Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Runner 180 tavsiye ve deneyimler.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 zat
    Arkadaşlar selam,

Bundan bir süre önce bir Runner 180 kullandım ve bunun bir scooter olduğuna inanamadım. Yolla dalga geçer gibi gidiyor resmen aşık oldum . Motor sahibi arkadaşım 2. ellerinin uygun olduğunu fakat bazı problemler olduğunu söyledi. Kullanan veya hakkında bilgi verecek arkadaşlardan yardım bekliyorum.

1) Parçalarını bulmak zor ve baya pahalı. (2. el alacağım için bunları düşünmek zorundayım)

2) Yakıt 150 cc lik bir scooterin iki katıymış. (bu güce bence az bile)

Bunlar benim duyduğum fakat emin olmadığım bilgiler. sizlerden deneyim ve bilgilerinizi paylaşmanızı bekliyorum. Tşk.
    Önce Emniyet :cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

benm pek bilgim yok bu motorla ilgili inş intediğin bilgilere ulaşırsın kardeş

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    ben bu motorun sahibiyim,şuan satıyorum ama keyfe keder,çünkü içim satmayada el vermiyor kullanması çok zevkli...Bendeki modifiyeli malossi debriyaj kayış,varyatör,üst kapak,hava filtresi vs. var,2.0 otomobilleri 100-110 a kadar aynanda görüyorsun...benim motor 25binde motoru kontrol için açıp baktık ve herşey yepyeni duruyor,usta rahat bir 25bin daha gider dedi.Bu motorların ömrü kısa değil,önemli olan bilinçli kullanmak herzaman sentetik motoryağı kullanırım shell 97 oktandan aşağı almam,motoru zorlayacak saçma sapan hareketler yapmam...Sonuç olarak temizini alırsan başın ağrımaz,Türkiye'de parça bulma sorunun olmaz,parçaları biraz pahalıdır ama kalitelidir,çinlide kayışı 3 kere değiştirirken bunda bir kere değiştirirsin diğer parçalarda kolay bozulmaz...Özellikle yurtdışında tanığın varsa orda yedek parça ve tuning parçaları çok ucuz,ben herşeyi almanyadan getirdim,çok uygun fiyatlara!!!Yakıt tüketimi sakin kullanımda 110-120ykr'dur,basarsan bu değer artar,kusura bakmayın ama bir scooter ile 150-160 (kadranda) görmek istiyorsanız bunun bir külfeti olacaktır benzin yönünden,yani ne kadar ekmek o kadar köfte...bence temiz yıpranmamış bir tane bulun,çıkma parçasıda bol bu şekildede parça bulabilirsiniz,ama ben 2 zaman istemiyorum derseniz 200VRX alın,bunun performansı 180den daha düşüktür ama yinede diğer scooterların yanında ferrrari gibidir...

Motosikleti
    150 zat
    Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu motorun sahibiyim,şuan satıyorum ama keyfe keder,çünkü içim satmayada el vermiyor kullanması çok zevkli...Bendeki modifiyeli malossi debriyaj kayış,varyatör,üst kapak,hava filtresi vs. var,2.0 otomobilleri 100-110 a kadar aynanda görüyorsun...benim motor 25binde motoru kontrol için açıp baktık ve herşey yepyeni duruyor,usta rahat bir 25bin daha gider dedi.Bu motorların ömrü kısa değil,önemli olan bilinçli kullanmak herzaman sentetik motoryağı kullanırım shell 97 oktandan aşağı almam,motoru zorlayacak saçma sapan hareketler yapmam...Sonuç olarak temizini alırsan başın ağrımaz,Türkiye'de parça bulma sorunun olmaz,parçaları biraz pahalıdır ama kalitelidir,çinlide kayışı 3 kere değiştirirken bunda bir kere değiştirirsin diğer parçalarda kolay bozulmaz...Özellikle yurtdışında tanığın varsa orda yedek parça ve tuning parçaları çok ucuz,ben herşeyi almanyadan getirdim,çok uygun fiyatlara!!!Yakıt tüketimi sakin kullanımda 110-120ykr'dur,basarsan bu değer artar,kusura bakmayın ama bir scooter ile 150-160 (kadranda) görmek istiyorsanız bunun bir külfeti olacaktır benzin yönünden,yani ne kadar ekmek o kadar köfte...bence temiz yıpranmamış bir tane bulun,çıkma parçasıda bol bu şekildede parça bulabilirsiniz,ama ben 2 zaman istemiyorum derseniz 200VRX alın,bunun performansı 180den daha düşüktür ama yinede diğer scooterların yanında ferrrari gibidir...
    Bence performans olarak gerçekten süper. Bu tip başka bir scooter kullanmadım ama bence tip ve güç olarak daha fazlasını aramamak gerekiyor. İstanbul trafiğinde gerçekten çok zevkli ve değişik amaçlarla kullanulabilecek bir motor. İyice kafama yatmaya başladı peki motoru almadan önce en çok neyine dikkat etmem gerekiyor. bir runner kullanıcı olarak neyi tavsiye edersiniz.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Bu motora bir bak isteren.ekstrası çok.Fakat izmirdeymiş
    http://www.sahibinden.com/super_temi...QQdisplayitem?
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    honda cbr125r kırmızı
    99 scooter a 3,5 milyar verilir mi yahu

2006 2007 cbr alırsın çok rahat

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Ben olsam 4 zamanlısını alırım 2 zamanlıya yakın performansı var ve daha az benzin tüketiyor....

Motosikleti
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motora bir bak isteren.ekstrası çok.Fakat izmirdeymiş
    http://www.sahibinden.com/super_temi...QQdisplayitem?
    o motor zaten benim motorum,arkadaş 3500 verilirmi demiş ama benim motor 2002 sonu trafiğe çıkışlı ve sıfır ayarında,üzerinde 2000YTL değerinde modifiye parça var,sadece üzerinde görünen egzosun yurtdışı fiyatı 750YTL gerisini siz düşünün,bu parçaları burdan alsan en az 3000ytl verirsin ve bunların hepsi sıfır,diğer ilanlara bakarsan ölü runnerlar o fiyat,ben olsam yine bu motoru alırdım cbr yerine,çünkü kalkışta kendilerine 5 sn avans veriyorum eğer düşünceniz performans ise ben ne var ne yoksa herşeyi sıfırladım bir 30bin daha binilir,şuan ki haliyle 500lük maxilerle beraber gidiyor...200lükte bunda aldığın tadı bulamazsın,ki km de 2ykr daha az yaksan ne olacak insan bu paraya zengin olmaz ki!
    şimdi diyecekler değermi bukadar para harcamaya? herkesin merakı farklıdır,bende bu motorun fanatiğiyim,satarsam yine gidip 2 zamanlı alırım ve aprilia rs125-250,ben herkesin bindiği motora binmek istemiyorum bende tuning hastalık!

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    astral, modifiye çalışmalarını okudum tebrik ediyorum. gerçekten iki zamanlının sesi, yağ kokusu başka makinelerde yok. su pompası arızalandı da mı değiştirdin? arıza sırasında motor bir zarar gördü mü? istediğin fiyat çok uygundur. biz ondan daha yaşlı, modifiyesiz ve bitmiş sayılacak runnerı 2500'e rahat satıyoruz şu anda.

Motosikleti
    Bu motoru bilen alır zaten,yoksa anlamayan bakar scooter bu ne olacak der,bilmeyen çok kişi beni yolda durduruyor abi bu nedir nasıl gidiyor diye,özellikle otomobiller çünkü ben öteki ışığa vardığımda adam yolun yarısında oluyor,benim için bu motor çok değerli üstüne para verseler cbr almam,kullanan bu motorun tadını bilir...herneyse runnerların en büyük sorunlarından biri zaman içinde su pompasının(pervane ve rulmanlarının)bozulması,bu parçalar zaten heryerde var,benimkide geçen ay bozuldu,bende yedekte komple takım vardı,değiştirdik!bunların değişimi için motoru açmanız şart başka yolu yok çünkü herşey bloğun içine konmuş,sonuçta bizde 24000km sonra motoru açmak zorunda kaldık,açtığımızda segman piston silindir yepyeni duruyordu,parçaları ve 12.5:1 sıkıştırma oranlı kapağı taktık ve kapadık,başka hiçbirşeyi ellemedik gerek yoktu,ben baştan segman filan değiştiririz diyordum ama baktık zaten yepyeni orjinal duruyor!!ben ne var ne yoksa herşeyi Almanyadan getirdim,yurtdışında bu motorun modifiyesi çok yaygın ve parça olarakta yok yok,orjinalkende çok iyi gidiyordu şimdi kat kat iyi gidiyor,kalkışta ve 80den sonra motoru tutamıyorum,ibre bir anda dibe geliyor...merak varsa herşeye değer ben bunu söylerim,birde 2 zaman herzaman modifiyeye cevap verir,sadece egzos bu motora 3-3,5 hp katıyor,üst kapak 1,5hp v.s yani herparça bunu uçurur...şuan 6sn'de 100 görüyorum daha ne olsun

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    reklam kokusu alıyorum
    (bana göre değil zaten)
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    6 sn de 100 görüyorsan kralsın..

gerçekten güzel makine.
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    runner'lar iyidir iyi 125 lere kafa tutuyorlar 2 zamanlı olmasının avantajları ayrıca iyide tekere geliyorlar
    KaLbİnDe ŞeYtAnLaRıN mElEkLeRdEn FaZlA oLmAsInA iZiN vErMe!!!

by tpr.

Motosikleti
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reklam kokusu alıyorum
    (bana göre değil zaten)
    ben reklam yapmıyorum ki,arkadaş bir motor ilanı vermiş baktım benim motor,bir arkadaşta demiş 3500 verilir mi diye bende açıklama yaptım,eğer reklam yapmak istesem satılıklara ilan verirdim,herşey sadece tesadüf,hergün birsürü mesaj alıyorum motor için bence normal çünkü fiyat iyi motor iyi!benim sadece reklamını yaptığım runner ve gilera bende herkese tavsiye ederim bu markayı

Alıntı tuğper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    runner'lar iyidir iyi 125 lere kafa tutuyorlar 2 zamanlı olmasının avantajları ayrıca iyide tekere geliyorlar
    ne 125'i ben 250lik nakelerden iyi gidiyorum,ki runner 180lik 125lik sınıftada değil,ayrıca bir extrası 2 zamanlı olması

bu makine atom karıncadır , yaktığı benzini helal ettirir.
    EY VATAN ; senin için,bir ÖLÜR bin DOGARIZ.

Motosikleti
    Keeway Matrix Turbo
    runner 200 lükle adam tek teker yapıyor inanamadık özenti olduk böyle bakakaldık

Motosikleti
    suzuki burgman AN 400
    200 lükten bahsediyosunuz hala Yanına gelemez o 200 lük , 180 lerin.Çok dehşet bi alet gerçekten ama patlamamak an meselesi

Motosikleti
    150 zat
    Arkadaşlar,
    Dün tekrar bindim bu deli alete ve karar verdim mutlaka alacağım. İstanbul yollarında ve trafiğinde daha da zevkli oluyor. Bende 150 zat var 13.000 km ye yaklaştı eğer istanbuldan takas düşünen arkadaşlar varsa görüşebiliriz aradaki farkı konuşur ayarlarız. Motorum gerçekten çok temizdir ve bakımları aksatılmadan en iyi şekilde yapılmıştır. bana kalsa takas yapmadan 2. motor olarak almak isterim fakat bütçe meselesi :( ilgilenecek arkadaşlara duyurulur.

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    RottingCrist şimdiden hayırlı olsun. Gerçekten çok iyi bir tercih yapmışsın 2 zamanlı runner la. Runner lı olmak bir ayrıcalıktır sonuç olarak
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Motosikleti
    150 zat
    Alıntı banistercaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RottingCrist şimdiden hayırlı olsun. Gerçekten çok iyi bir tercih yapmışsın 2 zamanlı runner la. Runner lı olmak bir ayrıcalıktır sonuç olarak
    hazır sezon kapanırken belki uygun fiyatlı birşey buluruz. bu makinenin hissettirdiği adrenalini hala atamadım üzerimden. race kullanırsam ne olur bilemem

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)