Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kask nasıl temizlenir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125 ZN
    kaskımı temizlemek ıstıyorum ama cıkarılabılır bır tarafını goremedım,bu durumda nasıl temızleyebılırım ıcını bılgısı olan var mı tozdan kenarları kahverengı olmus coplukten cıkmıs gıbı duruyorda ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF 150
    markası modeli ne iç kısmının çıkıyor olması gerekir

esp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er-5
    Mesela benimki lazer lz6 iki kaskım da bu model ve içleri çıkmıyo, birisini iş yerinde kullandığım için iç kısmı çok kirlendi daha önce herhangi bi yöntem uygulayan var mı
    ''Sen bana bakma, ben senin baktığın yönde olurum...''

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Kaskını aldığın sitede şu ürün var, işini görür sanırım:

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=45817

Motosikleti
    125 ZN
    Alıntı forumgrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    markası modeli ne iç kısmının çıkıyor olması gerekir
    kaskımı satın aldıgım adres:
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=45602

ordada ıcının cıkabılecegı yazmıyor bu yuzden nasıl temızlendıgını merak ettım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:16 ----------

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

onerın ıcın tekekkur ederım,pekı sence gercekten temızlıyormudur kı bu sıvılar,ozellıklerıne baktım derınlemesıne ısler ve yok eder yazıyor pekı kendısı nereye yok oluyor? bana bu tıp sıvılar pek ınandırıcı gelmıyorda kullandınmı daha once yanı memnunmusun dıye sormak ıstedım

İlker&Burçin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben ve eşim Zeus'un open face kaskını kullanıyoruz içi sökülebiliyor ve gerçekten temizlenebilir olması çok işe yarıyor feyizoğlundan senin kaskına bakınca evet orada kask detaylarında yer almamakta içinin sökülüp sökülemediği ama iletişimden bilgi danışabilirsin Feyizoğlu'na. Bu arada belirtilen temizleyiciler ne kadar başarılı bende merak ediyorum .

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı cerbeyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onerın ıcın tekekkur ederım,pekı sence gercekten temızlıyormudur kı bu sıvılar,ozellıklerıne baktım derınlemesıne ısler ve yok eder yazıyor pekı kendısı nereye yok oluyor? bana bu tıp sıvılar pek ınandırıcı gelmıyorda kullandınmı daha once yanı memnunmusun dıye sormak ıstedım
    Ben bu ürünü bizzat denemedim ama kullananların olduğunu biliyorum. Temizleyeceğine de inanıyorum çünkü benzeri bir ürünü ofisteki koltuğumu temizlemek için almıştım ve işe yaramıştı. Aynı mantıkla çalışan bir ürün olmalı. Ama kullananların fikrini almakta yarar var tabii.

Motosikleti
    125 ZN
    Ben bu ürünü bizzat denemedim ama kullananların olduğunu biliyorum. Temizleyeceğine de inanıyorum çünkü benzeri bir ürünü ofisteki koltuğumu temizlemek için almıştım ve işe yaramıştı. Aynı mantıkla çalışan bir ürün olmalı. Ama kullananların fikrini almakta yarar var tabii.
    evet haklısın..anlasılan daha ucuz bı yolu yok bu temızlık olayının ıcı cıkarılamadıgından dolayı..kıs gelıyor motor yavas yavas motoru garaja kaldırmanın zamanı geldı sanırım bundan dolayı bı muddet daha kırlı kullansam sorun etmıycem sanırım masraflarım bıraz azalsın gereklı alıs verıslerı yapıcam motor ıcın o zmnın gelmesını beklesem daha ıyı olacak sanırım

tesekkur edıyorum ılgılendıgınız ıcın arkadaslar

Motosikleti
    DUCATI 1198
    camini temizlemenin en iyi yolu mendili islatip camina yapistirmak en az 5 dakika beklemek ondan sonra sinek bocekleri temizleyebilirsiniz camini cizmeden ama eger cam zaten cizikse gec kaldiniz demektir

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    sırf bu yüzden içi sökülebilen bir kask alın....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    cam temizlemek için alkol ve penyeli bez en iyi çözüm.
    içi çıkmayan kaskları ise sakın ha benim gibi önce deterjanlı suyla silip sonra halı yıkama makinasıyla çektirmeye kalkmayın emin olun kullanılmaz hale geliyor.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben Lazer Vertigo Kullanıyorum. İçini söküp temizlediğim oluyor fakat ıslak mendil ile haftada bir siliyorum ve kaskın içi tertemiz oluyor. Söküp yıkamaya bile gerek kalmıyor...

Kask camı temizliğine gelince; Her kullanımın sonunda Camsil ve narin bez ile silip kurutuyorum.. Çizik yok; Darbe yok

Ama bu söylediklerimi her kullanımdan sonra yapmanız gerekiyor
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    YBR125_09
    ben şu şekilde temizliyorum kaskımı:

önce büyük bir legen alıp içine su dolduruyorum sonra içine bolca sıvı sabun koyup iyice köpürttükten sonra kaskı içine koyup elimle heryerini güzelce temizliyorum bu işlemi suyun rengi kararmayana kadar devam ediyorum artık 2 mi olur 3 mü olur o kaskın temizligine göre degişir.sabunlama işlemi bittikten sonra sadece legenin içine su doldurup durulama işlemine geçiyorum onuda su köpürmemeye basladıgında sonladırıp kurutma asamasına geciyorum.eger zaman kısıtlı ve hava soguksa saç kurutma makinasını 1. kademesinde yani en düşük seviyede önünde bırakıp 1 saat kadar kurumasını bekliyorum(bizim buralarda ona pek ihtiyaç olmazda ben gerekecegini düşünerek yazim dedim)
    en sonda vizörü güzelce yıkadıktan sonra mis kokular içinde yolculuguma baslıyorum
    kaskım nolan n62 merak edenler için yani içi çıkmıyor.
    kolay gelsin...
    En İyi Motorcu Hala Yaşayandır...[U][/U]

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -

kullanıyorum ve oldukça memnunum
    kullandıktan sonra muhakkak kurumasını bekleyin
    ben akşamdan kullanıyorum sabaha kadar kendi kendine kuruyor
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler