Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Regal Raptor DD 150 E2 kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    boraerdin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN 1500 - Harley Davidson Sportster
    Bu konu daha önce açılmış fakat sonra kilitlenmiş. Ben motoru yeni aldım. Merak ettiğim bazı hususlar var. Gerçekten bu motordan Türkiye'de çok mu az var (daha önce konuyu açan arkadaş böyle demiş)
    Başka yok mu Regal Raptor DD 150 E2 kullanan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor nasıl peki memnun musun hızı çekişi titreme gibi olayları varmı km de ne kadar yakıyor yazabilirmisin

Motosikleti
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor nasıl peki memnun musun hızı çekişi titreme gibi olayları varmı km de ne kadar yakıyor yazabilirmisin
    13 Ekimde aldım motoru.
    Daha önce 125'liğini kullanmıştım deneme amaçlı. Deposu 125'lik ve 250'liklerden farklı. Daha derin. Tombul.
    Full depo ile yaklasık 14 lt. 320 km şehir içi yaptım. Yakıt hala var.
    Vibrasyon var. Ancak kendi başınıza bile çözebilirsiniz. Uzun yol yapılabilir.
    Ben birkaç vidayı sıksık kontrol ediyorum.
    Egzostlar motorun sağ tarafında. iki egzost şaşeye çok yakın duruyor ve bir tanesi ses yapıyor.
    Sıcak havalarda kullanma şansım olmadı. Ancak fazla sıkıştırmaya gelmiyor. Yani artçınız varsa yokuş yukarı motor bayılma eğilimi gösteriyor.
    Görüntü olarak keeway superlight'tan daha büyük ve alımlı görünüyor.
    Kimse 150 olduğuna inanmıyor.
    1.75 boy için çok küçük değil ebatları.Ancak boyunuz 1.80 üzeri ise motor size saplanmış gibi durabilir.
    Gidon ise motora saplanmış gibi duruyor. şehir içi sürüş için oldukça ideal ama uzun yolda kollarımı ağrıtacak sanırım.
    Lastikler Kenda. Islak zeminde arkanıza artçı olarak imamı almanızı tavsiye ederim.

1.500-2000 TL'ye kadar alınacak 150cc'lik en sağlam chopper (Cruiser) diyebilirim.

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık tabana kuvvet :)
    Arkadaşım bende 125liği var ve dediğin bir kaç olay bende yok.Regal Raptor dd125e daha yakışıklı bir görünüme sahip.ben yedek depoyu kullanmadan full depoyla 430 km yapıyorum.eksozlar anormal bir ses yapmıyor.Motor bayılma eğilimi göstermiyor,şöyle göstermiyor,bizim motorlar 12 bin 13 bin devir değil sadece 6 bin devir ve yokuşlarda maalesef vites küçültmek istiyor.Düzyolda istediğin kadar sıkıştır gayet iyi gidiyor.130 vrdum ve arabylada test ettim.Uzun yolda kol ağrıtmıyor sadece kıç ağrıtıyor.Lastikler evet Kenda ama artçıyla daha iyi bir yol tutuşu var.3 mayıs 2009 da aldım ve 7200kmdeyim.Motorumdan son derece memnunum.En kaliteli İngiliz patentli çin malı bir cruiser.Bu arada 150 likler tek silindirliydi dimi?

Motosikleti
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bende 125liği var ve dediğin bir kaç olay bende yok.Regal Raptor dd125e daha yakışıklı bir görünüme sahip.ben yedek depoyu kullanmadan full depoyla 430 km yapıyorum.eksozlar anormal bir ses yapmıyor.Motor bayılma eğilimi göstermiyor,şöyle göstermiyor,bizim motorlar 12 bin 13 bin devir değil sadece 6 bin devir ve yokuşlarda maalesef vites küçültmek istiyor.Düzyolda istediğin kadar sıkıştır gayet iyi gidiyor.130 vrdum ve arabylada test ettim.Uzun yolda kol ağrıtmıyor sadece kıç ağrıtıyor.Lastikler evet Kenda ama artçıyla daha iyi bir yol tutuşu var.3 mayıs 2009 da aldım ve 7200kmdeyim.Motorumdan son derece memnunum.En kaliteli İngiliz patentli çin malı bir cruiser.Bu arada 150 likler tek silindirliydi dimi?
    Bunlar benim 150cclik regalle tecrube ettiğim konular. Kimse kendi motoruna kötü demez ancak 125likler 150lik makinelere oranla daha iyiler.150likler ne yazıkki tek silindir. tek buji var. Egzostların anormal ses yapmıyor çünkü senin makinede bağlantılar daha fazla. Ayrıca bende Alaplılıyım. En kısa zamanda da motorla gitmeyi planlıyorum.

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık tabana kuvvet :)
    Sen beni yanlış anladın.Ben kendi motorumu övmek yada senin motorunu küçümsemek anlamında yazmamıştım.Sadece insanları genel anlamda bilgilendirmek için yazdım.Ben İstanbul'dan ereğliye motorla 2 defa gidip geldim.İnan çok rahat gidersin.Otobanı kullanmanı öneririm.Gideceğin zaman haberim olsun belki bende eşlik ederim sana.Hadi kolay gelsin.

Motosikleti
    Meteoroloji ne yazık kısa vadede uzun yol planı yapmaya izin vermiyor. Ama mutlaka haber veririm. Gelecek başka arkadaşlar da var. Güzel bir yol deneyimi olacağından şüphem yok.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    125 cc liği çift silindirli, 150 cc liği tek silindirli... 150 cc daha çok mu yakıt tüketir..? Yani çift silindir daha çok yakmaz mı.?
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Slm arkadaşlar bende regal150kullanıcısıyım ama sizlerden rodaj hakkında bilgi almak istiyorum ve ilk yağı kaç km değiştirmem lazım ve en son kaç km hız yapmam lazım şimdiden tş ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

Slm arkadaşlar bende regal150kullanıcısıyım ama sizlerden rodaj hakkında bilgi almak istiyorum ve ilk yağı kaç km değiştirmem lazım ve en son kaç km hız yapmam lazım şimdiden tş ederim

Arkadaşlar 2009 model ikinci el regal raptor 150 dd e2 var bir arkadaşta satın almayi düşünüyorum yanlız bi sorum olacak sizlere yeni modellerde hiz göstergesi 160 km gosteriyor bunda 140 arasındaki farklar nelerdir cevabınızı bekliyorum sevgiler

Arkadaşlar 2013 regal dd150 motora hangi çeşit akü almam gerek Motorcu sordu dik akü mü falan diye bana örnek model atar misiniz çeşidi ne olmalı?

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Bu motosiklet kullanıcıları forumda pek aktif değil sanırım.. Gezi motoru olunca, motorun hakkını vermekle meşguller genelde =).

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler