Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

A2 ehliyet direksiyon sınavında nelere dikkat etmeliyiz ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı SUKRU-35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş gözünü korkutmak gibi olmasın ama her komisyon aynı değil.Benim girdiğim komisyonda ayağın yere temas ettimi kaldın.Hocanla muhabbeti iyi kur zaten sınavdan önce parkura götürmek zorunda sizi orada birkaç fazla tur atıp nerede kaçıncı vites gideceksin nereden dönüş yapacaksın,motorun debriyaj kavraması,firenler vs. ayrıntılı bir şekilde öğren.

Ayrıca yanına kendi kask ve ekipmanların varsa mutlaka al ve motorun varsa motorunla git.
    Nedeni ise; yanında ekipmanın olması güvenliğe ve kurallara önem verdiğini,motorla gitmen ise zaten motor kullanmayı bildiğini eğer bir hata yaparsan heycandan yaptığını düşünmelerine olanak sağlar. Ben sınava motorumla korumalıklı pantolon,mont,eldiven ve kaskla gittim. Hatta komisyon heyeti yarışamı geldin diye espiri yaptılar ama çok rahat geçtim.Sınavdan sonra sen sonucu merak etme geçtin dediler.Umarım sende geçersin
    Hocam öyle diyorsunuz ama bizim kurs hocası trafikte sen önden gidiceksin komisyon arkadan takip edecek dedi??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Banada Sen önden gidiyorsun demisti giren biri kulaklik bagliyorlar demisti, kulaklık yoksa takip ediyorsun demislerdi

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Güncel olarak mahallenin çocuklarını sürekli sınava götürdüğüm için iyi biliyorum konuyu.
    1)Komisyon izleyeceği için eldivenin yada montun varsa onlarla git(iyi bir intiba bırak kaskı zaten orada veriyorlar)
    2) hızlı gitmek şart değil süre kısıtması yok yavaş yavaş ama emin olarak sür.
    3)dönüş yolunda da 2 ye attınmı vitesi ehliyet senindir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Alıntı Uway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güncel olarak mahallenin çocuklarını sürekli sınava götürdüğüm için iyi biliyorum konuyu.
    1)Komisyon izleyeceği için eldivenin yada montun varsa onlarla git(iyi bir intiba bırak kaskı zaten orada veriyorlar)
    2) hızlı gitmek şart değil süre kısıtması yok yavaş yavaş ama emin olarak sür.
    3)dönüş yolunda da 2 ye attınmı vitesi ehliyet senindir.
    Sagol hocam

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Ben Salı Pazarında gireceğim ve dışarı çıkma olayından hiç bahsetmediler? Sadece slalom, platform ve 8 çizme dediler?
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kulaklık mulaklık noluyoruz lan?

Ben girdiğimde bir tane cup vardı, 2 tane gözetmen vardı. Okul bahçesinde, Motorun üstüne oturmam, dubalara kadar gitmem, dubalarda S çizmem ve geri gelmem toplamda 45 saniye sürmemişti. Geri dönüşte hızlanın ve panik fren yaparak durun demişlerdi o kadar.

Şimdi ne güzel platform, yok trafikte komisyon izleyecek falan filan. Gayet güzel olmuş, zorlaştırmaları iyi olmuş

Platforma hızlı girin ve direksiyonu neredeyse tutmayın, tamamen gevşek olsun eliniz. Girdiğiniz gibi çıkarsınız :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Hocam bu parkurda sinyal veriyomuyuz dubalardan gecerken?

kardeşimde 150cc bir superlıght var, dedim onunla gireyim, yok dedi kadın vardı kursta, ama kardeşimle gitçem yinede bi şansımı deniycem, inşallah sıkıntı çıkmaz, zaten hop diye trafiğe çıkacağımız yok ben en az bir ay mahallede gaz, debriyaj, vites, fren çalışırım sonra çıkarım trafiğe...

Motosikleti
    Ruthless 150cc bir superlıght den memnun musun? Ehliyeti alınca alacağım kullanılmış bir tane!

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Sınava kesinlikle cup motor ile girin mümkünse scooter ....

Motosikleti
    Benim gireceğim motor kesinlikle Kanuni Seyhan. Değiştirme şansım yok :/

Motosikleti
    R1
    Sınava kendi motorunuz ile giremiyorsunuz. Sınav yapılan motorunda vitesli olması şart. Eğer kursunuzda vitesli motor yok ise sınava da alinmiyorsunuz. Dubalardan geçerken sinyal verme zorunlulugunuz yok. Ama donuslerde bu işlemi yapmazsanız, kalmış sayiliyorsunuz. Heyet önce sizi arkadan takip ediyor. Belli bir mesefaden sonra da önünüze geçiyor siz onu takip ediyorsunuz. Dönüş yolunda da aynısı oluyor. Heyeti takip ederken kulaklık vsvs gibi şeyler yok. Bunu çıkarın aklınızdan. Sınavlar eskisi gibi 3 5 dk değil 30 dk olarak yapılıyor. Minimum 20 dk motor kullaniyorsunuz. Eğer bu 30 dakika dan vaktiniz kalırsa prosedür gereği alanda bekliyorsunuz. Umarım bu konularda yardımcı olabilmisimdir. Şimdiden girecek arkadaşlara başarılar. Rahat olun stres yapmayın. Çok rahat kazanırsınız.
    hasanrs bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Selam Hubert platform var mıydı? Bu platform olayını hiç mi hiç anlamadım nedir bu platform napıyorsun üstüne nasıl çıkıyorsun motorla bir görseli olan var mı elinizde?

Motosikleti
    R1
    A.s. platform var. 8mt. Uzunluğunda yaklaşık 15-20 cm yüksekliğinde. Üstünden tekerleri düşürmeden geciyorsun birkac kere hepsi bu. Benim tavsiyem 2. Viteste biraz hizlanip çıkmanız. Zaten on teker çıktıktan sonra gerisi kolay.

Motosikleti
    YouSuffer platformdan başlangıçta bende korkuyordum ama bir kaç defa geçince sorun olmuyor. Sadece düz çık yeter... Mesela yamaha ybr ile çok rahat geçiyorsun.

Motosikleti
    XJ6N
    Tam anlıyamadım nasıl birşey oldugunu internettende bulamadım sınavdan önce umarım ehliyet kursum bunun bir dersini verir sadece 1 kere gisparkta eğitimde vitesli moto kullandım öğrendim direksiyon sınavına kadar başka motosiklet kullanma imkanım yok ehliyetım olmadıgından kiralıyamamda nedense gözümüm korkuttu bu platform.

Motosikleti
    Platformun yerden yüksekliği 3-4 santim kadar. yaklaşım 30 cm genişliği ve 8 mt uzunluğu var. Şu kaldırımlardaki görme engelli takip yollarına benziyor. Motorla üstüne çıkıp üstünden düşmeden geçmelisin. Başlangıçta bende çok korkmuştum bundan ama bir kaç kere geçince alışıyorsun. Sen yeter ki düz çık ve sabit git... Yani yarım saatlik sınavda belki ilk geçişlerde bir kaç defa düşersin ama sonra alışırsın.

Motosikleti
    XJ6N
    Benim bildiğim birkere düşünce sınavdan kalmıyor musun ?

Motosikleti
    Bence yarım saatlik durumuna bakarlar. Sonuçta ehliyeti alır almaz Türkiye turuna çıkacak yada motobike ta gösteri yapacak değiliz?

3n3s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kazazede
    evet millet yarın 8 şubat grubunun direksiyon sınavı var herkese başarılar..
    hasanrs bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler