Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motordan tekerleğe

Motovento
    REKLAM ALANI
    zekai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    Arkadaşlar yine bir soru ile karşınızdayım.
    Sorum şu daha doğrusu anlamadığım konu şu :
    Boss-Hoss adlı makinayı bilmeyen yoktur.hani şu v8 corvette motoru kullanan ağır abi... ))
    şimdi bunun motoru motosiklet eksenine paralel yani motor mili arka tekere dik geliyor.bundan sonrasında motordan tekerleğe iletirken nasıl bir sistem kullanılıyor.
    şimdi diyeceksinizki vites kutusu var arada... ))))

sorun o değil.motordan alınan hareketin ne şekil bir vites kutusuna iletildiği ve o hareketin nasıl 90 derece döndürülüp tekerleğe kayışla iletildiği.?????

zekaiyuce

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı zekai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yine bir soru ile karşınızdayım.
    Sorum şu daha doğrusu anlamadığım konu şu :
    Boss-Hoss adlı makinayı bilmeyen yoktur.hani şu v8 corvette motoru kullanan ağır abi... ))
    şimdi bunun motoru motosiklet eksenine paralel yani motor mili arka tekere dik geliyor.bundan sonrasında motordan tekerleğe iletirken nasıl bir sistem kullanılıyor.
    şimdi diyeceksinizki vites kutusu var arada... ))))

sorun o değil.motordan alınan hareketin ne şekil bir vites kutusuna iletildiği ve o hareketin nasıl 90 derece döndürülüp tekerleğe kayışla iletildiği.?????

arka fren diskinin olduğu yerde kayışın ön kasnağı olduğunu hayal et , anlamış olacaksın ...
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    ince iş miş..
    ama normal arabalarda da buna benzer bir sistem yok mu?
    yani enteresanlığı nedir?

bildiğimiz şaftlı aktarma sistemi değil mi bu?

Motosikleti
    Kuba KB150-25
    smirnouf benim sormak istediğim bu değil.motordan sonra boss hoss yada büyük bloklu motosikletlerde kullanılan vites kutusu.?
    öncelikle vites kutusu ne şekil onu bilmek istiyorum.
    zekaiyuce

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    zekai;
    niye sen de her normal insanin anlamadigi konulari merak etmiyorsun da boyle cins cins konulari merak ediyorsun?
    Dunya neden yuvarlaktir?
    Bir havuzu bir çesme 2 saatte dolduyor.
    2 çesme 1 saatte dolduruyor.
    Hiç çesme yoksa havuz kaç saatte dolar gibi konulari merak etsene kardesim.
    Ne bileyim?
    R1 mi geçer, GSXR mi falan gibi sorular sor.
    Biz bunlara alistik.
    Boyle teknik konularla gelme reca ederim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Kuba KB150-25
    osbourne arabalarda da bu sistem var.arba şanzımanı büyük bloklu bir motosiklete örneğin boss hoss yada triumph rocke III e takabilirsin ama vitesi elle değiştirmek zorunda kalırsın.oysaki vitesi motosiklette ayakla değiştiriyoruz.anladın sanırım şimdi enteresanlığı.?
    ne cins nemenem bir vites kutusudur bu.?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:27 ----------

seviyorum seni coq.....
    kopardın beni gece gece...
    napiym sürekli motosiklet tasarlamakla uğraştığım için her detayı imalata hazır bi şekilde ölçülü olarak çiziyorum.şase tamam motor tamam tam ir concept olacak ama vites kutusu bölümünde takıldım...e tabi takıldıkçada buraya başvuruyorum...
    zekaiyuce

alperiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn, cbr 600f
    bu difransiyel sistemi değil mi ya

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    smirnouf benim sormak istediğim bu değil.motordan sonra boss hoss yada büyük bloklu motosikletlerde kullanılan vites kutusu.?
    öncelikle vites kutusu ne şekil onu bilmek istiyorum.
    öğrenirsen banada anlat
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti
    Kuba KB150-25
    evet arkadaşlar hadi yaw.....Yokmu fikirler....inanın hiçbi fikrim yok o konuda...bana kalsa normal araba şanzımanı takıp elden vitesli yapıcam sonrasında da bi redüktör yardımıylar hareketi 90 derece döndürüp oradanda tekerleğe iletirim.
    Ama bu adamlar araba motoruna öyle bir şanzıman takıyorlar ki vitesi yine ayağıyla değiştiriyorlar.Bunu öğrenmeden gidersem gzlerim açık gider valla....
    zekaiyuce

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    evet arkadaşlar hadi yaw.....Yokmu fikirler....inanın hiçbi fikrim yok o konuda...bana kalsa normal araba şanzımanı takıp elden vitesli yapıcam sonrasında da bi redüktör yardımıylar hareketi 90 derece döndürüp oradanda tekerleğe iletirim.
    Ama bu adamlar araba motoruna öyle bir şanzıman takıyorlar ki vitesi yine ayağıyla değiştiriyorlar.Bunu öğrenmeden gidersem gzlerim açık gider valla....
    Güzel Kardeşim Motor Kayış veya zincir aktarmalı işe vites kutusunun farklı olmasını bekleyemezsinki. Kaldıki Vites kutusu Aktarma organının bir parçası olmasına rağmen Seni Motorun şarflı olsun zincir tahrikli olsun ne fark eder.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler