. içlikler yaradı Çorap yaramazsa ısıtıcılı alıcam 80 tl bayılıp
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Yıllardır en soğuk havalarda, yerde buz olmadığı sürece uzun mesafeli motor kullanırım.Şunu söyleyeyim; istersen dünyanın en iyi termal kıyafetlerini al bir süre sonra yine üşüyorsun.Eğer harici bir ısıtma yoksa üşümek kaçınılmaz.

İlk mesajda yazmışsın, ısıtmalı çorap.Çok iyi bir tercih olur.İster yün çorap giy, ister 1000 liralık çizme giy.Soğuk hava ile sürekli temas halinde olan ve rüzgarla sürekli ısı kaybeden çizme ayaktan resmen ısıyı emiyor.Bunu kesmek için astronot botu falan lazım herhalde.Ki o da ısıtmalı zaten.

Açın bakın...Kuzey avrupa, Kanada gibi ülkelerde sürekli motor kullanan adamlar, ısıtmalı elcik, ısıtmalı koltuk, ısıtmalı yelek, ısıtmalı pantolon, ısıtmalı eldiven, ısıtmalı çorap, ısıtmalı bilmemne diye giden, tepeden tırnağa bütün ekipmanın ısıtıldığı zımbırtılar giyiyorlar.Tahmin ediyorum bir motor parası da o ekpmana veriyorlar.Ancak adamlar karlarda gülerek yuvarlanıyorlar, fotoğrafları hep öyle.Gece karda kamp kuruyorlar, karda buzda günlerce kapalı alana girmeden bir sıcak mekan görmeden dolaşıyorlar.

Bu işin anahtar kelimesi ısıtmalı ekipmandır.Başka yolu yok.Geri kalan her türlü termal özellikli kıyafetler sizi sadece bir süreliğine soğuktan korur.Bu süre, malzemenin kalitesine ve kişinin metabolik yapısına göre uzar ya da kısalır.

Şehir içinde kısa mesafe sürüşleri için, yani 1-2 saati geçmeyen sürüşler için ısıtmalı ekipmana falan gerek yok.Belki sadece çorap, zira ayaklar her halükarda üşüyor.Bunun dışında bildiğimiz en basit, ucuz ve etkili yöntem yün içliklerdir.Termal ince içlikleri en alt kata teri uzaklaştırmak için giyebilirsiniz.Bunu bir kat daha deri tabakası gibi düşünmek lazım, yani pek soğuğu falan kesmiyor.Terden kurtulmak için sadece.Bunun üzerine çok kalın olmayan bir yün içlik işinizi görecektir.Pantolonla birlikte 3 kat gibi gözüksede en alttaki termal ince katman yok gibi birşey zaten.Fakat gün içinde iyi ısıtılan bir mekanda bulunuyorsanız rahatsızlık verebilir.

Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardır en soğuk havalarda, yerde buz olmadığı sürece uzun mesafeli motor kullanırım.Şunu söyleyeyim; istersen dünyanın en iyi termal kıyafetlerini al bir süre sonra yine üşüyorsun.Eğer harici bir ısıtma yoksa üşümek kaçınılmaz.

İlk mesajda yazmışsın, ısıtmalı çorap.Çok iyi bir tercih olur.İster yün çorap giy, ister 1000 liralık çizme giy.Soğuk hava ile sürekli temas halinde olan ve rüzgarla sürekli ısı kaybeden çizme ayaktan resmen ısıyı emiyor.Bunu kesmek için astronot botu falan lazım herhalde.Ki o da ısıtmalı zaten.

Açın bakın...Kuzey avrupa, Kanada gibi ülkelerde sürekli motor kullanan adamlar, ısıtmalı elcik, ısıtmalı koltuk, ısıtmalı yelek, ısıtmalı pantolon, ısıtmalı eldiven, ısıtmalı çorap, ısıtmalı bilmemne diye giden, tepeden tırnağa bütün ekipmanın ısıtıldığı zımbırtılar giyiyorlar.Tahmin ediyorum bir motor parası da o ekpmana veriyorlar.Ancak adamlar karlarda gülerek yuvarlanıyorlar, fotoğrafları hep öyle.Gece karda kamp kuruyorlar, karda buzda günlerce kapalı alana girmeden bir sıcak mekan görmeden dolaşıyorlar.

Bu işin anahtar kelimesi ısıtmalı ekipmandır.Başka yolu yok.Geri kalan her türlü termal özellikli kıyafetler sizi sadece bir süreliğine soğuktan korur.Bu süre, malzemenin kalitesine ve kişinin metabolik yapısına göre uzar ya da kısalır.

Şehir içinde kısa mesafe sürüşleri için, yani 1-2 saati geçmeyen sürüşler için ısıtmalı ekipmana falan gerek yok.Belki sadece çorap, zira ayaklar her halükarda üşüyor.Bunun dışında bildiğimiz en basit, ucuz ve etkili yöntem yün içliklerdir.Termal ince içlikleri en alt kata teri uzaklaştırmak için giyebilirsiniz.Bunu bir kat daha deri tabakası gibi düşünmek lazım, yani pek soğuğu falan kesmiyor.Terden kurtulmak için sadece.Bunun üzerine çok kalın olmayan bir yün içlik işinizi görecektir.Pantolonla birlikte 3 kat gibi gözüksede en alttaki termal ince katman yok gibi birşey zaten.Fakat gün içinde iyi ısıtılan bir mekanda bulunuyorsanız rahatsızlık verebilir.
    Sana katılıyorum Kardeş Dediğim gibi ısıtmalı Malzeme şart olucak Gibi bakalım hala üşürsem çoraba geçicem artık napiim

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    ben revit alcam ksımetse

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    tchibo'da termal giysiler var cuma değişecek ürünler ama... oraya bakmanda fayda var.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Cihan kanka şimdi aklıma geldin lan...bugün DB ile konuştum birazdan seni arıycam hacı hemen yatma...lastik mevzusu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tchibo'dan aldığım termal içlikleri 2 senedir giyiyorum, kışın hiç çıkartmıyorum hatta yazın uzun yolda üstünü giyiyorum, teri vücuttan uzaklaştırmasıyla üşümeyi engelliyor, tavsiye ederim.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Tchibo'da şu aralar yine var termal olayı, alt üst ayrı ayrı satılıyor sanırım...
    İlgilenen varsa yardımcı olur belki...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bence de harici bir ısıtma sistemi yoksa üşüme kaçınılmaz, tek çare üşümeyi geçiktirmektir. Bu yüzden yün ve türevleri normal zamanlarda ısıtırken motor üstünde hiç bir işe yaramaz çünkü rüzgarı içeri geçirirler, tüm işlevlerini yitirirler.
    Ucuz ve günlük kullanıma en uygun olanı rüzgar geçirmez membran kaplamalı kumaşlardır. Tchibo ve Revit bu tarz "membranlı" ürünlerdir ancak kumaşlardaki elastikiyet sorunu yüzünden sadece ön panellerde rüzgar geçirmez kumaşlar kullanılmaktadır ancak 4 tarafı rüzgar geçrmez ürünler şimdilik sadece "begere" marka ürünlerde sunuluyor.

http://www.feyizoglu.com/alisveris/category.php?cID=238

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler