Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kedilere kesin çözüm "oda sprey automat"

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Dink 150
    Selamlar...
    Uzun süredir çözüm aradığım kedilere, forumumuzdan ve diğer forumlardan şu ana kadar bir çözüm bulamamıştım. Arayışlarım içinde karabiber, naftalin, kedi kaçırıcı sprey, raptiyeli karton (üzerine yatmalarına hala inanamıyorum) gibi tüm seçenekler denendi, ancak bir çözüm bulunamamıştı.
    Sonuç olarak geçenlerde salon için almış olduğum, oda spreyini, 15dk gibi bir zaman belirleyerek arka koltuğa lastikledim. Üzerinde portakal esanslı bir koku vardı. Sprey etkisi hem ses hemde tazzikli olarak sıktığı koku nedeniyle ilk günden itibaren tüm kedileri gerçekten brandanın içinden uzak tuttu. Bir ay öncesine kadar her sabah en az iki kedi+kusuk+çiş problemiyle uğraşırken; bir aydır bunların hepsinden kurtuldum. Ayrıca mis gibi kokan motosiklet cabası
    Maliyet olarak 10liraya alınan bir makine+sprey yaklaşık maximum seviyede kullanılırsa 3 ay kadar gidiyor ( bu salondaki tecrübemle sabit). Sonradan sadece sprey alınarak gayet uygun bir fiyata bu dertten kurtulmak mümkün.
    Not: Sprey alırken harekete duyarlı olmayan, belli bir zaman aralığında otomatik olarak sprey işlevi olan makinalar seçilmeli. Yoksa gece hiçbir işe yaramayacaktır. Ayrıca limon ya da benim kullandığım gibi portakal esanslı olanların daha çok işe yarayacağını düşünüyorum.
    Şimdiden tüm kedi ve motosiklet severlere hayırlı olsun...
    Saygılar.
    Grand Dink 150cc

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    guzel fikir benimde aklıma gelmisti, 20 yıl kedi bakan birisi olarak özellikle erkek kedilerin ciftlesme zamanı bıraktıkları idarar orjinal fransız farfumlerinden kat kat daha güçlü.
    bunu sanırım topcase tutturdun ve motorun ustunde branda da var sanırım aksi halde kimyasan seleye zarar verebilir.
    airwick te kampanya vardı 2 sise + makine 20 tl idi motoru alında bende alacagım.
    30 dk ayarlarsam pıslamasını bana 3 ay gider bir sise.
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Motosikleti
    Grand Dink 150
    Topcase üzerine de olabilir ancak arka koltuğum yüksek olduğu için ben oraya yerleştirdim. Gerçekten bu kadar işlevsel olacağını bilseydim, çok daha önce yapardım.
    Grand Dink 150cc

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Valla iyi düşünmüşsün kardeşim. Motosiklet seleleriyle uyumlu, pratik takıp sökme düzeneği olan, dikkat çekmeyen, kedilerin bilhassa sevmediği kokular püskürten bir versiyonunun patentini alsana ;)

Çok mu uçtum?
    [B]J şimdi asker[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    çok güzel fikirmiş gerçekten : ) kuzenimde beşiktaşlı bi oda spreyi vardı , püskürtürken acayip bir ses çıkartıyordu , her defasında ödüm kopuyordu valla : ) 1 hafta alışamadım , en son kapattırdım : )

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bir bezi üzüm sirkesiyle ıslatıp selenin altında bekletmeyi denedin mi peki??
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Bence senin kediler ya hint fakiri ya da tinerci
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    Grand Dink 150
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir bezi üzüm sirkesiyle ıslatıp selenin altında bekletmeyi denedin mi peki??
    Başta yazdığım gibi o kadar çok şey denedim ki. Sizin elma sirkesi sanırım bir günde uçup gidecektir. Ben şu anda motosikleti bir hafta bile açmasam, kesinlikle kedi girmiyor.
    Grand Dink 150cc

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kediler parfüm kokularından hiç hoşlanmazlar. Güzel düşünmüşsün. En etkili ve en zararsız çözüm bu olmalı

Benim motorun üzerine oturan tek bir kedim vardı siyah.
    Evde ellerimde doğmuştu o kedi.
    Diğer kedileri motora yaklaştırmazdı.
    Sokakta zehirlendi , ellerimde can verdi.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Grand Dink 150
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kediler parfüm kokularından hiç hoşlanmazlar. Güzel düşünmüşsün. En etkili ve en zararsız çözüm bu olmalı

Benim motorun üzerine oturan tek bir kedim vardı siyah.
    Evde ellerimde doğmuştu o kedi.
    Diğer kedileri motora yaklaştırmazdı.
    Sokakta zehirlendi , ellerimde can verdi.
    Kedileri gerçekten çok seviyorum ancak sokakta motorumu bırakmaya başladığım andan itibaren, bu problemi (özellikle yaklaşan kış aylarında) yaşadığım için; hayvanseverliğimi sorgulamaya başlamıştım. Bir yıldır çok yoğun olarak çözüm bulmaya uğraşıyor, internet sitelerini didik didik aradığım halde hep bilindik çözümler öneriliyordu. Bu gerçekten kesin çözüm. 15-20 dk'da bir çalışan bir sprey. Bundan nefret ediyorlar emin olabilirsiniz. Diğer düşüneceğiniz tüm çözümler ya uçacak, ya da hiçbir işe yaramıyacaktır. Bu arada kedine çok üzüldüm. Bende küçüklüğümden beri hayvan besliyorum.
    Saygılar...
    Grand Dink 150cc

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    motorumda uyuyorlar ama idrar bırakmıyolar :D
    tek sorun çamurlu patiler
    çamurdanda çok bişe olmaz
    uyuyuversinler içerde
    ama brandamı delmesinler :D

Motosikleti
    Grand Dink 150
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumda uyuyorlar ama idrar bırakmıyolar :D
    tek sorun çamurlu patiler
    çamurdanda çok bişe olmaz
    uyuyuversinler içerde
    ama brandamı delmesinler :D
    Koltuğum tırnak bileme merkezi haline gelmişti. Sen gerçekten şanslıymışsın
    Grand Dink 150cc

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Aslında brandanın kenarlarına laztik diktir
    tamamen kapatsın heryerini
    boylece gremez kediler buda bi çözm
    gerçi bulmuşsun sn çözmü :D

Motosikleti
    Grand Dink 150
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında brandanın kenarlarına laztik diktir
    tamamen kapatsın heryerini
    boylece gremez kediler buda bi çözm
    gerçi bulmuşsun sn çözmü :D
    brandanın kenarları komple kapanacak şekilde çepeçevre ip dolaşıyor. Brandayı geçirdikten sonra arka tekerlekten sonuna kadar geriyorum. Kenarlarından elimi zor sokacağım hale geliyor. Ancak sabah kalktığımda içinde kesinlikle kedi buluyorum. Çıkacak yeride bulamadığından bir sağa bir sola çarpıyor kendini hayvancağız. Üstadım sende KSK'lisin buranın kedileri ünlüdür
    Grand Dink 150cc

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Alıntı Ahmet Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arayışlarım içinde karabiber, naftalin, kedi kaçırıcı sprey, raptiyeli karton (üzerine yatmalarına hala inanamıyorum) gibi tüm seçenekler denendi, ancak bir çözüm bulunamamıştı.
    Kuru havalar da pencere önüne ve ince brandayı kapatarak bağladığım motoruma çıkmaları neyse de brandanın kenarlarına erkek kedilerin yaptığı idrar camı açamaz hele getirmişti bizi :( ev de bulduğum "fasa" hani şu kokan giysileri tahammül edilebilir hale getiren sprey çepeçevre sıkınca ogündür ne çiş var ne de üzerine çıkma oysa karabiber üzerineyatmayı engellemişti ancak çişe etkili olmamıştı

Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence senin kediler ya hint fakiri ya da tinerci
    Pencere önünde köpük üzerinde yurtlanmış kedimiz ve yanında da çapı 50cm dolaylarında sağdan soldan sarkan Cleistocactus sepium türü kaktüsümüz bulunmakta .Giderek kaktüsün basılmakta neredeyse yamyassı pide haline evrimleşmesinin faturasını eşime çıkararak gerektiğince sulamadığı ,bitkininde pörsüyüp o hale geldiğini anlatmaya çalışırken meğer kedinin sereserpe üzerine uzanıp keyif çattığını görünce bir yaşıma daha girdim . Ben ki eldivenle bile düzeltsem o kılcal dikenler elime batıyor oysa hazret kuştüyü yatakmışcasına gerinmekte

Cihangir'de kedi olmak Hindistan'da inek olmakla eşdeğerdir deyişi doğrultusunda galiba Hindistan ve fakirleri ile ilgililer

ersinkecis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2020 model Bajaj Dominar 400 UG
    kopekler icin dazzer denen ses frekansiyla kopekleri uzaklastiran bir cihaz var bazilarimiz biliyordur. buna benzer bir cihaz da kediler icin vardir. arastirip bulmak ve varsa alarma paralel baglamak kesin cozum getirir gibi dusunuyorum.
    https://ersinkecis.blogspot.com

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    garajda yerleşen bir kedi ailesi vardı. motorumu da çok severlerdi. her gördüğümde de motorun üzerinde idiler bir ara benden çok motora bindiklerini düşünmeye başladım.
    neyse motorun koltuğunda ne bir pislik, ne tırmalama izi ne de bir kıl görmedim. hatta bir keresinde kedi motordan inerken kuyruğu ile yattığı yeri temizledi.
    umarım hepinizin kedileri bu kadar efendi olur da herhangi bir önleme gerek kalmaz.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sevındım boyle basıt bır cozum urettıgınıze ve kedılere zarar gelmedıgıne bazı ınsanlar zehırlı yemler bıle koyabılıyor motorun yanına yada kedılere saldırıyorlar gayet cok uzucu bır olay.

Arkadaşlar motorunuza köpek bağlayın kedi yaklaşmaz merak etmeyin.Denenmişi denemeyin icat edin.

Motosikleti
    Grand Dink 150
    Alıntı meharis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garajda yerleşen bir kedi ailesi vardı. motorumu da çok severlerdi. her gördüğümde de motorun üzerinde idiler bir ara benden çok motora bindiklerini düşünmeye başladım.
    neyse motorun koltuğunda ne bir pislik, ne tırmalama izi ne de bir kıl görmedim. hatta bir keresinde kedi motordan inerken kuyruğu ile yattığı yeri temizledi.
    umarım hepinizin kedileri bu kadar efendi olur da herhangi bir önleme gerek kalmaz.
    Senin kediler dost başına

Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorunuza köpek bağlayın kedi yaklaşmaz merak etmeyin.Denenmişi denemeyin icat edin.
    Tabi elektrik direğine bağlı motosikletime birde köpek bağlıyayım. Sokaktakiler eminim çok sevinirler. Denenmişi denemeyin icat edin ne demek onu anlayamadım. BU güne kadar motosikletin yanına hırsız ve kedi için köpek bağlayan bir sürü insan gördüm. İçine oda spreyi koyan ise pek duymadım. Onun için paylaşma gereği duydum.
    Grand Dink 150cc

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler