Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağmurlu havada fren kullanımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Dün büyük bir tehlike atlattıktan sonra bildiğimin üzerine biraz daha birşeyler katmak için baya bir araştırma yaptım.Alttaki video linki çok işinize yarayacaktır,mutlaka seyretmeliyiz.Daha önceden verildiyse özür zira bulamadım.

http://www.uzmantv.com/yagmurlu-hava...fren-yapilmali

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çok önemli ve yararlı bir paylaşım olmuş abi.. Benim gibi yeni başlayan ve başlayacak olanlar için çok iyi bir paylaşım.. ;) Teşekkürler..

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı okanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok önemli ve yararlı bir paylaşım olmuş abi.. Benim gibi yeni başlayan ve başlayacak olanlar için çok iyi bir paylaşım.. ;) Teşekkürler..

Kesinlikle kardeşim,yağmurlu havada özellikle kazık frene çok dikkat etmeli ben dün 23:00 sıraları istinye park önünde alt geçitte zincirleme oldu ve o kazada 3 üncü araçtım ilk iki araç kaza yapmış altgeçitin tam girişinde girmeden görülmüyor kaza nasıl duracağımı bilemedim kazıklama durdum ama birde bana sorun Allah tan yavaş geliyordum ben güvenliğimi sağladım arkadan minubus otomobil derken 5-6 araç birbirine girdi kısaca ucuz kurtardım.Yavaş gidelim kazıklama fren yapmayalım korumalarımızı eksik etmeyelim.

Motosikleti
    monero qm250 ve ramzey 125cc
    kardeşcağazlarım ben yağmurlu havada mecbur kalmadıkça çıkmamaya özen gösteriyorum.kendime değil de araç sürücülerine güvenemediğimden dolayı.trafikte bizim varlığımızdan bi haberler çünki.

Motosikleti
    XL700 TA

Pek çoğumuzun yaptığı en büyük hata...

Benzin sarfiyatını düşünerek genelde pek çoğumuzun yaptığı en büyük hata yüksek viteste düşük devir aralığında kullanmak. Geçen haftaya kadar ben aynen bu şekilde kullanıyordum, dışarda da izlediğim kadarıyla pek çoğumuz bunu yapıyoruz, kuru yada ıslak zeminde bu kullanım tarzı gaz kesince motor freni yapmasına da mani oluyor.

Biraz daha benzin sarfiyatını göze alarak özellikle ıslak zeminde bizi kazadan kurtaracak kullanım tarzı bu olmalı diye düşünüyorum.
    1881 -193

fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı okanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen..
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler